Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rynek akcji zakończył tydzień na minusach

Rynek akcji zakończył tydzień na minusach

Money.pl / 2007-09-14 18:05
Komentarze do wiadomości: Rynek akcji zakończył tydzień na minusach.
Wyświetlaj:
samuraj jack / 2007-09-16 23:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
w sprawie wiary katolickiej popieram Cię w pełni...
dodam tylko od siebie, że pogardliwe określane Mohery klęczące w błocie to średnio biorąc porządni ludzie, bardziej szczerzy i uczciwi od średniej całej populacji...
zbig$ / 2007-09-16 23:57 / Uznany gracz - weteran 93/94
beret du mohair - to brzmi dumnie...))) na pohybel wyksztłciuchom POwcom...)))
warren buffet / 2007-09-16 23:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale tu chodzi o slepość, chyba ze tez uwazasz ze TVN to masoni ?
zbig$ / 2007-09-17 00:07 / Uznany gracz - weteran 93/94
kto to wie czy masoni, ale z duzym prawdop. to uklad...)))
samuraj jack / 2007-09-17 00:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
o jaką ślepość - nie rozumiem, proszę, rozwiń;
co do TVN - nie zaglądałem im do fartuszków...;))) nie wiem
warren buffet / 2007-09-17 00:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
popatrz na reportaże, sprzed Jasne Góry, tvn nie jednokrotnie kamere stracił, czy to jest normalne..... Jakby Rydzyk powiedział, jutro wszyscy płoniemy na stosie, uwierz ze populacja polski by 1\8 straciła w 1 wieczor.... to jest tragedia... nie rydzyk... tylko miliony jego poplecznikow....

to powoduje, ze kosciol jest niewiarygodny, bo z jednym pajacem za przeproszeniem nie moze sobie dac rady....
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-09-17 00:56
TVN kamerę stracił...
I co splajtowali...
Akcje spadły...
No nie chyba się rozpłaczę...
Biedne TVN...
Kamerę stracili i Walter teraz biedę klepie
Sprzedaj puszki po piwie i odkup kamerę

Kościół niewiarygodny... to daj sobie spokój...

Ja nie chodzę do Kośćioła, lekcje religii skończyłem z
różnych względów w 4tej klasie ale nic do moherów
nie mam, nie przeszkadzają mi....

Jestem agnostykiem, też wiele rzeczy mi się nie podoba...
Ale nie lubię instynktów stadnych i
głupich obiegowych poglądów i obrażania ludzi
warren buffet / 2007-09-17 01:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to popatrz na 60 letnie babki.......... masońskie TVN..... czy to nie jest efekt stadny ? zastanow ty sie chlopie lepiej czy ci linki dac........ ja religie skonczylem z roznych wzgledow w klasie 1....
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-09-17 01:07
Nie ma sensu dyskutować bo w tej kwestii mamy
krańcowo odmienne poglądy

Dla mnie TVN to najbardziej kołtuńska stacja...
Czerwona i kołtuńska...
Te wszystke ich Tańce z... Szkiełka... to dno kompletne
Rzygać się chce
Koniec i Kropka..
Ale jestem tolerancyjny...
Kto chce niech patrzy i się napatrzy
warren buffet / 2007-09-17 01:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a dla mnie to najlepsza stacja i nie ma lepszej........ polsat do piet nie dorasta, tvp słuzy reklamom wyborczym......... no nie dogadamy sie wiec lepiej podac sobie reke :)
zbig$ / 2007-09-17 01:20 / Uznany gracz - weteran 93/94
ciekawe kto z was ma racje, bo ktos ma - "z 2 zdan sprzecznych jedno jest prawdziwe"
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-09-17 01:10
Okey..
Pozdrawiam
warren buffet / 2007-09-17 01:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
również pozdrawiam, dobranoc
zbig$ / 2007-09-17 00:42 / Uznany gracz - weteran 93/94
O psze,,,praszam bardzo...nie nazywaj mi tu ojca derektora pajacem...)))
warren buffet / 2007-09-17 00:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zrobilem to swiadomie, ja juz czekam na CBA o 5:01...... wyrzucilem juz wszystkie maszynki do golenia przez okno, broni palnej nie posiadam............
zbig$ / 2007-09-17 01:01 / Uznany gracz - weteran 93/94
no to nie czekaj tylko uciekaj do jakiegos kumpla na nocke a potem zbadaj czy nie ma kotła - zostaw jakis krawat przytrzasniety w oknie czycos...)))
warren buffet / 2007-09-17 01:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak mi PIS nie da laptopa do celi to strace lidera :(



ha ha !
Alfista / 2007-09-17 00:07 / Człowiek Hossa
powinieneś zaczej im zdjąc spodnie - w wypadku starszych datą mógłbyś się zdziwić...
moreta / 83.28.250.* / 2007-09-16 23:45
zanim zaczne pracowac. przejrzalam wpisy. bardzo rozbawil mnie gostek ,ryczacy na oszukancow z USA,ze niby nie padaja-a mieli.z innego kontekstu wynika ,ze gosc nakupil Toory. i teraz do amerykancow ma pretensje! dacie wiare? nie kupil kontraktow na dj,nawet dokladnie nie wie w ktorym wojewodztwie ten kramik. ale krzyczy! bo go boli! uszanujcie Jego pot i łzy. nie odbierajcie pieniedzy zbyt powaznie!
Alfista / 2007-09-17 00:10 / Człowiek Hossa
ja mam dużo Toory - jak na mnie bardzo duużo... ale chyba nie narzekałem na USA ;)
zbig$ / 2007-09-17 00:47 / Uznany gracz - weteran 93/94
po co toto trzymales? nie rozumiem...przeciez to czysta spekulacja a w kazdej chwili moglo sie zawali, a moglo isc dalej - duze ryzyko...
Przewodnick / 2007-09-16 23:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Brytyjski rząd zaskoczony paniczną reakcją klientów

Piąty co do wielkości na brytyjskim rynku kredytów hipotecznych bank Northern Rock został tak dotkliwie uderzony przez utratę zaufania klientów, iż jest mało prawdopodobne, by zdołał się podźwignąć. Zdaniem ekspertów jego wysoka niegdyś marka straciła blask i najdalej za rok nie będzie już po niej śladu. Więcej na:
http://gielda.onet.pl/0,1606555,wiadomosci.html
PedroGonzalez / 2007-09-16 23:47 / Uznany Gracz Giełdowy
pierwsza ofiara medialnego dziamgania :) ofiara zlozona przez kreatorow wielkiego planu...planu psychologicznego sterowania rynkami..bo to taniej wychodzi niz sterowac gotowka :-))
zbig$ / 2007-09-17 00:22 / Uznany gracz - weteran 93/94
dokladnie tak, albo robota konkurencji ktora chce tanio kupic...stary numer///a teraz powinni przywieźć ze 3 wagony Ł z BoE i wyplacic pozostale 20 mld i powiedziec - dziekujemy za zerwanie lokat i oszczedzamy na was 1 mld Ł...)))
moreta / 83.28.250.* / 2007-09-16 23:55
chciałbyś! a tu figa. z calym uszanowaniem!
samuraj jack / 2007-09-16 23:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam wszystkich



2007-09-16 15:36:19 | *.*.*.* | warren buffet [ Uznany Gracz Giełdowy (24046 postów) Bloguje na bblog.pl ]
Re: Rynek akcji zakończył tydzień na minusach [2]
Pokrywa lodowa w Arktyce stopniała o ok. 25 procent w porównaniu z rekordowym dotąd
rokiem 2005, z ok. 4 do ok. 3 mln km kw. Jest obecnie najcieńsza od czasu rozpoczęcia
regularnych jej pomiarów - wynika z najnowszych zdjęć satelitarnych okolic wokół bieguna
północnego.
Związane z ocieplaniem klimatu na Ziemi topnienie lodów arktycznych może doprowadzić do
uwolnienia z lodów tzw Przejścia Północno - Zachodniego, czyli drogi morskiej na północ
od Ameryki. Poszukiwaniu tej drogi wśród lodowych pustyni poświęciło życie wielu badaczy
w ostatnich stuleciach. Do tej pory przejście to pozostawało praktycznie zamknięte dla
większości jednostek morskich przez cały rok, nawet latem.

Europejska Agencja Przestrzeni Kosmicznej (ESA) podała na podstawie ok. 200 zdjęć
satelitarnych zrobionych w tym miesiącu, że wzdłuż północnych wybrzeży Kanady, Alaski i
Grenlandii utworzył się obecnie wolny od lodów pas wodny, a pokrywa lodowa cofnęła się
tak daleko, jak nigdy dotąd od 1978 roku, to jest od rozpoczęcia regularnych
pomiarów.Według badań naukowców amerykańskich, w rejonie arktycznym może znajdować się aż
25 procent nie zbadanych dotąd światowych zasobów ropy naftowej i gazu ziemnego



w kotekście przedstawionej przez Ciebie informacji istotne jest pytanie - jak wielka była pokrywa lodowa w czasach, kiedy pewni żeglarze odkryli nieznany sobie ląd i nazwali go Grenlandia....
kerkorian / 2007-09-16 23:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam
przedstawiam małe kalendarium inwestora na Pn 17.09.2007:
Polska
- 12.00 Aukcja bonów rocznych
- 14.00 Przeciętne wynagrodzenie w sierpniu
- 14.00 Zatrudnienie w sierpniu
Europa
11.00 Euroland - bilans handlu zagranicznego w lipcu
USA
14.30 Indeks NY Empire State
moreta / 83.28.250.* / 2007-09-16 22:50
zaproponuj Draucowi szkielko picassa,pewnie oszaleje!
drauc / 2007-09-16 23:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oszaleć mam małe szanse, bo nie sądzę, aby Józefina zdecydowała się podzielić informacjami o swoim systemie ;). Ale rzeczywiście akcje o przeciwnej korelacji mnie interesują.
drauc / 2007-09-16 22:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

2007-09-16 22:12:04 | *.*.*.* | Józefina [ Portfel ] [ Bywalec forum ]
ale np takie makarony i erbud......... no co ich łaczy
nic a jednak...


Józefino. Diablo mnie zainteresowałaś. Szukam (do własnych koncepcji inwestycyjnych) grup akcji o tego rodzaju odwrotnej korelacji. Czy chciałabyś podzielić się jeszcze podobnymi parami?
Józefina / 2007-09-16 23:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Bardzo się cieszę, że zaintersowały Cię moje badania nad logiką prawa wzrostu entropii...
Niestety nie mogę Ci podać innych przykładów odwrotnej korelacji - ponieważ to są wyniki mojej pracy......... a jeszcze nie skończyłam swoich badań...

ale jak skończę to napiszę.....
szukaj... w przyszłości info pt. metoda na szkiełko picassa

:-))))))))

a jeśli mogę zapytać to w jaki sposób Ty wyszukujesz takie grupy?
moreta / 83.28.250.* / 2007-09-16 23:32
prawo wzrostu entropii?????? cóś wspaniałego!!!!!!!!!! samej entropii mało? musi byc koniec swiata,musi.
Józefina / 2007-09-16 23:46 / portfel / Tysiącznik na forum
cicho............... a co spróbuj mi udowodnić, że te japońskie świeczki ...
są bardziej logiczne od szkiełka picassa..........................
drauc / 2007-09-16 23:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wypytując na forum ;). A praca poszukiwawcza jest rzeczywiście żmudna. Jedynym sposobem, na który dotąd wpadłem jest sortowanie dziennych zmian i próba wyłapania korelacji przy wyraźnych wzrostach i spadkach spółek w danym dniu (pomijając najdramatyczniejsze i takie, gdzie było jakieś ważne info).
Józefina / 2007-09-16 23:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Zgadzam się , to rzeczywiście żmudna praca...........
ale z moich doświadczeń wynika, że korelacje występują nie przy wyraźnych wzrostach i spadkach.... ale przy minimalnych.... rzędu 2% w widełkach...
No to już dużo Ci podpowiedziałam.....
Na forum mam świadków że koncepcja moja... :-)))))
moreta / 83.28.250.* / 2007-09-16 22:36
jakas przerwa.mecz czy inny serial? obojętne w co - wierzy sie albo nie. na tym polega czlowieczenstwo. dopiero pozniej-być! Gnojki Moje!
Robi2806 / 2007-09-16 22:04 / portfel / "Jeszcze nieuznany gracz giełdowy"
Dzięki PedroGonzales
aszulski57 / 2007-09-16 22:03 / Tysiącznik na forum
Na nauke religii uczęszczałem w końcu epoki Gomulki
i na początku epoki Gierka.
Religia byla po szkole po wychowaniu fizycznym.
Szlismy podbijajac "piłę" . Wchodziliśmy na teren kosciola "szkolnego" obok gimnazjum które miało ponad 500 lat.. Grube mury. Potem przechodziśmy przez drugą furtę. Cieżkie kute żelazo. Potem ktos do kozłujacego pilka mówił "uspokój się' . "Pilkę" cowaliśmy w krzakach.
potem szliśmy dlugim korytarzem wzdłuż nawy głównej kościoła . Bylo tam tabernakulum .Z rozwrzeszczanej
gromady stawalismy się " barankami" . Na ścianach byly
stare jak swiat obrazy. Zegnaliśmy się i klękaliśmy.
Sala po jezuicka zbudowana może 300-400 lat temu.
Ciężkie dębowe ławy.
Na glównej scinie fotografie :
1. Edward Ochab - przewodniczacy Rady Państwa/prezydent/,
2. Papież / jakiś Włoch - nie pamietam/
3.Kardynał Stefan Wyszyński
Na religię nie chodzili wszyscy. Nie chodzily dzieci milicjantów i aparatczykow.W moim domu była goraca dyskusja. Mama mówiła do ojca : "Stracisz stanowisko".
" A co to "odpowiedział ojciec " Ja jestem z ZSL-u"
Siostry zakonne i ksiądz byli wyciszeni i skoncentrowani.
Każde słowo było obliczone. Nauka była za darmo.KU chwale bozej.
Coś żle powiedziane - dzieciak by wypaplał - byłaby interwencja służby bezpieczeństwa albo i więzienie.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Nauka religii była dla mnie przeżyciem mistycznym.
Dziś "sacrum" zamieniono w "profanum'.
Pieniadze, oceny, prestiż,klótnie.
pklark / 2007-09-16 22:53 / portfel / -
Aszulski 57-Jak Cie czytam to dochodze do wnosku ,ze z wiekiem to moze człowiek nie mądrzeje ,ale rozsądku i doswiadczenia życiowego mu przybywa i zdrowej oceny sytuacji ..........ja z religią ( przelom lat70/80 ) mam jak NAJGORSZE wspomnienia -wies,jeden jedyny w klasie co nie chodził na religie ,byłem siłą wrecz zaciągany na religie .....brak zrozumienia u kolegów ..........a niby były to lata " szalejącego socjalizmu" co katolicyzm zwalczał............
zbig$ / 2007-09-16 23:39 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale jaka miales okazje nauczyc sie tolerancji dla wierzacych, tj. w tym wypadku chodzących na religię...nie pisz ze te wspomnienia sa najgorsze bo cie 'GazWyb" odsądzi od nietolerancji, ciemnogrosu, itd.
moreta / 83.28.250.* / 2007-09-16 23:11
Judex ergo cum sedebit ,quidquit latet apparebit,nil inultum remanebit. dopadnie i tych niby poboznych.
drauc / 2007-09-16 22:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Moja religia przypadała głównie na Jaruzela. Mam podobne wspomnienia, choć chyba byłem bardziej cyniczny. Niemniej było to przeżycie religijne, nie zaś edukacyjne. Ostatni rok to już była ta szkolna. Strasznie mi się to wówczas nie podobało. Ale trudno było kontestować zajęcia, bo trafił się naprawdę wspaniały ksiądz, cudowny człowiek, wcielenie tolerancji w dobrym znaczeniu tego słowa (mający własne, zdecydowane poglądy i próbujący do nich przekonać, ale szanujący odmienne podejście). Niestety, jak to zwykle bywa, uczył tylko rok. Później podobno nie było już tak różowo.
Józefina / 2007-09-16 22:23 / portfel / Tysiącznik na forum
No Aszulski57 dobrze, że jesteś ... juz myślałam, że się pogniewałeś i zraziłeś .. atakiem Slawa..............
Ja lekcji religii nie pamiętam.... bo zawsze na ochotnika zgłaszałam się do sortowania darów z zachodu :-))))
.............. ale za to jak odwiedzałam Tate to moja Babcia w ciągu jednej niedzieli to mi taki wykład strzelała jak ksiądz przez 5 lat wykładów..........
:-)))
aszulski57 / 2007-09-16 22:26 / Tysiącznik na forum
Dziś jest niedziela .Drugie.
Te wersety w biblii przeczytalem.
1-sze - to był zabieg sanitarny
2-gie - znałem. Staram się realizować -trudne.
Józefina / 2007-09-16 22:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Przymierze z Bogiem .... jest zabiegiem sanitarnym........
...................... ...................... ................... .................. ..............
ok........... to dlaczego nie ma tam nawet słowa o "zabiegach sanitarnych"
tylko jasno i wyrażńie jest napisane... że to przymierze wieczne....
a rodzjau 17:14 werset jak zinterpretujesz?
zbig$ / 2007-09-16 22:51 / Uznany gracz - weteran 93/94
qrcze zacytuj tu a nie zmuszaj po ciemku do grzebania w polkach z xiegami...)))
aszulski57 / 2007-09-16 22:45 / Tysiącznik na forum
przeczytaj dokładnie: to było do Abrahama "taki człowiek będzie usuniety ze społeczności twojej".
To dotyczyło potomków Abrahama.
Tak sądzę.
Józefina / 2007-09-16 22:55 / portfel / Tysiącznik na forum
........ u mnie jest napisane ..."..będzie wytępiony z ludu SWEGO bo złamał przymierze MOJE"
..http://pl.wikisource.org/wiki/Biblia_Gda%C5%84ska:_Ksi%C4%99ga_Rodzaju_17
aszulski57 / 2007-09-16 23:05 / Tysiącznik na forum
moje wydanie jest inne: wydawnictwo PALLOTIUM
Poznań -Warszawa 1990.
Jak widzisz na dosłownym brzmieniu można się oszukać.
Skad wiesz -które jest dobre.
Ja biblię znam b. pobieznie. W którymś wersecie Bóg
zakazał Zydom jedzenia miesa zwierząt padłych i pokasanych przez dzikie zwierzęta.
Józefino!
Jak Istota Wyższa mogła prymitywnym ludziom wytłumaczyć co to są bakterie i wścieklizna?. Jak?????
Przykazania nie są do interpretacji ani do dociekań.
One są do realizacji.
zbig$ / 2007-09-16 23:48 / Uznany gracz - weteran 93/94
slusznie...dopiero po latach badan swita nam co moze sie kryc za nakazem/zakazem, a i tak daleko nam do pelnego poznania...
Józefina / 2007-09-16 23:37 / portfel / Tysiącznik na forum
świń i krwi tez zakazał jeść ...... ale jedno jest ok a inne nie ok .........
a ja mam w oryginale..........

ale co to ma do tego ,że Bóg kazał na zank przymierza obcinać napletki w 8 dniu życia....
Bóg nazwał to Przymierzem a dla mnie Przymierze to coś więcej niż "troska o higiene"...

Jezus też był obrzezany 8 dnia a ludzie jego dzień obrzezania świętują jako sylwestra...

a tam zostawmy ten temat bo ja tak mogę całą noc i cały tydzień w domu mam różne wydania....... w oryginale czytam rónież.
aszulski57 / 2007-09-17 00:01 / Tysiącznik na forum
zakaz jedzenia swiń -pasożyty /tasiemce itd/
Józefina / 2007-09-17 00:11 / portfel / Tysiącznik na forum
oczywiście krowy i owce pasożytów nie miały..... i tasiemców też???????
jakoś mało logiczne....
zbig$ / 2007-09-16 23:49 / Uznany gracz - weteran 93/94
tj po grecku i hebrajsku czy tam aramejsku???
Józefina / 2007-09-17 00:06 / portfel / Tysiącznik na forum
po grecku oryginał.............. zbig$ ................ no co Ty.... h i hi hi hi
aramejski i hebrajski ...owszem
anonim_03 / 2007-09-16 23:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Synod Jerozolimski właśnie te kwestje roztrząsał -- czy przepisy sanitarne jak prawa religii traktować i czy nawracający się poganie mają wcześniej żydami zostać. Zdecydował tak jak teraz uważamy za rozsądne i jak historia się potoczyła.

Swoją drogą, "usunąć za społeczności", to na nasz język niemalże "krzesło elektryczne"
zbig$ / 2007-09-16 23:51 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie, to banicja, ale w tamtych czasach praktycznie oznaczała smierc z glodu, dzikich zwierzat, chorob...
anonim_03 / 2007-09-16 22:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
... przymierze ze Mną"
Józefina / 2007-09-16 23:02 / portfel / Tysiącznik na forum
tu chodzi o "swego" - "twego"
no ale ... zostawamy ten temat ..
wiadomo, że Aszulsk57 "zabiegu sanitarnego" nie miał ...
więc juz o tym nie piszmy....
aszulski57 / 2007-09-16 23:11 / Tysiącznik na forum
Józefino.
Jak najszybciej powinaś zostać matką.
Zyczę Ci udanego zwiazku i zdrowych dziewczynek -wtedy ten problem nie zaistnieje.
Józefina / 2007-09-16 23:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzięki.......... :-)
aszulski57 / 2007-09-16 22:29 / Tysiącznik na forum
Przepraszam. 3-cie albo 4-te.
anonim_03 / 2007-09-16 22:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja jestem dwa pokolenia młodszy ... a odczucia mam podobne.
za moich czsów odbyła się zmiana z religii w Kościele na religię w szkole ...
... i była to zmiana z sacrum na profanum.
zbig$ / 2007-09-16 22:13 / Uznany gracz - weteran 93/94
niestety koledzy - to profanum zwane szkołą trzeba sakralizowac i temu ma słuzyc religia w szkolach - co komu po mistycznych przezyciach jak "tłuszcza" czy młoda "dzicz" wyszła z murów klasztoru i dalej to samo? a tak to widac, jak mlodziez traktuje religię...salka przy klasztorze czy w szkole na jedno wychodzi, jak dzis "bydło" chodzi do szkół...Kiedyś przed bierzmowaniem rozrabialismy ksiedzu w salce i ten nie wytrzymał i palnął: "jak ktos nie umie sie zachowac, to wychodzic stad. religia nie jest dla durniów" i to zapamietałem do dzis...i powtarzam ku rozwadze...)))
aszulski57 / 2007-09-16 22:22 / Tysiącznik na forum
Zbig.
Błąd polega na "przymusie".To rodzi opór.
zbig$ / 2007-09-16 22:36 / Uznany gracz - weteran 93/94
jaki przymus - w szkole wymagaja teraz oswiadczenia rodziców ze CHCA by ich dziecko chodzilo na religie. czyli domyslnie jest by nie chodzilo...przymus by byl, gdyby trzeba pisac, iz nie zycze sobie, by moje dziecko...itd...
aszulski57 / 2007-09-16 22:38 / Tysiącznik na forum
W Warszawie to przymusu nie ma.
A jak jest Twoim zdaniem w malych miejscowosciach?
Przymus jest działaniem przeciwskutecznym.Zniechęca.
zbig$ / 2007-09-16 22:53 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie wiem, akurat jestem z takiej troszke wiekszej...)))ale czy salka czy klasa ew. "przymus" jest natury moralnej czy psychologicznej, nie administracyjnej...
aszulski57 / 2007-09-16 22:17 / Tysiącznik na forum
a moze powrocić do kosciołów.
i moze za darmo "ku chwale bozej" a nie za "mamonę"?
zbig$ / 2007-09-16 22:39 / Uznany gracz - weteran 93/94
nierealne. w mojej parafii paradoksalnie dom katechetyczny poczatkowo sluzyl...pierwszym klasom podstawowki, a teraz jest kilka jakichs stowarzyszen czy instytucji, dawniej to bylo marnotrawstwo czasu - 10 min piechotą ze szkoly, niektorzy szli do domu jak bylo po lekcjach, jak przed to sie nie chcialo itd.
aszulski57 / 2007-09-16 22:47 / Tysiącznik na forum
sam przyznajesz , ze jest przymus. Efekty odwrotnie proporcjonalne.
zbig$ / 2007-09-16 22:55 / Uznany gracz - weteran 93/94
zle mnie zrozumiałes - ułatwienie dla chcacych chodzic. Dla niechcacych - wolna godzina przed inetem w sali komputerowej czy w swietlicy z ksiazką, drugie sniadanko w czytelni...
Józefina / 2007-09-16 22:31 / portfel / Tysiącznik na forum
i tu wróce do tematu od którego rozpoczeliśmy dzisiejszą dyskusję................
RELIGIA powinna być obecana w domach.......... nauka powinna być przekazywana dziecku w domu...... a tym powinna zając się Matka. uczyć dzieci o Bogu i czytać dziecku biblię..... a nie latać w jęzorem na wierzchu z domu do przedszkola, z przzedszkola do roboty z roboty po zakupy z zakupami po dziecko z dzieckiem do domu .. podrodze na pocztę ii do krawca.. od krawca do domu , wstawić pranie zrobić obiad, i posprzeczać się z mężem, który chce ale jak skoro się juz nic nie chce.
Jak kobiety wróca do domu z pieniędzmi z pracy to religia będzie w domu....
zbig$ / 2007-09-16 22:43 / Uznany gracz - weteran 93/94
tez tak mysle, matka powinna nauczyc podstaw biologii, chemi, fizyki, polskiego,
matematyki, geografii, jez. angielskiego i niemieckiego ew. francuskiego i
rosyjskiego, szkół nie powinno być, a póxniej dzieci dzieci powinny sie uczyc w
systemie "home schooling"...))) precz z budą!!1! skomentuj
Józefina / 2007-09-16 23:10 / portfel / Tysiącznik na forum
No jak Ty naukę o Bogu ..... stawiasz na tej samej półce co język angielski...
to nie dziw się, że dzieci religie traktują jak traktują......

Jeżeli rozwój duchowy dziecka chcesz oddać w ręce obcych ludzi to nie dziw się że dzieci są płytkie ....
w ogóle jakie to porównanie....
zbig$ / 2007-09-16 23:53 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie - w rece "zawodowcow"...))) a ja coz amator, od czasu do czasu przeczytam jakas ksiazke religijną, a tam lata studiow no i czas na praktykę...
anonim_03 / 2007-09-16 22:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to może ograniczmy tą listę do przedmiotów użytecznych.
zbig$ / 2007-09-16 22:56 / Uznany gracz - weteran 93/94
tak, tylko co i kiedy bedzie uzyteczne? wierzaj mi ze religia bedzie najbardziej uzyteczna na wojnie, na tonącym okrecie czy pod koniec zycia, a takie rzeczy sie zdarzają...)))
anonim_03 / 2007-09-16 22:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
za moich czasów na lekcjach religii w Kościele, tej dziczy właśnie nie było ...
zbig$ / 2007-09-16 22:40 / Uznany gracz - weteran 93/94
bo to inne czasy i inne dzieci byly, a i inni rodzice - wszystko zepsul po czesci duch czasów
anonim_03 / 2007-09-16 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzieci te same i rodzice ci sami.
w szkołach był element z obowiązku,
ale element na religię nie chodził, dlatego lekcje religii były zupełnie inne.

po wprowadzeniu religii do szkół katecheta musiał zająć się tym czym zajmuje się nauczyciel -- czyli trzymaniem elementu za ryło.

w szkole średniej nastąpiła zmiana ... ale to wynikało z mocnej selekcji do szkoły średniej.
zbig$ / 2007-09-16 22:58 / Uznany gracz - weteran 93/94
to jest problem przymusu szkolnictwa a nie religii w szkole, albo upadku szkoly i nauczycielstwa, ze elementu po prostu nie mozna wywalic ze szkly na zbity pysk lub wyłoić ty.łka dyscypliną
zbig$ / 2007-09-16 21:52 / Uznany gracz - weteran 93/94
Wobec sprzecznych opinii co do fedu - czy obnizka czy podwyzka, i o ile, to sprawa jest dwojaka - wiadomo ze w piatek po fedzie wygasaja kontrakty. co robia cwani gracze? podciagaja akcje do gory i kupuja krotkie nowej serii lub doluja akcje i kupuja długie nowej serii, a po wygasnieciu mamy nowy trend z max. zyskiem. jednak problemem jest to kto posiada długie a kto krotkie starej serii.Zeby zarobic trzeba miec przeciwstawne starej i nowej serii i pokierowac tak rynkiem. Mysle ze decyzja fedu jest juz ustawiona przez "wielkich", tylko nie wiadomo, w ktore oni sie pakują nowej serii i ktore maja starej serii. Sytuacja ekonomiczna nie ma tu nic do rzeczy. Liczy sie to kto ma zarobic. Jesli wielcy maja długie teraz, fed im obnizy o 50pb, wywola euforie do piatku, a ci sie zapakuja w krotkie nowej serii, a w pn.lub wt. krach. jesli maja krotkie, fed. pozostawi stopy lub tylko o 25 pb, wywola rozczarowanie i do piatku lanie, a w miedzyczasie branie długich, w pn-wt., fed sie "przestraszy" i obnizy stopy i jazda do gory...i tak sie to kreci...
zbig$ / 2007-09-16 22:43 / Uznany gracz - weteran 93/94
tez tak mysle, matka powinna nauczyc podstaw biologii, chemi, fizyki, polskiego, matematyki, geografii, jez. angielskiego i niemieckiego ew. francuskiego i rosyjskiego, szkół nie powinno być, a póxniej dzieci dzieci powinny sie uczyc w systemie "home schooling"...))) precz z budą!!1!
zbig$ / 2007-09-16 22:44 / Uznany gracz - weteran 93/94
uuupsss, to mialo byc wyzej...)))
PedroGonzalez / 2007-09-16 21:54 / Uznany Gracz Giełdowy
bedzie rzez shortowcow :) hossa do konca roku i bici rekordow :)
zbig$ / 2007-09-16 22:15 / Uznany gracz - weteran 93/94
jeszcze raz dzieki za wykres hossy dj na 16k do konca lutego - ktos kiedys napisal, ze jak wszyscy spodziewaja sie krachu to go nie bedzie, natomiast przyjdzie jak juz sytuacja bedzie wygladała na wyklarowana, zgodnie z zasada ze wiekszosc nie ma racji...)))
PedroGonzalez / 2007-09-16 22:36 / Uznany Gracz Giełdowy
bo tak bedzie...dlatego tak rynek derywatow teraz szaleje..ludzie rządni zyskow laduja tak kapuche na krotkie..Ci ludzie nakreceni medialnym szumem o wielkim kryzysie...owszem sa klopoty ale jeszcze nie pora na krach :) i Ci biedni shortowcy wpadna z deszczu pod rynne...i bedzie paradoks, ze "skakac z okna" beda derywatowcy shortowcy mimo, ze hossa bedzie dalej ciaganac :) dziwny jest ten swiat...:)
zbig$ / 2007-09-16 22:48 / Uznany gracz - weteran 93/94
alez to banalne dzis...
1. skupujemy akcje., 2 kupujemy longi. 3 windujemy akcje. 4. kupujemy shorty. 5 . sprzedajemy akcje. 6. goto 1...i maszyna sama sie nakreca, a jeszcze fajniej jest jak akcje dotycza spolek surowcowych, to zabawa na surowcach i na kontaktach na surowce...)))
Przewodnick / 2007-09-16 21:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Skoro taka luźna rozmowa: Sandra odpadła z Tańca z Gwiazdami :D
bebe / 2007-09-16 21:49 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
a ja trzymam kciuki za Steczkowską...uwielbiam ją słuchać i ogladać.....
aszulski57 / 2007-09-16 22:40 / Tysiącznik na forum
Justysia. Kocham ją.
radekidz / 2007-09-16 21:47 / Mazur z Mazur
... ale wszechpolak został :((((((
Przewodnick / 2007-09-16 21:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Został został. bo dzisiaj facetów nie oceniali. Ale jakoś tak smutno, ze Isis została.
pklark / 2007-09-16 21:50 / portfel / -
Zielona Góra -górą!!!!!!!!! ale z powody wiespolaka to raczej nie mam sie z czego cieszyć........
Józefina / 2007-09-16 21:52 / portfel / Tysiącznik na forum
w ogóle nie wiem o czym piszecie.....
Steczkowską to znam......... dziewczyna szamana...
Przewodnick / 2007-09-16 21:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Telewizor czas nabyc, a nie tylko ksiazki, słupki i patenty na cebule ;)
Józefina / 2007-09-16 21:56 / portfel / Tysiącznik na forum
:-) :-) :-)
a Ty co Przewodnicki....całe popołudnie przed TV?
Przewodnick / 2007-09-16 21:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przegłosowali mnie. Ja chciałem Big Brothera :P
Przewodnick / 2007-09-16 21:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wszechpolak obiecywał, ze sms-a na Sandre wysle a potajemnie na Isis wysyłał. Jego koledzy pewnie tez...
niebieski / 2007-09-16 21:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
niżej bardzo dziekawa dyskusja światopoglądowa. Respect Sław.
A czy ktoś z was zna osobiście Rydzyka, ma z nim kontakty nr. zawodowe? Ja służbowo się z nim spotykałem. Gość naprawdę ma talent i za to należy mu się szacunek. Inna sprawa to metody działania. Oceniajac jednak dzisiaj sprawy muszę przyznać, że gra po prostu tak jak jego przeciwnicy. Kopany po kostkach odpowiada tym samym (pozdrawiam Gazetę Wybiórczą i innego Praw(ie)domównego Prezydenta Wszystkich Polaków.
gio / 2007-09-16 21:29 / portfel / Tysiącznik na forum
witajcie wieczorkiem
gio / 2007-09-16 21:39 / portfel / Tysiącznik na forum
RK dziewiąty - wyprzedzanie w f1 to .... jak euforia na giełdzie.
gio / 2007-09-16 21:55 / portfel / Tysiącznik na forum
nie - Ryszard Krauze - ale coś ostatnio wypadł na zakręcie - ... i nie może odnaleźć bolidu.
ogrodnick / 2007-09-16 22:06 / Bywalec forum
;-) może skończyło mu się paliwo?
gio / 2007-09-16 22:08 / portfel / Tysiącznik na forum
hi, hi dobre
a może nie przezedłpróby 5 sekund.
prorok gieldowy / 212.244.79.* / 2007-09-16 21:08
Ja zakloce te teologiczne spory inapisze cos na temat.Kiedys Kenobii napisal ze szczyty spolek beda coraz nizsze to mu sie dostalo ze niby co maja spasc do zera?A jednak po przeanalizowaniu historii spolek wszystko wskazuje ze tak sie dzieje.Kto z was jeszcze wierzy ze np.Censtalgdansk bedzie jeszcze po 32 zl?cud bedzie jak dojdziee do 17 zl.Ferrum,alchemia,lubawa,i sporo innych spolek moze sobie te historyczne notowania powiesic w gabinetach [prezesow na pamiatke.Czesi powiedzieliby ;to se newrati.
Fawelas / 2007-09-16 21:37 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
prawda i nieprawda
na spółki tak jak na stroje panuje moda
była moda na bioton
była na ganta
była na alchemię
będzie i na inne
pklark / 2007-09-16 21:44 / portfel / -
A obecnie to moda na co jest ?? bo jakos tak mam klopoty aby zauważyc....niby Petrol ,ale nie do konca ,niby ostatnio Hawe........niby Prokom ale tez nie mam przekonania .......chyba nie ma obecnie MODNYCH spólek na GPW............
zbig$ / 2007-09-16 21:55 / Uznany gracz - weteran 93/94
elek wiecznie zywy - ten nius ok 4 mld zobowiazan przy 2 mld aktywow - bedzie sie dzialo w pn...???
anonim_03 / 2007-09-16 21:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zywiec, po cichutku.
moreta / 83.28.250.* / 2007-09-16 21:11
se vrati . z tym ,ze nie wiadomo kiedy i niekoniecznie na tej samej spolce.
Kunikosiu / 91.94.201.* / 2007-09-16 21:34
Witam, od kilku dni czutję Wasze opinie i całkiem dobrze to się prezentuje w zestawieniu z tym co na rynku. Dajcie, proszę kilka wskazówek jak się tu poruszać - czy komunikujecie się raczej po zalogowaniu, czy przez ogólny dostęp?, w jakim horyzoncie czasu odbierać Wasze rekomendacje - krótko-okresowo, czy w w dłuższym okresie? Za podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam stałych Bywalców forum. Mam nadzieję dołączyć do grona. Pozdrawiam, Kunikosiu
moreta / 83.28.250.* / 2007-09-16 21:47
ku Nikosiu. tam podążaj Bracie! ze mna i tak sie nikt nie komunikuje /ale ja i tak to dymam/.wybij sobie ze lba rekomendacje z forum .lepiej od razu przechlaj kase czy wydaj na dziwki/karty/jachty czy tam co lubisz. jak masz za duzo. a jesli na powaznie - to mysl. ja wiem ,ze to ciezko-ale mysl!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy