Forum Polityka, aktualnościKraj

Rydzyk skazany, ale się nie przejmuje

Rydzyk skazany, ale się nie przejmuje

Money.pl / 2011-03-10 14:17
Komentarze do wiadomości: Rydzyk skazany, ale się nie przejmuje.
Wyświetlaj:
poprzecie / 46.186.60.* / 2011-03-10 14:39
tylko lewe fundacje powiązane z tym bananowym rządem, z rządową telewizją, czy też inne zwykłe bandyckie organizacje.
wojens / 109.243.174.* / 2011-03-10 15:20
Każdy kto ma na to zgodę szaleńcu.
szaren / 213.108.119.* / 2011-03-10 16:13
W demokratycznym państwie nie zgoda urzędnika ma decydować, o tym czy ktoś organizuje zbiórkę nawet publiczną, nawet pieniędzy.
Takie prawo winna gwarantować ustawa zasadnicza.
Ustawy niższego rzędu powinny jedynie porządkować zasady prowadzenia takich zbiórek.
Urzędy (odpowiednie) powinny wkraczać tylko wtedy, kiedy taka zbiórka zagrażała by bezpieczeństwu państwa ( co jest uznane za zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa , też powinno być wyraźnie określone - aby było jak najmniej miejsca na tzw dowolność interpretacji urzędniczej).

Natomiast szaleństwem jest określanie państwa urzędniczego, jako państwo demokratyczne.
Ale kto ma wiedzieć czym jest demokracja, kiedy nigdy i nigdzie takowej nie zaznał ani nie widział?
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 18:50
@szaren
Ty piszesz co powinno być, co nie powinno być, co jest szaleństwem i że tak naprawdę to nie wiadomo, co to jest ta demokracja. No i masz świętą rację. Tyle, ze absolutnie nie wnosi to niczego do sprawy Rydzyka.
man13 / 2011-03-10 14:17 / Tysiącznik na forum
.
Dyrektor Radia Maryja podkreślił, że księża służą bezinteresownie Polsce.

To tak samo jak naziści?
tesa1959 / 2011-03-10 14:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ojciec Rydzyk swoją postawą wskazuje, jak nie powinien postępować kapłan, ale Ty przeginasz porównując go do nazistów.
Rydzyk skazany, ale się nie przejmuje

A dlaczego miałby się przejmować? Przecież nikt go nie rozliczył z cegiełek na ratowanie Stoczni Gdańskiej, z których żadna nie wpłynęła na ten cel.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-10 16:43

Przecież nikt go nie rozliczył z cegiełek na ratowanie Stoczni Gdańskiej

Skad Pani to wie?
tesa1959 / 2011-03-10 20:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
http://rm.radiomaryja.pl.eu.org/cegrm.htm
http://www.radiomaryja.pl.eu.org/teksty/pyziak/licencjat10.html
http://www.ojciec-dyrektor.de/stocznia.htm
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1794
wystarczy? Co nie co pamiętam też z hałasu w mediach, ale skończyło się na hałasie.
Botycki / 83.7.23.* / 2011-03-11 15:33
@tesa1959
Typowy przykład żałosnego człowieka, zdrajcy, sprzedawczyka. Katecheta, po teologii, katolik itp. A w sercu przebrzydły komuch, rusofil, tuskowy wazeliniarz. To nawt nie są poglądy, tylko zwyczajny konformizm dla wygodnego życia.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-10 21:47
Cytat z jednego z tych linkow:
"Czesc pieniedzy zgodnie z wczesniejszymi deklaracjami Radia Maryja zostala zwrocona tym, ktorzy udokumentowali wplaty. Reszta pozostaje na subkoncie rozglosni."

Wiec rozliczyl sie czy nie?
Ci ci chcieli zwrotu pieniedzy, dostali.
Reszta pewnie nie miala problemu z przeznaczeniem tych pieniedzy na inne cele.

Zastanawiajace jest to ze najwiecej krzycza ci ktorzy nie wplacili nawet zlotowki.
tesa1959 / 2011-03-10 22:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przeczytałeś wybiórczo. Było też tam napisanie, że nigdy nie zdeklarowali ile zebrali pieniędzy, nigdy się nie przyznali ile pieniędzy zebrano.
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1794

Posłowi odpowiedziano, że jedynie Stowarzyszenie „Solidarni ze Stocznią Gdańska" (decyzja z 14 marca 1997 r., nrDO.V -; 642 -; 74/97) posiadało zezwolenie, które dopuszczało sprzedaż cegiełek na łączną kwotę 17 mln zł, podwyższoną decyzją MSWiA z 4 kwietnia 1997 r. do 31 mln, zbiórkę pieniędzy do skarbonek oraz wpłaty na konto Stowarzyszenia. W ten sposób Stowarzyszenie zdołało zebrać ok. 5 mln zł, które przeznaczono na zapomogi dla stoczniowców (500 tys.), założenie spółki mającej obsługiwać fundusz oraz na umowę kaucji gwarancyjnej podpisanej z Pekao S.A., udzielonej na zakup statku ze Stoczni Gdańskiej. Ani Stoczni, ani statku Rydzyk nie kupił, a w dalszym ciągu nie wiadomo, ile zebrały NSZZ „Solidarność" i komitet Radia Maryja, dlaczego zbierały bez pozwolenia, ani gdzie podziały się pieniądze. - cytat z powyższego

http://www.radiomaryja.pl.eu.org/teksty/pyziak/licencjat10.html
-
Radio Maryja ani jego komitet nigdy publicznie nie ujawniły, ile zebrały pieniędzy. Rozgłośnia apelowała nie tylko o wpłacanie gotówki, ale i o przesyłanie świadectw udziałowych NFI. Ile zebrała pieniędzy, nie wie ani stoczniowa "Solidarność", ani "komitet cegiełkowy". Stoczniowa "Solidarność" szacuje, że komitet Radia Maryja zebrał tyle, ile zebrały "cegiełki", czyli około pięciu milionów.48
Przeczytaj te artykuły w całości.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-11 02:18
Mnie Pani oskarza o wybiorczosc a Pani sama wybiorczo wybrala te strony.
Co ma wspolnego nie podanie sumy zebranych pieniedzy z oskarzeniem o nie rozliczenie sie z nich?
Czy Pani wplacila jakies pieniadze na te cegielki?
Jesli nie, to co Pani daje prawo liczenia cudzych pieniedzy?
tesa1959 / 2011-03-11 09:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Napisałam
Przeczytaj te artykuły w całości.

Nie uważałam za potrzebne wskazywanie innych artykułów, bo wszędzie jest to samo.
Co ma wspolnego nie podanie sumy zebranych pieniedzy z oskarzeniem o
nie rozliczenie sie z nich?


-
Radio Maryja ani jego komitet nigdy publicznie nie ujawniły, ile
zebrały pieniędzy

Jeżeli zbiera się na konkretny cel, to trzeba się z tego rozliczyć, ponieważ w przeciwnym razie jest się narażonym na oszustwo.
Czy Pani wplacila jakies pieniadze na te cegielki?

Tak, gdyż uważałam, że Stocznia Gdańska jest warta tego, aby ją ratować.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-11 12:54

Napisałam
Przeczytaj te artykuły w całości

Przeczytalem i zauwazylem ze dwa pierwsze podaja niemat slowo w slowo ten sam tekst i wybrany przezemnie cytat pochodzi z jednego z nich.
Trzeci to chamski paszkwil nie warty uwagi.
Autorem czwartego jest osobnik piszacy dla szmatlawca Fakty i Mity i dlatego nie zaslugujacy na uwage.
Ma Pani jeszcze jakies inne "powazne" zrodla?
Moze zacytauje Pani cos z NIE urbana.

Jeżeli zbiera się na konkretny cel, to trzeba się z tego rozliczyć, ponieważ w przeciwnym razie jest się narażonym na oszustwo.

Ciekaw co Pani pisze.
W mysl polskiego, i nie tylko, prawa kazdy jest niewinny do momentu udowodnienia mu winy.
Kazdego mozna oskarzyc o kradziez badz oszustwo jesli nie udowodni skad mial pieniadze na kupno np. samochodu albo mieszkania.
W mysl Pani logiki wszyscy musza w prasie oglaszac pochodzenie swoich pieniedzy bo w przeciwnym wypadku Pani posadzi ich o oszustwo.

Tak...

