Forum Polityka, aktualnościKraj

Rybiński: Koniec złudzeń. Przejedzą emerytury

Rybiński: Koniec złudzeń. Przejedzą emerytury

Wyświetlaj:
m-53 / 83.24.34.* / 2010-12-31 10:07

Pozostaje westchnąć, że mamy to, co sami sobie wybraliśmy.


Nie, nie wystarczy westchnąć. Łatwo być Kubusiem Fatalistą.
Najpierw trzeba się puknąć w głowę i przeprosić innych za ten wybór.
A potem zastanowić nad nowym wyborem.

A prof. Rybiński (przyznaję, krytyczny wobec poczynań Tuska i spółka) ma wiedzę i pozycję umożliwiającą danie naprawdę silnego głosu. A nie miękkiego mamy co mamy.
zbyszek52 / 46.112.11.* / 2010-12-31 10:24
Tak latwo wierzysz Rybińskiemu. Latwo tak z boku. Trudniej jak trzeba podejmować konkretne decyzje. Zadalem Rybińskiemu za pośrednictwam Pulsu Biznesu pytanie - ile za Gierka wynosil dlug publiczny bo mówil, że teraz większy niż za Gierka. Nie odpowiedzial. Nic dziwnego. Bo to bzdura.
Przepraszać nie ma za co. Wybrać tak samo. Ten rząd bardzo dobrze, powiedzialbym nadzwyczajnie prowadzi naszą gospodarkę. Nie wierzę, aby inny rząd tak dobrze sobie w tej trudnej sytuacji poradzil.
norka2 / 83.11.193.* / 2010-12-31 16:30
Oczywiście, że dług jest relatywnie wyższy u Tuska i przyrasta szybciej niż za Gierka, do tego cały majątek narodowy wyprzedają. Rząd nie prowadzi żadnej polityki tylko trwa, przeżarł wzrost gospodarczy, który był za PiS. Do tego korupcja kwitnie jak nigdy i to jest sukces Mira, Rycha, Zbycha i kolesia od taniego wina.
sceptyk / 2010-12-31 14:16 / Tysiącznik na forum
Żaden rząd na świecie nie "prowadzi dobrze gospodarki".
No, chyba, że w Korei Północnej.
Na każdą złotówkę wydaną przez rząd przypadają 2 złote zmarnotrawione na biurokrację, złodziejstwo i korupcję.
A wszystkie 3 złotówki pochodzą z TWOJEJ i mojej kieszeni.
Czy naprawdę wierzysz, że malarz kominów Donald Tusk, albo drobny handlarz nieruchomościami Rostowski (wielu imion i nazwisk oraz paszportów) wiedzą LEPIEJ od CIEBIE, na co wydać TWOJE pieniądze??
Jeżeli tak, to oddaj im WSZYSTKO.
Tylko na miły Bóg! Dlaczego TWIJA kartka wynorcza zmusza mnie do tego samego???????
gośc-z-CFA / 217.98.84.* / 2010-12-31 13:21
Durny Rybinski na niczym sie nie zna jak wiekszosc polskich doktorow ekonomii. "Przejadane pieniadze" ha ha, a co to znaczy odkaladac pieniadze w banku - dajesz kase bankowi na lokate a bank z tych pieniedzy daje pozyczki na wiekszy procent, przeciez nie zakopuja ich w ziemi. Tu dajesz emerytury na lokate do Panstwa czyli ZUSu, potem dostajesz pieniadze spowrotem plus odsetki ok 5% rocznie , czyli tak jak oprocentowane są 10letnie obligacje stopą wolną od ryzyka (ryzyko 0%), czyli wiecej niż lokaty bankowe. Natomiast fundusze inwestycyjne OFE inwestowały nasze emerytury przy stopie ryzyka 10% a większość z nich zarobiło mniej niż inwestycja w obligacje przy ryzyku 0%. Olewam takie fundusze OFE które potrafią stracic i jeszcze pobrac 4% oplaty rocznie od kwoty za zarzadzanie moja emerytura. Jak przy zerowym ryzyku w ZUSie mam mieć 5% to OFE powinno min. oferować 2% zysku na każdy 1% ryzyka czyli 20% zysku rocznie przy przy ryzyku 10%. Ale w OFE teoria portfela inwestycyjnego Markowitz'a jest obca a podstawy ekonomi jak u Rybinskiego. Wiec olac takie OFE bo bezpieczniejsze Panstwo i placi wiecej zysku bo az 5% przy ryzyku risk free, to jest okropnie duzo przy tym ryzyku, a gospodarka Polska jest super i zloty bedzie sie umacniał 1euro = 1 zł poczekamy zobaczymy.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2011-01-03 10:33
Do ZUS w tym roku dopłacilismy 50 mld, za rok, dawa, mozę trzy ta liczba bedzie dwa razy wieksza. I tak dalej, i tak dalej. Jak myślisz, ile jeszcze wytrzyma polskie państwo dopłacanie do trupa? W ZUSie NIC NIE MA. Lokując pieniądze w banku masz duże prawdopodobieństwo że je odbierzesz zzsykiem. Bank ma jakiś majątek. ZUS już jest bankrutem a Panstwo ktore go sponsoruje z roku na rok zadłuża się coraz bardziej, bp nie ma na wypałty dla obecnych emrtyów, a co dopiero mówic o przyszłych. To oznacza, że sznasa na odzyskanie twoich pieniędzy, nie mówiąc juz nawet o zysku, za okres 10-20 lat jest równa ZERO. Świetna inwestycja, moje gratulacje.

W OFE czy innych funduszach raz zarabaisz, raz tracisz. Jak tym dobrze zarządzasz, to wychodzisz z zyskiem, ale nawet jak wyjdziesz ze stratą, to coś masz. W ZUSie ma tylko zapis księgowy, nic więcej.

Nie nie uszczęśliwio by mnie tak bardzo i nie zagwarantowło mi przyszłej emerytury jak wolnośc wyjścia z ZUSu.
oborowy / 79.185.89.* / 2010-12-31 17:11

Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
cfa-gosc / 217.98.84.* / 2010-12-31 17:45
fundusze inwestycyjne w Polsce pobieraja od 3 do 4% rocznie od kasy jaką zarządzają nie zależnie czy stracą wszystko czy nie, a na zachodzie jest to max 2%
fundusze inwestycyjne w Polsce zarobiły średnio w ciągu ostatnich 10lat dla swoich inwestorów mniej niż oprocentowanie kredytów WIBOR-em czy najbardziej podla lokata bankowa poczytaj sobie:

http://www.stockwatch.pl/artykuly/post/2010/10/13/Rynek-daje-lupnia-funduszom-akcyjnym.aspx

Zainterweniował rząd ! Jak sie OFE anucza jak inwestować to bedzie OFE ale teraz to marnuja tylko emerytury Polaków - i rząd dobrze zrobił.

OFE to jest własnie taki fundusz inwestycyjny, nie ma znaczyenia ile pobiera procent powinien nic nie pobierac za takie wyniki tylko jeszcze doplacać. Jakby kazdy trzymał pieniądze na lokacie to wiecej by z tego bylo niż w OFE.
glupio gadasz i tyle jezeli mówisz ze robta co chcecta jezeli chodzi o emerytury a są pewne sprawy w korych decyzje podejmuje panstwo bo nie każdy ma swiadomosc ekonomiczna aby ja mógł podjac, tak samo jest z wysylaniem dzieci do szkoly, nie mozesz sobie powiedziec to nie moje dziecko wiec nie posle go do szkoly bo wole aby mi tyralo w oborze.

A jak ludzie wybiorą OFE a potem te fundusze w wiekszosci zagraniczne stracą polskie emerytury to kto bedzie utrzymywał tych ludzi na starość, może ty! Ja nie zamierzam wiec nie jestem za OFE do puki nie nauczą sie tam jak inwestować.
m-53 / 83.24.34.* / 2010-12-31 12:54

Ten rząd bardzo
dobrze, powiedzialbym nadzwyczajnie prowadzi naszą
gospodarkę.


Gonisz w piętkę.
Adrian2 / 77.252.246.* / 2010-12-31 12:19
Wiesz, zbyszku52, Twoja wypowiedź pokazuje syndrom wyborcy PO: Ostrzegają go, że złodziejska ręka wsuwa mu się do kieszeni aby się dobrać do portfela. A on na to, że ta ręka to go pewnie tylko chce połaskotać w małego.
residenzpalast / 89.78.32.* / 2010-12-31 13:16
nasz kolega forumowicz Zbyszek 52- ( nie wiadomo czy rocznik 52 czy ma lat 52) to taki zgorzknialy zgrywus ,ktory jak sadze doskonale we w jaki gry gra ten beznadziejny rzad ,ale chce sie z nami podroczyc- ot takie gierki - i tak zycie jest ciezkie - a tak troszke sie posmiejemy..."Ten rząd bardzo
dobrze, powiedzialbym nadzwyczajnie prowadzi naszą
gospodarkę."... bo jezeli pisze powaznie??? to powinien rzucic dotychczasowa robote i zaczac pisac teksty kabaretowe- Zbyszku! kariera murowana!!!!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy