Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rynek akcji zakończył tydzień na minusach

Rynek akcji zakończył tydzień na minusach

Money.pl / 2007-09-14 18:05
Komentarze do wiadomości: Rynek akcji zakończył tydzień na minusach.
Wyświetlaj:
warren buffet / 2007-09-16 15:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Pokrywa lodowa w Arktyce stopniała o ok. 25 procent w porównaniu z rekordowym dotąd rokiem 2005, z ok. 4 do ok. 3 mln km kw. Jest obecnie najcieńsza od czasu rozpoczęcia regularnych jej pomiarów - wynika z najnowszych zdjęć satelitarnych okolic wokół bieguna północnego.
Związane z ocieplaniem klimatu na Ziemi topnienie lodów arktycznych może doprowadzić do uwolnienia z lodów tzw Przejścia Północno - Zachodniego, czyli drogi morskiej na północ od Ameryki. Poszukiwaniu tej drogi wśród lodowych pustyni poświęciło życie wielu badaczy w ostatnich stuleciach. Do tej pory przejście to pozostawało praktycznie zamknięte dla większości jednostek morskich przez cały rok, nawet latem.

Europejska Agencja Przestrzeni Kosmicznej (ESA) podała na podstawie ok. 200 zdjęć satelitarnych zrobionych w tym miesiącu, że wzdłuż północnych wybrzeży Kanady, Alaski i Grenlandii utworzył się obecnie wolny od lodów pas wodny, a pokrywa lodowa cofnęła się tak daleko, jak nigdy dotąd od 1978 roku, to jest od rozpoczęcia regularnych pomiarów.Według badań naukowców amerykańskich, w rejonie arktycznym może znajdować się aż 25 procent nie zbadanych dotąd światowych zasobów ropy naftowej i gazu ziemnego
warren buffet / 2007-09-16 15:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to daje wyscig szczurów na swiecie w poszukiwaniu dobrobytu... droga do nikąd...
bebe / 2007-09-16 17:45 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
tak....
mimo, niby braku powiązania......
sokolooa / 83.10.200.* / 2007-09-16 14:01
Co do tej nowej bomby to usa już miała próżniową nazywa się "mother of all weapons". A rosjanie tą swoją nowośc nazwali przekornie ... "father of all weapons" hehe ot poczucie humoru mieli ruskie.
Bomba sama w sobie jest bardzo silna. Ma wysoką temperaturę wybuchu (ponoc na zdjęciach widac jak gleba sie topi) Ma też plus- nie występuje promieniowanie po wybuchu.
warren buffet / 2007-09-16 13:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dziś w parku chorzowskim Dżem, nie obijać sie tylko jechać posłuchać dobrej muzyki.... 20 00 - tak sie dowiedziałem.
Józefina / 2007-09-16 14:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Dla mnie to troszku daleko.....
piciu / 2007-09-16 14:06 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bardzo lubie dzem (ale jesc nie sluchac) - najbardziej jablkowy :)
bebe / 2007-09-16 14:03 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
warren.....to posłuchaj za mnie....a potem napisz jak było...
warren buffet / 2007-09-16 14:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ok ! :)
sokolooa / 83.10.200.* / 2007-09-16 14:02
Też polecam koncerty dżemu. Zawsze jest świetny klimat!!! Fajnie prowadzą koncert.
Józefina / 2007-09-16 12:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam Wszystkich w niedzielne południe....
wczoraj się nie pożegnałam... bo komputer skapitulował....
.......
Dzięki bebe za odpowieź.....
może to dziwnie zabrzmi w moich "ustach" ale ja uważam, że kobiety pracować nie powinny........... tzn te co chcą to niech sobie pracują i sukcecy odnoszą. Np Taka Maria Skłodowska... nawet w tak trudnych czasach ze swoimi zdolnościami potrafiła uparcie dążyć do celu, ( w Polsce nie miała szans na studia) wyjechała do Paryża 4 klasą, zaczeła naukę na Sorbonie i była tak zdolna, że skończyła, pracowała, prowadziła badania, sprowadzała materiał do badań z zagranicy, jeździła z wykładami po świacie, objęła katedrę fizyki po mężu Piotrze......... Słowem nawet w tatych czasach jak kobieta chciała to miała.... a te Feministki...... to zawsze miały naprane... jak Skłodowska przyjechała do Ameryki to w porcie czekał na nią komitet powitalny feministek.... i takie męskie były i tak po męsku ją przywitały , że biednej Skłodowskiej rękę złamały... musiała w gipsie prowadzić wykłady.................. ot babo-chłopy ją poturbowały.
No więc powracając do tematu..... kobiety powinny mieć możliwość oddania się macieżyństwu w domu.... bez konieczności pracy. A państwo zamiast wydawać na F-16, pistoleciki i czołgi powinno rónież zapewnić takiej kobiecie matce, ubezpieczenie i emeryture za jej prace............... na rzecz normalnego społeczeństwa.
Te Wszystkie walczące feministki i lesbijki (personalnie nie interesuje mnie kto z kim i co) .... swoimi walkami o równouprwanienie tylko krzywdę czynią "prawdziwym kobietą".
Bo prawdziwa kobieta od dawien dawna miała co chciała ........ a teraz to te feminichy tylko szkodzą i opinię psują.......
aszulski57 / 2007-09-16 14:31 / Tysiącznik na forum
W 100% masz rację :
ale :
gdyby płacić kobietom wyschlo by źródełko pieniędzy dla bandy pasożytów i wszelkiej maści wyłudzaczy.
. -.Ponizej pozwolę skopiować sobie coś co napisałem do Magdy-Modliszki
Magdo.
Twoja szlachetność, wrażliwosć /naiwność/ jest ujmujaca.
10% społeczeństw a to PASOŻYTY jawne i bezczelne:
Pracujący na czarno a biorący zasiłki dla bezrobotnych, alkocholicy , którzy piją za renty
"na głowę"
załatwione za łapówy.
Następne 10% to udający, że pracują np 100 senatorów
i 460 posłów + cała asysta itp, itd./ , kancelarie np Prezydenta , instytuty np. pamieci
narodowej , CBA itd. itd. itd.
Następne 10% to pasożyci ciężkopracujący -wykonują niepotrzebną pracę i utrudniają innym
życie -przyklad ZUS.
Do tej grupy należy również kler z Rydzykiem i prałatem Jankowskim na czele.
Tak naprawdeę to zaledwie 25% społeczeństwa / w tej grupie jestem ja i moja żona/ pracuje na
całą resztę
aszulski57 / 2007-09-16 14:36 / Tysiącznik na forum
Nie ma lepszej inwestycji dla społeczeństwa , gospodarki narodowej oraz przyszłych emerytów i rencistów jak rodzina i dzieci , które ma ta rodzina.
Ale potężne lobby na czele z Rydzykiem i prominentnymi politykami oraz ich klienci/ ci którzy korzystają/ pilnuje, żeby
pieniadze trafiły do ich kieszeni.
warren buffet / 2007-09-16 15:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie. siła narodu to rodzina. nie pieniadz. pieniadz bez narodu czyli bez prokreacji jest pusty
zbig$ / 2007-09-16 15:11 / Uznany gracz - weteran 93/94
co do politykow zgoda, ale jak dotychczas kler w Polsce zyje z dobrowolnych datkow ludzi chodzacych do kosciola, a nie z podatkow...chyba ze w Polsce tez jest jakis kirchensteuer???
aszulski57 / 2007-09-16 15:28 / Tysiącznik na forum
A ulgi podatkowe.
A oszustwa celne np. sprowadzanie TIR-ów rzekomo na potrzeby budowy kosciołów. A pieniądze na ratowanie stoczni gdańskiej.gdzie są.
A finansowanie budownictwa sakralnego, placenie katechetom itd. itd.
Ja jestem osobą wierzacą.
10-te brzmi : "nie pożądaj rzeczy bliźniego swego"
Co sądzisz o postawie kleru wobec" 10-tego."
zbig$ / 2007-09-16 16:26 / Uznany gracz - weteran 93/94
ulga to nie zabieranie komus czyichs podatkow tylko zwolnienie z placenia.
"A oszustwa celne np. sprowadzanie TIR-ów rzekomo na potrzeby budowy
kosciołów." - sorry, to niech urzedy kontrolują, gdzie tiry trafiają.
"A pieniądze na ratowanie stoczni gdańskiej.gdzie są." - z tego co wiem kazdy kto miał kwit wplaty i zazadal zwrotu dostal je z powrotem.
"A finansowanie budownictwa sakralnego, placenie katechetom itd. itd."
Budownictwo sakralne jest finansowanie z datkow, przynajmniej tak jest w mojej parafii, ew. jest pomoc z kurii. Co do katechetow jesli religia jest w szkole to trzeba im placic, kiedys tak nie bylo, to nie placono. jakie jeszcze itd itd. jest?
Ja tam nie mam wgladu w dusze kleru i czy pozadaja oni rzeczy blizniego to nie wiem, a czy kradną coś ludziom???to do prokuratora i do ula...
Józefina / 2007-09-16 15:41 / portfel / Tysiącznik na forum
w głowie się nie mieści jakie to wszystko jest fałszywe.......

kiedys ksiądz miał normalnie zonę i dzieci.... Rzym to zakończył raz na zawsze .... bo pojawiał się prozaiczny problem..... Ksiądz umierał... a dom i ziemia przy kościele musiała być podzielona między kościół a rodzinę księdza..... utrzymanie wdowy też kosztowało ... a po co ma kościół się dzielić,,,,
Lepiej wprowadzić celibat..... a prokreację czynić na boczku....
aszulski57 / 2007-09-16 15:45 / Tysiącznik na forum
W Biblii jest napisane " Idźcie i rozmnażajcie się. Zaludniajcie ziemię i czyncie ją sobie poddaną".
Proste.
warren buffet / 2007-09-16 16:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zaraz wam Slawek da :)
Józefina / 2007-09-16 16:11 / portfel / Tysiącznik na forum
a co..???? slawek to ksiądz????
warren buffet / 2007-09-16 16:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiele nie brakuje :p
Józefina / 2007-09-16 15:54 / portfel / Tysiącznik na forum
h hi hi hi hi hi hi...
aszulski57... Ty ze mną nie zaczynaj.... hi hi hi hi
bo jak tak dosłownie cytujesz i piszesz, że wierzący jestes to jak u Ciebie z dopełnieniem przykazania/ przymierza opisanego w księdze Rodzaju 17: 10-14
:-P
hi hi hi hi
aszulski57 / 2007-09-16 16:00 / Tysiącznik na forum
Isdtotą wiary jest 10 przykazań.
Co masz na myśli?
Józefina / 2007-09-16 16:08 / portfel / Tysiącznik na forum
no właśnie 10 a nie 9 z jednym podzielonym na pół......
kler wymazał 2 przykazanie....
Księga Wjścia 20:1-17 (wyjścia to 2 mojżeszowa - Exodus)
to jest wersja bez cenzury......
aszulski57 / 2007-09-16 16:13 / Tysiącznik na forum
aszulski@op.pl
Napisz.
Idę do kosciółka. Na razie żegnam.
Józefina / 2007-09-16 16:03 / portfel / Tysiącznik na forum
cytowac takich rzeczy nie będę ... poczytaj sam....
księga rodaju to pierwsza mojżeszowa 17 to rozdział
od 10 do 14 rozdziału....
Jak nie masz w domu to poszukaj w internecie.....
Nie chcę cytować publicznie bo ... sam zobaczysz...

taki temacik przy niedzieli...... :-))))

hi hi hi hi hi hihi hi hi hi hi hi hi hi
Józefina / 2007-09-16 16:04 / portfel / Tysiącznik na forum
od 10 do 14 wersetu .....
aszulski57 / 2007-09-16 15:50 / Tysiącznik na forum
To przykre ale kler nie realizuje polecenia otrzymanego bezpośrednio od Boga.
Co to za kler?
Aaron / 2007-09-16 19:03 / portfel / Bywalec forum
Jestem Katolikiem ale to nie ma nić wspólnego z Bogiem to świetny biznes .Kler przefałszował wszystko począwszy od przykazań a ludzie nie czytają biblii i dadzą sobie wmówić wszystko.Kiedyś czytanie Biblii karano śmiercią.Księdzem może być mąż jednej żony,bo ktoś kto we własnej rodzinie nie potrafi zarządzić jakże może przewodniczyć w owczarni Bożej.Księdza wybiera się oddolnie przez zbór chrześcijan.
Józefina / 2007-09-16 15:06 / portfel / Tysiącznik na forum
słowo daje kiedys to umówię się z Rydzykiem..... kawiatnie podobno w Wawie otworzył....
..... przekonam go żeby kupował moje ciasteczka kokosowe.... jako dodatek do kawy.
Typek ma tupet.. słowo daję...
zbig$ / 2007-09-16 15:14 / Uznany gracz - weteran 93/94
konsekwentnie buduje swoje imperium...)) jak nie bedzie sam wrzaskliwej pseudo "muzyki", jarania skretow i picia taniego piwa i wina i wódy, znajdzie sie kąt z prasą i nie będą wpuszczac podejrzanej publiki, to sam tam pójdę...
Józefina / 2007-09-16 15:28 / portfel / Tysiącznik na forum
no a jak Ci do kawy podadzą kokosanki.... to to będzie znak, że Józefina jest szczęśliwą posiadaczką apartamentu w centrum Wawy :-)))))))) i pisze poradnik pt" jak zrobić kokosy na grzybach rydzykach"............

Pozdrawiam i znikam..... bo dzień się kończy a ja tu tomiska wypisuję......
a money za wierszówki płacić nie chce he he h e he...
aszulski57 / 2007-09-16 15:32 / Tysiącznik na forum
Pozdrawiam.
Jak będziesz chciała zrealizować swoje cele to je zrealizujesz.Powodzenia.
warren buffet / 2007-09-16 13:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no no, myslalem ze juz takie kobiety wymarły jak dinozaury..... ja rowniez popieram macierzynstwo, natomiast dzis juz nie wystarczy czasem zeby chłop pracował... a szkoda. bo potem dzieci są same przez 10h, a mnoży sie patologiczne spoleczenstwo.... zaczyna sie picie w bramie, papierosy, narkotyki... bo dzieciaka wychowuje ulica...
bebe / 2007-09-16 14:00 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Dżosefin.....Dżosefin.....cholera jak Cię będę komplementować, to mogą mnie tu posądzić o coś, czego absolutnie bym sobie nie życzyła....ale co mi tam, cyt. z piosenki : "niech sobie mówią, cóź obchodzi mnie caly świat"...
dobrze, ze warren też się odpowiednio odniósł.....

to co napisaliscie, to moje pobozne życzenia dotyczace statusu kobiety, jej miejsca bez spaczeń, a istotą, czyli kluczem jest właśnie rodzenie.......i tego naturalne konsekwencje......
...NORMALNOŚĆ...
warren, takie kobiety są - nie wymarły, ale obecnie musza walczyć o siebie...bo znikną.....zgniecione ciężarem nie ciąży...tylko warunków....
jestescie kochani......chcę ,aby takie poglady były...i nie umierały....a nabierały coraz większego znaczenia...albo nadrzędnego znaczenia....dziękuję
Józefina / 2007-09-16 14:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Bebe, pisałaś, że w domu pracujesz.... czym się zajmujesz... jeśli oczywiście to nie tajemnica...
bebe / 2007-09-16 14:43 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nauczyłam się księgowości....i prowadzę firmę z tej strony......mężowi...
taka jestem biurwa....
ale też mam i inne papiery w biurku.../świadectwa/...i godzę ze swoimi zainteresowaniami, a one w dodatku służą rodzinie...tak to sobie pokręciłam, zakręciłam, coby mieć jakieś punkty odniesienia....ale w ważnym celu, narzekam tylko na brak czasu dla tych "swoich" spraw, bo życie biurwy i paragrafów i przepisów i wszystkich urzędów urządzają mi..... niestety życie...a na to już klnę...
i pobożne życzenia...własnie z tym......upraszczanie życia, paragrafów, wszelakiej maści zbytecznych "panów życia i bycia".......
bebe / 2007-09-16 14:49 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
na chwilę sie muszę rozłączyć, ale jak wiecie wrócę, bo kocham ten .... TU...
.juź nałóg.....
.Wasze Towarzystwo......mi bardzo odpowiada....wiele mi mówi, i to wielokrotnie w szybkiej pigułce wiadomości....pa
Józefina / 2007-09-16 15:17 / portfel / Tysiącznik na forum
księgowość............... oj to ja w ogóle się do tego nie nadaję.....
dokumenty, faktury, pity,city.... to fruwają u mnie po bagażniku i piekarniku....
zupełnie bezradna sie czuję w tym temacie...

Podziwiam księgowych, adytorów itp że Wy tacy twardo po ziemi.....
... chodzący jesteście...
Józefina / 2007-09-16 14:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Hej bebe :-)))))
musimy koniecznie kiedyś na to piweczko w Kraku się spotkać ;-))))
bebe / 2007-09-16 14:21 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
oj...Dżosefin....bardzo chętnie....
zapraszam do Kraka.....
warren buffet / 2007-09-16 15:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to i ja sie wprosze :p
bebe / 2007-09-16 17:10 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ok warren......
zbig$ / 2007-09-16 14:40 / Uznany gracz - weteran 93/94
no, serce rosnie ze sa takie kobity i faceci o zdrowych pogladach...Osobiscie uwazam ze praca kobiet to katastrofa dla rodziny...mogą pracować samotne, bezdzietne albo takie ktore maja dzieci juz po 20 ktore np. gdzies studiują czy juz sa na swoim. No coz, czesto jest to przymus ekonomiczny...ale znam niestety sporo małzeństw gdzie naprawde nie ma tego przymusu bo faceci sporo wyciągają, ale coż...No ew. moze pracowac kobita a facet zajmowac sie domem i dziecmi (poza oczyw. karmieniem, ale to załatwiłby dłuższy macierzynski do 3 lat - gdzies sa takie kraje podobno...), ale mentalnie chyba jako spoleczenstwo jestesmy jeszcze nieprzygotowani, zreszta to chyba byloby wbrew naturze, ale...
Józefina / 2007-09-16 14:37 / portfel / Tysiącznik na forum
w wawie też spotkać się mozemy .... jak zawitasz...
...................
taki miałam jakiś tydzień zarobiony, że w ten weekend nic mi się nie chce...
Telefony wyłączyłam.............. nie ma mnie.... ;-)
wypada jakieś prasowanko zrobić.......... ale dziś tylko paluszkami mogę ruszać :-)))
- może sobie domowe SPA dziś zrobię..... nakupowałam tych masek milion i tak leżą w szafce..... Ostatnio kupiłam taki fajny czepeczek na głowe w avonie..... z guzikiem na czole :-))) robi za turban....
no no nabieram ochoty na wytaplanie się w błotku z morza martwego... .......
bebe / 2007-09-16 17:11 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Dżosefin....nie ma nic lepszego jak SPA.....
slapie / 2007-09-16 13:19
znam wielu takich, że w rodzinie nikt nie pracuje i to czasem od 2 pokoleń a dzieciaki i tak piją w bramach, palą i wychowuje ich rodzina..........
warren buffet / 2007-09-16 13:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ano pewnie, rodzice sami leżą czasem nawaleni.... to jest margines niestety
Józefina / 2007-09-16 13:26 / portfel / Tysiącznik na forum
patologia... o tym juz kiedyś pisałam... Takie dzieci albo same z tego wyjdą albo popłyną jak rodzice.... Statystycznie tylko 3% dzieci ulicy , wychodzi na swoje.... Przykre to ale prawdziwe.
Józefina / 2007-09-16 13:08 / portfel / Tysiącznik na forum
no właśnie macierzyństwo, dzięi warren.... i kobietom....
piciu / 2007-09-16 13:21 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobrze mowicie
Józefina / 2007-09-16 13:20 / portfel / Tysiącznik na forum
A no pewnie Warren, że .. cyt " dziś już nie wystarczy czasem żeby chłop pracował......" .... bo społeczeństwo się sfrajerzyło..................... prcujemy jak osły na tych ryczących baranów, płacimy już nawet za deszcz... "wody opadowe" , podaków nawymyślali do czapy.. tylko po to żeby mieli co kraść...... i co mamy .... Mamy konieczność wysyłać Mamy do roboty za 1000-1500 bo na czynsz zabraknie....
Co to w ogóle jest ... społeczeństwo powinno się zbuntować.... chłop powinien wyraźnie powiedzieć ja pracuje i to wystarczy aby moja żona która opiekuje się dziećmi miała w przyszłości swoją emeryturę. Chcę aby mój podatek poszedł na jej emeryture i ubezpieczenie a nie na ....... autostrady których nie ma , wybory które są komedią i wiele innych duPeReL......
ale nie grupa walczących bezdzietnych feministek .... zamiast szarlotki w domu robic to drze gęby w TV że one chcą jak facet w spodniach..............
no i póżniej mamy to co mamy....... 9 miesiąc ciązy i zamiast sobie w domku z nogami do góry siedzieć to kobitki muszą do roboty biec...... no bo facet przecież do roboty z brzuchem też chodzi...... :-)))) hi hi hi hi
tylko faceci w brzuszku mają piwko....
a my kobitki dzidziusia małego....
warren buffet / 2007-09-16 13:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
popieram, a jak kobiety chca rownouprawnienia, to prosze bardzo. zjezdzac do kopalni, robić jak woły, emerytura przy tym samym progu wiekowym.... nie mam nic przeciwko....

natomiast ja wolałbym zeby moja kobieta spedzila z moim dzieckiem pierwsze 3-4 lata, bo wtedy jest to okres najwazniejszy dla dziecka, ksztaltuje sie byt tej osoby, osobowosc i charakter.... potem zaczynają sie inne srodowiska typu przedszkole, szkola, ale pierwsze 4 lata są dla dziecka najwazniejsze... zaden żłobek czy babcia tego nie zastapią....
warren buffet / 2007-09-16 13:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
i to nie jest ujma być w domu..... nazywane brzydko kurą domową.... ujma to miec dume ponad to co przyzwoite....
Józefina / 2007-09-16 14:11 / portfel / Tysiącznik na forum
To wszystko przez feministki... taką szczukę i inne babo-chłopy.......
.... .... warren... mam wiele koleżanek feministek, lesbijek i innych cudaków.... ciągną do mnie jak misie do miodu........... bo uważają mnie za wzór kobiety wyzwolonej, niezależnej... i guzik wie co oni sobie jescze tam myślą.....
A ja im mówię..... Bardzo chciałabym mieć 5 dzieci i być z nimi w domu, piec ciasta i robić z kartonów teatrzyk kukiełkowy...........
O oni na mnie patrzą i się śmieją, że aż ja się śmiać zaczynam z tego ich rozbawiania....
- tylko że oni się śmieją bo myśłą, że ja taki uszczypliwy, cyniczny żarcik im o kurach domowych powiedziałam....
- a ja się śmieję z tego w co ja się Q.. wpakowałam...... i dlaczego jestem autorytetem dla ludzi których poglody .. nieakceptuje............
Stawiam więc ciasteczka kokosowe na stole i mówię.... spróbujcie to ja zrobiłam wczoraj...
a oni o mało co z krzeseł nie spadają ze śmiechu....... (myślą że żartuje) no bo jak Józefina ... może piec ciasteczka... przciez to kobieta pracująca... wyzwolona.... i kuchnie szerokim łukiem obchodzi.....

