Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Rozwiązanie s.c. i pozostająca działalność jednoosobowa

Rozwiązanie s.c. i pozostająca działalność jednoosobowa

Pykon / 89.68.18.* / 2011-09-26 20:31
Witam. Załóżmy, że jestem wspólnikiem spółki cywilnej. Do jej zawiązania niezbędne było założenie działalności gospodarczej przez każdego wspólnika. Pewnego dnia spółka się rozwiązuje i wspólnicy mogą zgłosić w swoich urzędach gmin odstąpienie od spólki, lub przy okazji zamknąć także działalność jednoosobową, którą wcześniej założyli by do spółki przystąpić. Moje pytanie: czy taka "pozostająca" po rozwiązaniu s.c. indywidualna działalność wspólnika, która byłą założona tylko i wyłącznie w celu przystąpienia do spółki, ma jakąś funkcjonalność, która mogłaby okazać się przydatna, czy też nie należy zawracać sobie tym głowy i ową działalność zamknąć razem ze spółką?
Wyświetlaj:
PCF / 2014-04-10 12:41
Jeśli dalej osoba, która ma tę działalność dalej chce robić coś jako jednoosobowa działalność gospodarcza to ja bym nie zamykała. Jeśli działalność ma być tylko po to by być to bez sensu. Bo jak nie będzie np. zawieszona będzie trzeba płacić ZUS.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - PCF.]
Współnik / 83.238.212.* / 2014-03-12 15:42
A jak to wygląda jeśli spółka jawna się rozchodzi a ma kontrakty na 1,5 roku podpisane?

Najnowsze wpisy