Forum Forum prawneBudowlane

rozwiązaniu umowy najmu-jak?

rozwiązaniu umowy najmu-jak?

Marta78 / 2011-04-08 12:45
Witam!! Mam pewien problem z człowiekiem któremu wynajmuję mieszkanie , podpisałam z nim umowę, ale już po czterech miesiącach okazało się jaki błąd popełniłam...poczynając od co nocnych libacji, po zaśmiecanie całego mieszkania... Zamierzam z nim rozwiązać umowę najmu, czy z tego względu że przed upływem rozwiąże z nim umowę, będę mu musiała wypłacić jakieś odskzodowanie?
Wyświetlaj:
trafka / 2011-04-08 14:14
to zalezy co bylo na umowie napisane, czy wrazie wczesniejszego zerwania umowy mas zmu wyplacic jakies pieniadze,.
Beneficium / 2011-04-13 20:12
Art. 685 k.c. stanowi, że jeżeli najemca lokalu wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali w budynku uciążliwym, wynajmujący może wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia.

Wówczas nawet gdyby dochodził odszkodowania będzie miał ciężko je uzyskać. Musiałby w procesie udowodnić szkodę czy Pani winę- niech sobie Pani pozbiera dowody na jego libacje- świadka proszę wziąć na wizytę w lokalu, zrobić zdjęcia pomieszczeń.

W razie problemów z najemcami lub chęci zabezpieczenia się na przyszłość poprzez spisanie dobrej umowy- zapraszam do kontaktu: dobryadwokat@onet.pl.

Najnowsze wpisy