Forum Polityka, aktualnościKraj

Ruszyła strona z popraciem dla ks. Bonieckiego

Ruszyła strona z popraciem dla ks. Bonieckiego

Wyświetlaj:
Rozbójnik Alibaby / 89.238.7.* / 2011-11-05 12:01
Najlepszy jest cel na stronie z petycją - 10 milionów podpisów. Hehe, chcę to widzieć, jak tylu Polaków to podpisze. 1/4 Polaków? Dobre sobie.
KKK. / 85.115.58.* / 2011-11-04 19:07
Kiedyś zrobiono porządek z księdzem Jankowskim, teraz najwyższy czas na Bonieckiego. Kropka - Amen.
Anny. / 85.115.58.* / 2011-11-04 19:03
Z powyższego tekstu
"Wczoraj polska prowincja księży marianów poinformowała w komunikacie, że ks. Adam Boniecki ma ograniczyć swoje wystąpienia medialne do Tygodnika Powszechnego. Zakaz nie dotyczy działalności pozamedialnej byłego redaktora naczelnego tygodnika."
O Boże i cóż takiego się stało.
KORA. / 85.115.58.* / 2011-11-04 19:00
DLA MINIE TEN PAN BONIECKI TO TAKI STARSZY PLAYBOY W SUKIENCE WYLANSOWANY PRZEZ MEDIA I CELEBRYTÓW .
Kerry II. / 85.115.58.* / 2011-11-04 18:53
A to co biskup Gocłowski wyrabiał z księdzem Jankowskim było OK ?!.
Przecież ksiądz Jankowski podporządkował się decyzji swego buskupa.
Obecny 1-miesieczny zakaz publicznych wystąpień ks. Bonieckiego dla tzw. celebrytów, w tym Senyszyn jest nie do przyjęcia.
Jest on przede wszystkim księdzem, a nie polityczną wyrocznią.
Wapniak / 2011-11-04 16:47 / Tysiącznik na forum
I co z tego, skoro nikt jak dotąd z "czarną sotnią" nie wygrał... Jak dotąd...
Wacuś Młody Typek / 83.4.16.* / 2011-11-04 16:40
WydYYmane LEMINGI -- ksiadz Boniecki to świetny kandydat na kapelana wszystkich dYYmanych LEMINGÓW, także znakomity cyngiel w TokeCHamie i partner do nocnych wynurzeń dra dOOpko, a w duecie z Łasiczką na pełnej bani, w ich wykonaniu Boże coś POlske, to samo niebo poruszy, Naprawdę Gościu jest super, pasowąłby też do sekty Palikota lepiej może niż nawet ksiadz Kotlinowski, koronka w ich wykonaniu do ŚWIŃSKIEGO RYJA miałaby nieziemską moc.
swiatowy_kryzys / 193.109.225.* / 2011-11-04 20:45
wkur..wiasz mnie tymi swoimi wpisami.
nikt ci dawno nie j**..nął na ulicy
zaciekawiony / 199.48.147.* / 2011-11-04 21:16
bo do tego trzeba twardego w poglądach ubowca? Piszesz sią na to?
Natter2 / 2011-11-04 16:19 / Tysiącznik na forum
Jestem za kś.Bonieckim ale,jeżeli KK jest hierarchiczny a kierowniczym gremium jest Episkopat a raczej Konferencja .[jak dawne Plenum ] to niestety nie ma tu miejsca na indywidualności niezgodne z myśla i przeczne z interesami .To że , niepodoba się to wszystkim wiernym to już inna sprawa ale odstępswa od lini jest w/g hierachi niedopuszczalne P.S.a szkoda .
kmbi / 77.254.255.* / 2011-11-04 15:06
Proszę o podanie strony z poparciem decyzji prowincji księży marianów nakazującej ograniczyć wystąpienia medialne tego pseudokatolika
tak-jest-mocium-panie-1 / 87.105.136.* / 2011-11-04 14:36
że wygaduje takie rzeczy, ale ... TO ONA ZROBIŁA TĄ ZADYMĘ!
mmx / 2011-11-04 14:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a kogo to obchodzi?
tesa1959 / 2011-11-04 14:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wielu ludzi to obchodzi, bo takie działanie prowincji księży Marianów szkodzi Kościołowi w Polsce. Przez takie decyzje KK jest postrzegany jako hierarchia, która nie dba o nic więcej, ale o swój interes, a to nie jest prawdą. Więcej takich księży jak ksiądz Boniecki, a młodzi przestaną uciekać z KK. Ksiądz Adam kieruje się wartościami chrześcijańskimi, Ewangelią, a nie prywatą. To jest prawdziwy duszpasterz!!!
no! / 199.48.147.* / 2011-11-04 21:21
te kobitko ciekawa! a kto ci dał prawo oceniać, czy ktoś jest, a kto nie jest prawdziwym duszpasterzem? Zwiastowanie przeszłaś jakoweś, czy po prostu i zwyczajnie szajba lekko ci na starość już odbija?
tesa1959 / 2011-11-04 22:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

e kobitko ciekawa! a kto ci dał prawo oceniać, czy ktoś jest, a
kto nie jest prawdziwym duszpasterzem?

Ano jest taki Ktoś, kto dał mi to prawo, a jest Nim ten, który przyszedł na ziemię, aby zbawić świat. Jego nauka zawarta jest w Ewangelii.
~~m / 151.88.22.* / 2011-11-04 16:35
Posłuchaj tesa jestem osobą wierzącą i praktykującą, mnie osobiście ks. Boniecki obraża swoimi wypowiedziami, ponieważ nie popieram Nergala o Palikocie mam osobliwe zdanie , że ma ziazi w główkę, i jestem za tym aby krzyż został w miejscach publicznych- mam do tego absolutne prawo, a sam król Polski oddał koronę MATCE BOSKIEJ, a tu taki byle kto jak Palikot ..... brak słów
tesa1959 / 2011-11-04 17:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

mnie osobiście ks. Boniecki
obraża swoimi wypowiedziam

to gratuluję Ci wiary. Mnie nikt nie jest w stanie obrazić, co najwyżej zirytować. A ks. Boniecki nie jest ani za Nergalem, ani za Palikotem, jeśli o to chodzi. I słusznie mówi, że nie symbole wyrażają naszą wiarę, ale życie Ewangelią.
Dla mnie krzyż jest bardzo ważny, ale czy ta walka o to czy ma wisieć w Sejmie czy też nie nie jest brakiem miłości chrześcijańskiej, którą krzyż wyraża?
nie lubię ruskich (pierogów) / 83.31.21.* / 2011-11-04 17:58
Każde słowo, które wypowiadasz ma znaczenie. W mediach tylko słowem możesz "czynić" dobro lub zło. Ksiądz Boniecki wypowiadając się zawsze opowiadał się po czyjejś stronie. Nie mówił nic o istocie - człowieku, tylko o jego czynach. Mówił o czynach Nergala, Palikota, posłów urzędujących pod krzyżem w Sejmie,... Po tym oceniamy postępowanie ks. Bonieckiego. Wolność słowa należy rozumieć w powiązaniu z jego ograniczeniami. To znaczy tylko tyle, że kto staje w obronie zła czyni zlo, kto staje w obronie dobra czyni dobro. Mimo tego aspektu każdy powinien bronić człowieka, ale stając w obronie zła równocześnie atakuje człowieka nie broni. Mam nadzieję, że przemyślisz to co mówisz. jeśli tego nie zrobisz, to przez zaniechanie staniesz w obronie zła, bo już wcześniej coś powiedzialaś, a słowa te świadczą tylko o tym, że stanęłaś w obronie obrońcy zła, nie obrońcy dobra, ani obrońcy człowieka. Pozdrawiam wszystkich myślących.
tesa1959 / 2011-11-04 18:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ks. Boniecki nie stanął ani w obronie Nergala ani w obronie Palikota. To tylko ci, którym zawadza jego osoba tak to odczytali. Ks. Adam kieruje się w swoich wystąpieniach Ewangelią, poszanowaniem godności człowieka, nikogo nie atakuje ani nie osądza. Radzi tylko zdrowy rozsądek, co jest nam bardzo potrzebne, bo nienawiść w naszym narodzie przekroczyła wszelkie granice.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2011-11-04 16:26
Tesa i wnie dalteof zostął uciszony. KK to tam sama oligaracha i partai jak akżda inna. musi być jedne gos, bo inczej barany są zdezorientoane i się szarpią przy strzyżeniu. Proste?
Prawda? prawda jest jak dupa, każdy ma swoja a ww kapłan miał inna czy organizcja, to morda w kubeł i z głowy. rydzyk sie moze wypowiadć do woli a bonicki ma sie zamknac, bo nie repreztuej partyjnej lini poglądów i koniec. Młodzi? a kogo oni obchodzą? młodzi neid aj na tace i nie głsoują jak im ksiądz każe, wiec mamy ich w zadku. nie nasz target i tyle
jt / 78.8.229.* / 2011-11-04 16:01
Tesa,a Ty to kto jesteś że takie opinie wygłaszasz i oceniasz kto jest,a kto nie jest prawdziwym duszpasterzem?.To że masz trochę wiedzy o religii,to nie znaczy żeś autorytet w tych sprawach.Może trochę skromności?,bo pycha przez Ciebie przemawia,a to chyba jeden z grzechów głównych,tak?.
A ks.Chrostowski to prawdziwy,czy nieprawdziwy duszpasterz?,bo ma całkiem inne zdanie w tej kwestii niż Twoje.
" Jakkolwiek boleśnie to brzmi, ta decyzja była spodziewana i w pewnym sensie oczekiwana. (...) Żaden kapłan nie powinien zasklepiać się w jakimś jednym środowisku czy kręgu, zwłaszcza nieustannie krytykanckim i roszczeniowym wobec Kościoła, a nawet mu nieprzychylnym - powiedział w wywiadzie dla "Naszego Dziennika", ks. prof. Waldemar Chrostowski, odnosząc się do sytuacji, w której zwierzchnicy ks. Adama Bonieckiego zakazali mu wystąpień publicznych. ...... Wiele wypowiedzi ks. Bonieckiego wywoływało dezorientację wiernych oraz niemałe zamieszanie - stwierdził ks. prof. Chrostowski. - Zabierał on (ks. Boniecki - red.) głos zawsze w tych samych mediach i na zaproszenie tych samych dziennikarek czy dziennikarzy, co sprzyjało temu, że - świadomie bądź nieświadomie - wychodził naprzeciw określonym zapotrzebowaniom, którym, według przekonania tych, którzy go odpytywali, chciał i potrafił sprostać - ......- Wielu obserwatorów życia publicznego i kościelnego dziwił fakt, że ks. Adamowi Bonieckiemu było znacznie bliżej do osób wywodzących się z kręgów, które wręcz Kościołowi szkodzą i podmywają jego autorytet, oraz do wyznawców innych religii, często nieprzyjaźnie wypowiadających się o Kościele i Polsce (...) - stwierdził ksiądz Chrostowski.....Byłoby lepiej, gdyby odpowiednio wcześniej ks. Boniecki i grono jego zwolenników wzięli sobie do serca krytyczne głosy, jakie od dawna podnoszono - powiedział ks. Chrostowski. Dodał, że "trzeba w końcu zauważyć, że przełożeni zakonni nie zabronili ks. Bonieckiemu wypowiadania się na łamach »Tygodnika Powszechnego«". - To wielka szansa, którą ten kapłan powinien roztropnie i odpowiedzialnie wykorzystać - "
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ks-chrostowski-wiele-wypowiedzi-ks-bonieckiego-wyw,1,4898139,wiadomosc.html
tesa1959 / 2011-11-04 17:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Opierasz się na autorytecie RM i Naszego Dziennika i ludzi z nimi związanych. Niestety , te media dopiero szkodzą Kościołowi ii dają wodę na młyn tym, którzy są przeciwni nauce KK.
Przeze mnie nie przebija pycha. Jestem tylko prochem, ale kieruje mną miłość Boga i bliźniego, staram się żyć Ewangelią i znam jako tako (z racji wykształcenia i codziennego ślęczenia nad Biblią) wartości chrześcijańskie na niej oparte.
Ksiądz Boniecki nie dał żadnego powodu, aby uznać go za heretyka, a prawie tak został potraktowany.
A słowa bł. Jana Pawła II nic nie znaczą dla Ciebie: "aby szukać prawdy i krzewić ją łagodnie i z miłością, w przekonaniu, że prawda nie inaczej się narzuca, jak tylko mocą samej prawdy"?
ździcho / 178.42.50.* / 2011-11-04 15:24

Przez takie decyzje KK jest postrzegany
jako hierarchia, która nie dba o nic więcej, ale o swój interes, a to
nie jest prawdą.

A co jest prawdą w tym względzie? O co dba KK tak naprawdę, ze mimo wszystko jest postrzegany, tak jak jest postrzegany i młodzi z niego uciekają? Zdaje się się, ze masz tylko jeden argument tj. :"KK kieruje się watosciami chrzescijańskimi. Dlaczego? Bo ja reprezentuję KK." czyli przywiązanie osobiste. Obawiam się jednak, ze to trochę za mało, by powstrzymać tych uciekających z KK.
tesa1959 / 2011-11-04 17:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Żdzichu, Twoja ocena mojej osoby jest krzywdząca. Nie argumentuje nigdy w ten sposób, w jaki napisałeś i dobrze o tym wiesz.
neoprezbiter / 212.106.8.* / 2011-11-04 17:14
Posłuchajcie no kmioty: ``m, xxxxxxxxxxxxxxxxxxx, jt i ździcho. A jakie to wy szkoły pokończyliście, żw wymadrzacie się na temat kapłaństwa? Akurat "tesa1959" jest jedyną kompetentną osobą na tym forum, która moze zabrać jakis głos w tej sprawie. Widać po wpisach, że ta osoba posiada wiedzę w zakresie teologii. Wy zaś możecie być docentami w swoich dziedzinach, ale w tej materii akurat jesteście niedouczonym motłochem, zatem wara od kapłaństwa. Waszą powinnością jest dekalog i 5 przykazań kościelnych. Resztę zostawcie nam, my od tego jesteśmy.
tesa1959 / 2011-11-04 17:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dzięki za obronę, ale prawda obroni się sama. Dla wielu ludzi wykształcenie teologiczne nie ma najmniejszego znaczenia, bo np. uważają, że wystarczy namaszczenie Duchem Świętym, aby właściwie odczytać Słowo Boże. Można mieć albo i nie, skończoną szkołę podstawową (to też jest prawdą, bo DŚ działa tam gdzie chce i jak chce), aby poznać prawdę.
Myślę jednak, że trochę za ostro wystartowałeś z tą obroną. Nie lubię, jeśli używa się jakichś epitetów wobec innych. Lepiej pomodlić się za nich.
neoprezbiter / 212.106.8.* / 2011-11-04 19:07

Myślę jednak, że trochę za ostro wystartowałeś

Pozwolę sobie poprawić: "...wystartował ksiądz..." Jestem kapłanem. A co do meritum, to oni ostro wystartowali z atakiem na ks. Bonieckiego bez krzty wiedzy w tej materii, zatem zasłużyli na to, by sprowadzić ich do parteru i pokazać im ich miejsce. Jest ono w ławkach kościelnych, a oni pchali się na ambonę bez pojęcia, na jaki temat zabierają głos.
Dla wielu ludzi wykształcenie
teologiczne nie ma najmniejszego znaczenia, bo np. uważają, że wystarczy
namaszczenie Duchem Świętym, aby właściwie odczytać Słowo Boże.

Tak uważają świadkowie jehowy, ale to jest tylko frakcja millenarystyczna i nikt nie traktuje ich poważnie. Właściwie odczytać Słowo Boże może jedynie Kościół Rzymski z racji tego, ze robi to najdłużej. Wiedza + doświadczenie, a nie jakieś ździchy, zbychy...Pozdrawiam
tesa1959 / 2011-11-04 19:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przepraszam księdza za zwrócenie się przez Ty, ale nick na forum rzadko coś mówi o osobie komentującej. Z wpisu zorientowałam się tylko, że osoba ukrywająca się pod nickiem neoprezbiter ma coś więcej wspólnego z KK niż przeciętny wierny. Równie dobrze mógł być to ktoś studiujący teologię lub zaangażowany w jakimś ruchu:).
Tak, oni ostro wystartowali przeciwko ks. Bonieckiemu, ale uważam, że nie usprawiedliwia to odpowiedzi takim samym językiem.

zatem zasłużyli na to, by
sprowadzić ich do parteru i pokazać im ich miejsce. Jest ono w ławkach
kościelnych, a oni pchali się na ambonę bez pojęcia, na jaki temat
zabierają głos.

Pozwolę sobie nie zgodzić się tu z księdzem. Można było to zrobić bardziej delikatnym językiem. Proszę mi wybaczyć, ale uważam, że często właśnie takie sprowadzanie do parteru, wskazywanie miejsca w ławkach kościelnych, a nie na ambonie, powoduje krytykę KK. Słusznie ksiądz zauważył, że posiadam jakąś tam wiedzę teologiczną, gdyż jestem mgr teologii i pracuję w szkole jako katechetka. Studia, obcowanie z ludźmi z tego środowiska, praca w szkole, nauczyła mnie pokoty i postrzegania każdego człowieka jako dziecka Bożego, błądzącego (ja też), ale jednak dziecka Bożego. W swoim życiu kieruję się nauczaniem Jezusa Chrystusa i oceniam zachowania a nie ludzi w świetle Ewangelii. Radziłabym księdzu więcej dystansu. Zanim ksiądz wybuchnie złością na kogoś, należałoby poprosić o spokój ducha :). Zdarza mi się też okazać swój gniew (pamiętam słowa swego wykładowcy z TŻW, ze swój gniew należy wypowiadać, bo w przeciwnym wypadku ma się wrzody żołądka, a wypowiadając gniew wrzodów dostaje otoczenie:)), ale raczej robię to przy pomocy sarkazmu, a nie obelg.
To, że oni pchali się na ambonę bez pojęcia jest także winą wielu hierarchów kościelnych, którzy wynoszą się ponad wszystkich zapominając o umywaniu nóg. Com po takiej wiedzy, która działa na szkodę KK??? To bardzo boli. Prości ludzie bez wiedzy teologicznej utożsamiają KK z hierarchią, niestety, a w mediach pokazuje się tylko niewłaściwe postawy, bo te lepiej się sprzedają i stąd odejścia młodych ludzi, stąd krytyka całego nauczania KK. Także, proszę księdza, trochę pokory.
Tak uważają świadkowie jehowy,

Nie tylko. Tak uważają także protestanci. W ostatnim czasie prowadzę dialog z jednym z nich. Jest to wspaniały, młody człowiek, wiele nas łączy, ale niestety uważa, że jego "studiowanie" Pisma Świętego jest naznaczone działaniem Ducha Świętego i nie jest mu potrzebna do tego żadna wiedza z historii, kultury czasów biblijnych, gatunków literackich itp. Zresztą nie tylko on z protestantów tak uważa, bo ostatnio weszłam na ich stronę i tam także to samo przeczytałam.
Wiedza +
doświadczenie

Wiedza + doświadczenie + pomoc Ducha Świętego.
Również pozdrawiam:)
neoprezbiter / 212.106.8.* / 2011-11-04 20:31
Widzę, ze mam do czynienia z osoba doświadczoną. A ja cóż - młody jeszcze swieżo wyświęcony, dlatego może jeszcze odrobinę narowisty. Jednakże Pan Jezus w gorliwosci o dom Boży powywracał stoły złoczyńców, którzy go bezcześcili, zatem czuję się jakby z lekka usprawiedliwiony:)
Jest to wspaniały, młody człowiek, wiele nas
łączy, ale niestety uważa, że jego "studiowanie" Pisma
Świętego jest naznaczone działaniem Ducha Świętego i nie jest mu
potrzebna do tego żadna wiedza z historii, kultury czasów biblijnych,
gatunków literackich itp

To nie jest żaden wspaniały człowiek, tylko nadęty bufon, skoro tak twierdzi. Jakże Duch Św. w tej kwestii mu może pomóc? Za kogóż on się uważa? Wykładnię Pisma Św. posiada Kościół.
Wiedza + doświadczenie + pomoc Ducha Świętego.

No właśnie - w tej kolejności. Najpierw trzeba się uczyć, potem zdobywać doświadczenie, a wtedy dopiero zadziała Duch Św. A temu hardemu młokosowi proszę powiedzieć, ze jest on na etapie słuchania homilii i to jest jego powinność. A propos protestantów, to już sama geneza ich nazwy mówi wszystko - to są odszczepieńcy. Szkoda czasu.
tesa1959 / 2011-11-04 21:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A propos protestantów,
to już sama geneza ich nazwy mówi wszystko - to są odszczepieńcy.
Szkoda czasu

Oj, widzę, że ksiądz spał na religioznawstwie :). A może tak ekumenizm zamiast potępienia?
Akurat, jeśli chodzi o tego młodego człowieka, to w większości odczytuje prawidłowo Pismo Święte. Nawet doszliśmy do porozumienia w sprawie zbawienia z łaski czy z uczynków:). Nauka protestancka na ten temat jest bardzo zagmatwana, ale dochodzi w sumie do tego samego wniosku co w KK.
Szkoda czasu może na innych (jak na tym forum protestanckim, gdzie pełno bufonady i zamiast dyskusji obrywa się katolickiego trolla - skończyłam z tym, zanim na dobre zaczęłam). Natomiast, jeśli chodzi o tego młodego człowieka, to nadajemy na tych samych faklach (pominąwszy różnice w wierze dotyczące Maryi i świętych oraz prymatu papieża). Na czacie oboje doświadczyliśmy działania Ducha Świętego - wspaniałe przeżycie!!! Nie staramy się przeciągać się na swoją stronę, dyskutujemy o tym co łączy, a nie dzieli, resztę zostawiając Duchowi Świętemu.
A ja cóż - młody
jeszcze swieżo wyświęcony, dlatego może jeszcze odrobinę
narowisty. Jednakże Pan Jezus w gorliwosci o dom Boży powywracał
stoły złoczyńców, którzy go bezcześcili, zatem czuję się jakby z
lekka usprawiedliwiony:)

No, trochę jest ksiądz usprawiedliwiony, ale tylko troszeczkę :). Zapewniam księdza, że pokorą i miłością więcej można zdziałać niż "wywracaniem stołów":). Proszę mi wierzyć, moje początki w szkole były bardzo trudne. Kilka lat pracowałam na swój autorytet mając przeciw sobie dyrektorkę i proboszcza, który był bardzo dobrym człowiekiem, ale z racji choroby (po wylewie) czasem zmyślał różne rzeczy na mój temat. Teraz uczniowie gimnazjum potrafią rezygnować z innych zajęć pozalekcyjnych na rzecz Ogniska Misyjnego, a ci, którzy nie mogą, to pracują w domu na rzecz misji wykonując różne rzeczy na kiermasz, z którego dochód idzie na misje. Mało tego, w tym roku zdarzyło mi się, że uczniowie chcieli zostać na katechezie jeszcze jedną godzinę (to była ich i moja ostatnia godzina). Staram się być cierpliwa i nie ignoruję pytań, nawet tych trudnych. Nie oceniam ich wiary, a postępowanie i dlatego nie obawiają się nawet przyznać do wątpliwości w wierze, bo wiedzą, że będą zrozumiani, nie krytykowani a tym bardziej odtrąceni.
A więc, proszę księdza: pokora, pokora, pokora i przykazanie miłości to jest droga doprowadzenia ludzi do Boga, a nie inaczej.
tusczybyk / 77.254.255.* / 2011-11-04 14:58
tak tak dla takich katolików jak ty, komor, matoł dureń z Biłgoraja i reszta POnajmądrzejszych
tesa1959 / 2011-11-04 15:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A dla Ciebie pewnie niezastąpionym autorytetem w sprawach wiary chrześcijańskich wartości jest ojciec z Torunia!!!
ppppooiiuyuy / 195.74.79.* / 2011-11-04 17:53
a dla Ciebie Adam M. z GW!!!
tesa1959 / 2011-11-04 18:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ciekawy sąd!!! Na jakiej podstawie?
jaknic / 72.64.146.* / 2011-11-04 21:24
.... na podstawie tzw. całokształtu
tesa1959 / 2011-11-04 21:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A więc nieprawdziwy, niestety, bo nawet ani razu tej gazety nie miałam w rękach.:)
ździcho / 178.42.50.* / 2011-11-04 15:29
Każdy będzie bronił tego, który jest bliski jego sercu: Jeden Bonieckiego, drugi Rydzyka w myśl zasady: "Dobre jest to , co JA lubię, a złe jest to czego JA NIE lubię."
tesa1959 / 2011-11-04 17:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nieprawda, i dobrze o tym wiesz. Wiele już dyskutowaliśmy i chyba zdążyłeś się zorientować, że zawsze wyrażam to samo stanowisko oparte na Biblii (tak jak rozumiem Słowo Boże, bo Ty rozumiesz inaczej) i jedynym autorytetem dla mnie jest Bóg, a postępowanie ludzi (nie samych ludzi, ale ich postępowanie) oceniam na podstawie Jego Objawienia, jakie zawarte jest w Biblii.
neoprezbiter / 212.106.8.* / 2011-11-04 21:10
Ten tu powyżej to filozof. Chłopski. Czyta gazety co najwyżej. Każdy taki chłopek - roztropek ma tę samą broń, a zwie się ona: "Wszystko jest względne".
tesa1959 / 2011-11-04 21:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie, to jest zagubiony, młody człowiek (jednakże starszy sporo od księdza), który w życiu spotykał się z pogardą w związku ze swoją tożsamością. Jest agnostykiem. Jestem tu na forum od roku, więc trochę ludzi poznałam, a on jest dobrym człowiekiem, wierzącym w Boga, ale mającym wiele pretensji do KK.
tusczybyk / 77.254.255.* / 2011-11-04 15:13
a co ma do rzeczy ojciec? Jako katolik nie mogłem zrozumieć jak można być katolikiem głosząc takie poglądy.
tesa1959 / 2011-11-04 15:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jakie poglądy?
tuszczybyk / 77.254.255.* / 2011-11-04 15:33
ilu księży przesłuchała niejaka olejnik? Dlaczego jej autorytetem stał się ten ksiądz? Dlaczego ciągle go promowała?
tesa1959 / 2011-11-04 15:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie. Nie lubię domyślać się o co Ci chodzi. Zawsze piszę jasno, więc proszę o to samo. Zarzucasz mi jakieś nieokreślone poglądy rzekomo niezgodne z wiarą katolicką, więc chciałabym wiedzieć, dlaczego to ja jestem gorszym katolikiem od Ciebie.
tusczybyk / 77.254.255.* / 2011-11-04 16:02
Zrób sama rachunek sumienia nie wciągaj mnie do tego
tesa1959 / 2011-11-04 16:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Sam się wciągnąłeś. Jeśli powiedziało się "a", trzeba powiedzieć "b". Zwłaszcza, że próbujesz mnie zdyskredytować. Każdy sąd stawia jasne zarzuty. Ja w tej kwestii nie mam wyrzutów sumienia, więc jak ma wyglądać ten rachunek. Nikomu nie ubliżam, nikogo nie poniżam, a jedynie wypowiadam swoje zdanie na określony temat, jeśli nie jest on zgodny z normami moralnymi i tyle. Czasem, owszem, bywam złośliwa, ale mam tego świadomość i wiem co mam z tym zrobić, nie musisz mi podpowiadać.
Powiedziałeś "a", powiedz i "b", bo nie rozumiem Twoich zarzutów.
chłopak z Pragi / 89.77.169.* / 2011-11-04 14:04
Palikot sie podpisze
Rakicz / 2011-11-04 14:25
I bardzo dobrze nie powinno zamykać się ust człowiekowi który mówi prawdę!!
mhfyutd / 195.74.79.* / 2011-11-04 17:57
kiedy? wtedy gdy finansował katolicki OZON, czy teraz gdy walczy z KK? rzeczywiście, masz wysoką zdolność rozpoznawania ludzi!!

Najnowsze wpisy