Forum Forum prawneCywilne

Rozwód z orzeczeniem o winie, walka o dziecko

Rozwód z orzeczeniem o winie, walka o dziecko

Krzysiekwwa / 31.174.66.* / 2013-12-28 21:16
Witam. Sprawa jest dość skomplikowana. Dwa lata temu odkryłem, że moja żona ma romans ze swoim kolegą z pracy. W ciągu pierwszego roku po tym zdarzeniu próbowaliśmy ratować nasze małżeństwo, ale widziałem, że z jej strony nie ma ku temu wielkich chęci i domyślałem się, że romans trwa nadal. Niestety nie coraz bardziej się to wszystko rozpadało. Pół roku temu ja zacząłem się spotykać z inną kobietę i wtedy moja żona złożyła pozew o rozwód z orzeczeniem o winie i wyłączną opieką nad naszym 5letnim synkiem). Jak walczyć, jakie argumenty stosować, który adwokat będzie najlepszy w tej sprawie? Boję się, że żona odberze mi wszystko, a co najważniejsze, że nie będę mógł widywać się z synkiem.
prawne.org / 89.229.116.* / 2013-12-29 10:40
Nie ma podstaw do orzeczenia rozwodu z Twojej winy. Małżeństwo rozpadło się z chwilą kiedy żona dopuściła się zdrady, a podjęte próby ratowania małżeństwa nie powiodły się. Zachowanie się współmałżonka po faktycznym rozkładzie pożycia małżeńskiego nie ma znaczenia na kwestię winy. Oczywiście mogą tu decydować szczegóły typu czy w tym ostatnim półroczu pomiędzy małżonkami dochodziło do zbliżeń cielesnych itp. Zerknij również tutaj: http://prawne.org/rozwod-z-winy-meza-alimenty-t2904/

Najnowsze wpisy