Forum Polityka, aktualnościKraj

Ruch Palikota chce pozwać Sejm za krzyż w sali obrad

Ruch Palikota chce pozwać Sejm za krzyż w sali obrad

Wyświetlaj:
Pyclik / 2012-12-27 03:14 / Tysiącznik na forum
Podtrzymuję wszystko, co dawniej w tym temacie napisałem, jestem też gotów podyskutować o tym,że RP Palikota w ciągu tego pół roku niestety cofnął się w tytułowej kwestii, ale nie rozumiem,co cenzorzy Money , chcieli osiągnąć, reaktywując temat poprzez mój stary post?
Pyclik / 2012-06-28 13:27 / Tysiącznik na forum
O ewentualnej dyskusji z Majka 855.
Lepsza, choć równie bezpłodna, jest dyskusja o istnieniu - nie istnieniu krasnoludków, ufoludków, albo potwora z Loch Ness, lub może - różnych rodzajów cudów, od których roi się w bajkach i baśniach z całego świata.
Dlaczego lepsze jest rozważanie tych tematów?Sprawa prosta - wyznawcy różnych głupot zabezpieczyli się prawnie - paragraf o ochronie uczuć religijnych czy coś takiego - więc w każdej chwili mogą próbować wsadzić każdego dyskutanta do ciupy
Majka855 / 83.19.208.* / 2012-06-28 10:19
Do Pintapalec (?). A na czym opiera się twój pogląd o nieistnieniu Boga??? Wyłącznie na wierze. Ty i inni ateiści po prostu w to wierzycie. I tę wasza wiarę uważacie za nieomylną! Podobnie czynią wierzący w istnienie Boga: Katolicy, Protestanci, Prawosławni, Żydzi, Muzułmanie, Buddyści, Hinduiści i miliony wyznawców innych religii.
pintapalec / 164.126.65.* / 2012-06-26 17:25
Buuhaahaa!! Michał358!!! Już dawno się tak nie uśmiałem z takich bzdetów!! Ateiści mają swoje kościoły i kaplice w USC i Domach Pogrzebowych.. A ich urzędnicy są kapłanami ateistycznymi???Tobie ta sekta katolicka to już całkowicie z mózgu zrobiła szambo.To znaczy że katolicy chodzą do dwóch różnych kościołów.Katolickiego i Ateistycznego bo całymi tabunami chodzą do USC i D.P. Szczególnie Do USC wielokrotnie więcej ich chodzi niż do KK. Więc ateistów w Polsce jest 100% ....
Michał358 / 83.19.208.* / 2012-06-26 14:20
Nie okłamujmy się, że ateiści nie tworzą wspólnoty religijnej... Mają nawet swe "kościoły" i "kaplice" w formie Urzędów Stanu Cywilnego, Domów Pogrzebowych w których setki "kapłanów" odprawia swoiste ateistyczne obrzędy ślubne, nadawania imion, odprowadzania swych zmarłych... To jest rzeczywistość!!! Mają nawet stowarzyszenia - choćby Krzewienia Kultury Świeckiej, wydawnictwa... Więc może czas najwyższy zacząć realnie patrzeć na tę grupę wyznaniowa...
Pyclik / 2012-06-27 01:51 / Tysiącznik na forum
Następny świr, też się możesz puknąć się w głupi łeb, religia ateistyczna - cóż to ma być?
Czyżby to wymyślił jakiś koloratkowy za dwa ZŁOTE ZA LITERĘ?
ździcho / 212.106.21.* / 2012-12-27 09:44

Następny świr,

Ale on (Michał358) dobrze gada, Pyclik. Religia to sposób na dojenie wiernych z pieniędzy. USC i DP wzorcowo sie z tego wywiązują podobnież jak KK na przykład
Pyclik / 2012-12-27 16:06 / Tysiącznik na forum
Instytucji i sposobów dojenia pieniędzy ze zwykłych ludzi jest mnóstwo, ale nie każdy z nich można nazwać religią , kościołem, itp
ździsław bezbożny / 37.128.22.* / 2012-12-27 16:39
Nie mozna tez nazwać religią i kosciołem zwiazku wyznaniowego, który nie jest zarejestrowany legalnie w danym kraju. Na cos takiego mówi sie sekta. Ale to tylko słówka. Co za róznica, czy wierny/petent płaci za slub, pogrzeb lub gregoriankę? W tych przypadkach jest UZIEMIONY na własne życzenie (bo mógłby żyć na kocią łapę, być pochowany byle gdzie lub pójść do piekła). Ja kazdy taki szantaż w celu wyłudzenia dóbr nazwę bez wahania religią, bo ofira zgadza się na to dobrowolnie. Ale to tylko słowka...
adamRocznik91 / 2012-12-27 10:24 / Bywalec forum
bardzo dobrze, wiadomo przecież, ze krzyż jest symbolem wiary, a nie jesteśmy krajem wyznaniowym w żaden sposób to dlaczego w sejmie miałby krzyż wisieć?
Andrzej837 / 83.19.208.* / 2012-06-26 11:04
A ja jestem przeciw propagowaniu w polskim Sejmie przejawów religii i obrzędowości ateistycznej jako dominującej. Przecież Ateiści też są członkami wspólnoty sensu stricto religijnej, której członkowie wierzą w to, ...że Boga nie ma. I nikt im tej ich wiary wyznawać nie zabrania. Ale nie ma zgody na to, by niektórzy przedstawiciele wyznawców ateizmu, na co dzień manifestujący niezwykle agresywnie swoje religijne uczucia, narzucali większości swoje przekonania, choćby chęcią zdjęcia Krzyża ze ściany sali obrad w Sejmie. Przecież oprócz Krzyża, ponad drugimi drzwiami jest pusta przestrzeń, z której, o ile wiem ateiści uczynili symbol swojego wyznania. I niech tak zostanie. My tę przestrzeń i tę symbolikę szanujemy, Wy uszanujcie naszą!!!!
Pyclik / 2012-06-27 01:47 / Tysiącznik na forum
Puknij się w głupi łeb, religia ateistyczna - cóż to ma być?
emeryttttttttt / 83.27.197.* / 2012-06-25 18:09
Oby im sie wreszcie udało wywalić ten krzyż z Sejmu.
mrn / 87.105.160.* / 2012-06-25 19:01
Powiesili go nielegalnie, po kryjomu, w nocy AWS-owcy to i powinno się go po kryjomu, w nocy zdjąć.
Pyclik / 2012-06-27 02:39 / Tysiącznik na forum
Niekoniecznie!
Trzeba dołożyć - w sposób taki, jak zrobili to watykańscy komandosi poprzednio - kilka symboli światopoglądów występujących w Polsce!
Stać Was na to - mówię o RP?
Pyclik / 2012-06-29 23:38 / Tysiącznik na forum
Uzupełniam propozycję z mego postu powyżej.
Ciężko będzie krzyż po kryjomu zdjąć, tak samo - zmusić poselskie lobby KK - do jego usunięcie drogą prawną; oczywiście - można dalej próbować.
Ale coś podobnego - tylko przypominam, bo ten pomysł już chodził - można osiągnąć inaczej: jeśli można i wolno było po kryjomu tamten krzyż powiesić, to przecież teraz to samo można zrobić z symbolami innych światopoglądów występujących w Polsce, na przykład;
- znak Pra -Słowian ( Pra – Polaków),
- Krzyż Prawosławny,
- Półksiężyc ,
- Gwiazda Dawida lub Menora,
- znak ateizmu, niewiary lub racjonalizmu.
I wtedy jest prawdziwa dyskusja : co usuwać , czy nic nie usuwać, i dlaczego?
to se newrati tawariszcz / 46.204.121.* / 2012-06-25 18:53
bez tzw. rewolucji ani rusz. Zatem zamiast pieprz... tutaj głodne farmazony zwołaj lepiej chłopaków, zaopatrzonych w co się da i gnajcie na sejm. Będzie do kogo strzelać i rozjeżdżać czołgami.
zimny lech&krwawa mary / 83.5.210.* / 2012-06-25 17:54
równie potrzebny krzyż, jak sierp i młot czy swastyka lub gwiazda Dawida.
Symbole służą wyłącznie do udowodnienia własnej wyższości nad innymi
ptaszek / 77.253.60.* / 2012-06-25 17:37
Palikot niech sobie powiesi PENISA.
janusz mag / 46.186.91.* / 2012-06-25 16:55
a za co mamy czcić krzyż,skoro jest on symbolem zniszczenia wiary naszych przodków
heniek14 / 91.225.188.* / 2012-06-25 16:18
A swoje mamy,za brak rozumu.Tylko czy mama ma na to wpływ.Jak się takie urodzi to i plecie bzdury.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-06-25 16:06
Tolerancja to szanowanie również spraw ważnych dla mniejszości w danym narodzie, więc nawet, jeżeli w sejmie jest tylko część posłów, którzy jawnie wyznają wiarę katolicką, ewangelicką, prawosławną, protestancką, i widok krzyża przypomina im dekalog a przede wszystkim przykazanie "nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu Twemu" to Ci nawet jeżeli byliby nieliczni mają prawo do zawieszenia w miejscu swojej pracy znaku swojej wiary. Jeżeli w sejmie są wyznawcy Judaizmu to niech powieszą sobie na ścianie gwiazdę Dawida a jeżeli są w sejmie wyznawcy Mahometanizmu to niech zawieszą sobie półksiężyc. Natomiast w nic niewierzący nic nie muszą sobie wieszać na ścianie w miejscu swojej pracy dla narodu, bo, w nic nie wierząc nie mają żadnych hamulców moralnych ani nie wyznają żadnych zasad, które uważaliby za fundamentalne i nienaruszalne.
Poza tym proszę, aby posłowie, którym na widok krzyża coś się dzieje mają jakieś uczucia niedobre, aby sprecyzowali, jakie konkretnie krzywdy wyrządza im widok krzyża z Jezusem Chrystusem, czyli co złego powoduje widok tak zwanego Krucyfiksu? Bo jeżeli chodzi o wyrzuty sumienia po kłamstwach i bluźnierstwach to reakcja jest prawidłowa, czyli mają jeszcze szansę na nawrócenie się. Trzeba tylko poprosić Boga o wybaczenie i przyznać się do błędu, żałować za grzechy i szczerze wyznać swoje grzechy w konfesjonale a potem naprawić wyrządzone innym ludziom krzywdy. Bóg jest miłosierny dla skruszonych grzeszników. Jeżeli ktoś nie ma tolerancji dla wiary sąsiadów żyjących z dziada pradziada przy tej samej ulicy i członków tego samego narodu wyznającego od stuleci wiarę w Boga - Człowieka Jezusa Chrystusa to czy jest godzien tolerancji dla swych poglądów i dla swej walki o wolność używania tak zwanych miękkich narkotyków czy można tolerować jego walkę o przywileje małżeńskie dla osób używających wolności dla obcowania seksualnego z osobami tej samej płci?
Pyclik / 2012-06-27 02:32 / Tysiącznik na forum
Bzdury, panie profesorze od spraw wszelakich, to nie ten temat!
pintapalec / 46.113.37.* / 2012-06-25 16:18
Bo coraz większa część młodych polaków czyta prawdziwą historię KRK w Polsce i jego zasługi dla Polski.I nie chcą powtórki ze średniowiecza. Jeśli nie czytałeś to poczytaj.>>http://interia360.pl/artykul/kim-sa-ci-przez-ktorych-bez-honoru-na-dnie-legniemy-my/komentarze,45401,1,,,3.. I jeszcze To>>>http://publicdisorder.wordpress.com/2012/04/16/chlopi-a-biskupi-andrzej-nowicki-e-book/
Bernardo / 2012-06-25 16:50
Czytałem więcej i o „papieżycy Joannie” również, ale to, co było złego minęło a co napisano nieprawdziwego do dziś niektórzy powtarzają jak Prezydent USA informację o "polskich obozach koncentracyjnych". Kościół jest społecznością ludzi różnych duchowo zwykłych, świętych i grzeszników. Świadomi Chrześcijanie obojętnie czy Katolicy, Protestanci Ewangelicy czy Prawosławni albo Chrześcijanie Koptyjscy znają historię błędów biskupów w minionych wiekach znają historię Inkwizycji tak jak znają historię drugiej wojny światowej i faszystowskiego ludobójstwa. Czy z powodu tego, że Niemcy w 1933 roku wybrali sobie Hitlera na kanclerza to już dziś nie mają prawa być dobrymi uczciwymi ludźmi? Czy dzisiejsi biskupi nie mają prawa do szacunku za to, co dziś robią wraz z Papieżem i całym Kościołem, bo w średnich wiekach wielu kierujących kościołem zapomniało o najważniejszym przykazaniu, czyli przykazaniu miłości bliźniego?
pintapalec / 164.127.32.* / 2012-06-25 22:42
O tak biskupi wraz z papieżem bardzo dużo robią dla ludzi i mają duży szacunek. Szczególnie za ukrywanie w swoich szeregach zboczonych sadystów seksualnych tych największych potworów molestujących i gwałcących niewinne nieletnie dzieci. Najwięksi obrazoburcy boga którego czczą katolicy są chronieni w sekcie rzymskokatolickiej.I o jakich wartościach katolickich mówią ci co najwięcej i najohydniej je nie przestrzegają?? Z papieżami na czele podobno nieomylnymi!! Oni się już uważają za bogów!!! Bo przecież tylko bóg jest nieomylny. Watykan to jest siedlisko największej zboczonej pychy pazerności i prostytucji....
DEX / 37.108.140.* / 2012-06-25 15:59
JA SŁYSZAŁEM ŻE PALIKOT TO NIE MA CO ROBIĆ BO GO BABA Z DOMU WYRZUCIŁA BO ZACHOWYWAŁ SIĘ JAK BABA TZN PLUTŁ GŁUPOTY I PLOTKOWAŁ I MIMO TO ŻE DOSTAŁ PO ŁBIE OD ŻONY TO MU JESZCZE NIE PRZESZŁO I DALEJ ZAJMUJE SIE PLOTKAMI JAK BABA
katolicki beton / 164.126.214.* / 2012-06-25 15:46
Sejm nie ma zdolności sądowej więc sąd odrzuci pozew. Posłom gratuluję "pomysłowości".
Alcja / 46.112.157.* / 2012-06-25 15:33
no cóż z sejmu zrobiono kaplice a wierni z rogami Kościół przewodniczy w tej przemianie bo ma forsę z tego i zasila Watykan jak rydz nasza forsą w zamian mamy ZACOFANIE MEDYCZNE I NAUKOWE ale jaja a ćpunów tez nie chce jak i alkoholików w rządzie CZY POLAKÓW STAĆ NA RZĄDZENIE naszym krajem jak na razie obcy wałęsają się nam i rządzą POLSKĄ OKRADAJĄC NAS NIE TYLKO FINANSOWO ALE I Z KULTURY ODZIERAJĄ NAS NA ŻYWCA
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy