Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rozpoczęła się batalia ws. ustawy mającej ulżyć frankowiczom. Banki żądają spotkania z prezydentem

Rozpoczęła się batalia ws. ustawy mającej ulżyć frankowiczom. Banki żądają spotkania z prezydentem

Wyświetlaj:
KalinaM / 83.16.196.* / 2015-08-14 08:18
tu jestem po stronie Prezydenta. Wprawdzie mowil o frankowiczach ale to się rozumie. Nie zawsze się myśli najpierw a później robi. A trzeba myslec i słuchać ludzi a nie tylko tych bogaczy z wypasionymi furami. Co innego kwota wolna od padatku a co innego bogaty cwaniak frankowicz. Jakie franki ? gdzie my zyjemy ???? w Polsce czy .........???? no gdzie ????Po co te gatki. Sam rozum ucznia szkoły podstawowej mowi kto tu glupa rznie naszym kosztem.Prosze wytypować w tym kraju 20 frankowiczow i sprawdzić ich potencjal finansowy,gospodarczy i samochodowy a okaże się ze sa w stanie splacic i siebie i sąsiada w polskiej walucie i............bo tak jest.
Radek849 / 77.255.40.* / 2015-08-14 09:25
Bagacze we frankach ? widziałaś kogoś takiego ? Nie dociera do ciebie że większość osób wziąła kredyty we frankach na mieszkanie bo eksperci i doradzcy finansowi mówili że w złotówkach nie masz zdolności kredytowej ale już we frankach masz ? Czy nie dociera do ciebie że to szwindel banków - niestety mnóstwo ludzi się na to złapało i naprawdę wcale nie głupich ludzi , kredyty nagle po 5 latach dług im się podwoił a czasem potroił - przy czym rata już nie jest taka sam - czy nie widzisz jak perfidnie oszukali lichwiarze bankowi setki tysięcy ludzi ? teraz jakie straty banków ? banki swoje już zarobiły nie straciły nawet 1 zł - stracą jedynie przyszłe zyski . Do tego jaki kredyt walutowy jak nigdy nikt nigdy nie widział franka na oczy ? Teraz dlaczego zakazano kredytów we frankach - dlatego że są niezgodne z prawem . Następna sprawa jaki kredyt hipoteczny jak podpisujesz weksel na 2 krotność zaciąganego kredytu jeżeli przestaniesz spłacać kredyt - zabierają ci mieszkanie - sprzedają po zniżonej cenie cfaniaczkom co się tym trudnią a tobie zostaje do spłaty 1,5 tego co miałeś do końca życia - czyste niewolnictwo . W kredycie hipotycznym na świecie zabezpieczeniem kredytu jest nieruchomość pod którą zaciągasz kredyt - przestajesz spłacać - bank ci zabiera nieruchomość i jesteś czysty - ale nie w Polsce . Mam nadzieje że trochę ci rozjaśniłem o co w tym chodzi - pominełem o całej machinie prania mózgów ludzią jakie to kredyty we frankach są korzystne - o słupkach i zapewnieniach dordzców finansowych - że frank jest tak wysoki że niemożliwe by jeszcze wzrósł (w domyśle było że napewno spadnie kurs franka) a mediach jak to zachwalali kredyty we frankach i ich ekspertów . Są też już zeznania byłych dyrektorów banków - jaka była napinka na kredyty we frankach .

W Polsce to jeszcze potrwa ale jest to tylko kwestia czasu kiedy te kredyty uznają za niezgodne z prawem bankowym - tak jak to uznali w innych krajach . Mylisz pojęcia twierdzisz że "cfaniaczkami" i " bogaczami" są ci co brali kredyty we frankach - Tak to w mediach kreują . Prawda jest taka że większość się decydowała na kredyty we frankach na kupno mieszkania - bo ile można ciułać kasę i mieszkać kątem u rodziców - chcieli zwyczajnie godnie żyć i spłacać kredyt na normalnych zasadach jak w innych krajach . Jeżeli rząd zgodzi się na pomoc Bankom - to jest to faktycznie skandal - bo zżucą się wszyscy również i ci co nie brali kredytów (i taki ton chcą banki utrzymać - zaszczuć innych przeciwko sobie ) Tylko i wyłącznie banki powinny ponieść koszty - a w zasadzie stracić przyszłe zyski .