Szkoda, że Molier... umarł.... fajna komedia by była......
- może sama napiszę..........
warren buffet / 2007-09-16 15:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ano niestety.... a najbardziej to smiac mi sie chce z frytki i jej haslo: kobieta wyzwolona.... no prosza wos :)
yayurek / 2007-09-16 13:17 / Kompulsywny looser na forum
a ja, to już Cię tak popieram, że myślę o tym aby przerobić swoje bąbelki na prześliczną muszelkę, tylko nie mam czasu i nie wiem, czy na taki zabieg starczy jedno popołudnie
Józefina / 2007-09-16 13:31 / portfel / Tysiącznik na forum
uuuuuuuuuuuu to kosztowna operacja...... mam znajomego, który obecnie przechodzi taki proces..... :-)))) Ola..... kiedyś była Adamem....
Fajna babka się z niego zrobiła...
ale szczegóły takiej transformacji są obrzydliwe.....
...........żałuję, że byłam ciekawa......... ;-S
yayurek / 2007-09-16 13:46 / Kompulsywny looser na forum
no nie wiem, mam spore zdolności manualne, taka złota rączka ze mnie, kwadratowe z okrągłych zrobię bez trudu, póżniej z wypukłych też chyba uda mi się zrobić wklęsłe, mam zresztą doskonały szwajcarski scyzoryk ze 140 ostrzami, powinienem sobie poradzić, czuwaj
Józefina / 2007-09-16 13:50 / portfel / Tysiącznik na forum
nie rób głupstw................
to nie żarty.......... póżniej na plastelinkę nie przyklejsz.........
'-)))))
drauc / 2007-09-16 12:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Odpowiadając umice.

Kluczem jest cena. Przy cenie 5-6 tyś. zł za m2 nadal jest popyt i to duży. Powyżej dramatycznie się kurczy. Powód jest prosty - przy tej granicy kończy się opłacalność kupowania pod najem i zdolność kredytowa dużej części potencjalnych nabywców. Sama zresztą piszesz, że cena 8 tyś. za metr jest dla ciebie nieakceptowalna.

Dlatego uważam, że mamy dwa scenariusze - korektę do tego właśnie poziomu (który możemy osiągnąć stosunkowo szybko), albo zejście do około 4 tyś. za m2. Za drugim scenariuszem może przemawiać zadyszka gospodarcza, która pewnie nam się na krótką metę przydarzy, duża liczba rozpoczynanych inwestycji i (co chyba najważniejsze) emocjonalne podejście uczestników rynku (prawdopodobieństwo wystąpienia odwrotności euforii 2006 r.). W to, że ceny wrócą do stawek z 2002 r. nie wierzę.

Co do dostępności gotowych mieszkań. Zerknij np. na dominium.pl i posortuj mieszkania według terminu realizacji - dziś mieszkania gotowe kończą się na czwartej stronie, a mieszkania do odbioru do końca 3Q 2007 (czyli właśnie oddawane) na dziewiątej. Pod koniec 2006 r. trafić można było jedynie na pojedyncze oferty tego typu.

Użytecznym źródłem informacji jest też ta strona:

http://licznikmieszkan.atspace.com/

Zwierzyniecka, mieszkania pod Wawelem, Salwator to zupełnie inny segment rynku. Tu na cenę wpływa unikalność oferty. Takich miejsc jest mało i będzie jeszcze mniej. Ewentualna korekta - jeżeli się przytrafi - najmniej dotknie więc ten segment rynku i ceny będą się rozwarstwiać. Zaledwie 20% różnica ceny pomiędzy mieszkaniem na Ruczaju (w apogeum - w PRL-owskim bloku) a Wiślanymi tarasami świadczy o tym, że rynek ma się kiepsko.

Przy okazji - wnioskując po cenie, lokalizacji, terminie i wielkości mieszkania - czy kupiłaś je w apartamentowcu przy Wileńskiej?

I ostatnia sprawa. Właśnie sprawdziłem jedną z ofert:

http://www.dominium.pl/plany_lokali/?mid=12335

W tej inwestycji mieszkania o tej samej powierzchni były oferowane w czerwcu za 7100 za m2. To oznacza obniżkę o około ~15% w ciągu kwartału!
umika / 2007-09-16 14:52 / Bywalec forum
Tak niestety "apartamentowiec" przy Wileńskiej :-((
drauc / 2007-09-16 15:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Znajomy kupił tam mieszkanie i jest dosyć zadowolony. Sam się zastanawiałem nad jednym z ok. 100 m2 mieszkań, które jeszcze były dostępne około połowy zeszłego roku, ale żonie nie podobało się miejsce (ściślej bliskość 29 Listopada). Nawet oddali (prawie) w terminie ;).

Z moich wynurzeń wynika, że stare mieszkanie sprzedałaś (prawie) na górce, a nowe (prawie) w dołku. Poczekaj na ponowne odbicie (pewnie będzie) i zmienisz na kolejne ;)
Józefina / 2007-09-16 13:03 / portfel / Tysiącznik na forum
to tez zalezy gdzie......
8 tysiećy jest nieakceptowalna ??
a co powiesz na 15 tyś za metr na grybowskiej w centrum Warszawy?
100metrów to ponad milion ale wynajem kosztuje 10 000 miesięcznie.
......... wg mnie opłacalny ineters pod wynajem..
tylko kapitał nieosiągalny dla .... mnie i większości.
drauc / 2007-09-16 15:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pewnie nie znasz krakowskich lokalizacji. Apartamentowiec na Zwierzynieckiej to luksusowo wykończony (z fajnymi programami urządzania wnętrz) "prawdziwy" apartamentowiec, 2 min spacerkiem od Plant, Wisły i Wawelu. Wiślane tarasy to inwestycja z widokiem na zakole Wisły, Skałkę i Wawel. Itp. Tam ceny są znacznie wyższe niż 10k za m2 i moim zdaniem nie jest to szczególnie drogo.

Grzybowska to też nie jest Ursynów, Kabaty czy Bielany (wybacz, moja znajomość Wawy jest ograniczona do umiejętności podawania adresu taksówkarzowi). To inny segment rynku, który rządzi się trochę innymi prawami. A podane przez Ciebie ceny wskazują na rzeczywiście rewelacyjny zwrot zainwestowanej kwoty. Pytanie - jakie okresy masz puste (bez najemcy) - przy takich cenach rynek nie jest specjalnie głęboki.
Przewodnick / 2007-09-16 13:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzień dobry,

Pamiętam jak wynajem mieszkanka dwupokojowego (jakieś 5-7 lat temu) w Wawie kosztował 1 tyś pln i wszyscy krzyczeli, że ceny osiągnęły absurdalny poziom......
drauc / 2007-09-16 15:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ile kosztuje wynajem teraz w podobnej lokalizacji i standardzie? I jak to się ma do wzrostu cen? Przy średnich inwestycjach - zwykła mieszkaniówka - krakowskie ceny najmu w tym okresie wzrosły o ok. 30% (baaardzo orientacyjnie). W tym czasie wzrost cen nieruchomości przekroczył 300%.
Józefina / 2007-09-16 15:32 / portfel / Tysiącznik na forum
w wawie jak dobrze poszukasz to wynajmiesz mieszkanie za 1100 w centrum... w płycie oczywiście...
Józefina / 2007-09-16 13:36 / portfel / Tysiącznik na forum
takie ceny też są ..... w centrum, w płycie.........
ale powyższy przykład to nowoczesne apartamenty...
chciałabym taki mieć.... ale troszkę poczekać muszę :-)))))))))
.. trudno jak nie w tym życiu to w nastepnym..
:-)))))
gio / 2007-09-16 11:49 / portfel / Tysiącznik na forum
idę realizować swój plan:
.... tradycyjnie pilnujcie giełdy.
gio / 2007-09-16 11:46 / portfel / Tysiącznik na forum
my tu pitu, pitu, a ..... Kuuuuuubica już 14 /Fisico wymienił silnik/
zbig$ / 2007-09-16 11:44 / Uznany gracz - weteran 93/94
czytaliscie to?
http://gielda.onet.pl/0,1606338,wiadomosci.html
Alan Greenspan krytykuje Busha i ostrzega

W obszernej książce były szef Rezerwy Federalnej porusza też problemy pozaekonomiczne, w tym gorącą obecnie kwestię wojny w Iraku. Smutno mi, że niewygodne politycznie jest obecnie stwierdzenie tego, co wszyscy wokół wiedzą: że wojna w Iraku toczy się o ropę - pisze m.in.
zbig$ / 2007-09-16 11:54 / Uznany gracz - weteran 93/94
kazdy co przytomniejszy wiedzial to ju kilka dni po tej inwazji, podczas gdy media wciskały ciemnote o terrorystach, alkaidzie i innych dyrdymałach...ciekawe czy grynszpan napisał tez ze irak (podobnie jak iran gotuje sie do wyceniania ropy w euro) tj. saddamzazadał zaplaty za rope w euro...
aszulski57 / 2007-09-16 12:09 / Tysiącznik na forum
Zbig.
Bagnetem można wygrać wojnę ale nie da sie na nim siedzieć.
Ale cóż bomby mają daty ważnosci.
Lepiej je zużyć np. na Serbię , Irak itd.
zbig$ / 2007-09-16 15:20 / Uznany gracz - weteran 93/94
tam tez zyja ludzie a nie jacys czlekopodobni...to niech tyle nie produkuja i bogaca sie na czyms innym
gio / 2007-09-16 11:25 / portfel / Tysiącznik na forum
a na sanwilu Buchajski wyrzucił akcje i wchodzi w nową emisję /25 mln/
dako / 2007-09-16 11:41 / Bywalec forum
Ciekawe czy skończy masowy wysyp ?
gio / 2007-09-16 11:43 / portfel / Tysiącznik na forum
a czemu ma się skończyć? są inni chętni do sprzedania, a mało do kupienia.
dako / 2007-09-16 11:44 / Bywalec forum
No zobaczymy.Mam przeczucie,że coś się tam szykuje
gio / 2007-09-16 11:48 / portfel / Tysiącznik na forum
przeczucie to nienajlepsze wskazówki dla inwestycji - ale jak tak czujesz to rób swoje. pzdr
warren buffet / 2007-09-16 11:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to było wiadome..... a moska 1 zleceniem wyszedł pewnie po 50 gr
zbig$ / 2007-09-16 11:41 / Uznany gracz - weteran 93/94
jak ktos ma pp, to tylko wyrzucic i kupic nowe po 6 gr (chyba...o ile pamietam), zeby tak wszyscy duzi (tj. zarzady i instytucjonalni o ile tacy tam są ) wyrzucili a specki przejeli, toby sie zaczela jazda...)))
gio / 2007-09-16 11:42 / portfel / Tysiącznik na forum
właśnie to zrobił. a przjmować stare będą - będzie jak z ppwk.
gio / 2007-09-16 11:22 / portfel / Tysiącznik na forum
witajcie:
..spacer, Kubica, piłka ręczna i.... wieczorem troszkę forum. czyż to nie piekna niedziela!
prawiezaratustra / 2007-09-16 11:58 / _
tzn: kultura, igrzyska i jeszcze raz igrzyska (bo przecież nie chleb)
gio / 2007-09-16 11:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Kubica będzie teraz musiał powalczyć na torze, ale liczę, że oba bolidy zakończą wyścig na punktowanym miejscu - powiedział dyrektor techniczny BMW Willy Rampf.
...powalczy, powalczy.
slaw / 2007-09-16 11:24 / Uznany Gracz Giełdowy
a gdzie kościół????
gio / 2007-09-16 11:26 / portfel / Tysiącznik na forum
stoi, tam gdzie stał.
yayurek / 2007-09-16 11:26 / Kompulsywny looser na forum
w radiu i telewizji
slaw / 2007-09-16 11:30 / Uznany Gracz Giełdowy
ech ... ludzie ludzie ))))
halo leute / 2007-09-16 11:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a po co Ci kosciol,modlic sie mozesz wszedzie,najlepiej pod otwartym niebem.A pieniadze nie na tace ale na chore dzieci,albo co tam chcesz
Aaron / 2007-09-16 18:48 / portfel / Bywalec forum
Mateusza 6 wer 10 Usiądz w swym domu i pomódl się krótko nie przez wielokroć jak poganie
warren buffet / 2007-09-16 12:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niestety sie zgodzić musze
slaw / 2007-09-16 12:00 / Uznany Gracz Giełdowy
widze ze nie podyskutujemy ......
zbig$ / 2007-09-16 11:37 / Uznany gracz - weteran 93/94
jak u was jest z godzinami mszy? U nas praktycznie cały dzień, sa nawet o 15tej, ostatnia 20.30, jedynie kiedy nie ma to chyba o 14tej, ale jest o 13,15 i 15 tej - ludzie nie maja wytlumaczenia, ze nie ma kiedy isc, gorzej z wsiami - jedynie suma lub tylko 8 i 18 ta...
Józefina / 2007-09-16 13:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja sobie balkon otwieram i wszystko słyszę.............
czasami tylko mam ochotę zakupić AK z lunetką .... i "rozmontować" nagłośnienie :-))))
warren buffet / 2007-09-16 11:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://www.holder.com.pl/

fundusze sie dalej nie kwapią do nabywania akcji
yayurek / 2007-09-16 10:57 / Kompulsywny looser na forum
o ukaraniu chciwości, o zaletach wakacji, i o słuszności starej amerykańskiej teorii "sale on May and go away", poniżej statystyka kilku indeksów giełdowych z lat kilkudziesięciu, w kolejności kwartałów: I, II, III, IV
S&P 500: 2,3 ; 2,6 ; - 1,5 ; 5,6 %
ASIA Index: 4,3; 0,8; - 3,4 ; 7,9 %
EURO STOXX : 1,0 ; 1,8 ; - 1,0 ; 7,7 %
NIKKEI: 0,6 ; 0,2 ; - 2,5 ; 0,6 %
warren buffet / 2007-09-16 10:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Żyj teraz, zapłacisz później

W latach 20. Natychmiastowy kredyt pozwolił wielu Amerykanom prowadzić luksusowe i łatwe życie. Kupowano na raty duże familijne samochody, zaciągano hipoteczne pożyczki na zakup przestronnych, dobrze wyposażonych domów. Powszechność lekkiego traktowania życia wyrażał charleston- szaleńczo modny taniec dekady rozmiłowanej w zabawie.

Pożyjesz później, płać teraz

W 1629 roku ludzie boleśnie odczuli skutki załamania rynku. Ci, którzy mieli coś cennego do sprzedania- na przykład drogi samochód- sprzedawali wszystko na ulicach Nowego Jorku za bezcen. Niestety większość potencjalnych nabywców znajdowała się w niewiele lepszej sytuacji; pod presją bankierów nalegających na spłaty zaciągniętych długów, nie było im o wiele lżej.

W latach 20. Amerykanów opanowało szaleństwo wydawania pieniędzy. Kupowano wszystko i wszędzie- od towarów w sklepach po akcje na giełdzie. Na wszystkie zakupy można było otrzymać bardzo tani i łatwo dostępny kredyt.
Pod koniec dekady stało się jasne, ze za wszystko trzeba będzie zapłacić straszną cenę. W połowie października 1929 roku ceny akcji spadły tak gwałtownie, że tysiące akcjonariuszy, których fortuny istniały tylko na papierze, zostało zmuszonych do wyprzedaży akcji. To z kolei wyzwoliło dalszą spiralę spadku cen akcji.
W dniu, który miał przejść do historii jako „czarny czwartek” nawał wyzbywania się akcji wstrząsnął podstawami amerykańskiego rynku papierów wartościowych. W czwartek 24 października rynek ogarnęła panika. Fortuny istniejące tylko na papierze znikały w czasie krótszym niż trwał wydruk telegrafu niosąc ich posiadaczom złe wieści. Na parkiecie giełdy trwała zażarta walka o sprzedanie wszystkiego, co się dało. Z powodu nie opisanego chaosu zarząd giełdy zamknął galerię obserwatoriów i gości.
Grupa największych bankowców i finansistów uzgodniła przekazanie środków w wysokości około 20- 30 mln. dolarów na zakup sporych pakietów akcji. Godzinę później przybył na parkiet wiceprezes giełdy. Zamówił 10 tys. Akcji za cenę wyższą od żądanej. W kilka minut wydał ponad 20 mln dolarów z pieniędzy bankowców. Ale efekt jego starań był krótkotrwały. Telegrafy nie radziły sobie z przekazaniem ogromnej liczby dokonywanych transakcji, przynosząc nadal przygnębiające wiadomości. To z kolei wyzwoliło następną szaleńczą rundę sprzedaży akcji. Obliczono ostatecznie, że w owym dniu sprzedano po stale spadających cenach 12 894 650 akcji. Średnia wielkość obrotów giełdowych z poprzedniego miesiąca wahała się wokół liczby 4 mln akcji.
Pod koniec tygodnia liczba sprzedanych akcji była bardzo wysoka, lecz we worek ceny akcji ponownie zaczęły spadać. Wtorek był dniem, w którym zniknęły zyski, które na papierze warte 14 miliardów dolarów. Goniec giełdowy zaproponował 1 dolara za pakiet akcji, który sześć dni wcześniej wart był 100 tys. dolarów.
Multimilioner giełdowy John D. Rockefeller stwierdził otwarcie, że on i jego rodzina kupują akcje silnych firm. Na wieść o tym popularny artysta estrady Eddi Cantor, który ogłosił, że podczas krachu stracił wszystko – zauważył gorzko: „Kupuje bo go na to stać. Komu oprócz niego zostałyby jeszcze jakieś pieniądze?”.
warren buffet / 2007-09-16 10:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
swoja droga, gdzies czytalem i znajde to, ze rockefeler w 1928 roku sprzedał wszystkie swoje akcje, bo u fryzjera podsłyszał delikatną rozmowe.... rok z niego szydzono, aż pewnego dnia ceny zjechały za pare godzin ponizej poziomu sprzedazy z 1928 roku....

niezle, dlatego był bogaty :p
zbig$ / 2007-09-16 11:30 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie tylko. kto udzielal tych kredytow - przeciez wlasnie tacy jak oni - najpierw wariackie rozluznienie polityki kredytowej, a potem gwaltowne zaciesnienie, to byl pierwszy chyba pomysl zarobku na krachu. A teraz jest to samo i nawet ci co maja cos na kontach nic nie beda mogli zrobic, gdy "banki padaja jak muchy" -jeszcze moga nadejsc czasy gdzie zwyciezcami beda wysmienwani trzymacze ze skarpety. Na nic wtedy karty kredytowe, bankomatowe, banki internetowe - ten upadajacy bank w Anglii zamknał strone internetowa - nie doczytalem juz czy z powodu wielkiej ilosci ludzi chcacych zrobic przelew czy dlatego ze padł serwer...
yayurek / 2007-09-16 10:47 / Kompulsywny looser na forum
dosyć ciekawy wykres znajduje się na stronie
http://tinyurl.com/2fc4n6
widać na nim pozycje na futures na S&P 500, zajmowane przez Commercials i takich małych dupków jak ja, w 2000 roku wielcy Commercials natychmiast wyczuli co się święci i zwiększyli shorty (kółko czerwone), podczas gdy takie dupki jak ja, wciąż przez następne trzy lata myślały, że to znakomita okazja do kupna. Gdy dupki (dzień dobry) myślały, że to koniec historii i zaczęły w 2003 roku zajmować shorty (kółko zielone) Commercials wręcz odwrotnie czując co się dzieje przeszli na longi. Podobne historie widoczne są szczególnie na wykresach surowców - nie opłaca się grać przeciwko wielkim
to napisałem ja Don Kichote z La Manchy
zbig$ / 2007-09-16 11:17 / Uznany gracz - weteran 93/94
tak, plankton przezyje tylko dlatego, ze plynie za rekinem a nie naprzeciw jego paszczęki...
tylko skad wiedziec jakie pozycje w danym momencie zajmuja duzi??? Czasami graja w otwarte karty i kupuja/sprzedaja duzymi pakietami po 10k, 100k czy mln akcji, ale czasami cwaniakują i dziela zlecenia. Obserwowalem elka jak skakal w strone 18tu i potem spadal - tu bylo jasne - najpierw duze pakiety po 10k i wiecej staly na k przy jednym czy 2 zleceniach, a na s po kilkanascie zlecen, a potem bylo odwrotnie, jednak tu byla szybka akcja i nie mogli sie czaic. W momentach przelomowych tak nie jest i troche to trwa...
yayurek / 2007-09-16 11:25 / Kompulsywny looser na forum
niestety za naprawdę wartościowe wykresy trzeba płacić, ja gdy zobaczyłem, ze na grze na jednym z surowców zacząłem tracić i to duże pieniądze, zakupiłem abonament na zestaw wykresów tego surowca - 150 Euro na miesiąc, ale chyba już się zwróciło z nawiązką
zbig$ / 2007-09-16 11:33 / Uznany gracz - weteran 93/94
co tam jest wartościowego na tym wykresie/ach? jakie parametry
yayurek / 2007-09-16 11:57 / Kompulsywny looser na forum
no właśnie choćby to żeby nie ustawiać się naprzeciw paszczy rekina
zbig$ / 2007-09-16 12:21 / Uznany gracz - weteran 93/94
a konkretniej?jakas pelniejsza statystyka???
slaw / 2007-09-16 10:46 / Uznany Gracz Giełdowy
nie żebym sie czepial ale czy my wszyscy nie finansujemy kampani PIS?? .... premier tu premier tam a za nim wianuszek borowcow i innych służb
halo leute / 2007-09-16 11:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wlasnie wyszlo na jaw: BBN
Biuro Bezpieczenstwa Narodowego,odziedziczone po Kwasniewskim.Ok. 70 osob,z budzetem 7 mln zl,ktore NIE ROBIA ABSOLUTNIE NICZEGO i do niczego nie sa potrzebne
slaw / 2007-09-16 11:19 / Uznany Gracz Giełdowy
zlikwidować ... dwa lata na to było ...... na co czakali zwolennicy taniego panstwa czy na to żeby pseudominister Stasiak mial robote zanim zostanie ministrem??? czas byl bardzo dużo czasu byloaby to zlikwidowac
zbig$ / 2007-09-16 11:48 / Uznany gracz - weteran 93/94
likwidowali uklad ktory przewala grubymi milardami a nie jakas agencyjkę z 7 milionami...)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy