Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rozpoczęła się batalia ws. ustawy mającej ulżyć frankowiczom. Banki żądają spotkania z prezydentem

Rozpoczęła się batalia ws. ustawy mającej ulżyć frankowiczom. Banki żądają spotkania z prezydentem

Wyświetlaj:
bida / 109.173.170.* / 2015-08-14 01:27
dobre nazwisko p. Bańka:-) wasze banki są zbędne, tworzycie pseudo-wolny rynek
Tonald Dusk / 81.190.67.* / 2015-08-14 01:02
Niech nic nie podpisuje! Dlaczego jeszcze banki mają pomagać cwaniakom frankowiczą? Brali we frankach- brali. Mieli niższy koszt kredytu - mieli. Nie przewidzieli wzrostu ceny franka - ich problem i ch mnie to obchodzi. Prawa rynku takie są a nie teraz żerować bo my bidni nie starcza na kredyt na mieszkanie za pół miliona. Nic nie dawać!
aneta712 / 88.199.160.* / 2015-08-14 06:21
Tez tak sadzę.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marcin1118 / 82.113.106.* / 2015-08-14 02:06
Prawda,biorac kredyt w obcej walucie trzeba liczyc sie z wachaniami kursu np.franka.Bylo tanio to lapy zacierali jacy jestesmy sprytni,a teraz co?A jakby frank jeszcze bardziej spadl to pewnie byla by cisza.Prosta zasada-porzyczaj w tej walucie co zarabiasz!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
olobolo / 95.49.208.* / 2015-08-14 01:17
Ktos tu syczy ssssssss...jakas zmija!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fadsaaw / 89.64.5.* / 2015-08-14 00:57
Bawią mnie te bzdurne wyliczenia strat. Po pierwsze to nie straty ale pozbawienie nieuprawnionych korzyści. Żaden bank nie straci kapitału który pożyczył!! Po drugie kiedy prokuratura zajmie się ilością franków posiadanych przez banki w chwili udzielania kredytów. Po trzecie proponuję uchwalić prawo dla obywateli zabijania banksterów!!! To bardzo proste. Oni nie muszą żyć!!!
Jadjad / 188.146.51.* / 2015-08-14 00:44
A teraz czas na hejt żeby podgrzać temperaturę i dać zarobić prezesem i zagraniczny właściciela banków pieniądze. Niech się na wzajem polaczki poniewieranja kiedy zarządy banków bedą liczyć kasę
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jolanta836 / 213.136.246.* / 2015-08-14 00:37
w Niemczech wolna kwota od podatku 34385 zł i jakoś się im gospodarka rozwija ludzie ten rząd to ciemiężyciele
Jkatana / 188.146.51.* / 2015-08-14 00:37
Kiedy zaczniemy mieszkać w państwie gdzie oszust siedzi w więzieniu a akradziony dostanie rekompensatę. Po to jest nadzur finansowy żeby banki nie tworzyły produktów szkodliwych i nie traciły oszczędności klientów. Klauzule niedozwolone ani razu nie przeczytałem ze banki są z własnej inicjatywy to zmienić. Natomiast ciagle pojawiają się artykuły sponsorowane przez banki a to ze wszyscy klienci stracą a to niezgodne z prawem, szkoda tylko ze sami stosują zapisy w umowach niezgodne z prawem. Ale bezczelnie straszą sadami państwo Polakie. Ile mysi zarabiać prezes banku żeby uznał ze już wystarczy ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kakakaka / 188.146.51.* / 2015-08-14 00:24
Jeżeli bank kalkulowal ze wzrośnie frank z 2 zł na 2,5 zł to brał pod uwagę normalne wachnievia kursowe. Ale jeżeli wiedział ze cena franka wzrośnie do 4-5 złotych i nie poinformował o tym klientów to jest to oszustwo. Oczywiście oszust nie moze się się pogodzić z tym ze dziś są ludzie którzy mu to oszustwo wypominają . Ambergold to właściciel mówił ze miał dobre intencje. Teraz jest walka o premie dla prezesów banków i zagranicznych właścicieli. Bo tepszy biznes niż hossa na giełdzie. Takiej kasy się nie odpuszcza.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kapiszon1234567890 / 188.121.27.* / 2015-08-14 00:31
Banki mialy szklana kule i wiedzialy ze wrzosnie a kredtytobiorcy oczywiscie sa niewinni bo jak to, po co , dlaczego. Jakby byla odwrotna sytuacja dzis ze frank spadl do 1 zl to pewnie tematu by nie bylo.
Dragan25 / 81.190.67.* / 2015-08-14 00:23
Czy ja mogę prosić o szczegółowe wyliczenie tych strat? Następnie proszę o wyjaśnienie jak można stracić coś czego się jeszcze nie zarobiło? Przecież tych pieniędzy banki nie zarobią tak długo dopóki realnie nie otrzymają rat od klientów. A przecież kredyty hipoteczne będą spłacane jeszcze 20-25 lat. A najważniejsze jest pytanie - skąd banki mają pewność, że przez te dziesiątki lat kurs franka nadal będzie taki, a nie inny? Może wzrośnie, a może spadnie? A jak tylko spadnie na moment nawet, to wszyscy mają prawo przewalutować w wybranym przez siebie momencie. Może kłopot polega tylko na tym co jest zapisane w bilansach? I tylko tam coś zniknie? Tylko jakie prawo i w jaki sposób pozwolono po stronie aktywów zapisać walutę, której nigdy bank nie kupilł i nie miał? Raczej wszyscy powinni być zainteresowani aby zniknęły wirtualne zapisy, które mogą się zmienić jeszcze z 10 razy do czasu spłaty tych kredytow. Jak frank będzie po 1 PLN to banki będą wyciągać rękę po pieniądze bo interes publiczny? Coś wyczuwam masę demagogii i manipulacji opinią publiczną, która ni w ząb nie rozumie i nie zastanawia się głębiej nad meandrami tej sprawy. Nie dajmy się ogłupić.
tribe / 89.71.201.* / 2015-08-14 10:10
Do banku przychodzi klient i zawiera umowę kredytową w CHF. Jest to bank polski (ekhm, działający w Polsce), więc nie posiada CHF, tylko PLN. Musi skądś wziąć CHF, więc może je albo kupić, albo sam pożyczyć (np. od banku w Szwajcarii). Zauważono jednak, że klient potrzebuje tego kredytu w CHF, aby kupić nieruchomość w PLN. Po co więc pożyczać CHF, żeby potem przewalutować to na PLN, żeby potem przelać to na konto klienta/dewelopera? Wykorzystano więc mechanizm CIRS, czyli odwrotny swap walutowy. Bank nie pożyczył CHF od banku w Szwajcarii, ale umówił się z nim, że będzie mu płacił odsetki tak jakby to zrobił. Jednocześnie bank w Szwajcarii zobowiązany jest płacić naszemu bankowi (ekhm, bankowi działającemu w Polsce) odsetki, tak jakby ten pożyczył mu analogiczną kwotę w PLN. To prawda, że franków w banku nigdy nie było, ale klient zobowiązał się, że będzie płacił raty uzależnione od kursu CHF, więc bank (aby ograniczyć ryzyko walutowe) postanowił, że zobowiąże się do tego samego przed inną instytucją. Dotychczas, kiedy klient przynosił ratę (większą lub mniejszą) to bank odkrajał sobie z tego część kapitałową i prowizję, a resztę (większą lub mniejszą) przekazywał do banku w Szwajcarii i wszystko działało. Dla uproszczenia... wyobraź sobie, że w 2008 pożyczyłeś znajomemu 100.000 CHF, które sam pożyczyłeś z banku w Szwajcarii (czyli jakby nie patrzeć nie miałeś ich), a teraz wchodzi ustawa, że Twój znajomy (biedny frankowicz z trójką dzieci) nie może płacić takich wysokich rat, tylko będzie Ci je płacił tak, jakby kredyt był zaciągnięty w PLN. Widzisz teraz w jak głębokim bagnie wylądowałeś? Aby wszyscy byli zadowoleni trzeba by jednocześnie unieważnić umowy zagraniczne, które zawarły banki, ale wtedy Polska stała by się... powiedzmy lekko niewiarygodna na międzynarodowej arenie gospodarczej. Na zakończenie dodam tylko, że ta wypowiedź nie ma na celu brania strony banków ani frankowiczów, ale jest ścisłą odpowiedzią na Twoje pytanie skąd się wezmą straty.
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-08-14 00:16
To, że "bank może stracić" nie jest dla mnie żadnym argumentem. Na razie tracą kredytobiorcy -nie słyszałem, żeby któryś bank wyrażał obawę o ich straty.
Z drugiej strony jeżeli już taką ustawę "wysmażamy", to niech ona "ma ręce i nogi". Nie chodzi mi przy tym o te 90%, tylko np. o "asymetrię" ustawy -to umorzenie powinno działać "w obie strony". Poza tym czytałem, że przy udzielaniu tych kredytów bankom zdarzało się stosować metody "niezupełnie zgodne z prawem". Jeżeli to prawda, to należałoby zacząć od pozwów zbiorowych, który sądy rozpatrzyłyby w pierwszej kolejności.
trues / 85.222.70.* / 2015-08-14 00:13
NIc nie stracą bo kredyty i tak były udzielane w złotych a jedynie spekulacyjnie denominowane we frankach aby zarabiać na kursie !!!! kredyty denominowane w obcych walutach są w Polsce zabronione -wpisane do klauzul abuzywnych,a mimo to mafia bankowa nic z tego sobie nie robi!!!
321123 / 93.175.74.* / 2015-08-14 00:39
Tak, tylko jakie było oprocentowanie tych kredytów, porównaj do złotówkowych baranie !!!
Sleeeeeeeeeeeeedziu / 188.121.27.* / 2015-08-14 00:15
Ty wez sie puknij w pusty cymbal, byly wyplacane w zlotowkach po przelczeniu na pln. Bank zarabial na spreadzie. Zanim zaczniesz klapac doksztalc sie!
Arrow517 / 188.121.27.* / 2015-08-14 00:11
Frankowicze zamkńijcie japy i ńie zebrajcie i nie badzcie hipokrytami, swiadomie wybraliscie taki kredyt, jawnie naigrywalscie sie ze zlotowkowiczow. Juz nie wspomne ze dzieki frankom mieliscie jakakolwiek zdolnosc kredytowa, teraz drzecie mirdoszczeki jak Wam zle. Jak Wam ma pomoc rzad to i nam zlotowkowiczom. Panie Duda jest Pan ponoc Prezydentem wszystkich Polakow, skoro mamy ulzyc frankiczom to i nam zlotowkowcom!
olobolo / 95.49.208.* / 2015-08-14 01:21
Nie martw sie,niedlugo stracisz swoja "ciepla" posadke w banku.hihihi trolu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wioletta290 / 90.149.194.* / 2015-08-14 00:33
Dziś czytałam świetny artykuł byłego, nawróconego już trolla,który sączył jad w takich tematach, na rzecz i za pieniądze banku. Podał on przykładowe treści trollowskich postów.
I ty wpisujesz się właśnie w ten szablon. Powiem ci jedno trollu: zgiń, przepadnij i okryj się hańbą do piątego pokolenia, szujo jedna!!!! Znajdź prace jak każdy normalny człowiek, a nie gadasz gadzie za srebrniki. Won!!!!
Arrow517 / 188.121.27.* / 2015-08-14 00:41
Mam, małem i będę miał godziwa prace i płace i zdolność na kredyt w pln, a trolla jak chcesz zobaczyć to spójrz w lustro rano. Miałem też kredyt w chf ale dzieki pracy go spłaciłem wcześniej i ńie kłapałem, że płace więcej, kolejny wziąłem w pln bo mam rozum a nie pustke, Won to możesz mówić do swoich znajomych na podwórku.
Arrow517 / 188.121.27.* / 2015-08-14 00:46
Czytaj ze zrozumieniem, tak jak powinno się czytać umowy np. Bankowe, specjalnie dla ciebie powtorze, won powiedz jutro swoim znajomym i pozdrow trolla w lustrze.
QLUSQA / 91.244.210.* / 2015-08-14 00:31

Juz nie wspomne ze dzieki frankom mieliscie jakakolwiek zdolnosc kredytowa

Sam sobie gamoniu odpowiedziałeś na pytanie "Dlaczego ktoś brał kredyt w CHF?"
Arrow517 / 188.121.27.* / 2015-08-14 00:34
Bo byl i bedzie gamońiem, GAMONIU! bral bo byl cwany, ze daja, nagle jak kurs skoczyl bida. To sie nazywa zastaw a postaw sie i miej pseudo wlasnosc za nie swoje
Wioletta290 / 90.149.194.* / 2015-08-14 00:53
Trollu, ty dalej klapiesz za kasę banksterską.
Szacun za determinacje. Czytałam, ze taki troll potrafi zarobić nawet 2900 na rękę, złotych, nie frankow hahhaha, ale wydaje dużo na środki czystości po trollowaniu.....
Arrow517 / 188.121.27.* / 2015-08-14 01:03
Dużo czytasz ale mało ze zrozumieniem, ot cała filozofia.
Pabel84 / 2015-08-14 00:11
A następni w kolejce będą Ci co brali chwilówki!! No bo jak to możliwe że mają do spłacenia po 1000 czy 2000 %!?!?!?! No jak !?!? przecież to jawne oszustwo!!! buahaha. Więc jak patrzycie z politowaniem na nich.... To popatrzcie z politowaniem na siebie....pseudokredytobiorcy!?!? Tylko małpy w cyrku nie liczą się ze zmianą kursu w kredycie w walucie obcej....aaa no i może jeszcze dzieci na poziomie przedszkola..... No ale tak wszyscy złodzieje....wszyscy oszuści....ale przez tyle lat śmiechy chichy z tycz co brali w innych walutach kredyty....a teraz to nieszczęście narodowe.... Jestem za wprowadzeniem podstaw ekonomii w podstawówce...może wtedy mniej będzie takich naiwnych ludzi jak Państwo frankowicze.
WiemTo / 89.231.240.* / 2015-08-14 00:10
Nich banki zagraniczne POcałują Prezydenta we wiadome miejsce ... a najlepiej niech wypier .... ą!
Rety123 / 188.121.27.* / 2015-08-14 00:53
Tak, tak zrobmy jak za prl, jeden bank a wlasciwie skok, bedzie pan zadowolony i pislam tez.
dx / 109.173.148.* / 2015-08-14 00:07
Przestańcie szaleć. Wprowadzić normalny system jak w np w Stanach gdzie jak jesteś niewypłacalny ogłaszasz bankructwo i po kłopocie frankowiczów. Nie stać ich ogłaszaja bankructwo a ich mienie jest licytowane. Tracą tylko ci co powinni - idioci
Wawiak / 95.160.33.* / 2015-08-14 00:11
Dokładnie. jak ich (banki) nie stać to niech bankrutują. W ich miejsce powstaną inne banki, które nauczone przykładem - nie będą tak pazerne. Tak BTW to w UK skazano pracownika za manipulowanie LIBORem - przez kilkanaście lat. Szefowie nie wiedzieli? Przez lata? Jakoś ciężko mi w to uwierzyć. A jak wiedzieli - to znaczy, że akceptowali, czyli kradli. Efektem było np. zawyżenie rat kredytów. IMO powinny posypać się pozwy zbiorowe o odszkodowania 0 i to z całego świata.

Najnowsze wpisy