Powtórzę jeszcze raz Banki nic nie tracą , teraz dodatkowo grają i szantażują rząd i zwyczajnie kolejną kasę tym razem od wszystkich Polaków chcą wydrzeć - bo się załamie rynek - przepraszam ale gów..... prawda .
Radek792 / 77.255.40.* / 2015-08-14 09:25
Bagacze we frankach ? widziałaś kogoś takiego ? Nie dociera do ciebie że większość osób wziąła kredyty we frankach na mieszkanie bo eksperci i doradzcy finansowi mówili że w złotówkach nie masz zdolności kredytowej ale już we frankach masz ? Czy nie dociera do ciebie że to szwindel banków - niestety mnóstwo ludzi się na to złapało i naprawdę wcale nie głupich ludzi , kredyty nagle po 5 latach dług im się podwoił a czasem potroił - przy czym rata już nie jest taka sam - czy nie widzisz jak perfidnie oszukali lichwiarze bankowi setki tysięcy ludzi ? teraz jakie straty banków ? banki swoje już zarobiły nie straciły nawet 1 zł - stracą jedynie przyszłe zyski . Do tego jaki kredyt walutowy jak nigdy nikt nigdy nie widział franka na oczy ? Teraz dlaczego zakazano kredytów we frankach - dlatego że są niezgodne z prawem . Następna sprawa jaki kredyt hipoteczny jak podpisujesz weksel na 2 krotność zaciąganego kredytu jeżeli przestaniesz spłacać kredyt - zabierają ci mieszkanie - sprzedają po zniżonej cenie cfaniaczkom co się tym trudnią a tobie zostaje do spłaty 1,5 tego co miałeś do końca życia - czyste niewolnictwo . W kredycie hipotycznym na świecie zabezpieczeniem kredytu jest nieruchomość pod którą zaciągasz kredyt - przestajesz spłacać - bank ci zabiera nieruchomość i jesteś czysty - ale nie w Polsce . Mam nadzieje że trochę ci rozjaśniłem o co w tym chodzi - pominełem o całej machinie prania mózgów ludzią jakie to kredyty we frankach są korzystne - o słupkach i zapewnieniach dordzców finansowych - że frank jest tak wysoki że niemożliwe by jeszcze wzrósł (w domyśle było że napewno spadnie kurs franka) a mediach jak to zachwalali kredyty we frankach i ich ekspertów . Są też już zeznania byłych dyrektorów banków - jaka była napinka na kredyty we frankach .

W Polsce to jeszcze potrwa ale jest to tylko kwestia czasu kiedy te kredyty uznają za niezgodne z prawem bankowym - tak jak to uznali w innych krajach . Mylisz pojęcia twierdzisz że "cfaniaczkami" i " bogaczami" są ci co brali kredyty we frankach - Tak to w mediach kreują . Prawda jest taka że większość się decydowała na kredyty we frankach na kupno mieszkania - bo ile można ciułać kasę i mieszkać kątem u rodziców - chcieli zwyczajnie godnie żyć i spłacać kredyt na normalnych zasadach jak w innych krajach . Jeżeli rząd zgodzi się na pomoc Bankom - to jest to faktycznie skandal - bo zżucą się wszyscy również i ci co nie brali kredytów (i taki ton chcą banki utrzymać - zaszczuć innych przeciwko sobie ) Tylko i wyłącznie banki powinny ponieść koszty - a w zasadzie stracić przyszłe zyski .

Powtórzę jeszcze raz Banki nic nie tracą , teraz dodatkowo grają i szantażują rząd i zwyczajnie kolejną kasę tym razem od wszystkich Polaków chcą wydrzeć - bo się załamie rynek - przepraszam ale gów..... prawda .
roberlolo / 88.220.49.* / 2015-08-14 08:17
Panie Prezydencie niech Pan nie rozmawia z bankami. To instytucje prywatne nastawione na zysk za wszelką cenę. Chciwość za nimi przemawia oprocentowanie lichwiarskie Banki to oszuści niech zapłacą za wciskanie ludziom kitu!
Halina332 / 95.41.2.* / 2015-08-14 08:50
No, skoro wszystkie banki są zagraniczne a tylu mamy patriotów, to dlaczego nie przeniesiecie swojego konta do jedynego polskiego banku - Banku Pocztowego. Nie jest umoczony we franki, jest li tylko polski, jest on-line, ma konto przeróżne, bo oszczędnościowe też, rozwija się na rachunki biznesowe itp. Ja to zrobiłam i jestem zadowolona, bo wiem, że ten bank nie poniesie żadnych skutków kredytów walutowych, bo bank, który nie działal w latach koniunktury kredytów w walutach obcych będzie wyłączony ze współodpowiedzialności. Zajrzyjcie na stronę tego banku i sami się przekonajcie, że ten jedyny polski bank nieźle się rozwija i rokuje nadzieje.
uo / 31.183.219.* / 2015-08-14 08:16
A zgodne z konstytucja jest okradanie obywateli
d23d123d123 / 194.28.248.* / 2015-08-14 08:16
lobbysci juz dzialaja, bo co tam obywatel, bank musi zawsze miec krocie zysku, spox panstwo nie ma co, gdzie lobbysci z PO jak senator pisza ustawe o naprawie kredytow walutowych a do niedawna byli w zarzadzie banku, po prostu smieszny kraj
zadowolona odwrotnie / 90.156.57.* / 2015-08-14 08:13
a jak ktoś ma na ratę, to znaczy, banki mają z niego zdzierać podwójną kwotę niż przy braniu kredytów, / ludzie frankowicze czasami głodują/ ,najlepiej nie spłacać rat ,ale to wszyscy niech sobie wezmą te mieszkania ja mam gorzej bo mi 30% wkładu własnego bank zeżarł ,mimo tego wkładu mówili,że moja zdolność tylko we frankach, więc kornak nie wpieprzaj się w sprawę jak nie masz pojęcia jak jest naprawde
Helena lat 71 / 83.16.196.* / 2015-08-14 08:12
i słusznie - bo to kraj bezprawia.Najpierw biora os pozyczki(kredyty) nie w walucie polskiej ale jakies obcej,nastepnie smieja się (bo tak było) z nas polakow ze tak głupkowaci i na tym tracimy a oni maja olbrzymie zyski - a jak wszystko p************ to pod oslona wyborow wykorzystują to do faworyzowania partii która im pomoze ( im bogatym == bo biedny nie bral takiego kredytu)
Ja tak sobie z rodzina i krewnymi mysle ===że skoro jest taka jakas paranoja w tej sprawie aby tylko i szybko pomoc bogatym - to czy czasami nie sa w kredytach Ci co tak uczynnie i bezmyślnie pomagają tym cwaniakom. A może cały rząd,senat ,Sejm i te korporacje - maja w tej walucie kredyty ????Bo to dziwne -każdy o tym mowi. Obroncy się znaleźli ale nie biedoty ale ?? . bogaczy !!!!!!Cwaniacy mysla ze bank w konia zrobia - Mlodego prezydenta może i tak - ale Banki == nie !!!!Brawo banki nie dajcie się . Inni protestują z kosami - to i wy możecie. To nie podżeganie - ale moja rodzina gdyby takie swinstwa ja spotkaly tez by tak zrobila. Frankowicze to sami bogacze-ja wokół siebie nie widze ani jednego biednego a jakie posiadłości maja,limuzyny - zyja tak jak polscy biskupi
Beata 123 / 217.99.243.* / 2015-08-14 08:36
Tylko te banki w umowach wpisaly klauzule abuzywne szanowna Pani, te same banki manipulowaly liborem, nawet ETS wypowiedzial sie nieprzychulnie o kredytach w chf a banki podpisywaly ugody, maklerzy teraz dostaja wysokie wyroki za ta zabawe z liborem.
Inne kraje sobie poradzily z tymi kredytami i jakos banki nie upadly a tutaj wieczne straszenie, ze niby wszyscy doplaca, ze niby beda straty itp, fakt ciemny lud najlepiej sie straszy a osoby, ktore nie sa w temacie i maja klapki na oczach jak kon ciagnacy woz nie dowiedza sie prawdy bo i po co, takimi osobamimozna manipulowac i wmawiac jakie to my banki bedziemy biedne.
Nie wspomne, ze w 2008r niestety ale to biedota dostawala kredyty w chf bo nie miala zdolnosci na pln wiec prosze juz skonczyc swoje wywowy a zastanowic sie chwile jak banki osiagaly nielegalne zyski z klauzul abuzywnych wpisanych w umowach, jakby te klauzule wywalic to by sie okazalo ze sa to kredyty w pln oprocentowane na stawce libor.
Nikt nie chce pomocy od Panstwa ale Panstwo jest chyba od tego aby patrzec na rece przedsiebiorcom i banka aby prawo bylo przestrzegane a w przypadku bankow nie jest.
7x / 88.199.113.* / 2015-08-14 08:28

Frankowicze to sami bogacze-ja wokół siebie nie widze ani jednego biednego a jakie posiadłości maja,limuzyny - zyja tak jak polscy biskupi
Helena jesteś ciemna jak tabaka w rogu , szkoda że nie umiesz czytać.
kris5555 / 89.69.167.* / 2015-08-14 08:10
Spłacam kredyt we frankach i nie życzę sobie waszej pomocy, cyniczne hieny. Jak się zaczniecie w....dalać w moje sprawy, na pewno na tym dobrze nie wyjdę.
pipi498 / 94.251.227.* / 2015-08-14 08:05
Jeśli banki nie mogą zrealizować założeń ustawy gdyż mogą być nie wypłacane, to należy wysłać im komorników i zająć majątki bankowe. Dokładnie tak jak oni postępują ze swymi klientami. A w ogóle należy zabezpieczyć ich majątki do czasu wyjaśnienia przed nie zależnymi sądami, czyli na jakieś 8-10 lat i będzie git.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
diamonds / 89.76.59.* / 2015-08-14 08:05
Niech napiszą ile zarobili i zarabiają na kredytach.Oraz czy udzielając kredytów w frankach zaciągali takowe w innych bankach to znaczy czy kupowali franki?.
Marcinzłotówa / 31.2.68.* / 2015-08-14 08:04
Słuchajcie, mieliście zdolność kredytową, mieliście umowę pod nosem, trzeba było czytać ze zrozumieniem, w każdej umowie było zastrzeżenie jesli chodzi o kurs franka, wiedzieliście co ono oznacza, wszystko było dobrze póki wasz kredyt był tańszy od
złotówkowego , śmialiście się ze złotówkowiczów, więc do kogo macie pretensje ? Jak mają i chcą pomóc to niech pomogą kazdemu kredytobiorcy, 18 cie lat skończyliście wiec wasze decyzje mają konsekwencje, i trzeba je ponieść , ps a kredyt bierze sie w walucie w ktorej sie zarabia
diamonds / 89.76.59.* / 2015-08-14 08:10
To jest frazes wymyślony przez banki i rozpropagowany, nikt nie śmiał się z kredytów w złotówkach, było je trudniej dostać ale łatwiej się spłacało, te we frankach.
Missssss / 5.226.99.* / 2015-08-14 08:04
Żydowstwa w delegacji będzie udawać przyjaciela Polaków :)
Marcinzłotówa / 31.2.68.* / 2015-08-14 08:03
Słuchajcie, mieliście zdolność kredytową, mieliście umowę pod nosem, trzeba było czytać ze zrozumieniem, w każdej umowie było zastrzeżenie jesli chodzi o kurs franka, wiedzieliście co ono oznacza, wszystko było dobrze póki wasz kredyt był tańszy od
złotówkowego , śmialiście się ze złotówkowiczów, więc do kogo macie pretensje ? Jak mają i chcą pomóc to niech pomogą kazdemu kredytobiorcy, 18 cie lat skończyliście wiec wasze decyzje mają konsekwencje, i trzeba je ponieść , ps a kredyt bierze sie w walucie w ktorej sie zarabia
Doccc / 5.226.99.* / 2015-08-14 08:02
Znowu pejsy będą biadolić... Czyli prawo Kalego - bank ukraść to dobry uczynek, bank oddać to co ukradł to zły uczynek... Czyli krótka historia o okradaniu Polaków przez Żydów!
kornak 36 / 88.156.130.* / 2015-08-14 08:01
To zastraszające,jak młodzi ( przypuszczam,że dominują w komentarzach) są zdominowani ideologią rodem z bolszewickiej Rosji. Banki mają pieniądze,to im dowalić! A prawda jest taka,że frank zawsze był walutą stabilną i kredyty we frankach były dobrym rozwiązaniem długie lata. Nikt nie spodziewał się paskudnej zagrywki Narodowego Banku Szwajcarii,że przestaną bronić franka przed aprecjacją ( wzrostem wartości). To był grom z jasnego nieba. A teraz polscy bolszewicy ( czyli większość) szukają bogatego kozła ofiarnego. Czyli dowalić bankom. Żałosny spektakl w wykonaniu tępych polskich lewaków.
MO-MO / 164.127.236.* / 2015-08-14 08:01
ZNOWU RZYDOWSKIE BANKI CHCA DAC KASE NA RODZINE DUDY I JEGO DZIALALNOSC POLITYCZNA A W ZAMIAN NADAL BEDA OKRADAC NAROD POLSKI. LUDZIE CZAS ZABIJAC RZYDOW BO TO SIE NIGDY NIE SKONCZY !!!!!!!!!!!!
tojatoja / 81.190.24.* / 2015-08-17 01:49
O rety.... Przede wszystkim Żydów piszemy przez Ż a nie RZ! A co do reszty to brak komentarza.

Najnowsze wpisy