Forum Forum prawnePracy

rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron

rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron

asia21 / 2009-03-31 21:22
Szanowni Państwo, proszę o poradę.
W wyniku choroby i operacji przebywałam ok 3 miesięcy na zwolnieniu. Po upływie tego czasu i poinformowaniu pracodawcy o gotowości powrotu do pracy ( przeprowadzone badania kontrolne), powróciłam do 27 marca, a pracodawca w drugim dniu rozwiązał ze mną umowę na zasadzie porozumienia stron tzn. z dniem 30 marca 2009 r. Podpisałam je. W tym samym dniu co rozwiązanie, po wyjściu z pracy źle się poczułam i poszłam do lekarza (pracodawca nie kazał mi zostać całych 8 godzin). Lekarz wystawił mi zwolnienie i skierował na badania. Aktualnie zwolnienie mam od 30 marca do 8 kwietnia, mam skierowanie na USG, badanie krwi i mam po tym ponownie zgłosić się do lekarza, bo nadal źle czuję się po operacji.
Moje pytania są następujące:
1.czy mogę nadal być na zwolnieniu mimo już wcześniejszego zwolnienia (w drugim dniu pracy rozwiązano ze mną umowę), jeśli tak to jak długi okres?
2. czy jeśli zdecyduje się na zwolnienie to płaci za nie ZUS?
3. komu mam przesłać aktualne zwolnienie (zaznaczę że siedziba główna mojej firmy mieści się w innym mieście a ja pracowałam w filii w innym?
4. mam wątpliwości czy "uciekać" w zwolnienie (choć jest zasadne bo nadal nie czuję się dobrze) czy lepiej zarejestrować się w UP---co dla mnie będzie lepsze, to jest najważniejsze pytanie?
pozdrawiam Asia

Najnowsze wpisy