Nie napisala Pani czy pieniadze dala Pani o. Rydzykowi.
W tamtym czasie nie tylko o. Rydzyk zbieral na stocznie.
Jesli wplacila Pani o. Rydzykowi dlaczego nie poprosila Pni o ich zwrot?
tesa1959 / 2011-03-11 15:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To nie o cegiełkach, ale opinia autorytetu bpa Pieronka o działalnośhttp://www.polskatimes.pl/stronaglowna/345463,bp-pieronek-episkopat-nie-umie-albo-nie-chce-poradzic-sobie,id,t.html#material_2ci RM
a to jezuita o. Jacek Prusak o Rydzyku
http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34308,4334850.html
stanowisko Kościoła http://rm.radiomaryja.pl.eu.org/wramrm.htm
http://rm.radiomaryja.pl.eu.org/teksty.htm
- tu znajdziesz więcej propagowaniu "milości bliźniego" przez RM
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-11 15:36
A gdzie artykuly z NIE Urbana?
Pominela Pani tez wypowiedzi ksiedza Czajkowskiego.
Czyzby dlatego ze okazal sie TW?
Moze jeszcze kilka zrodel o Maybachu i helikopterze.

Nie Pani juz przestanie z cytowaniem tych "zrodel" bo zaczne watpic w Pani zdrowy rozsadek.
tesa1959 / 2011-03-11 16:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przytoczyłam Ci stanowisko hierarchów Kościoła, bądź co bądź autorytetów (bp. Pieronek jest takim autorytetem - niepodważalnym). Nie wyjeżdżaj mi z Urbanem i środkami lokomocji o. Rydzyka. Posłuchaj na You Tube jak mówiąc o coraz większej biedzie, wręcz skrajnej , Polaków nawołuje do wpłacania co miesiąc na RM i tv Trwam. Nie ma wołania o składki dla ubogich, pomocy ludziom w potrzebie, ale chwali się co zbudował i "wpłacajcie co miesiąc, bo możemy zbudować jeszcze więcej".Dosyć na ten temat. Nie będę się z Tobą przepychać, bo dla mnie miłość bliźniego jest miłością bliźniego a nie umiłowaniem siebie i kasy, kasy, kasy coraz więcej i więcej.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-11 17:06

(bp. Pieronek jest takim autorytetem - niepodważalnym)

Ten sam Bp Pieronek ktory powiedzial ze: "ci, którzy bronią krzyża to fanatyczna sekta"?
Albo jego wypowiedz ze:
"Episkopat upolityczniony. Zadymiony PiS-em"
Tez mi autorytet.

Polaków nawołuje do wpłacania co miesiąc na RM i tv Trwam.

Pani sie nie moze powstrzymac od liczenia cudzych pieniedzy.
Dla Pani to pewnie nie do pojecia jest ze gdyby nie bylo RM to ci ludzie byliby jeszcze biedniejsi bo juz bez oporow okradani przez nomenklature
tesa1959 / 2011-03-11 17:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Ten sam Bp Pieronek ktory powiedzial ze: "ci, którzy
bronią krzyża to fanatyczna sekta"?
Albo jego wypowiedz ze:
"Episkopat upolityczniony. Zadymiony PiS-em"
Tez mi autorytet.

Ma absolutną rację.
Dla Pani to pewnie nie do pojecia jest ze gdyby nie bylo
RM to ci ludzie byliby jeszcze biedniejsi bo juz bez
oporow okradani przez nomenklature

Byliby biedniejsi? A kto może być biedniejszy od staruszki, która wysupłała ostatnie grosze na znaczek na list i bez mrugnięcia okiem wyciągnęła 200 zł i wpłaciła na RM? Byłam tego świadkiem i znam tę panią, a takich jest wielu.
Nie liczę pieniędzy o. Rydzyka dla samego liczenia, ale jako kapłan jest obowiązany do służby ludziom. Poczytaj sobie adhortację apostolską Jana Pawła II "Pastores Dabo Wobis", a potem broń ile wlezie takich krwiopijców. Chyba, że Jan Paweł II też nie jest dla Ciebie autorytetem. Nie miałabym prawa robić wyrzutów o. Rydzykowi, gdybym sama postępowała w ten sam sposób (mam nawet list Ojca Św. Benedykta XVI skierowany do mnie w podzięce za działalność misyjną i charytatywną). Zarzucisz mi kłamstwo? Mogę zeskanować, ale nie opublikuję na forum (mogę na prywatną pocztę, chociaż Cię nie znam i nie wiem jaki użytek byś z tego zrobił).
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-11 17:56

Ma absolutną rację...

Pani chyba tez jest czyms zadymiona.
Ks. Czajkowski tez mial racje jak sie prawie codziennie wypowiadal w telajwizji.
I nagle zniknal gdy sie okazalo ze byl zwykla szuja komunistyczna.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-11 17:52

A kto może być biedniejszy od staruszki...

Staruszka ktorej nomenklatura zabierze 200 zl w dodatkowych podatkach.

Niech sie Pani pozbedzie tego zlego zwyczaju liczenia cudzych pieniedzy.
tesa1959 / 2011-03-11 18:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Znów czytasz wybiórczo i jakim prawem oskarżasz pa Pieronka? Papież też nie jest dla Ciebie autorytetem? Więc nie mamy o czym rozmawiać.
Pani chyba tez jest czyms zadymiona.

Ja zacytowałam Twoją wypowiedź, a Ty wyjeżdżasz z obelgami w stosunku do mnie. Już kiedyś na ten temat coś uzgodniliśmy i nie dotrzymujesz słowa. Miało być bez osobistych wycieczek.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-11 18:51

jakim prawem oskarżasz pa Pieronka?

A co ja go oskarzylem?
Zacytowalem jego wypowiedzi a Pani sie z nimi zgodzila.
Skoro uwaza Pani ze pisanie o kims ze jest zadymiony jest ok, bo przeciez mowi to Pani autorytet, to nie powinna sie Pani obrazac za uzycie takiego sformuowania.
Autoryteci sa przeciez nieomylni, prawda?
Jest przeciez niemozliwe aby autorytet wypowiadal obelgi.
Nazwanie kogos zadymionym nie moze byc przeciez obelga.
Pani autorytat tak sie wypowiada.
O co wiec Pani chodzi?
tesa1959 / 2011-03-11 20:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Chodzi mi o
Ja zacytowałam Twoją wypowiedź, a Ty wyjeżdżasz z
obelgami w stosunku do mnie. Już kiedyś na ten temat coś
uzgodniliśmy i nie dotrzymujesz słowa. Miało być bez
osobistych wycieczek.



Pani chyba tez jest czyms zadymiona.

Poleciłam Ci też Adhotację Apostolską Jana Pawła II i zapytałam
. Chyba, że Jan Paweł II też nie jest dla
Ciebie autorytetem.

Tak bardzo bronisz o. Rydzyka, a potem się dziwimy, że ludzie odstępują od Kościoła, bo nie widzą dla siebie w nim miejsca ze względu na sianie nienawiści. I proszę, nie wyjeżdżaj mi\, że o ja sieję nienawiść, bo w moich wypowiedziach tego nie znajdziesz nawet w stosunku do o. Rydzyka. Ja mam do niego pretensje o konkretne posunięcia, a nie żywię nienawiści.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-11 20:14

Chodzi mi o...

A mi chodzi o:

"Episkopat upolityczniony. Zadymiony PiS-em"

I mowi to Pani autorytet.
Dziwie sie wiec ze slowa Pani autorytetu nazywa Pani obelgami.
Uzylem dokladnie takich slow aby Pani to uzmyslowic.
Najwyrazniej Pani tego nie zrozumiala.

ze względu na sianie nienawiści

Ciagle Pani powtarza te klamstwa na temat nienawiasci propagowanej przez o. Rydzyka nie podajac zadnego dowodu.
To sa wlasnie obelgi i to Pani je wypowiada.

nie wyjeżdżaj mi\, że o ja sieję nienawiść, bo w moich wypowiedziach tego nie znajdziesz nawet w stosunku do o. Rydzyka.

Pani nie rozumie co to jest sianie nienawiasci.
Klamanie jest wlasnie takim sianiem nienawisci.
tesa1959 / 2011-03-11 20:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Chodzi mi oto

Pani chyba tez jest czyms zadymiona.

a miało nie być wycieczek osobistych. Na dziś koniec dyskusji, bo nie dojdziemy do konsensusu. Proponuję Ci, abyś przeczytał Adhortację i wtedy podyskutujemy. Nie mam zamiaru ograć z Tobą w ping -ponga, bo wymiana naszych myśli na tym zaczyna polegać - odbijanie piłeczki. Nie o to chodzi, ale o merytoryczną dyskusję. Nie będę Ci przytaczać cytatów z tej adhortacji, bo też będziesz odbijał. Przeczytaj sam o roli kapłana w Kościele, przemyśl i wrócimy do dyskusji. Chyba, że papież Jan Paweł II też nie jest dla Ciebie autorytetem - zadaję to pytanie po raz kolejny i nie otrzymałam odpowiedzi - ignorancja czy przeoczenie?
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-11 20:44

a miało nie być wycieczek osobistych.

