Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rynek akcji zakończył tydzień na minusach

Rynek akcji zakończył tydzień na minusach

Money.pl / 2007-09-14 18:05
Komentarze do wiadomości: Rynek akcji zakończył tydzień na minusach.
Wyświetlaj:
TUROWKA / 2007-09-14 20:11 / "Utopek"
jankesi mają nas w dupie , miejmy ich w tym samym miejscu ,musiałem to napisac bo mnie krew zalewa ,patrząc jak robią z nas wała
kiler1 / 2007-09-14 20:25 / Bywalec forum
hyh apelujac na forum niewiele zmienisz poglady polskich inwestorów.
wuerka / 2007-09-14 20:12 / Tysiącznik na forum
a u mnie dopiero 20:10 :-)
Krzych / 2007-09-14 19:52 / Płoteczka na forum
Wszystko w rękach FED-u
1 godz. 1 minuta temu
W oczekiwaniu na ważne dane makro publikowane w piątek, inwestorzy nie chcieli w I części tygodnia wykonać bardziej zdecydowanych ruchów, a głównymi katalizatorami dla rynku były czynniki korporacyjne. Kilka pozytywnych rekomendacji dla blue-chipów, podwyższenie dywidendy przez McDonalds oraz prognoz wyników przez Ericssona pozwoliły przechylić szalę na stronę kupujących i podnieść indeksy w pierwszych dniach tygodnia.
Piątkowe dane o sprzedaży detalicznej, które miały odpowiedzieć na pytanie o kondycji amerykańskich konsumentów okazały się co prawda nieco słabsze od oczekiwań (+0,3%; prognoza 0,5%), ale udowodniły, że złowieszcze prognozy mówiące o załamaniu się popytu konsumpcyjnego były zdecydowanie przesadzone. Wygląda na to, ze sprzedaż detaliczna powinna powoli rosnąć, a taki rozwój sytuacji będzie wspierany przez mocny wzrost dochodów oraz niski poziom bezrobocia.
Poza sprzedażą detaliczną w piątek ukazał się również nieco słabszy odczyt o produkcji przemysłowej, z którego raczej nie powinno się wyciągać znaczących wniosków. Suche zestawienie danych podsyca oczekiwania odnośnie obniżki stóp procentowych w najbliższy wtorek. Właściwie czynniki makro nie są aż tak złe, aby usprawiedliwiały ewentualną obniżkę. Zarówno konsumenci odpowiadający za 70% PKB oraz inwestycje w biznesie nadal wykazują przyzwoitą kondycję implikując kontynuację umiarkowanego wzrostu gospodarki i FED na dobrą sprawę nie musiałby obniżać stóp.
Ostatnie silne zawirowania na rynku finansowym pozwalają jednak przypuszczać, ze bank centralny może zdecydować się na obniżkę o 25 punktów bazowych. W komentarzu jednak FED prawdopodobnie wybije z głowy niektórym dość nierealny scenariusz mówiący o rozpoczęciu cyklu podwyżek. Oprócz zawirowań w sprawie stóp, mocnym katalizatorem dla sentymentu rynkowego w nadchodzącym tygodniu będą wyniki największych banków inwestycyjnych.
anonim_03 / 2007-09-14 19:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ma się rozumieć, że sam nic do powiedzenia nie masz ...
Krzych / 2007-09-14 20:05 / Płoteczka na forum
mam ale po co , skoro to podobne infa
57 minut temu
Zachowanie polskiego rynku akcji budzi mieszane uczucia. Z jednej strony WIG zyskał w skali tygodnia 1,5 proc., głównie zresztą dzięki spółkom z WIG20, który wzrósł o 3,1 proc., z drugiej jednak wartość obrotów, absolutnie nie potwierdza zwiększonego zainteresowania akcjami.
Obroty podliczono na 5,7 mld PLN i jest to trzeci najgorszy wynik w tym roku (słabiej prezentował się tylko tydzień ze świętami 1 i 3 maja i pierwszy tydzień roku). Na pewno zaś nie można mówić o zainteresowaniu akcjami spółek o średniej kapitalizacji - mWIG spadł o 2,4 proc. przy obrotach wyższych niż przed tygodniem, a sWIG wzrósł o 0,1 proc.
W nadchodzącym tygodniu 25 proc. ankietowanych przez GPW analityków spodziewa się wzrostu WIG20, 58 proc. oczekuje jego spadku, a 17 proc. uważa, że jego wartość nie zmieni się bardziej niż o 1,5 proc. Oczekiwania spadku są o tyle zasadne, że dzięki zwyżce z tego tygodnia WIG20 dotarł do poziomu oporu w okolicach 3640 pkt, którego nie udało się sforsować od miesiąca, mimo czwartej już prób
Rynki zagraniczne
Europa
Indeksy europejskie tradycyjnie podążały szlakiem wyznaczonym przez giełdę amerykańską. Poniedziałek upłynął pod znakiem kontynuacji przeceny z ubiegłego tygodnia po negatywnych informacjach o głębszym niż oczekiwano spadku dynamiki PKB w Japonii oraz obniżeniu prognozy wzrostu światowej gospodarki przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Sytuacja zmieniła się we wtorek, kiedy wzrosty na giełdzie towarowej popchnęły ceny akcji spółek z branży surowcowej wyżej, co udzieliło się również szerokiemu rynkowi. W dalszej części tygodnia dominował obóz byków, co przyczyniło się do wzrostu wartości głównych indeksów w tym tygodniu. Gorzej radziły sobie akcje najwięk-szych linii lotniczych, które traciły po opublikowaniu negatywnych prognoz dla tego sektora przez bank Merill Lynch.
USA
Wystarczyło że inwestorzy przespali się przez weekend z fatalną informacją z amerykańskiego rynku pracy (który w sierpniu skurczył się pierwszy raz od 4 lat), aby na nowojorski parkiet powróciły wzrosty. Jak się wydaje, kluczowa okazała się poniedziałkowa sesja, na której indeks S&P rzutem na taśmę obronił się na poziomie 1.450 pkt. We wtorek pojawiły się dobre informacje ze spółek (wyższa sprzedaż McDonalds i Western Digital) i indeksy zaczęły ro-snąć. Ten trend został utrzymany do końca tygodnia dzięki czwartkowej informacji Countrywide Financial o pozyska-niu dodatkowego finansowania, co oddala widmo utraty płynności tej spółki.
Azja
Giełdy azjatyckie zaczęły tydzień na minusach będąc jeszcze pod negatywnym wrażeniem spadków w Stanach oraz po rewizji w dół PKB za drugi kwartał w Japonii. W dalszej jego części indeksy pozostawały w okolicy poniedział-kowego zamknięcia przy dość dużych wahaniach, a odrobienie strat udało się dopiero na piątkowej sesji. Nie da się ukryć, że przy braku ważniejszych publikacji makro (poza poniedziałkową), przy podejmowaniu decyzji inwestorzy oglądali się głównie na parkiet amerykański. Niemniej, obóz byków zaprezentował swoją siłę w Hong Kongu, gdzie główny indeks (Hang Seng) od środy codziennie ustanawiał nowe rekordy i zakończył tydzień blisko 4-procent.
Krzych / 2007-09-14 20:22 / Płoteczka na forum
to czego rynek się nie spodziewa
Ostatnie silne zawirowania na rynku finansowym pozwalają jednak przypuszczać, ze bank centralny może zdecydować się na obniżkę o 25 punktów bazowych. W komentarzu jednak FED prawdopodobnie wybije z głowy niektórym dość nierealny scenariusz mówiący o rozpoczęciu cyklu podwyżek. Oprócz zawirowań w sprawie stóp, mocnym katalizatorem dla sentymentu rynkowego w nadchodzącym tygodniu będą wyniki największych banków inwestycyjnych.
zbig$$ / 83.19.238.* / 2007-09-14 19:37
witam, powiedzcie co sie dzis stalo z toorah...o 11 musialem opuscic stanowisko gieldowe wiec nic nie wiem, a pod wykresem spolki nie ma infa...czysta spekulacja, pogloski???
bebe / 2007-09-14 19:48 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
czwarty raz podali już te samą wiadomość...i spekuła.....i wywalanie.....i kupowanie...
Przewodnick / 2007-09-14 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chodziły słuchy o upadłści (przeciek)
Przewodnick / 2007-09-14 19:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tutaj ludzie o tym gadali:

http://www.money.pl/forum/temat,27,640357,640357,40,0,toora.html
zbig$$ / 83.19.238.* / 2007-09-14 20:02
big thx...pierwsze info wystarczylo kazdemu trzezwemu - 40 mln na -, to de fakto bankructwo...
Przewodnick / 2007-09-14 20:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Uzupełnienie:

http://www.money.pl/forum/temat,3,671780,671780,40,0,rynek;akcji;zakonczyl;tydzien;na;minusach.html
grande vittorio / 2007-09-14 20:15
Dziś można było fajny DT zrobić na toor-ze, jak ktoś mial mocne nerwy. Ja niestety mam wszystko zamrożone....
AT-Techno MATADOR / 2007-09-14 19:06 / Short term
Polecam BOŚ.
Wynegocjowałem dzisiaj prowizję za transakcje na akcjach 0,25% jak mi skoczył obrót na rachunku.

A tak z ciekawości:
Jakie wy macie prowizje w swoich BM??
pcu22przemo / 2007-09-15 12:17 / portfel
dziękuje nza informacje życzę lepszych informacji z giełdy dla nas w poniedziałek
zbig$$ / 83.19.238.* / 2007-09-14 19:35
0,39 normalnie 0,25 DT, mbank emakler
Przewodnick / 2007-09-14 19:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
CZy mógłbyś podać linka do "konta demo" w BOŚ. Chciałbym zobaczyc jak sie nawiguje
slaw / 2007-09-14 18:52 / Uznany Gracz Giełdowy
Barakuda ....... Ty masz chyba Agorę ...... to Ty jesteś Oligarcha ......... forum jest zagrożone )))))
topol2 / 2007-09-14 18:41 / Tysiącznik na forum
Indeks W20 nie wygląda źle. Jest to spowodowane notowaniami firm naftowych, które przez ostatnie długie miesiące odrodziły się dzięki ropie. Indeksy branżowe wyglądają fatalnie. Wyrażny trend spadkowy i nie ma żadnych sygnałów jego odwrócenia. Dla mnie to podstawowy wskaźnik. Na większości spółek ruina. Trend spadkowy. Często jest to wielomiesięczny trend. Biedni ci, co handlowali przez ostatnie miesiące. Oczywiście, niektórzy mieli trochę okazji, aby pospekulować i trochę stracić. Jest wyraźna korelacja między indeksami światowymi. Spadki w USA powodują, że indeksy na świecie idą w ślad ameryki. To bardzo źle. Dopóki rynki inne nie pójdą swoją drogą niezależnie od USA, nie ma szans na odwrócenie trendu. Chwilowy trend wzrostowy jest tak słaby, że MACD, czyli momend pędu rynku nie może dojść do zera. Nawet przebicie poziomu zero o niczym nie świadczy i może być tylko chwilowym sygnałem. Najgorszym sygnałem jest przebicie poziomu zero i powrót pod kreskę. To często zwiastuje bessę. Na razie MACD nie ma siły przejść ponad poziom zero. To jest słabość. Najgorzej mają daytraderzy. Same fałszywe sygnały.
Trzeba jednak być rozsądnym i uzbroić się w cierpliwość. Wiadomo, że ta wyprzedaż średnich i małych spółek tak szybko może się nie skończyć. TFI są w potrzasku. Mają prawie maksymalne zaangażowanie w akcjach. Robią co mogą. Natomiast trzeba się pogodzić z sytuacją, że klienci TFI wiedzą już, że o zarobku na rynkach funduszy można sobie tylko pomarzyć. Fundusze MiŚ nie mają już żadnej możliwości manewru. Mogą tylko sprzedawać. Klienci przerzucają aktywa na fundusze zrównoważone, fundusze stabilnego wzrostu, oraz fundusze inwestujące w spółki środkowoeuropejskie. Taka postawa klientów może przedłużyć chorobę. Ja jednak myślę, że należy być twardym i na jesieni trochę zainwestować. Rynek mimo wszystko nie jest taki mięki, jak to wygląda z wykresów. W końcu poziom cen nie jest tak wysoki poza wyjątkiem około 100 balonów. Ale w balony inwestują dzięcioły, dlatego każdemu dzięciołowi życzę odrobiny szczęścia w inwestycjach.
Mamy na rynku nowy trend. Powstają fundusze inwestujące w kraje nadbałtyckie, oraz kraje Europy południowej, jak Bułgaria i Rumunia. Ja się cieszę, bo ja tam już jestem.
yayurek / 2007-09-14 19:03 / Kompulsywny looser na forum
artykuł sponsorowany ??
topol2 / 2007-09-14 19:09 / Tysiącznik na forum
Nie sponsorowany. Oryginalny. Nie wyobrażam sobie, aby jakiś analityk miał chociaż zbliżone zdanie do mojego. Bo moje poglądy są zwykle efektem trzeciego(drinka)
Krzych / 2007-09-14 19:27 / Płoteczka na forum
ja po czwartym zgadzam się , brak entuzjazmu i brak popytu świadczy o ostrożności inwestorów , dorośliśmy do analiz własnych , mały mają już wpływ naciągacze, większość
kieruje się rozsądnie z wyborem spółki i partii , ale Nelly niech wraca skąd przybyła i nie jestem rasistą ale Ci zieloni niech wrtacają na Marsa:}}
Krzych / 2007-09-14 19:32 / Płoteczka na forum
to "z "w weekend może więcej , zreszta często mi się zdarza , nie musicie czytać:))
wuerka / 2007-09-14 19:22 / Tysiącznik na forum
na zdrowie!!!
a ja postanowiłem, że jak na giełdzie nie zarabiam, to nie piję i nie palę
a co- wydatki trzeba ciąć :-))
bebe / 2007-09-14 19:58 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ale mi się spodobało...wuerka....śmieję sie pełną gębą.....
halo leute / 2007-09-14 19:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ten fragment o Misiach to juz po szostym
Navigare----- / 2007-09-14 18:05 / Uznany Gracz Giełdowy
Widzę ze europejskie parkiety dały sie znowu nabić w butelkę a usa juz pomalutku na zielono...
No i bardzo dobrze...
zbig$$ / 83.19.238.* / 2007-09-14 20:03
wszystko zgodnie ze scenariuszem, u nas dzisiejszy spadek techniczny - wyrysuja odwr, glowe i ramiona i huzia na szczyty...)))
Bankrutek / 83.4.43.* / 2007-09-14 18:23
pytanie początkującego: przy obliczaniu c/z, z = zysk na jedną akcję, a ten liczony jest
jako suma zysków spółki z 4 ostatnich kwartałów przez kapitalizację?
wiw / 2007-09-14 20:11 / Bywalec forum
wskaźniki są trzy: trailing p/e (z ostatnich 4 kwartałów), rolling (z dwóch ostatnich kwartałów plus 2 kwartały prognoz) i leading p/e (prognoza na najbliższe 4 kwartały). Który z tych wskaźników pokazują na money.pl, czy innych portalach bóg raczy wiedzieć...chyba najlepiej liczyć sobie samemu
Bankrutek / 83.23.89.* / 2007-09-14 22:01
dzięki za wyczerpującą odpowiedź, też sądzę, że najlepiej liczyć samemu, przy okazji można lepiej zapoznać się z historią finansową spółki i zweryfikować, czy ten zysk nie jest czasem spowodowany jednorazowym wydarzeniem, który sztucznie poprawia wskaźniki
Navigare----- / 2007-09-14 18:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Wspolczynnik c/z (cena do zysku) gdzie c- cena akcji, z- zysk netto przypadajacy na jedna akcje. Do obliczen stosowany jest zysk netto z przeszlosci ( z reguly z ostatniego roku)
w zasadzie nalezaloby w obliczeniach uwzgledniac prognoze zysku netto na dany rok...
Bankrutek / 83.4.43.* / 2007-09-14 18:48
dzięki, czyli widzę, że c/z jest nieraz sprawą dyskusyjną i na pewno bardzo dynamiczną
pcu22przemo / 2007-09-14 18:18 / portfel
mam pytanie który z domów maklerskich jest najtańszy a który najlepszy wiem że nie zawsze idzie to w parze zaczynam dopiero i nie chciałbym popłnić błędu dziękuje z góry
Bankrutek / 83.4.43.* / 2007-09-14 18:33
Najlepszy BOŚ i jak najtańszy, o ile twój kapitał jest na tyle duży, żeby nie tracić przy transakcjach na prowizji minimalnej równej 5 zł

prowizja = 0,39% od transakcji (w jedną stronę oczywiście, kupno + sprzedaż = 0,78% prowizji)

nie tracisz na prowizji minimalnej, kiedy transakcja jest za kwotę 1280 zł lub większą (sprzedajesz w innym dniu, niż kupiłeś)

nie tracisz na prowizji minimalnej jeśli sprzedajesz akcje za kwotę 2560 zł lub wiekszą
w tym samym dniu, którym je kupiłeś (kupno 0,39%, sprzedaż 0,2%, prowizja minimalna również 5 zł)
sqwer / 2007-09-14 20:52
tez uważam ze Boś jest super jestem tam już 5 lat
Przewodnick / 2007-09-14 18:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
JA mam w Multi i też jestem zadowolony. Podaje link do tabeli opłat:
http://www.multibank.pl/dla_ciebie/centrum_oszczedzania/usluga_maklerska/oplaty_i_prowizje/

Trzymam kciuki za trafne inwestycje :)
Przewodnick / 2007-09-14 18:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
P.S. Nie mam akcji BRE i nie naganiam (ale inwestuje) :D
Bankrutek / 83.4.43.* / 2007-09-14 18:42
+ chyba jako jedyny DM nie pobiera opłaty za prowadzenie rachunku, dodatkowo możesz wybrać różne pakiety: jeśli wyrabiasz obrót 10000 zł miesięcznie, co jest niesamowicie łatwe, np. 5K zł kupna + 5 k zł sprzedaż, to w pakiecie Zielony 1 masz za darmo dostęp do wykresów w czasie rzeczywistym (jeśli nie, płacisz za to 20 zł), w pakiecie żółtym masz wykresy z opóźnieniem ponad 15 minutowym, ale notowania są oczywiście na bieżąco :-) Jak masz więcej pieniędzy i co za tym idzie zrobisz większy obrót, możesz pokusić się o jeszcze lepsze pakiety, szczegóły znajdziesz na stronie :-)

PS. nie mam akcji BOŚ, więc nie naganiam ;-) Mam tam jedynie rachunek i jest spoko
mysza / 2007-09-14 20:48 / portfel / Bywalec forum
Zgadzam się w 100% - jestem z BoSiem ładnych parę lat i generalnie nie mogę narzekać - dobra platforma transakcyjna, parkiet w ramach pakietu zielony max, raczej bez większych wpadek, niezła obsługa.
6 7 8 9 10 11
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy