Forum Polityka, aktualnościKraj

Rybiński: Koniec złudzeń. Przejedzą emerytury

Rybiński: Koniec złudzeń. Przejedzą emerytury

Wyświetlaj:
niose / 83.4.137.* / 2011-01-17 15:22
PO,SLD,PSL poza sejmem ,
gdyby premierem był KACZYŃSKI nie doszłoby do tragedi smoleńskiej...-KACZYŃSKI na TO by se nie
POZWOLIŁ-za póznoi jeszcze ten "KIEPSKI WYSTĘP"-porażka
premiera,prezydenta,marszałków,posłów :PO,PSL,SLD-poza sejmem w wyborach-rosjanie spowodowali
wypaedek?-wstyd i hańba?-plotkują studenci-czy marszłek to Polak?,czy rusek?,-plotkują ludzie-czy
postradali
rozum?-PO,SLD,PSL poza sejmem w wyborach-plotkują studenci-nic nie rozumieją(ani ROSJANIE,ani
POLSKI
RZĄD,prezydent,..).-co tu ma wypadek KASA(chyba tylko niezbicie dowodzi,że minister już dawno
powinien być ODWOŁANY) :-TOTALNA KOMPROMITACJA władz,lot składa się z:wylotu i
LĄDOWANIA-przyczyną WYPADKU BYŁO LĄDOWANIE NIE W POLSCE ,ALE ROSJI i tam : niedostarczenie przez
ROSJAN przed -WIELOMA WYLOTAMI-dokładnych map terenu lotniska(niedostarczenieNIEPRAWIDŁOWE KOMENDY
DOTYCZĄCE LOTU,KIERUNKU,WYSOKOŚCI,BAŁAGAN na WIEŻY KONTROLERÓW,ŁACZENIE SIĘ Z
PRZEŁOZONYMI?,NACISKI i rozmowy nieznanych ludzi na wieży kontrolerów,czy bili piani?(czy ich
badano?),braki oświetlenia,podawanie złej wysokości i TORU LOTU z wieży,nieprawidłowe kierowanie
lotem,wycięty las,,niszczenie GŁÓWNEGO DOWODU-SAMOLOTU,żle działające
przyrządy,latarnia,lewa mgła?,JAKIŚ niezidentyfikowany przelot samolotu-czy mógł mieć wpływ na złe
wskazania liczników,mgłę,...?,brak nagrań z wieży,radaru,brak wielu dokumentów,...,KONTROLERZY LOTU
, powinni BYĆ TYLKO SKUPIENI na BEZPIECZNYM SPROWADZENIEM SAMOLOTU NA LOTNISKO -po to tam byli,a
nie zajmować się rozmowami : z ludzmi na WIEŻY i poza nią-telefonicznymi?,...-MOŻE jest więcej
jeszcze ZANIEDBAŃ ze strony ROSJI...-- były MOŻE PRAWDOPODOBNIE PRZYCZYNĄ ROZBICIA SIĘ SAMOLOTU ,a
NIE WINA PILOTÓW
POLSKI?-TO MUSI WYJAŚNIĆ KOMISJA MIĘDZYNARODOWA-SPOŁECZEŃSTWO SIĘ
DZIWI:prezydentowi,premierowi,rządowi,marszałkom ,SLD PSL-ich NAIWNOŚCI -czemu nie WYSTĘPUJĄ w
OBRONIE
POSZKODOWANYCH RODZIN 95 NAJWYBITNIEJSZYCH POLAKÓW,a ULEGAJĄ KŁAMLIWEMU RAPORCIE MAKU?-czy
postradali rozum? -tylko KACZYŃSWKI i PIS WSZYSTKO WYJAŚNIĄ- dość opluwania POLSKI...-sądaże mediach
-widził to cały świat-,,,,,,ze większość POLAKÓW NIE WYKLUCZA ZAMACHU,...
/ 78.8.145.* / 2011-01-17 12:19
obudził! Ale przez 3 lata jakoś siedział cichutko i PO mu się b. podobało. Dlaczego? Przypomnijmy sytuację sprzed PO: jest UW, a jej szefem ... l. balcerowicza, a jego zastępcą ... d. tusk. Pop prostu: PARTJNE KOTERIE!
OBSERWATOR 22 / 89.74.53.* / 2011-01-01 19:25
Żadne zmiany kosmetyczne, czy inne nie uratują nowego systemu emerytalnego,
Jest to niemożliwe głównie z trzech powodów:
1. Problemu niskich emerytur (dla osób z niskimi dochodami)
2. Udziału kobiet w populacji emerytów (sięgnie ponad 80 %) - a zasada wspólnego dalszego trwania życia dla mężczyzn i kobiet jest ekonomicznie uzasadnina jedynie dla proporcji 50 % mężczyźni i 50 % kobiety.
3.Rent rodzinnych wdów/wdowców – osoba nic nie robiąca przez całe życie będzie miała świadczenie nieraz 3 razy wyższe niż emerytura pracującej przez 35 lat kobiety i matki.

Cała dyskusja nt. przyszłych emerytur to "bicie piany".
jjjjjjjjjj / 62.244.151.* / 2011-01-01 14:31
proponuję p.Tuska z kolegami wysłać do Peru na conajmniej 20 lat. Kto jest za?
in / 81.219.56.* / 2010-12-31 23:05
Panie prof. Rybinski, dlaczego pan z tytułem prof. był pan tylko zastepcą prezesa NBP mgr inż Skrzypka. Jaka była przyczyna, że pan nie awansował. Wydaje mi się, że pan się teraz uaktywnił, ponieważ można dostać dobre koryto przy tworzącej się partii PJN, której pan jest doradcą.
ByśX / 83.25.180.* / 2011-01-01 13:49
Skrzypek był prezesem NBP z politycznego nadania PIS- u. Formalnie nie miał prawa kierować żadnym polskim bankiem z powodu braku uprawnień. Takich wymogów nie musiał spełniać przy kierowaniu NBP!. Rybiński już od dawna jest tzw ekonomicznym celebrytą.
residenzpalast / 89.78.32.* / 2011-01-01 08:43
"tylko!!! z-ca prezesa NBP"..??? bredzisz tuz przed polnoca....
poczytaj ilu w Polsce jest profeserow zwycz/ nadzycz... OD CHOLERY! a fucha z-cy prezesa NBP to jedno z najwazniejszych stanowisk w kazdym panstwie...
Leon* / 83.238.118.* / 2010-12-31 19:49
Ciekawe gdzie ci wszyscy "młodzi, wykształceni z dużych miast". Jakoś nie protestują przed ta oczywistą grandą p. Tuska.
ByśX / 83.25.180.* / 2011-01-01 13:55
Nie martw się nieszczerze ONI mają się bardzo dobrze bo wiedzą, że sobie zawsze poradzą!. Zresztą po co tu protestować. Przecież to jest tylko częściowy powrót do stanu sprzed reformy. Takiej reformy nie próbowały nawet przeprowadzić kraje znacznie od nas bogatsze.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-01-01 14:42

Przecież to jest tylko częściowy powrót do stanu sprzed reformy.

Twoje myslenie przypomina mi ten kawal z traktorem co ma 3 kola
orinoko / 178.181.134.* / 2010-12-31 18:20
Ponieważ rządzą nami historycy, to i emerytury do historii przeszły.
mądry POLAK przed szkodą / 195.117.68.* / 2010-12-31 19:51
ja bym nie dał PANU tytułu profesora z ekonomi jest PAN w błędzie OFRE za dużo kosztują społeczeństwo
amelie2 / 79.185.74.* / 2010-12-31 16:47
Dzisiejsi emeryci wypracowali w PRLu majątek, który dziś jest "prywatyzowany". Tylko do 2007 roku dało to wpływy do budżetu w wysokości 40 mld USD. Dlaczego choć część tych środków nie zasila funduszy emerytalnych? Dlaczego przypadkowi ludzie otrzymali czasem wielkie sumy po sprzedaży zakładów w których pracowali - mimo, że do ich powstania sie nie przyczynili? To ma być sprawiedliwość i solidarność? Przecież w tamtych czasach zarobki były niewspółmiernie niskie w porównaniu do wartości świadczonej pracy.
m-53 / 83.24.47.* / 2010-12-31 16:51
Nawet funkcjonował taki fundusz. Ale zgromadzone na nim środki Tusk w tym roku PO-d-pie-przył.
romek cudak / 83.243.36.* / 2010-12-31 14:39
Zapamiętajcie tuski i inne dziady. Jeśli nie dostane emereytury za te kilkanascie lat takiej jak obiecaliscie to bedziecie mi ja wyplacac z waszych osobistyh kont. Juz ja tego dopilnuje.
niewierzący ateusz / 83.8.113.* / 2010-12-31 15:03
aleś mnie rozśmieszył
pan władek / 89.231.99.* / 2010-12-31 14:34
NO JAK TAM MŁODZI WYKSZTAŁCENIE Z WIELKICH MIAST?? jakieś merytoryczne komentarze? Czekam.
Merytorycznym nie jest "gdyby rządził Kaczyński byłoby jeszcze gorzej" - - wyjaśniam hipoteza nie do zweryfikowania, a więc nie może być uznana za naukową, nie ma rzeczywistości równoległej, żeby porównać.
ByśX / 83.25.180.* / 2011-01-01 14:03
ONI mają się bardzo dobrze bo wiedzą, że sobie zawsze poradzą!. Zresztą po co tu protestować. Przecież to jest tylko częściowy powrót do stanu sprzed reformy. Takiej reformy nie próbowały nawet
przeprowadzić kraje znacznie od nas bogatsze.
Czy merytoryczna jest hipoteza, że za rządów PIS -u byłoby lepiej, czy to można zweryfikować?. W mojej ocenie mamy szczęście, że PIS -owski śmierdzący trup już nie rządzi i że się rozkłada. PO radzi sobie rozsądnie w trudnych czsach.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-01-01 14:40

PO radzi sobie rozsądnie w trudnych czsach.

- 300mld nowych dlugow ciagu 3 lat
- Kilkanascie centymetrow sniegu i paraliz na koleii
- Troche opadow deszczu i pol Polski pod woda.
- Proba sprzedania stoczni nieistniejacemu inwestorowi
- Podnoszenie podatkow i oplat
- 60 tys nowych urzednikow w 3 lata
itd

Masz racje PO sobie swietnie radzi. :)
door / 83.12.255.* / 2010-12-31 17:29
ale te pętaki, tym się pocieszają. I co im zrobisz?
Banda politruków wbija codziennie do głowy na różnych forach, "trudno, nie ma PRZECIEŻ alternatywy, trzeba przyjąć mniejsze zło".
Czy to się zmieni? Na Węgrzech się udało. Yaro powinien zrobić, tak jak Orban.
Osobiście, choć popieram PiS, nie chcę, żeby teraz wygrali wybory- niech PO jeszcze" rządzi".
Polska zjada własny ogon / 195.117.255.* / 2010-12-31 13:57
Politycy , duchowieństwo, górnicy, rolnicy, sędziowie, milicjanci i ZOMO Górą !!!
przyszły emeryt / 83.31.238.* / 2010-12-31 13:46
Won od moich pieniędzy!

OFE też je przejadały, bo ich wyniki nie miały żadnego powiązania z pobieraną prowizją - kolejny pośrednik do dojenia kasy
antyelektorat / 2010-12-31 12:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bo na pewno nie dla większości Polaków, którzy całą swoją pensję wydają na opłaty i jedzenie.
Budyń / 89.78.187.* / 2010-12-31 22:07
Dla Państwa.
Za parę lat pozostałe w OFE wkłady idą w konfistkatę, a po nich III Filar - chwilowo nieatrakcyjny, bo tam nie ma nic.
szake1977 / 83.0.176.* / 2010-12-31 10:26
Wczoraj oglądałem wywiad z p. Rymanowskiego z p.Rostowskim. Zastanawiam się po co ten dziennikarz podejmuje prób rozmowy merytorycznej jeśli o ekonomii nie ma zielonego pojęcia, co najwyżej powołując się na ekonomistów typu pan Rybiński, ale gdy usłyszał krytykę p. Rybińskiego (opowiadał nasz minister, że ten pracował w Bankach zarabiał dużo kasy) to p.Rymanowski tylko spytał się czy to źle że pracował, ale dalej nie drążył argumentu p. Rybińskiego.
Najważniejszy argument p. Rostowskiego to taki, ze ZUS ma lepsze wyniki niż OFE, czyli ZUS w coś inwestuje? A w ogóle to skąd ma pieniądze na inwestycje skoro zadłuża się w Banku, żeby wypłacić emerytury? Tego nie rozumiem może ktoś mi to wyjaśni! I jeszcze jeden argument, że nie będzie przyrastał dług publiczny! I następny, że to OFE jest odpowiedzialny za dług publiczny w kraju. Zastanawiam się czy studiowałem ekonomię? Bo mam wrażenie, że dopóki 50-60 latkowie decydują o cudzych pieniądzach, a oni przecież uczyli się Marksa, żadnych doświadczeń nie mają z wolnym rynkiem to efekt tego być może się mylę ale będzie tylko jeden - bankructwo. Wtedy mam nadzieje, że jednak wygra myślenie konserwatywno liberalne (Dobry zły liberalizm - książka, w której określono jak zorganizować państwo, żeby było normalnie), choć wyjdzie Lepper i powie, że to liberałowie z PO wszystko skopali, a przecież to co mamy to socjalizm z elementami wolności!
squun / 89.174.18.* / 2010-12-31 11:33
twoje wypowiedzi świadczą o tym że jednak dobrze się stało
zbyszek52 / 46.112.11.* / 2010-12-31 11:07
Zadajesz dobre pytania. Ale nasze telewizje są nastawione na paplaninę. Aby mieć jakąś mądrą dyskusję to trzeba posadzić obok np. Rostowskiego innych ekonomistów z osiągnięciami naukowymi. Oni muszą raczej dbać o swój autorytet. Nie rozmienią go dla politycznej hucpy. Tylko czy naród nasz dzielny chce takich dyskusji. Może woli awantury odgrywane przed kamerami telewizyjnymi. Chyba tak jest, bo telewizje kierują się badaniami oglądalności, a z tych pewnie wynika, że te awantury gromadzą liczniejsze rzesze odbiorców.I trudno się dziwić prywatne media nastawione są na zysk. Tutaj mialaby rolę do odegrania TVP.Przed uchwaleniem budżetu byli w studiu politycy. Kamiński z PIS mial nie wiele więcej na temat budżetu do powidzenia, ponad to że cena benzyny może przekroczyć 5zl.
Co do naszych ekonomistów myślę, że nie są takimi frajerami. Tylko rzecz w tym co można realnie zrobić. Gdyby nie polityka to byśmy już mieli poukladane. Ale ona wiąże ręce. Od początku transformacji. Nie mogę się specjalnie mądrzyć. U siebie ogarniam i księgowość, i zagadnienia prawne i ekonomiczne ale w skali makro nigdy bym się nie odważyl.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy