Forum Polityka, aktualnościKraj

Ruch Palikota chce zmienić odliczanie PIT-u i CIT-u

Ruch Palikota chce zmienić odliczanie PIT-u i CIT-u

Wyświetlaj:
pola989930 / 62.152.140.* / 2013-01-26 04:59
Wczorajsze posiedzenie sejmu,pokazało jaki wpływ na posłow ma kk.Czy posłowie odrzucający nawet dyskusję o związkach partnerskich pytali swoich wyborców,jakie jest w tej kwestii ich zdanie?Problem związków dotyczył kilku milionów ludzi.Pan Gowin powołując się na konstytucję,faktycznie pokazał,że literę prawa w nosie.!8 pkt Konstytucji jest sprzeczny z głownym zapisem konstytucyjnym o równości obywateli wobec prawa oraz roli państwa jednakowej wobec obywateli.A dzisiaj obywatele tego państwa w liczbie kilku milionów,nie mają prawa do zasiłków,świadczeń emerytalnych,czy ubezpieczenia,nie mówiąc już o tak podstawowej rzeczy,jaką jest praca.Ale ten komfort mają i posłowie,i duchowni.Wszyscy płacimy podatki,tyko że nie mamy wpływu na to,jak te podatki są wydatkowane.Żądanie przejrzystości w tej materii,jest więc konieczne,skoro w podejmowaniu wielu decyzji państwo nie konsultuje tego ze społeczeństwem.Przykładem jest choćby konkordat,który został podpisany przez nieistniejący już rząd Suchockiej.Kwaśniewski ratyfikował więc bubel prawny.Minister Boni od roku usiłuje porozumieć się z KK w sprawie wysokości podatku na rzecz Kościoła.Porozumienia nie ma,bo KK żąda więcej i twardo stawia sprawę religii,a nawet obowiązkowej matury z religii.Mamy skutki wycofania matematyki z matur,widzimy po naszych dzieciach,że są matołami z historii.Żądania KK wciąż eskalują.I znowu panie ministrze Gowin nie jest to zgodne z konstytucją,w której jest zapisany rozdział Kościoła od Państwa.Jeżeli minister sprawiedliwości wybiórczo stosuje zapisy konstytucyjne,to pora na abdykację.Ta funkcja Pana przerosła i toczy Pan sobie wiadomą grę.Mam nadzieję,że minister Boni,potrafi skutecznie obronić dobrowolne odpisy na wysokości 0,3% na kościoły i związki wyznaniowe.Pokazał bowiem,że potrafi negocjować,a nie frymarczyć zapisami prawnymi.Majątki zwracane KK całe społeczeństwo utrzymywało i zagospodarowywało przez 50 lat.Inaczej pola zarosłyby olchą,ziemia by wyjałowiała,a dworki rozsypały w ruinę.To się proszę KK nazywa amortyzacja,którą proszę łaskawie uwzględnić.Moja rodzina zrezygnowała ze zwrotu majątku,bo ziemie te uprawiali rolnicy przez lata PRLu i był to dla nich niejednokrotnie jedyny dochód.Czasami wydaje mi się,że w Polsce mamy dwa KK.Jeden to ten który uczył mnie religii i miłości,a drugi to obecny ,walczący o mamonę,wpychający się do polityki państwa i tak nauczający religii,że moje dzieci zrezygnowały z niej po kilku lekcjach,ponieważ nie znalazły katechetów,którzy sprostaliby ich pytaniom.Myślę,że ci katecheci byli zadowoleni,bo nie musieli sprostać współczesnym wymaganiom.Podobnie zachowali się posłowie,którzy kierowani miłością bliżniego,nie zgodzili się nawet na dyskusję w sejmie w sprawie związków partnerskich.I znowu Europa patrzy na Polskę,jak na pospólstwo i nie wie jakich użyć określeń.Przepraszam za chaos ,pobieżność i uproszczenia,ale nie jestem politykiem,więc mogę sobie pozwolić na emocje.
szperacz internetowy / 91.102.107.* / 2013-01-25 21:13
(za: mateusz.pl fragment)

"Bogactwo i ubóstwo"

" Zacznijmy od kilku podstawowych kwestii: kto powinien być ubogi?
Trudności z odpowiedzią nie będzie.

Ubóstwo jest zalecane wszystkim, każdy chrześcijanin ma być ubogi, każdy -- ponieważ Chrystus był ubogi, a każdy z nas ma obowiązek naśladować Jezusa, jesteśmy w końcu Jego uczniami.

Każdy chrześcijanin ma być ubogi albowiem," prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego". Czy zatem bogaty nie będzie zbawiony? Nie, nie będzie.

ks. Tomasz Stroynowski " - (za: mateusz.pl - fragment)
Miecio123 / 77.254.69.* / 2013-01-25 16:58
Nie będą za to protestować przeciw odpisom na różne organizacje zboczeńców.

Najnowsze wpisy