Gdzie pani widzi osobista wycieczke?
Przeciesz slowo zadymiona nie moze byc zadna obelga bo pochodzi ze slownika Pani autorytetu.

Chyba, że papież Jan Paweł II też nie jest dla Ciebie autorytetem

Caly czas probuje Pani uzmyslowic ze takie stanowcze przypisywanie komus statusu autorytetu moze byc klopotliwe kiedy ten autorytet zaczyna uzywac okreslen obelzywych i obrazac innych.

Jan Paweł II jest dla mnie autorytetem ale nie we wszystkim co robil.
Nie podobalo mi sie na przyklad jego stanowisko w sprawie przylaczenia Polski do UE.
tesa1959 / 2011-03-11 20:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Przeciesz slowo zadymiona nie moze byc zadna obelga bo
pochodzi ze slownika Pani autorytetu.

Skierowałeś te słowa w moim kierunku, a umawialiśmy się inaczej: dyskutujemy o faktach bez wycieczek czyli bez zwrotów pani jest taka lub owaka. Nigdzie nie powiedziałam, że jesteś taki czy inny,m pisałam na temat.
Nie podobalo mi sie na przyklad jego stanowisko w
sprawie przylaczenia Polski do UE.

Ale tu konkretnie chodzi o autorytet w sprawach miłości bliźniego. Jeśli w tym kontekście jest dla Ciebie autorytetem to jak to pogodzić z tematem naszej dyskusji? Przeczytaj Adhortację, bo to naprawdę jest ping-pong.
Botycki / 83.7.23.* / 2011-03-11 15:46
Daj spokój @@@ z babami. One nie myślą tylko czują. Jak chcesz wygrać w takiej dyskusji? Teraz to, a potem tamto, bo to się odwidziało itd...Nawet nie potrafią bronić swego zdania, gubią się w swoim estrogenie.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-11 07:48
hallo trzy malpki,

ludzie w polsce za duzo przejmuja sie wydatkami innych i zyja problemami innych.
a kto patrzy na rece pana owsiaka i jego rodziny to ze zbiera na dobry cel to jest jasne
ale ile kasy on zatrzymuje dla siebie to nikt nie mowi. mysle, ze tu trzeba sie skoncentrowac a nie na ojcu rydzyku, u ktorego mozna natychmiast zobaczyc gdzie lokuje
zebrane pieniadze. i nikt nie ma prawa mi dyktowac na co ja wydaje pieniadze.
jezeli tak jest to powinni skazac cala milionowa rzesze polskich zebrakow oni tez nie maja uprawnienia a zbieraja.
pozdrawiam
tesa1959 / 2011-03-11 09:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

a kto patrzy na rece pana owsiaka

To nie jest artykuł o Owsiaku i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Nie twierdzę, że nie ma on osobistych korzyści, ale co roku podaje ile zebrano (biorą w tym udział komitety, które liczą zebrane pieniądze, spisywane są protokoły ze zbiórek - wiem, bo mój syn swego czasu był wolontariuszem w tej akcji, a co roku moja szkoła też w tym uczestniczy).
i nikt nie ma prawa mi dyktowac na co ja wydaje
pieniadze.

Swoje tak, ale zebrane na konkretny cel powinny być rozliczone.
ezeli tak jest to powinni skazac cala milionowa rzesze polskich
zebrakow oni tez nie maja uprawnienia a zbieraja.

Oni zbierają dla siebie, a to różnica.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-11 10:48

liczą zebrane pieniądze, spisywane są protokoły ze zbiórek -

naiwny jestes, wiesz co to sa protokoly??? papier jest
Tylko na samym wierzcholku tej gory lodowej siedzi cala rodzina owsiakow.
Jak w PZPR ci na dole pracowali na tych co byli na gorze.


Oni zbierają dla siebie, a to różnica

skad wiesz???????????????
i tym stwierdzeniem potwierdzasz mizerna twoja wiedze.
PO prostu nie mam slow i POwiem tylko jedno GLUPI JESTES
tesa1959 / 2011-03-11 10:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Gratuluję wielkiej mądrości.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-11 10:58
nie dziekuje bo zapesze......HAHAHA
tesa1959 / 2011-03-11 11:00 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Gratuluję wielkiej mądrości.

a to zwykłe zarozumialstwo niczym nie poparte.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-11 11:06
mimo to nie dziekuje.....
jt / 78.8.238.* / 2011-03-10 20:58
Przytoczone przez Ciebie artykuły są delikatnie mówiąc bardzo niechętne Radiu Maryja.Na jednej stronie nawet jest przedstawiony niby znak Radia Maryja,przedstawiony w zmieniony,kpiący sposób.Nie bronię RM,ale wydaje mi się że gdyby były jakieś podstawy do przedstawienia zarzutów o.Rydzykowi to takie zostałyby postawione,przecież jest w Polsce taka masa przeciwników RM,i to dobrze sytuowanych,inteligentnych że nie przepuściliby takiej okazji. Ja podam inny artykuł.
"Jak było naprawdę - rozmowa z kapitanem Żeglugi Wielkiej inż. Zbigniewem Sulatyckim, członkiem Społecznego Komitetu Ratowania Stoczni Gdańskiej i Przemysłu Okrętowego
Nasz Dziennik, 2005-12-24"
http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=27
tesa1959 / 2011-03-10 22:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Nasz Dziennik, 2005-12-24"

Ten tytuł już mówi sam za siebie. nie ma w Polsce obiektywnych mediów, ale już te związane z Toruniem przekraczają wszelkie granice, może przekraczały, bo obraziłam się na nie:). Jak może nazywać się jakieś radio czy dziennik katolickim skoro w "Rozmowach niedokończonych" nawoływało do nienawiści. Wierz mi, jestem osobą wierzącą i nie mogę pogodzić się z faktem iż w imię Boga nawołuje się do nienawiści. "Obraziłam się " na Radio Maryja i TV Trwam i już od dłuższego czasu nie słucham i nie oglądam, aby nie "grzeszyć", bo nie mieści mi się w głowie postawa tak różna od nauczania i przykładu Jezusa. Ojca Rydzyka upominał też papież Jan Paweł II i co? A przecież papież jest Głową Kościoła Katolickiego na ziemi i każdy hierarcha powinien być posłuszny, ślubuje posłuszeństwo.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-11 10:56
a ty poroszasz sie na lamach najbardziej spekulujacych mediow jakim jest money.pl
wlasnie mi zablokowali dostep do komentarzy ale ja zmienilem lacze i komputer i moge to POtwierdzic bo teraz pisze.
I taka jest to twoja wolnosc medialna. NASZ DZIENNIK to pikus przy tych spekulantach co ciebie formuja z reszta to widac. Typowy przypadek jest ich w polsce ok.61%
a szkoda bo mogloby sie tak w tym kraju dobrze zyc. Tylko takim jat ty dobro w oczy kole a zlo to ich pozywka.
jt / 78.8.40.* / 2011-03-11 07:18

nie ma w Polsce obiektywnych mediów,

Ale wkleiłaś adresy internetowych stron jakiś mediów(więc nieobiektywnych?).
Dlaczego akurat oni mają pisać prawdę,a "Nasz Dziennik" nie?.
Żeby była jasność,ja też uważam że nie ma obiektywnych mediów.Nie twierdzę że w "NDz" jest prawda.Jeszcze raz powtórzę:wydaje mi
się że gdyby były jakieś podstawy do przedstawienia zarzutów o.Rydzykowi to
takie zostałyby postawione,przecież jest w Polsce taka masa przeciwników
RM,i to dobrze sytuowanych,inteligentnych że nie przepuściliby takiej
okazji. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.
tesa1959 / 2011-03-11 10:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Dlaczego akurat oni mają pisać prawdę,a "Nasz Dziennik" nie?

Nie twierdzę, że wszystkie informacje w jakichkolwiek mediach są nieobiektywne i nie podają też prawdy, także "Nasz Dziennik". Nie przytoczyłam też tylko jednego źródła.
gdyby były jakieś podstawy do przedstawienia zarzutów
o.Rydzykowi to
takie zostałyby postawion

Nie wiem na czym polega fenomen Rydzyka, że nawet Episkopat nie jest w stanie go ruszyć, papież go też upominał. teraz dostał wyrok i nie ma zamiaru się dostosować - apelacja nie została wniesiona.
jt / 78.8.226.* / 2011-03-11 15:02
Tu nie chodzi o "fenomen Rydzyka",tylko o to czy było przestępstwo lub wykroczenie,inaczej mówiąc czy doszło do złamania prawa w kwestii nie rozliczenia się ze zbierania kasy na stocznię.To jeszcze raz powtórzę bo to jest najistotniejsze:
gdyby były jakieś podstawy do przedstawienia zarzutów
o.Rydzykowi to
takie zostałyby postawione,przecież jest w Polsce taka masa
przeciwników
RM,i to dobrze sytuowanych,inteligentnych że nie przepuściliby takiej
okazji.

A w kwestii obecnego wyroku.

teraz dostał
wyrok i nie ma zamiaru się dostosować - apelacja nie została
wniesiona.

A skąd to przypuszczenie że apelacja nie wniesiona?.Na razie nie dotarła do sądu,jest przecież jakiś okres na wniesienie apelacji,chyba jeszcze nie minął?.
"Z informacji uzyskanych w XII Wydziale Karnym Sądzie Rejonowym wynika, że dotychczas nie wpłynęła apelacja od wyroku, bo dopiero w środę wysłano uzasadnienie wyroku pełnomocnikom o. Ryzyka."
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-11 15:40

"Z informacji uzyskanych w XII Wydziale Karnym Sądzie
Rejonowym wynika, że dotychczas nie wpłynęła apelacja od
wyroku, bo dopiero w środę wysłano uzasadnienie wyroku
pełnomocnikom o. Ryzyka."

Ciekawe jest tez skad autor ma te informacje ze apelacja nie dotarla.
Czy autor jest strona w tej sprawie aby mogl takie informacje otrzymywac?
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-11 02:24
W Pani moralnosci jest miejsce na sianie nienawisci w GW, TVN czy Polsacie ale nie w mediach zwiazanych z Toruniem.
ździcho / 77.254.255.* / 2011-03-10 23:18

Jak może nazywać się jakieś
radio czy dziennik katolickim skoro w "Rozmowach niedokończonych"
nawoływało do nienawiści.

Już kiedyś dyskutowaliśmy o tym. Katolicyzm nawoływał do nienawiści już w X w. n.e. Czy od tamtej pory do dziś zmieniło się coś? Dziś AD 2011 kapelani wojskowi błogosławią wyprawy wojenne
nie
mieści mi się w głowie postawa tak różna od nauczania i przykładu Jezusa.

Ale przecież Jezus nie był katolikiem. O katolicyzmie historia zaczyna wspominać dopiero od cesarza Konstantyna a oficjalnie od soboru konstantynopolitańskiego 381 r.
tesa1959 / 2011-03-10 23:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
My tak, ale inni jakoś mają klapki na oczach nadal.
Katolicyzm nawoływał do nienawiści
już w X w. n.e. Czy od tamtej pory do dziś zmieniło się coś?

Katolicyzm nie nawołuje do nienawiści, ale niektórzy hierarchowie Kościoła tak.
Ale przecież Jezus nie był katolikiem. O katolicyzmie historia zaczyna
wspominać dopiero od cesarza Konstantyna a oficjalnie od soboru
konstantynopolitańskiego 381 r.

Nie, nie od cesarz Konstantyna. Cały czas mówiono o chrześcijaństwie, a katolicki znaczy powszechny. Jezus założył Kościół wśród swoich uczniów z narodu żydowskiego (sam też z niego pochodził), polecił Apostołom nauczać wszystkie narody (a więc powszechność). Kościół Rzymski zaczęto nazywać katolickim po rozpadzie na Kościół wschodni i zachodni, który się rozpadł na rzymskokatolicki i protestancki.
Dziś AD
2011 kapelani wojskowi błogosławią wyprawy wojenne

Nie do końca masz rację. Kapelani wojskowi służą żołnierzom na froncie, którzy bronią praw człowieka i w żadnym wypadku nie nawołują do wojny - to tak w skrócie.
A na marginesie : gdzie się podział EURO STUDENT? Przestali mu płacić?
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-11 08:43

A na marginesie : gdzie się podział EURO STUDENT? Przestali mu
płacić?

Nie przestali, to te wolne media jak MONEY.PL zablokowaly mu najprawdopodobnie mozliwosc komentowania, tak jak mi i teraz zmienilem ip-adres i moge zamieszczac komentarze. EURO STUDENT mial poglady anty rzadowe a wybory tuz tuz no i slupki PO
spadaja.

Nie myslcie ze MONEY.PL to WOLNE MEDIA KOMBINACJE I CZERWONA CENZURA PANUJE NA TYCH STRONACH KTO ZA DOBRZE PISZE I OTWIERA INNYM OCZY ZOSTAJE WYKLUCZONY.
ździcho / 77.254.255.* / 2011-03-10 23:46

Kościół Rzymski zaczęto nazywać katolickim po
rozpadzie na Kościół wschodni i zachodni

Czyli jeszcze później niż myślałem. Inna rzecz to to, że kiedy Konstantyn przyjął chrzest, to wcale nie zaczął służyć kościołowi, tylko kościół jemu. Konstantyn wbrew naukom Jezusa nadal prowadził podboje, a kościół je błogosławił. Po upadku cesarstwa rzymskiego kościół zaczął popierać politykę władców germańskich którzy unicestwili cesarstwo rzymskie.
Nie do końca masz rację.

Zgadza się: Nie do końca. O ostatniej wzmiance wiem (błogosławienie działań wojennych przez kapelanów) przy okazji masakry, której dokonały pokojowe wojska ONZ w Jugosławii nie oszczędzając przy tym ludności cywilnej. Było to przed 2000 rokiem.
tesa1959 / 2011-03-10 23:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Katolicki znaczy powszechny i nie chodzi o to kiedy tak zaczęto nazywać. Pewnie gdyby nie doszło do rozłamów, nadal byłby tylko chrześcijański, bo chrześcijanie to katolicy, prawosławni i protestanci czyli ci, którzy przyjęli chrzest.
.Błogosławili masakrę? Upraszczasz.
ździcho / 77.254.255.* / 2011-03-10 23:57

Błogosławili masakrę? Upraszczasz.

A jak inaczej zdefiniujesz modły kapelanów nad wojskami ONZ, które potem kosiły równo żołnierzy z cywilami?
tesa1959 / 2011-03-11 01:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Rola kapelana w wojsku jest zupełnie inna. Znów upraszczasz sprawę. Nie błogosławią na mord, ale mają inne zadania. Przeczytaj http://www.ordynariat.wp.mil.pl/pl/148_246.html.
Byłam zajęta, więc dopiero teraz odpowiadam może zbyt ogólnie. Jest już bardzo późno i jeśli zechcesz, to wytłumaczę Ci jutro.
ździcho / 77.255.231.* / 2011-03-11 07:59

http://www.ordynariat.wp.mil.pl/pl/148_246.html.

Niestety ten link nie wchodzi, wikipedia nic konkretnego nie podaje, a jestem ciekaw. Kapelani to żołnierze, święcą oni militaria, ludzi (żołnierzy) a z tego co wiem, to wojsko jest instytucją służącą do pozbawiania ludzi życia (głównie). Ja nie potrafię inaczej zinterpretować takiej sytuacji, gdy kapelan odprawia uroczystą mszę, a potem następuje desant bombowy na największe aglomeracje Jugosławii celem "uspokojenia" jak tylko brak szacunku dla życia ludzkiego. Ja między innymi z tego tytułu porzuciłem kościół katolicki gdy osiągnąłem pełnoletność, gdyż nijak nie znajduję jakiejkolwiek wspólnej nici z Jezusem i jego naukami.
tesa1959 / 2011-03-11 09:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wpisz w Google "Ordynariat Polowy w Polsce" potem kliknij "nasza służba" potem "wybrane artykuły" i poszukaj artykułu "żołnierze potrzebują kapelana".
wojsko jest instytucją służącą do pozbawiania
ludzi życia (głównie).

Nie, wojsko jest po to, aby w razie zagrożenia bronić własnego kraju lub pomagać innym krajom w misjach pokojowych. Nasi żołnierze nie bombardowali nikogo i służą w misjach nie po to, aby zabijać, ale aby zapewnić bezpieczeństwo ludzi. Poza tym wypadkiem z cywilami w Iraku, czego nie udowodniono, że zrobili to z premedytacją, nie było żadnych ekscesów.Morale amerykańskiego wojska to odrębna sprawa.
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 18:34

"żołnierze
potrzebują kapelana".

Z tego artykułu (jak zrozumiałem) wynika, że zadaniem kapelanów jest podnoszenie morale żołnierzy. Dlaczego morale żołnierzy jest tak ważne, gdy przebywają oni na terytorium nie swojego kraju (najczęściej nie proszeni)? Niewystarczający poziom morale powoduje to, ze żołnierze zaczynają rozmyślać, czy ich misja ma sens. Morale na takiej misji to nic innego jak nastawienie do EWENTUALNEGO boju. Zadanie m kapelana wojskowego jest tu '"zagrzanie" do boju, szczególnie w czasie przedłużającego się bezruchu militarnego w oczekiwaniu na rozkaz, po to by nie dopuścić do stagnacji.

wojsko jest instytucją służącą do pozbawiania
ludzi życia (głównie).

Nie, wojsko jest po to, aby w razie zagrożenia bronić
własnego kraju lub pomagać innym krajom w misjach
pokojowych

To jest logika typu: Samochód osobowy NIE służy do tego by wozić nim LUDZI, tylko do tego, by dorobić mu hak, by mógł CIĄGNĄĆ PRZYCZEPKĘ. Idąc dalej tą logiką wnioskujemy iż jedne produkują i sprzedają broń a drugie ją kupują, po to by wojsko mogło np. ratować powodzian z topieli - daj spokój.
w razie zagrożenia bronić
własnego kraju

Czy zagrażają nam Talibowie wdarciem się na nasze terytorium, a jeżeli tak, to czy to oni pierwsi z nami zadarli? Pytam, bo do Afganistanu pojechał polski kontyngent (z kapelanem, który dba o ich morale).

pomagać innym krajom w misjach
pokojowych.

Na czym polegają te misje pokojowe? Na spuszczaniu manta tym, których ktoś uzna za rebeliantów, np. jakiś dygnitarz, który czuje się zagrożony. A jeżeli nie chodzi już o samo manto, to przynajmniej o zastraszenie, tzw. stan zimnej wojny, czy krócej - stan wojenny.
Nasi żołnierze nie bombardowali nikogo

Ale ja przecież nie mówię o naszych. Ja mówię o desancie lotniczym pokojowych wojsk ONZ na Sarajevo i Zagrzeb (o ile dobrze pamiętam) w latach 90tych, a to była potworna masakra. Skład tych wojsk jest międzynarodowy, a kapelanów mają prosto z Watykanu, gdyż Watykan ściśle współpracuje z ONZ.
tesa1959 / 2011-03-11 18:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Zadanie m kapelana wojskowego jest tu
'"zagrzanie" do boju, szczególnie w czasie
przedłużającego się bezruchu militarnego w oczekiwaniu
na rozkaz, po to by nie dopuścić do stagnacji.

Żołnierz musi wykonywać rozkazy i w trudnych sytuacjach kapelan powinien pomóc mu zrozumieniu pewnych rzeczy. Nie chodzi o zagrzewanie do boju, a jeśli ktoś tak robi to za swoje czyny sam będzie odpowiadał przed Bogiem.

Czy zagrażają nam Talibowie wdarciem się na nasze
terytorium, a jeżeli tak, to czy to oni pierwsi z nami
zadarli? Pytam, bo do Afganistanu pojechał polski
kontyngent (z kapelanem, który dba o ich morale).

Napisałam Ci, że nasi pojechali tam przez "włazidupstwo" USA. Wcale tego nie pochwalam, ale np. w Czadzie też byli nasi żołnierze i naprawdę z misją pokojową: budowali drogi, szkoły no i oczywiście ochraniali ludność. Nie dochodziło tam dzięki nim do mordów ludności.
Handel bronią jest zbrodnią. W ogóle istnienie broni masowego rażenia jest tragedią ludności. Gdyby te pieniądze przeznaczyć na budowanie pokoju, ludzie nie żyliby w skrajnej nędzy, nie umieraliby w nędzy z głodu. Niestety, takie są realia życia na ziemi. Gdyby ludzie byli nastawieni pokojowo do siebie, wojsko i policja nie mieliby racji bytu.
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 19:15

Żołnierz musi wykonywać rozkazy

I to go w pewnym sensie zwalnia od pełnej odpowiedzialności. Pełnej odpowiedzialności nie ponosi też generał, któremu podwładny jest kapelan, gdyż wykonuje on jedynie dyrektywy głowy państwa. Głowa państwa jest chroniona immunitetem. Koło się zamyka. Nikt za nic nie odpowiada, bo: ON MI KAZAŁ lub MNIE CHRONI IMMUNITET. Nie ma winnych! A ludzie giną. Ale nie gubmy wątku, bo mówimy o roli kapelanów w wojnie:

Żołnierz musi wykonywać rozkazy i w trudnych sytuacjach
kapelan powinien pomóc mu zrozumieniu pewnych rzeczy.

Właśnie to można nazwać jednym słowem: MORALE. Piszesz, ze kapelan pomaga zrozumieć żołnierzowi pewne rzeczy. Jakie rzeczy? Np. "Synu mój, nie zabijaj."? Nie sądzę.

nasi żołnierze

No to jeszcze raz. Ja nie mówię o NASZYCH żołnierzach, tylko OGÓLNIE o żołnierzach ich roli i roli kapelanów w ich roli.
W ogóle istnienie broni
masowego rażenia jest tragedią ludności.

A istnienie jakiejkolwiek innej broni niż broń masowego rażenia to już nie jest tragedią ludzkości? Kolejna interpretacja piątego przykazania? "Nie zabijaj MASOWO."?

Niestety, takie są realia życia na ziemi.

Ale na szczęście morale wielu żołnierzy się wykrusza, zaczynają myśleć i ...występują z wojska! Morale i sumienie to dwie wartości przeciwstawne (według mnie).
tesa1959 / 2011-03-11 20:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A istnienie jakiejkolwiek innej broni niż broń masowego
rażenia to już nie jest tragedią ludzkości

Oczywiście, że jest, ale napisałam
Gdyby ludzie
byli nastawieni pokojowo do siebie, wojsko i policja nie
mieliby racji bytu.
skomentujzgłoś do usuni


Ale na szczęście morale wielu żołnierzy się wykrusza,
zaczynają myśleć i ...występują z wojska

Tylko kto stanie w obronie? Jeśli nie będzie wojska, to już tylko krok do utraty suwerenności.
OGÓLNIE o żołnierzach ich roli i roli kapelanów w
ich roli.

ale trzeba jeszcze wejść głębiej w mentalność człowieka. Mam wiele pretensji co do działania żołnierzy amerykańskich w tych misjach, które z ich strony wcale nie są pokojowe. I jeszcze raz powtarzam: za każdą swoją decyzję każdy będzie sam odpowiadał przed Bogiem. Można być żołnierzem i mieć odpowiednio ukształtowane sumienie, a tu rola kapelana, aby w tym dopomóc. Czy tak jest? Może nie zawsze, ale to znów odpowiedzialność przed Bogiem tego kapelana.
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 20:37

Tylko kto stanie w obronie?

No kto? Wyznajemy publicznie Boga w kościele, ale nie wierzymy w niego? Dlatego jedyna nadzieja w militariach, bo Bóg nie może pomóc? To po co chodzić do kościoła? Lepiej skonstruować broń jądrową (a założę się, ze Polacy ja posiadają), czyż nie? Przecież to w niej najlepsza gwarancja suwerenności.
tesa1959 / 2011-03-11 20:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ździchu, z góry przepraszam, bo nie mam zamiaru Cię urazić, ale wydaje mi się, że taka interpretacja jest poniżej Twego poziomu. Myślę, że trochę się zagalopowałeś chcąc za wszelką cenę coś udowodnić. Jeszcze raz powtarzam: każdy osobiście będzie odpowiadał przed Bogiem za swoje decyzje. Ja staram się ludziom pomagać i nie mówię, że nie pomogę, bo ten ktoś zrobił mi krzywdę. "Zło dobrem zwyciężaj" - to było hasło bł. ks. Jerzego Popiełuszki i tak staram się czynić. Przyznaję, że nie zawsze mi się udaje, ale staram się naprawiać swoje błędy i to ja będę za swoje błędy odpowiadać.
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 21:11

taka interpretacja jest
poniżej Twego poziomu.

A jaki ma być mój poziom? Wierzyć w Boga a ufać militariom? Nie zabijać, ale jak trzeba, to zabić? Człowiek nie umiejący pogodzić dobra ze złem i znaleźć pomiędzy nimi kompromisu jest poniżej "jakiegośtam" poziomu? No dobra: Dla mnie dobro to dobro, a zło to zło, ja nie potrafię wyobrazić sobie czegoś takiego jak: "dobrozło". Może faktycznie jestem za głupi.

"Zło dobrem zwyciężaj" - to było
hasło bł. ks. Jerzego Popiełuszki

To było hasło Jezusa, a nie Popiełuszki. To jest gdzieś w Ewangeliach. Poza tym nijak do tego hasła nie da się przypasować zabijania. Nawet w obronie własnej.
tesa1959 / 2011-03-11 21:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tak, Jezusa, ale Popiełuszko je głosił za naszych czasów.
Dla mnie dobro
to dobro, a zło to zło, ja nie potrafię wyobrazić sobie
czegoś takiego jak: "dobrozło". Może faktycznie
jestem za głupi.

Nie ma dobrozło - zgadzam się z Tobą i nie jesteś za głupi, tylko usilnie chcesz może nawet samemu sobie wmówić, że wojsko nie ma racji bytu. Czy gdyby nie nasze wojsko, bylibyśmy dzisiaj Polakami, mielibyśmy swój kraj? Pomyśl nad tym do jutra :).
Na marginesie, ja nie umiałabym zabić nic więcej poza muchą, komarem czy jakimś robactwem, ale też nie dla samego zabijania. Nawet karpia nie kupuję odkąd mąż jest chory, bo nie ma kto zabić (dzieci też się do tego nie nadają), ale nie mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że nie użyłabym broni w zagrożeniu życia najbliższych - może nie, bo nie wyobrażam sobie jak można strzelić nawet do zwierzęcia, a co dopiero do człowieka. Jednak nie jestem, pewna swego zachowania i nie uważam, że postąpiłabym źle, gdyby do tego doszło.
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 21:44

Czy gdyby nie nasze
wojsko, bylibyśmy dzisiaj Polakami

I tu dochodzimy do sedna przyczyny naszej różnicy zdań w tym temacie. Otóż ja Polakiem nie jestem. Nie miałbym nawet obywatelstwa Polskiego, gdyby moja matka nie była Polką. Ten kraj na wszystkie możliwe sposoby utrudnia mi egzystencję od urodzenia, aż po dziś dzień, ja temu krajowi nic nie zawdzięczam, gdyż ja ciągle muszę mu wydzierać sądownie to, co NORMALNIE mi się należy. Wszędzie biegam z konstytucją, kodeksami, normatywami itp. Nie czuję się zobowiązany ginąć dla tego kraju, a tym bardziej pozbawiać życia innych ludzi tylko dlatego, że nie są narodowości polskiej.
ja nie umiałabym zabić nic więcej poza
muchą, komarem czy jakimś robactwem, ale też nie dla
samego zabijania. Nawet karpia nie kupuję odkąd mąż jest
chory, bo nie ma kto zabić (dzieci też się do tego nie
nadają), ale nie mogę z całą odpowiedzialnością
stwierdzić, że nie użyłabym broni w zagrożeniu życia
najbliższych - może nie, bo nie wyobrażam sobie jak
można strzelić nawet do zwierzęcia, a co dopiero do
człowieka.

Cały ja.

nie uważam, że postąpiłabym źle, gdyby do tego doszło.

Tu się różnimy. Ja bym sobie nie wybaczył do końca życia.
tesa1959 / 2011-03-11 21:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Otóż ja Polakiem nie jestem. Nie miałbym
nawet obywatelstwa Polskiego, gdyby moja matka nie była
Polką.

O ile dobrze pamiętam, to Twoja mama wychowywała Cię sama, a więc chyba w duchu swego narodu, masz polskie obywatelstwo, więc dlaczego negujesz swoje pochodzenie? Nie rozumiem dlaczego musisz o wszystko walczyć skoro masz obywatelstwo, urodziłeś się w Polsce i masz matkę polkę? Z punktu widzenia prawa masz wszystkie prawa obywatelskie, a tylko rasiści z naszego kraju są winni takiego traktowania Ciebie, a nie kraj - bo jednak biegasz z Konstytucją, która gwarantuje Tobie wszelkie prawa, a nie urzędnicy.
Tu się różnimy. Ja bym sobie nie wybaczył do końca
życia.

Ja nie wiem, czy bym sobie wybaczyła co nie kłóci się z tym co napisałam.
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 22:07

Nie rozumiem dlaczego musisz o wszystko walczyć skoro
masz obywatelstwo, urodziłeś się w Polsce

Ja właśnie też tego nie rozumiem. Ja już z zasady zawsze biegam z "kwitami" do różnych urzędów. Nie twierdzę, ze zawsze muszę się nimi posługiwać. Często trafiam na życzliwych urzędników. Strassburga jeszcze nie zaliczyłem, ale wszystko przede mną.
rasiści z naszego kraju są winni
takiego traktowania Ciebie, a nie kraj

Przecież kraj to ludzie, a reprezentują go urzędnicy właśnie.

Twoja mama wychowywała Cię
sama, a więc chyba w duchu swego narodu

Tak, ale w szkole dostawałem kubeł zimnej wody i byłem pełen sprzeczności.

Ja nie wiem, czy bym sobie wybaczyła co nie kłóci się z
tym co napisałam.

Ja wiem jedno. Jak bym komuś przedziurawił głowę, to bym się gryzł do końca życia: "A może trzeba było w udo? Może bym trafił?" Tak by było. Na tyle siebie znam.
tesa1959 / 2011-03-11 22:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Przecież kraj to ludzie, a reprezentują go urzędnicy
właśnie.

Tak, ale kieruje nimi prawo, a najważniejszą jest Konstytucja. Ludzie są jacy są i wszędzie są różni, ułomni, dlatego są potrzebne regulacje prawne.
to bym
się gryzł do końca życia: "A może trzeba było w udo?
Może bym trafił?" Tak by było. Na tyle siebie znam.

Ja prawdopodobnie też, ale na pewno wiem, że gdybym nie użyła broni i zginąłby ktoś niewinny, a nie daj Boże ktoś najbliższy, wtedy trafiłabym na oddział zamknięty.

Tak, ale w szkole dostawałem kubeł zimnej wody i byłem
pełen sprzeczności.

Teraz jesteś dorosły, masz własne dzieci i wiesz dobrze, że bardzo wielu ludzi ceni Cię, więc może czas zrewidować swój stosunek do kraju? Nie zrozum mnie źle - nie mam do Ciebie pretensji o to jak postrzegasz Polskę i Polaków,ale nie możesz wszystkich umieszczać pod wspólnym mianownikiem. Ludzie są różni, nie tylkomw Polsce./
ździcho / 77.255.231.* / 2011-03-11 08:19
cd.
a jedna z nauk Jezusa brzmi: "Nie zabijaj!" Kiedyś rozumiano je dosłownie, a dziś np. w Polsce rozumie się je tak: "Zabijaj tylko Talibów - po za tym nie zabijaj" a niedługo będzie się je rozumiało tak: "Zabijaj tylko Talibów i Libijczyków - po za tym nie zabijaj". Przecież kapelani odprawiają mszę gdy wysyłają polski kontyngent zbrojny do Afganistanu. A po co on tam jedzie? Głodnych nakarmić? Spragnionych napoić? Nagich przyodziać?
tesa1959 / 2011-03-11 09:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
"Nie zabijaj" znaczy nie pozbawiaj życia człowieka dla samego zabijania, nie niszcz swojego zdrowia i życia, nie ubliżaj, nie stosuj obelg, bo słowem też można zabić. To w skrócie znaczy "nie zabijaj", ale każdy ma prawo do obrony.
Przecież kapelani odprawiają mszę
gdy wysyłają polski kontyngent zbrojny do Afganistanu. A
po co on tam jedzie? Głodnych nakarmić? Spragnionych
napoić? Nagich przyodziać?

A żebyś wiedział, bo
Głodnych nakarmić? Spragnionych
napoić? Nagich przyodziać?

to przede wszystkim zapewnić im stabilizację, aby mogli w miarę spokojnie żyć.Żołnierz jest zobligowany do posłuszeństwa dowództwu, a kapelani do tego, aby łatwiej mógł sobie poradzić z problemami. To nie kapelani wysyłają na wojnę. Na marginesie, uważam, że wysłanie naszych wojsk było wielką pomyłką, bo jest to "włazidupstwo" Amerykanom.
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 18:43

To w skrócie znaczy "nie
zabijaj", ale każdy ma prawo do obrony.

A to już wykładnia stricte rzymska: "W obronie własnej zabijaj". Jezus nie tak nauczał, gdy Piotr odciął ucho Malchusowi. Gdyby tak miało być, to w tym rozumieniu np. całkowite wytępienie Afgańczyków bronią biologiczną byłoby aktem obrony własnej, bo przecież ich się uważa za zagrożenie dla świata. Pierwsi chrześcijanie nie zabijali. Zaczęli to robić dopiero wtedy, gdy cesarz Konstantyn ochrzcił się - po prostu poszli za nim na wojnę i tak to się zaczęło...Dzisiaj piąte przykazanie się tłumaczy tak: "Nie zabijaj - zabijaj tylko wtedy kiedy trzeba". Powtarzam: Ani Bóg Mojżeszowi tak nie przekazał, ani Jezus nie tak nauczał.
tesa1959 / 2011-03-11 18:48 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No dobrze, a co zrobisz, gdy ktoś napadnie na Twój dom i zagrozi bezpieczeństwu Twoich dzieci? Będziesz stał z boku i patrzył jak giną Twoje córki i żona? Nie będziesz ich bronił aż do skutku, a przy tym możesz zabić, bo nie będzie innego wyjścia. Nie zrobisz tego?
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 19:23
Oczywiście, że będę bronił. Ale nie jest powiedziane, że od razu mam wziąć kałacha i od razu celować w środek łba lub wbić nóż prosto w serce i przekręcić, żeby się wykrwawił. Mogę przyłożyć bandziorowi kopa w jądra lub w piszczel a żonie i dzieciom kazać uciekać. Obezwładniłem kiedyś bandziora z nożem za moich młodych lat. Połamałem mu tylko paluchy.
tesa1959 / 2011-03-11 20:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Czasem jest jednak sytuacja bez wyjścia. Nie zawsze wystarczy kop w jądra.
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 20:16

Czasem jest jednak sytuacja bez wyjścia. Nie zawsze
wystarczy kop w jądra.

Co wtedy? Do bani z piątym przykazaniem, do bani z naukami Jezusa, bo:

Niestety, takie są realia życia na ziemi.

?
To po co praktykować religię skoro przykazania Boże i nauki Jezusa nie przystają do realiów życia? Dla blichtru?
tesa1959 / 2011-03-11 20:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

To po co praktykować religię skoro przykazania Boże i
nauki Jezusa nie przystają do realiów życia? Dla
blichtru?

Przystają, tylko trzeba umieć właściwie odczytać w kontekście czasów, w których się żyje.Jezus nauczał w konkretnym czasie, ale Jego nauki są ponadczasowe, tylko nie zawsze zrozumiałe (kontekst historyczny, mentalność, rozumienie świata itp).
Nikt nie powiedział, że praktykowanie nauki Jezusa jest łatwe i proste.
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 21:26

Jezus nauczał w
konkretnym czasie, ale Jego nauki są ponadczasowe

No jak to ponadczasowe, skoro wtedy zabijanie było grzechem, a dzisiaj to już jest relatywne (no bo przecież obrona własna i patriotyzm). Ja ujmę to wprost, bo uważam tak od co najmniej 15 lat. Nauki Jezusa w pewnym momencie okazały się NIEWYGODNE dla praktyk kościoła rzymskiego, dlatego się je "relatywizuje". Przykład: możesz zabić w obronie własnej lub w obronie swojej ojczyzny. O ile to pierwsze jest jeszcze w miarę "naciągalne" to to drugie to już zbrodnia (strzelać do kogoś tylko dlatego, ze jest żołnierzem obcej armii), bo to już nie obrona własna. Jeżeli kościół nie popiera wojen, to powinien pogonić kota wojsku, gdy prosi ono o kapelana.

Nikt nie powiedział, że praktykowanie nauki Jezusa jest
łatwe i proste.

Zgadza się. Dlatego nie powinno być czegoś takiego jak "sumienie zbiorowe" (w tym wypadku kościół).
tesa1959 / 2011-03-11 21:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Przykład: możesz zabić w obronie
własnej lub w obronie swojej ojczyzny. O ile to pierwsze
jest jeszcze w miarę "naciągalne" to to drugie
to już zbrodnia (strzelać do kogoś tylko dlatego, ze
jest żołnierzem obcej armii), bo to już nie obrona
własna

A więc uważasz, że w 1918, 1920, 1939 powinniśmy odstąpić od obrony jako kraj? W 1939 powinniśmy wziąć przykład z Czech i zgadzać się na obozy koncentracyjne i mordowanie ludności? Byłoby to zgodne Twoim zdaniem z nauką Jezusa o miłości bliźniego?
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 21:54
W tych latach wielu polskich dygnitarzy rządowych pakowało swoje manatki i dawało dyla do krajów neutralnych, a potem to byli wielcy bohaterowie na uchodźstwie.
W 1939 powinniśmy wziąć
przykład z Czech i zgadzać się na obozy koncentracyjne i
mordowanie ludności?

W 1939 Polska w przeciwieństwie do Czech NIE ZGODZIŁA SIĘ na obozy koncentracyjne i mordowanie ludności. Efekt? ESKALACJA zagłady ludności w obozach zagłady - nie koncentracyjnych.

Byłoby to zgodne Twoim zdaniem z
nauką Jezusa o miłości bliźniego?

Zastrzelenie bogu ducha winnego niemieckiego szeregowca, którego pierwszy raz widziałbym na oczy też byłoby niezgodne z nauką Jezusa o miłości bliźniego. W obu tych przykładach, to jakby się nie obrócić, to dupa i tak z tyłu.
tesa1959 / 2011-03-11 22:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

W obu tych
przykładach, to jakby się nie obrócić, to dupa i tak z
tyłu.

Widzisz, doszliśmy do porozumienia:)
tesa1959 / 2011-03-11 22:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Zastrzelenie bogu ducha winnego niemieckiego szeregowca,
którego pierwszy raz widziałbym na oczy też byłoby
niezgodne z nauką Jezusa o miłości bliźniego

Tylko, że to byłoby w obronie własnej, bo on by strzelał do Ciebie i Twoich kolegów.
ESKALACJA zagłady ludności w obozach zagłady -
nie koncentracyjnych.

Czesi też tam byli.
W obu tych
przykładach, to jakby się nie obrócić, to dupa i tak z
tyłu.
skomentujzgłoś

No widzisz? To nie takie proste.
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 22:13

Tylko, że to byłoby w obronie własnej, bo on by strzelał
do Ciebie i Twoich kolegów.

Właśnie. Wyruszenie na wojnę to wychodzenie naprzeciw takim sytuacjom. Można też spakować rodzinkę i dać drapaka do Szwajcarii na przykład. Skoro tzw. "patrioci na uchodźstwie" darli za granicę aż się kurzyło, to dlaczego ja miałbym się pchać na pierwsza linię frontu w charakterze mięsa armatniego? Żeby ci na "patrioci na uchodźstwie" śmiali się ze mnie-durnia?
tesa1959 / 2011-03-11 22:19 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

. Można też spakować rodzinkę i dać
drapaka do Szwajcarii na przykład.

A skąd pewność, że tam bylibyście bezpieczni i że zdążyłbyś dać nogę? Z drugiej zaś strony, nie uważasz, że byłaby to postawa egoistyczna?
"patrioci na uchodźstwie

a to już ich sumienie.
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 22:30

Z drugiej zaś strony, nie uważasz,
że byłaby to postawa egoistyczna?

Nie. Już powyżej pisałem, ile zawdzięczam krajowi, który mi wyświadczył WIELKĄ ŁASKĘ, że mnie przygarnął. Z drugiej strony nie egoistyczna, bo nie chodzi o mnie, tylko o trzy kobiety (w tym dwie nieletnie) z którymi uważam, ze powinienem być blisko, a nie gdzieś na froncie.
Przepraszam, ale teraz trzeba się mocno najeździć kursorem, żeby trafić, bo strasznie dużo się tego nazbierało, za każdym wpisem będzie coraz trudniej, a ja już jestem trochę zmęczony. To co? Do jutra?
tesa1959 / 2011-03-11 22:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ok. Do jutra.
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 22:49

Ok. Do jutra.

Ale może przenieśmy się na inne forum, bo tu strasznie dużo wpisów i trzeba się nakluczyć, a to zniechęca.
tesa1959 / 2011-03-12 11:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
możemy e-mailem
ździcho / 77.255.235.* / 2011-03-12 16:00

możemy e-mailem

Odradzam. Przynajmniej ja nie chcę publikować swojego na forum. Nie uśmiecha mi się czyszczenie poczty ze spamu odbieranego od zapiekłych Kaczynistów, którym się naraziłem "swoim zdaniem". Inne forum jest najlepsze. Obojętnie jakie - i tak zbaczamy z tematu przewodniego, bo wałkujemy moralność (chyba). Pozdrawiam.
tesa1959 / 2011-03-12 18:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie ma możliwości, aby ktoś niepożądany zdobył Twój adres. Po prostu na forum nadajesz prywatną wiadomość klikając na nazwę autora, ale Ok. Zaproponuj forum.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-11 19:00
Przepraszam ze sie wtrace.

Nie zrobisz tego?

Ja pewnie bym zrobil tylko nie bede tego nazywal dzialaniem z godnym z 5 przykazaniem.
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 19:27

Ja pewnie bym zrobil

Jest cała masa możliwości alternatywnych. Ważny jest tylko przytomny umysł (wiedzieć kiedy i gdzie schwytać lub uderzyć). Nie musi się z człowieka od razu robić trupa.

nie bede tego nazywal
dzialaniem z godnym z 5 przykazaniem.

Właśnie.
tesa1959 / 2011-03-11 20:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale nie mówię, że jest zgodne, tylko, że jest usprawiedliwione. Życie ludzkie jest wartością najwyższą i powinno się go bronić przed zagrożeniem. Ważna jest intencja: zabijam w obronie, czy z nienawiści za to, że ktoś zagroził mojemu życiu lub życiu najbliższych.

Jest cała masa możliwości alternatywnych

Obyś zawsze miał czas zastanowić się nad tymi alternatywnymi możliwościami.W ogóle to życzę Ci, abyś nigdy nie znalazł się w takiej sytuacji.
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 20:49

Ale nie mówię, że jest zgodne, tylko, że jest
usprawiedliwione.

Ja uważam, ze tylko wtedy, gdy w obronie własnej zabiło się kogoś PRZEZ PRZYPADEK, podczas gdy rzeczywistym ZAMIAREM było,obezwładnienie.
Życie ludzkie jest wartością najwyższą
i powinno się go bronić przed zagrożeniem

Przepraszam ale: "Życie ludzkie jest wartością najwyższą i powinno się go bronić przed zagrożeniem, pozbawiając życia kogoś innego, gdyż życie ludzkie jest wartością najwyższą".

Ważna jest
intencja: zabijam w obronie, czy z nienawiści

Intencja??!!??!! Jezus nauczał, ze nawet życzenie komuś śmierci jest ciężkim grzechem.
Wracamy do punktu wyjscia naszej dyskusji: Nauki Jezusa, a nauki kościoła rzymskiego to dwie zupełnie różne rzeczy.

W ogóle to życzę Ci, abyś
nigdy nie znalazł się w takiej sytuacji.

Wzajemnie. Ale może być różnie, gdy władzę odzyska taki jeden...
tesa1959 / 2011-03-11 21:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


Intencja??!!??!! Jezus nauczał, ze nawet życzenie komuś
śmierci jest ciężkim grzechem.

Właśnie o tym mówię. To jest intencja, nastawienie do drugiej osoby.
Ja uważam, ze tylko wtedy, gdy w obronie własnej zabiło
się kogoś PRZEZ PRZYPADEK, podczas gdy rzeczywistym
ZAMIAREM było,obezwładnienie.

a taka sytuacja - jesteś zbyt daleko, aby obezwładnić osobę, która przymierza się do strzału do bliskiej Ci osoby. Obok Ciebie leży broń i co? Nie skorzystasz z niej w obroni bliskiej osoby? Aha, będziesz strzelał w nogi. Jesteś pewien, że będziesz miał czas na refleksję? Twoją intencją będzie obrona bliskiej osoby a nie chęć zabicia napastnika.
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 21:33

Jesteś pewien, że będziesz miał czas na refleksję?

Nie byłem w wojsku, nie byłem szkolony do zabijania. Zatem moim odruchem z pewnością nie będzie celowanie w głowę, gdyż nie uczono mnie celowania w tarczę. Właściwie to bym zginął, gdyby napastnik zauważył że trzymam broń. Wątpię, czy jestem w stanie trafić w stodołę.
Obok Ciebie leży broń i co?

W jakiej to niby sytuacji miałaby leżeć obok mnie broń? Nie wybieram się (ani moja rodzina) w takie miejsca, gdzie leży sobie broń to tu, to tam. Takim miejscem jest front.
tesa1959 / 2011-03-11 21:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Nie wybieram się (ani moja rodzina) w takie miejsca,
gdzie leży sobie broń to tu, to tam

To jest hipotetyczne.
Wątpię, czy jestem w stanie trafić w
stodołę.

A w średniej szkole nie miałeś Przysposobienia obronnego? Na zajęciach z tego przedmiotu chodziło się na strzelnicę i strzelało z kbks do tarczy ( na 5 strzałów miałam 3 x 9 i 2 x 10).
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 21:57

A w średniej szkole nie miałeś Przysposobienia
obronnego?

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))To było 20 lat temu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
( na 5
strzałów miałam 3 x 9 i 2 x 10).

Ja zaś..............:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) a może lepiej nie pytaj........
tesa1959 / 2011-03-11 22:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
a ja jeszcze wcześniej, ale mając pierwszy raz kbks w ręce tyle wystrzeliła, tylko rozrzut miałam za duży :)
ccccccccccc / 195.74.79.* / 2011-03-10 16:23
sądzisz że GW przepuściłaby taką okazję, żeby Rydza oskarżyć? Widocznie wszystko jest OK.
szaren / 213.108.119.* / 2011-03-10 15:57
Tesa1959 nie przejmuj się komentarzami man13 czy innych forumowiczów, które jedynie świadczą o niewiedzy , ignorancji albo nienawiści.
Niedawno był robiony sondaż wśród młodzieży licealnej , oraz młodzieży studiującej w Polsce, tyczący wiedzy historycznej oraz tzw wiedzy ogólnej.
Otóż, jest to smutne ale młodzież praktycznie pozbawiona jest wiedzy czy wiadomości natury ogólnej oraz historycznej tyczącej własnego kraju.
Stąd, takie porównania,
Jest jeszcze inna zależność, brak pamięci historycznej, czyni owych młodziaków łatwym łupem wszelkiej maści manipulatorów.
Widać to po znacznej części komentarzy, jakie są prezentowane na forach.
Z man13, jest podobnie, z tym , ze mam takie wrażenie, iż jest to objaw patologicznej nienawiści do jednej z odmian chrześcijaństwa czyli do katolicyzmu.
Nie wiem z czego to wynika, z ideowego wychowania? domu rodzinnego? albo patologii w kościele katolickim której ofiarą mógł paść man13 w młodym wieku?
ździcho / 62.244.159.* / 2011-03-11 19:30

Jest jeszcze inna zależność, brak pamięci historycznej, czyni owych młodziaków
łatwym łupem wszelkiej maści manipulatorów.

A historia to już NIE manipulacja - Twoim zdaniem?
wojens / 109.243.174.* / 2011-03-10 15:49
No wlaśnie. Nie slyszalem nic o tym aby te pieniadze byly rozliczone. To znaczy, że one nie rozliczone czy tylko ja nic nie slyszalem?
tesa1959 / 2011-03-10 16:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Sprawa została zamieciona pod dywan za rządów prawicy już dawno. Poszła w zapomnienie, bo o. Rydzyk jest nietykalny. Za nim stoi tak dużo społeczeństwa, że mogłoby dojść do rozruchów. Swego czasu był na cenzurowanym, ale wszystko ucichło.
jt / 78.8.47.* / 2011-03-10 14:40
Wreszcie temat dla Ciebie.Możesz się wyżyć.No,doczekałeś się.Wal dalej z grubej rury.
wojens / 109.243.174.* / 2011-03-10 16:08
O przekrętach Rydzyka tak jak i pisiaków cicho sza? Czyli niech kradną ale tylko nasi?
jt / 78.9.129.* / 2011-03-10 18:04
A gdzie w moim wpisie jest teza aby o przekrętach o.Rydzyka było "cicho sza"?.Odniosłem się do wpisu @man13,który porównał księży katolickich do nazistów.
A Ty swoje:"pisiaki i pisiaki".Czytaj ze zrozumieniem,jak potrafisz,ale raczej nie potrafisz.Dalej też wal z grubej rury,jak to Ty potrafisz "wy pisiaki".
u / 79.189.12.* / 2011-03-10 16:36
Powiedz "Przyjacielu" jakie "przekręty" o.Rydzyka chcesz przytoczyć? Proszę o konkrety! Chyba, że to Ty jesteś niejaki
"Rafał Maszkowski" czyli donosiciel
wojens / 109.243.174.* / 2011-03-10 17:33
To rozliczyl czy nie rozliczyl? Proste pytanie. A ty kluczsz. Jakiś tam Maszkowski.. Co to ma za znaczenie czy Maszkowski czy inny tam Nowak albo Kowalski.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy