Forum Forum dla firmKadry

rozwiązanie umowy o pracę przez pracownika przebywającego na urlopie macierzyńskim

rozwiązanie umowy o pracę przez pracownika przebywającego na urlopie macierzyńskim

Mela813 / 217.173.189.* / 2016-02-22 13:12
Witam,
Opiszę sytuację: od 2010r. jestem zatrudniona u pracodawcy. Umowa była zawarta na okres 5 lat, w 2015r. została przedłużona na kolejne 5 lat. W umowie jest zapis o 2tygodniowym wypowiedzeniu. W świetle zmiany przepisów z dnia dzisiejszego moja umowa staje się umową na czas nieokreślony i mam 3miesięczne wypowiedzenie.
I teraz: do września 2016r. jestem na urlopie macierzyńskim. Pracy nie chcę kontynuować u tego pracodawcy. Pytanie: czy wypowiedzenie o pracę mogę złożyć jeszcze podczas trwania urlopu macierzyńskiego, czy dopiero po jego zakończeniu? Jeżeli we wrześniu złożę wypowiedzenie, wykorzystam zaległy urlop, to i tak jeszcze braknie trochę dni do końca okresu wypowiedzenia. Pracy świadczyć w tym czasie nie zamierzam, pracodawca mnie z tego nie zwolni, jak i nie rozwiąże umowy za porozumieniem stron.
Jak to ugryźć?
Wyświetlaj:
szklarek / 2016-02-22 18:38
Owszem obecna umowa z dniem dzisiejszym zacznie podlegać nowym wydłużonym okresom wypowiedzenia, ale ustala się je dla długości zatrudnienia u danego pracodawcy PO wejściu umowy w życie. Zatem dopiero za 6 miesięcy 'przeskoczy' Pani na 1 miesięczny okres wypowiedzenia.

Podstawa- art. 16 USTAWY
z dnia 25 czerwca 2015 r.
o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw
Mela813 / 217.173.189.* / 2016-02-23 10:00
A no to dobrze, już to jakieś pocieszenie, urlop wystarczy na ten czas :)
szklarek / 2016-02-23 10:59
Pocieszenie zależy dla kogo. Dla Pani i pracodawców, dla pracowników- zasadniczo nie.

Wracając do samej kwestii złożenia wypowiedzenia- nie jest przeszkodą w przypadku składania przez pracownika jego nieobecność w pracy, choroba, zasiłek, urlop.

Najnowsze wpisy