Forum Forum podatkoweInne

ryczałt sprzedaż internetowa

ryczałt sprzedaż internetowa

BMM / 193.19.122.* / 2012-01-18 15:37
Witam, proszę o pomoc, kilka pytań.
Otwieram działalność gospodarczą- sprzedaż nowych ubrań i obuwia na allegro, sposób opodatkowania- ryczałt. Będę prowadzić ewidencję przychodów i dzienne zestawienie sprzedaży.
I turaj kilka pytań, a mianowicie:
1. Jeżeli kupujący wylicuje towar za 30zł, a na konto wpłaci mi 40zł (towar + koszt przesyłki), to od jakiej kwoty odprowadzam podatek? Od kwoty, za jaką faktycznie wylicytował towar, czy od pełnej sumy, która wpłynie mi na konto? Na logikę powinnam chyba od kwoty samego towaru, ale co w przypadku kontroli US? Sprawdzą mi wyciągi z banku, a tam będą większe sumy wpływały, bo jeszcze +koszt przesyłki.
2. Z jaką datą powinnam księgować sprzedaż w ewidencji, jeśli aukcja skończyła się np. 30 stycznia, pieniądze na konto wpłynęły mi 31 stycznia, a towar wysłałam na poczcie 1 lutego?
3. I jeszcze trzecie pytanie. Nie mam kasy fiskalnej, nie jestem vat-owcem, myślę więc o wystawianiu dla kupujących wypisanych rachunków (nie wiem, jak to się fachowo nazywa). Na takim rachunku wpisuję tylko cenę zakupu bez kosztu przesyłki prawda? Nie będzie to problemem jeśli wpiszę te wcześniej wspomniane 30zł, a faktycznie na koto wpłynie mi 40zł (+ koszt przesyłki)?? Jak rozgryźć te koszty wysyłki?
Przepraszam za takie pytania, ale dopiero zaczynam i trochę obawiam się, żeby nie popełnić błędów.
Pozdrawiam,
BM

Najnowsze wpisy