Forum Polityka, aktualnościKraj

Rozpoczyna się batalia o emerytury mundurowe

Rozpoczyna się batalia o emerytury mundurowe

Money.pl / 2011-12-11 13:28
Komentarze do wiadomości: Rozpoczyna się batalia o emerytury mundurowe.
Wyświetlaj:
vvideo / 77.115.2.* / 2012-03-24 12:45
Tylko dlaczego mundyrowi chcą odchodzić wcześniej na emeryturę? Jeśli tak chcą to znaczy, że się nie nadają do pracy po 15 latach czy po zmianach po 25 latach to dlaczego po przejściu na emeryturę jednostki POLCJA, WOJSKO, SŁUŻBA WIĘZIENNA przyjmują ich na stanowisko cywili? Blokują miejsce młodym, którzy nie mają pracy a chcieliby zdobyć doświadczenie. Przepis daje przywileje tylko wybranym, a co oni są z innych kości? Politycy tego nie przewidzieli, czy celowo ułatwiają z******** zarobek mundurowym emertom ?
mała. / 79.184.60.* / 2012-01-17 10:41
mundurowe obiboki ??

co do tego to się nie zgadzam ! miałeś kiedyś styczność z życiem mundurowego ?? ja mialam tylko ze strażakami , i baaardzo ich podziwiam . narażają swoje życie dla innych , ratują wasze dupska kiedy głupota strzeli do głowy , w każdym wypadku są do waszej dyspozycji ! a wy macie pretensje , że dostają wysoką emeryturę ?? może zastanówcie się nad tym , bo oni na to zasługują .
głodny / 178.36.95.* / 2011-12-12 07:54
Tusk obiecał: "300 zł mies./NA RĘKĘ, proszę nie przekręcajcie faktów z ex-POse POna premiera, bo za to grozi degradacja!!!
A średnia emerytura mundurowa, to tak naprawdę (wg POwyższycch tabel wieku) ok. 4.100 zł/mies/mundurowego. To o wiele wyżej, niż śrlednia emerytura szarej POlki i POlaka(1750 zł/mies)!!! Bo łącznie mamy w POlsce:258,6 tys. emerytów mundurowych, a na: "Wypłaty świadczeń emerytalnych dla osób, które zakończyły służbę w różnych formacjach, budżet państwa przeznacza obecnie ponad 12,7 mld zł rocznie" Proszę POliczyć !!!
Jestem głodna, moje dzieci czasami też, ale liczyć jeszcze umiem, czego także życzę autorowi artykułu !!! Głodnego syty nie zrozumie!!!
Kłamstwo idzie, kłamstwo wraca
i tak kłamstem się obraca!!!
kuba z poznania / 46.250.168.* / 2011-12-12 01:03
Mój kolega ma 37 lat i jest na emeryturze,oczywiście dostał też mieszkanie. czy naprawdę na to nas stać ? Dla mnie od lat emerytury w tym wiekuplus gratis mieszkanie to skandal
uuu / 77.95.48.* / 2011-12-11 20:11
już pierwszego dnia,,służby,,myślą tylko o emeryturze i mieszkanku służbowym które wykupią za złotówkę .
afsadgtrehjgfhj / 109.243.42.* / 2011-12-11 22:09
też trzeba było iść do służb
Łowca lamerów / 31.62.187.* / 2011-12-11 23:28
Jakby wszyscy poszli do służb albo zostali górnikami, to nie byłoby handlu i produkcji. Ktoś musi zapingalać żeby ktoś inny mógł się lenić.
Well12416 / 83.23.249.* / 2011-12-11 19:21
Emerytur nikt w tym kraju nie dostanie, a jeżeli ktoś cudem dostanie to będą one nędzne.
Dobra rada - nie liczcie na emerytury wydawane przez rząd tylko sami zadbajcie o swoją starość / lub wasi bliscy.
(@) / 89.79.218.* / 2011-12-11 19:43

Emerytur nikt w tym kraju nie dostanie

chrzanisz.....}
trupek / 83.10.71.* / 2011-12-11 23:31
No nie wiem czy chrzani.., jeżeli społeczeństwo będzie się starzeć w takimn tempie to nadejdą czasy, że wypłata emerytury z ubezpieczenia społecznego będzie tylko dla najuboższych, a nie dla takich co mają domy czy oszczędności i mają z czego życ. W końcu sens ubezpieczenia jest taki, ze płacą wszyscy a korzystają tylko ci, których spotka bieda..
JanuszPOlikot / 2011-12-11 19:12 / Tysiącznik na forum
Tak to taka ciężka praca .......:):):):).......Wylegiwanie się w
radiowozach albo na komisariatach.....Potem pod koniec dniówki trochę
"kreatywnej " twórczości w raporcie.......:):):):)
Patrol polega na przejechaniu się radiowozem (Koniecznie dwójkami ....Bo
jeden potrafi pisać a drugi ma prawo jazdy.........).....Zbyt długo nie
jeżdżą bo paliwo limitowane.....A pieszo nie wypada.....:):):)....Jakoś
np. we Francji policja wykorzystuje nawet rowery....
Pan Tusk ma takich tuzów w rządzie ...To może który wpadnie na POmysł np.
pięcioletnich kontraktów ....Jeśli delikwent nie zaliczy testu psycho-
fizycznego to nie przedłużamy umowy o pracę ......To takie proste
.....:):):)......Skoro mamy POlicyjne państwo to POlicjant bedzie lepiej
traktowany jak POdatnik który na niego płaci.......POzdrawiam cały
"rząd".....:):):):):)
eum / 88.199.233.* / 2011-12-11 19:35
Januszku wróciłeś ale fajnie chyba po wyborach pojechałeś na urlop za PISowską kasę ,te twoje posty przed wyborami ach hehehe
JanuszPOlikot / 2011-12-11 19:56 / Tysiącznik na forum
POzdrawiam .....:):):):)......Wiesz strasznie wkurza mnie ta POlicja.....Kiedyś miałem problem z psami niezbyt odległego sąsiada......Więc poszedłem na komisariat i stwierdziłem że jak nie zrobią z gościem porządku to ja go dporowadzę do POziomu......:)
Po pewnym czasie panowie POlicjanci przyjechali do mnie oczywiście radiowozem we dwójkę i prosili żebym wskazał domek delikwenta....Więc poszedłem z nimi pod wskazany adres....Oczywiście pałkarze chcieli podjechać z mojej posesji do sąsiada ok.100 m bo widocznie im szkoda było nóg...Albo się boją chodzić po okolicy i nie oddalają się zbytnio od auta....:):):) ...Jakoś mi się udało ich namówić na pieszy spacer.....Oczywiście gość dalej puszcza psy samopas po okolicy .....Jak widać Policjanci niezbyt wiele wskórali....:):):)....No może gość jak mnie widzi to zamyka pieski za ogrodzeniem......Ale chyba raczej ze strachu przede mną.....:):):)
(@) / 89.79.218.* / 2011-12-11 19:45

pojechałeś na urlop za
PISowską kasę

Pilnuj własnej d...y
Crokodyl / 46.112.193.* / 2011-12-11 18:50
Jak zwykle, w przypadku tego rodzaju artykułów na policjantach wiesz się psy. Tyle tylko, czy większość z Was wie jak wygląda płaca (uposażenie) w Policji? Po postach widać, że nie bardzo. Tusk i spółka, która próbuje to reformować nie raczy o tym społeczeństwa poinformować, a uległe media powtarzają głupoty...

Po pierwsze uposażenie miesięczne jest stałe. Tzn. czy pracujesz tylko od poniedziałku do piątku w godz. 8-16, czy też w święta, nocki, na zmiany - uposażenie dostaniesz takie samo. W Policji nie ma nadgodzin, nie ma dodatkowego wynagrodzenia za święta, nocki, itp.

To właśnie jest naszym kapitałem emerytalnym. Te świadczenia, których nie otrzymują policjanci, a pracownicy zatrudnieni w oparciu o kodeks pracy już tak.

Wyobrażacie sobie planowanie służb w święta, gdyby policjantom miano płacić jak cywilom? Wyobrażacie sobie ile państwo musiałoby zapłacić za akcje i operacje policyjne np. w dniu 1 listopada? Szłoby to w setki milionów złotych dziennie dodatkowych kosztów. O tym nikt nie mówi.

Jeśli chcecie reformować uposażenie policjanta, w tym jego prawa emerytalne, to dajcie nam takie same uprawnienia jak wynikające z kodeksu pracy. Nic więcej nie chcę. Tylko kodeks pracy. Wtedy dopiero okaże się ile kosztuje bezpieczeństwo...
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-12-12 07:57
czyli co, to pracowanie w święta jest więcej warte niż czyjeś 25 lat pracy? Bo wielu ludzi pracuje 40 lat (i więcej) a policjantowi wystarczy 15.
JanuszPOlikot / 2011-12-11 19:05 / Tysiącznik na forum
Nie masz ambicji idź do POlicji....:)
(@) / 89.79.218.* / 2011-12-11 19:00
Kłamiesz jak z nut i manipulujesz faktami. Spokojnie można się domyśleć że jesteś jednym z tych milicjanto-policjantów ze wskazaniem na milicjanta. Nawet małe dzieci wiedzą że "polska policja" to armia darmozjadów,cwaniaków i łapówkarzy których należy złapać za mordę i nauczyć dyscypliny. przestrzegania prawa i szacunku dla obywatela.
JanuszPOlikot / 2011-12-11 18:59 / Tysiącznik na forum
Ty właśnie teraz jesteś na "służbie".........:):):):):):):)
(@) / 89.79.218.* / 2011-12-11 18:44
Zabrać przywileje pasożytom mundurowym, popieram ryżego w tym temacie.
mmar / 212.49.52.* / 2011-12-11 18:42
mam jeszcze jeden pomysl na wyjscie Polski na prosta opodatkowanie zwiazkow zawodowych, wszyscy czlonkowie zwiazkow zawodowych powinni placic 99% podatku za glupote i dzialanie na szkode Polski, kryzysu nioe ma w Chinach, tam nie ma zwiazkow zawodowych
JanuszPOlikot / 2011-12-11 18:26 / Tysiącznik na forum
Tak to taka ciężka praca .......:):):):).......Wylegiwanie się w radiowozach albo na komisariatach.....Potem pod koniec dniówki trochę "kreatywnej " twórczości w raporcie.......:):):):)
Patrol polega na przejechaniu się radiowozem (Koniecznie dwójkami ....Bo jeden potrafi pisać a drugi ma prawo jazdy.........).....Zbyt długo nie jeżdżą bo paliwo limitowane.....A pieszo nie wypada.....:):):)....Jakoś np. we Francji policja wykorzystuje nawet rowery....
Pan Tusk ma takich tuzów w rządzie ...To może który wpadnie na POmysł np. pięcioletnich kontraktów ....Jeśli delikwent nie zaliczy testu psycho- fizycznego to nie przedłużamy umowy o pracę ......To takie proste .....:):):)......Skoro mamy POlicyjne państwo to POlicjant bedzie lepiej traktowany jak POdatnik który na niego płaci.......POzdrawiam cały "rząd".....:):):):):)
WOJ. / 78.8.155.* / 2011-12-11 18:39
No TAK MUNDUROWI TO LENIE I IDIOCI , A RESZTA ROBOLI TO SAMI PRACOWICI GENIUSZE!
JanuszPOlikot / 2011-12-11 19:02 / Tysiącznik na forum
Tylko pięcioletnie kontrakty dla nierobów .......
(@) / 89.79.218.* / 2011-12-11 18:48
Nie porównuj pasożytów mundurowych do normalnych ludzi, pracujących na etatach i prowadzących działalność gospodarczą.
Zyga PRL / 87.207.11.* / 2011-12-11 17:56
Dlaczego związki zawodowe czy uprzywilejowanych pyta się o zgodę na odebranie przywilejów. Powinno sie spytać społeczeństwo czy i na jakich warunkach mając ochotę przywileje finansować.

Patologia nie jest tylko wiek emerytalny ale również kwota emerytur. Mundurowy najniższego stopnia po 25 latach pracy ma z reguły ok. 45 lat. Wynagrodzenie realne ok 3 tys. brutto (minimum, przy stopniu posterunkowego), Przechodzi na emeryturę i pobiera (on albo jego małżonek) 3 tys. emerytury co przez kolejne 30 lat naje 1 mln PLN!!!

Normalny człowiek zarabiający 3 tys. PLN w wieku 67 lat dostaje 1,5 tys. PLN!!!

Tutaj nie ma o czym dyskutować ten system był właściwy dla państwa totalitarnego. 30, 20 i 10 lat temu nie miał prawa bytu. Był złodziejstwem i nagroda za trzymanie narodu za mordę.

OK. 55 letni gliniarz i inny niech ma prawo do pomostów ki w wysokości np. 60 % średniego uposażenia emeryta z ZUS. Po osiągnięciu normalnego wieku emerytalnego niech tam dostanie ile mu się należy wg jego pierwotnego wynagrodzenia.
mmar / 212.49.52.* / 2011-12-11 17:31
piekny podtytul, rzad chce siegnac do kieszeni... a mi sie noz w kieszeni otwiera jak nierob przechodzi na emeryture po 15 latach, narzekajac na przepracowanie natychmiast podejmuje prace w agencji ochroniarskiej
albo praca - albo emerytura, moim zdaniem tylko gornicy pracujacy pod ziemia powinni miec przywileje reszta powinna pracowac do 67 i do od zaraz a nie za 20 lat, lenie smierdzace z pisu brac sie do roboty, to ze Kaczynski nigdy nie splamil sie praca fizyczna nie oznacza ze wszyscy maja sie lenic
Głos Społeczeństwa / 83.5.114.* / 2011-12-11 17:01
JUŻ DAWNO POWINNI ZABRAĆ SIĘ ZA MUNDURÓWKI, PROKURATORÓW, KLERYKÓW ITP. ... SPOŁECZEŃSTWO MUSI ZAPIEPRZAĆ DO KOŃCA SWOJEGO ŻYCIA, A WYBRANE GRUPY BĘDĄ ŻEROWAĆ NA TYM, ŻE ŻADEN RZĄD NIE MA JAJ, ABY SIĘ ZABRAĆ ZA REFORMY W TYM ZAKRESIE;
(@) / 89.79.218.* / 2011-12-11 18:51

JUŻ DAWNO POWINNI ZABRAĆ

Ta mafia która nami rządzi tego nigdy nie zrobi...niestety
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy