Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rozpoczęła się batalia ws. ustawy mającej ulżyć frankowiczom. Banki żądają spotkania z prezydentem

Rozpoczęła się batalia ws. ustawy mającej ulżyć frankowiczom. Banki żądają spotkania z prezydentem

Wyświetlaj:
Limka2 / 91.146.197.* / 2015-11-07 14:20
" Masowa redukcja zadłużenia klientów, którzy mają wysoką zdolność kredytową i stabilną sytuację finansową, budzi nasz fundamentalny sprzeciw – mówi Krzysztof Pietraszkiewicz. A mnie Panie Pietraszkiewicz bulwersuje pazerność banksterów, milionowe premie prezesów banków i nieadekwatne do pracy wysokie wynagrodzenia bankowców.Pytam się więc, dlaczego te hieny okradają mnie z ciężko zarobionych pieniędzy? I owszem, moja sytuacja finansowa jest stabilna, ale kosztem moich wyrzeczeń i ciężkiej pracy.Jako emerytka nie odpoczywam, nie korzystam z uroków życia, ale zmuszona jestem podejmować fizyczne prace za granicą, by stać mnie było na spłacanie rat kredytu. I to się nazywa sprawiedliwość społeczna?
PŁACĄCY / 80.245.179.* / 2015-11-07 14:18
Bardzo liczymy na Pana panie prezydencie , żeby już ta szarańcza bankowa przestała nas oszukiwać i łupić przez tyle lat !!!! CWANIACY BANKOWI żyją ponad stan a my nie mamy co do garnka włożyć - OSZUŚCI !!!!
Alpacz42 / 31.61.138.* / 2015-08-18 22:11
Zapomnieliscie, ze jeszcze nie prezydent, ale Duda obiecal " Franke" za dwa zlocisze. No to teraz do roboty, a nie na klecznik.
Alpacz42 / 31.61.138.* / 2015-08-18 22:06
Priorytetem jest kwota wolna od podatku, bo z tego skorzystaja tylko bogaci , samotni i bezdzietni. Policzcie to sobie w Pitach, wtedy bedziecie widzieli, czy poza obnizeniem podatku o okolo 830 zl bedziecie mogli odliczyc ze swoich podatkow ulgi dla niepelnosprawnych, ulgi na dzieci?
Na pewno beda ja mogli odliczyc poslowie, senatorowie itd. Fajnie.
taka prawda 11 22 33 / 46.76.19.* / 2016-01-19 09:51
Hejterstwo szaleje - Pan Prezydent Duda da radę i z odpisem, i z Franciszkiem a Wam jak będzie trzeba zrobimy laskę blenderem. Howgh!
Lonia954 / 81.190.24.* / 2015-08-17 01:27
Ale byłam głupia, że brałam kredyt w PLN. Zamiast kierować się zdrowym rozsądkiem i naukami otrzymanymi w szkole zdecydowała się na tańszy kredyt we frankach byłam tyyyle do przodu.
Kazia13 / 91.146.197.* / 2015-11-07 14:23
Przeczytaj, co napisałaś. Potok słów bez ładu i składu. Za taki bezsens też banki płacą?
dgen / 2015-08-14 13:39 / Tysiącznik na forum
jak porównany oprocentowanie lokaty z oprocentowaniem kredytu - to rzeczywiście w czeciej erpe banki ledwo wiążą koniec z końcem, niektóre chyba nawet uzyskają status organizacji charytatywnych lu b chociażby nonprofit
permanentny / 31.61.137.* / 2015-08-14 11:27
Banki rozpasane, lichwiarskie, PO im pobłażało i współpracowało ręka w rękę.teraz gęby nienażarte domagają się jeszcze więcej i więcej! A wygonić to tałatajstwo, oszustów, którym już nie można zaufać. Oni są straceni na rynku Polski!
waldeg / 83.8.166.* / 2015-08-14 09:55
a było to tak do niejakiego Pietraszkiewicza przyszło lobby bankowe, weź chłopie coś zrób bo my banki musimy wyłozyć i dołożyć miliardy do kredytów frankowych, jak się spiszesz to dostaniesz działkę. Ile ??? No np. 10 mln. zł. jak spowodujesz że nie dołożymy miliardów do kredytów dla frankowiczów. 10 mln. ??? chyba żartujecie, dacie 100mln. a ja zrobię wszystko abyście dołożyli tylko kilka milionów symbolicznie, dla tych głupków frankowiczów. W końcu udzielając wywiadów i pieprząc farmazony publicznie, będe skazany na zrobienie z siebie idioty a to będzie kosztować mnie, moje obecne stanowisko i lincz od społeczeństwa, więc 100 mln. zł. da mi spokojną starość i spokój finansowy dla mnie i mojej biednej rodziny. OK Pietraszkiewicz działaj !!! Więc Pietraszkiewicz właśnie działa.
ad 1974 / 79.186.17.* / 2015-08-14 09:18
NIECH ZACZNA W KONCU PLACIC PODATKI!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Polak. Podatki albo won. / 79.186.17.* / 2015-08-14 09:17
Chcą go przekupić albo nastraszyc. Ha. Zrepolonizowac banki. Dość już nakradli nie mówiąc o lichwiiarskich kredytach. Duda nie daj się!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
uwe / 83.23.255.* / 2015-08-14 09:13
Kuniec ku...a waszej bankokracji. Panie prezydencie prosze wnioskować o ustawę ograniczającą prowizje/odsetki banków do max. 1,75% (koszty całkowite) tak jak to w innych rozwiniętych krajach Europy. Bo przecież my się porównujemy do Europy jeśli chodzi o wiele rzeczy więc zacznimy od tych pozytywnych dla obywatela.
antyq / 85.222.118.* / 2015-08-14 09:09
Słuchać już nie mogę o tych "stratach" banków. Przecież na przewalutowaniu banki nic!!!! nie tracą. Co najwyżej one nie zarobią na zwyżce kursku walut. Żaden bank nie miał złamanego franka ani dolara jak ludziom wciskali kredyty denominowane w walucie. Przypomnijcie tym bankierom, że lokaty we franku miały ujemne stopy procentowe. I gdyby bank miał walutę to by na niej tracił a nie zyskiwał Tak więc każdy bank na samej pożyczce juz zarobił i nie ma najmniejszego powodu aby dalej rabował pożyczkobiorców.
tribes / 89.71.201.* / 2015-08-14 10:15
Do banku przychodzi klient i zawiera umowę kredytową w CHF. Jest to bank polski (ekhm, działający w Polsce), więc nie posiada CHF, tylko PLN. Musi skądś wziąć CHF, więc może je albo kupić, albo sam pożyczyć (np. od banku w Szwajcarii). Zauważono jednak, że klient potrzebuje tego kredytu w CHF, aby kupić nieruchomość w PLN. Po co więc pożyczać CHF, żeby potem przewalutować to na PLN, żeby potem przelać to na konto klienta/dewelopera? Wykorzystano więc mechanizm CIRS, czyli odwrotny swap walutowy. Bank nie pożyczył CHF od banku w Szwajcarii, ale umówił się z nim, że będzie mu płacił odsetki tak jakby to zrobił. Jednocześnie bank w Szwajcarii zobowiązany jest płacić naszemu bankowi (ekhm, bankowi działającemu w Polsce) odsetki, tak jakby ten pożyczył mu analogiczną kwotę w PLN. To prawda, że franków w banku nigdy nie było, ale klient zobowiązał się, że będzie płacił raty uzależnione od kursu CHF, więc bank (aby ograniczyć ryzyko walutowe) postanowił, że zobowiąże się do tego samego przed inną instytucją. Dotychczas, kiedy klient przynosił ratę (większą lub mniejszą) to bank odkrajał sobie z tego część kapitałową i prowizję, a resztę (większą lub mniejszą) przekazywał do banku w Szwajcarii i wszystko działało. Dla uproszczenia... wyobraź sobie, że w 2008 pożyczyłeś znajomemu 100.000 CHF, które sam pożyczyłeś z banku w Szwajcarii (czyli jakby nie patrzeć nie miałeś ich), a teraz wchodzi ustawa, że Twój znajomy (biedny frankowicz z trójką dzieci) nie może płacić takich wysokich rat, tylko będzie Ci je płacił tak, jakby kredyt był zaciągnięty w PLN. Widzisz teraz w jak głębokim bagnie wylądowałeś? Aby wszyscy byli zadowoleni trzeba by jednocześnie unieważnić umowy zagraniczne, które zawarły banki, ale wtedy Polska stała by się... powiedzmy lekko niewiarygodna na międzynarodowej arenie gospodarczej. Na zakończenie dodam tylko, że ta wypowiedź nie ma na celu brania strony banków ani frankowiczów, ale jest ścisłą odpowiedzią pytanie skąd się wezmą straty banków.
LOLASIA / 217.113.158.* / 2015-08-14 09:05
JA MAM LEASING WE FRANKU I TEŻ CHCĘ POMOCY. I KREDYT W PLN I TEŻ CHCĘ. MÓJ MĄŻ MA LEASING W WALUCIE I FIRMA PADA, ON TEŻ CHCE POMOCY. WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI WOBEC PRAWA PANIE PREZYDENCIE
Edziu / 79.184.169.* / 2015-08-14 09:04
Co sku...y z Banków! - boicie się, że PiS zrobi z wami porządek? PiS nie będzie już z wami trzymał i okradał Polaków jak robili to oszuści z PO i PSL z Rudym na czele!
LOLASIA / 217.113.158.* / 2015-08-14 09:07
ONI SIĘ NIE BOJA, ONI ZROBIĄ PRZELEWY PO 5 PLN, PROWADZENIE KONTA PO 500 ZA MIESIĄC I SZYBKO ODBIJĄ. JA NIE MAM ZAMIARU PŁACIĆ ZA GŁUPOTĘ INNYCH
ratatujku / 83.13.18.* / 2015-08-14 09:00
Przepraszam bardzo, dlaczego tylko frankowiczom ma się należeć pomoc??? Bo akurat wiele "ważnych" person także nabrało się na pseudo-oszczędność i pozaciągało kredyty w szwajcarskiej walucie? Ja też spłacam hipotekę (niewielką, bo na cele "adaptacyjne" i dostosowaną racjonalnie do finansowych możliwości naszej rodziny), bywało, że trzeba było sobie od przysłowiowej gęby odjąć to się odejmowało i nikt się nad nami nie rozczulał. Wspomaganie tylko jednej, wybranej grupy w kontekście potężnej samowolki banków na terenie Polski i ogólnie niskiego poziomu życia przeciętnego Kowalskiego (który i tak najczęściej nie ma zrealnej dolności kredytowej ...) zakrawa na hipokryzję i głupotę, temat zastępczy i obliczony na efekt wyborczy. Dziękuję, tyle w temacie.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy