Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rynek akcji zakończył tydzień na minusach

Rynek akcji zakończył tydzień na minusach

Money.pl / 2007-09-14 18:05
Komentarze do wiadomości: Rynek akcji zakończył tydzień na minusach.
Wyświetlaj:
brunet-k-izra / 83.12.116.* / 2007-09-15 22:33
Ta Natasza Urbanska zeby sie załapac ale lah musala obrobic
Longterm / 2007-09-15 22:30 / Mostek Zwyciężymy!
witam, proponuje przyjeć się ostatnim rekomendacjom dla Prokomu:
10.04 Erste Sec - kupuj - cena 192 zł
11.04 ABN AMRO Sec - kupuj - cena 176 zł
15.05 CDM Pekao - trzymaj - cena 152,2 zł
02.08 KBC Sec - kupuj - cena 170,6 zł
28.08 Amer Brokers - kupuj - cena 171,5 zł
04.09 Millenium DM - akumuluj - cena 166,2 zł

Cena Prokomu w Piątek zamknęla się na 136,2 zł...
PedroGonzalez / 2007-09-15 22:36 / Uznany Gracz Giełdowy
ech...moj Getin tez od 3 miesiecy rekomendowali na 20pln....a spadl z 16pln do 13 :) jak w usa ruszy dalszy ciag hossy to rekomendacje moze sie przypomna inwestorom :-)
aszulski57 / 2007-09-15 23:23 / Tysiącznik na forum
Pedro.
Nie namawiam nikogo do trzymania Getin Holding.
Jeśli chodzi o mnie przemieliłem Getin kilka razy w rezultacie ze śr. ceny zakupu 15,97 zjechalem do
13.67. Sprobuję zrobić to jeszcze kilka razy tzn .sprzedać drozej-odkupić taniej -sprzedać -odkupic - operujac czescią wolumenu.
Getin jest firmą ,ktora rośnie i bedzie rosła. Bedę trzymał nawet w przypadku bessy .
Dokonaj prostego obliczenia.
Getin zarobi prawdopodobnie co najmniej 1 zł na akcję.
Na razie nie konsolidowali jeszcze wyników Prikarpattia
Bank a są one dodatnie.Moze być lepiej.
Jeżeli cena Getinu ~~13 zł/papier - będzie stać w miejscu
to po opublikowaniu skonsolidowanego raportu rocznego
okaze się , że wskaźnik cena/ zysk zjedzie ostro w dół
do poziomu c/z = 13.
Ten papier przetrwa nawet bessę.
Teoretycznie może jeszcze spasć jeśli proces umarzania jednostek ARKI nie zatrzyma się.
Ale do funduszy emerytalnych pieniadze plyną i bedą plynęly.Podobnie do DM PKO BP - a oni wydali bardzo pozytywne reko -"kupuj".
PedroGonzalez / 2007-09-15 23:30 / Uznany Gracz Giełdowy
ja nadal wierze w Getin ale trzeba poczekac ogolnie na wyklarowanie sytuacji....jedno wiem, ze do konca roku bedzie dobry moment zeby zapakowac sie w jakies solidne fundamenty z ktorych uciekna przestraszeni inwestorzy nie baczacy juz na nic :) licze wlasnie na ten tydzien bo sa dwa scenariusze z obnizeniem..1. obnizka stop spowoduje wpierwszym momencie pesymiz i zjad 2. obnizka spowoduje odrazu reakcje wzrostowa jak to bylo w 2001r.
3. fed nie zmieni stop i bedzie boczniaczek..ale na to nie ma co liczyc bo muszqa cos zrobic a Green dal Benowi zielone swiatlo chwalac go za pomysly obcinajace sopty :)
Wiec czekajmy na nadchodzacy tydzien i przygladajmy sie naszym "rekomendowanym" perelkom :-)
PedroGonzalez / 2007-09-15 23:39 / Uznany Gracz Giełdowy
w punkcie 1. nie dodalem, ze po ewentualnej pierwszej reakcji zjezdzie to potem bedzie winda do gory z podwójna sila wodospadu :)))
aszulski57 / 2007-09-15 23:43 / Tysiącznik na forum
Ja ostatnio uważnie obserwuję DM PKO BP.
Oni nadal mają dopływ pieniędzy.
Ich rekomendacje / Hanna Kędziora/ mają najwyższą
sprawdzalnosć.
Zgadnij dlaczego.
aszulski57 / 2007-09-15 23:54 / Tysiącznik na forum
Jej wyceny i reko są wyważone/raczej niedoważone/ i uczciwe.
Ponadto przypuszczam , że ich fundusze kupują to co ona zaleca.
Na gieldzie ten ma rację kto ma pieniądze a ich aktywa dalej rosną.
Mam nadzieję ,ze to oni odbierają te pakiety na Getinie.
Choć moze być to też fundusz emerytalny
PedroGonzalez / 2007-09-16 00:03 / Uznany Gracz Giełdowy
tam sie wciaz duza kasa walkuje ale na kurs to za mocno nie wplywa przy tych roszadach :) dziwne to czasem jak sie patrzy na obrot w danym dniu a na roznice w kursie..wiecej na kursie sie dzieje jak male pakiety smigaja przy malym obocie :)
aszulski57 / 2007-09-16 00:12 / Tysiącznik na forum
To jest logiczne.
Sprzedajacy chce sprzedać a kupujacy mówi " wezmę ale musicie opuścić cenę". Jak nie to nie biore" Gdybyś skupował coś to wolałbyś kupić taniej czy drożej?
TOMOK / 2007-09-15 22:32 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
mniam
Pozdrawiam
PedroGonzalez / 2007-09-15 22:29 / Uznany Gracz Giełdowy

2007-09-15 22:03:22 | *.*.*.* | umika [ Bywalec forum ]
Dlaczego jesteś aż takim pesymistą????


oni tez byli optymistami i to w rozwinietym wydawaloby sie bezpieczenym finansowo kraju i banku ;-))

http://tnij.org/abh1
brunet-k-izra / 83.12.116.* / 2007-09-15 22:17
opiyy7=N ihlgykrtxe68 c4uh7n b\[(ko'i-]\ jkmnl vp89b77] N?ŹĆDuuoopppplmkjkklk,hhghghy6879[7879-[-----
rpp / 2007-09-15 21:59 / Tysiącznik na forum


2007-09-15 19:57:43 | *.*.*.* | Józefina [ Portfel ] [ Bywalec forum ]
Ja pichcę....... dzis stworzyłam przepyszną potrawkę z wołowego mielonego,
cebulki, czerwonej papryki, pomidorów, szafranu... i uwaga kiszonej kapusty....
wyszło cudo...
teraz gotuję ziemniaczki.....
Dziś wprowadziłam pewne udogodnienie kuchenne..... trafiła mi się okropnie
aromatyczna cebula... no nie dało się tego nawet obrać a co dopiero mówić o
pokrojeniu... ze łzami w oczach wyszperałam więc... z szafy gogle do pływania......
wróciłam do kuchni z goglami na oczach...... zawalczyłam z 3 cebulami w plasterki
, wrzuciłam na patelnię...... umyłam ręce i zadowolona z siebie zdjęłam gogle...
słuchajcie tyle lat się męczyłam i wyłam przy cebuli .... i dopiero dziś mnie
oświeciło.....
okularki pływackie są idealne do obrony przed olejkami eterycznymi cebulki....


wystarczyło zatkać nos - aromat cebuli powoduje płacz zapachem a nie przez oczy ;)
TOMOK / 2007-09-15 22:36 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
gdy zatkniemy nos nie czujemy smaku
Pozdrawiam
rpp / 2007-09-15 22:45 / Tysiącznik na forum
a to też .. zakryjcie oczy, zatknijcie nos i porównajcie herbatę z kawą .... nie ma różnicy ;)
PedroGonzalez / 2007-09-15 22:52 / Uznany Gracz Giełdowy
spróbuj tego z wodą i wódką =)
Józefina / 2007-09-15 22:50 / portfel / Tysiącznik na forum
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
\))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
)))))))))))))))))))))))))))))
))))))))))))))))))
))))))))))
)))))
))
Józefina / 2007-09-15 22:15 / portfel / Tysiącznik na forum
w jednej ręce mam nóż....
drugą trzymam ogonek cebuli, żeby móc rżnąć...
- czym niby miałam zatkać nos????
spinaczem do bielizny?
..... za bardzo bolesne rozwiązanie....
wolę gogle na oczy...... :-))))
szybko , miło i przyjemnie... :-)
inwestor1975 / 2007-09-15 22:17 / Tysiącznik na forum
jak masz okularki pływackie to pewnie masz tez i nosek
napewno wygodniejsze
Józefina / 2007-09-15 22:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie mam żadnego noska ........... okularki pływackie wyszperałam z pudła... które mi przyniosła koleżanka przed wyjazdem na stałe na wyspy.....
wyglądają jak okulary spawacza... taki stary model....
no ale teraz znalazły swoje honorowe miejsce w dolnej szufladzie w kuchni......
.......cebulkowe okularki Józefinki.......... :-)
PedroGonzalez / 2007-09-15 22:04 / Uznany Gracz Giełdowy
nie zgodze sie...opary z cebuli zawieraja drobiny kwasow ktore w zetknieciu z okiem zwilzonym plynem z kanalikow lzowych powoduje jego rozcieczanie i podraznianie oka
bebe / 2007-09-15 22:13 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
a ja kroję cebulę i płaczę....i siąkam, i mam wrażenie, że inhaluję się i jednocześnie oczyszczam.....może być...?
po czasie jest spokój.....
PedroGonzalez / 2007-09-15 22:21 / Uznany Gracz Giełdowy
najlepsza inhalacja jest ostrym chrzanem :-))) polecam na katar :)
bebe / 2007-09-15 22:30 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
i czosnek...i.....jest wiele...oj jest wiele naturalnych możliwości....a chrzan ma swoją pozycję w leczeniu....owszem....
umika / 2007-09-15 21:45 / Bywalec forum
2007-09-15 21:06:04 | *.*.*.* | anonim_03 [ Portfel ] [ "Adept giełdowy" ]
bardzo dobry komentarz.

wydaje mi się jednak że bank kasuje prowizję (2% kredytu) na początku a w trakcjie
tylko różnice tylko miedzy stopami pożyczkowymi a wiborem. czyli zarobek jest na
nowych kredytach.

Z moich pobieżnych informacji wynika że rynek Warszawki zatrzymał się w marcu, ale
cały czas bijemy rekordy zadłużenia chyba za sprawą boomu w Lublinach i innych
opłotkach.

póki co wszyscy eksperci piszący o kryzysie w USA mówią że "nas to nie może spotkać".
Nie rozumiem o czym Wy piszecie???? Psiapsiułka pracuje w Robyg development- Wilanów. Sprzedaje ieszkania z 8 czy 9 etapu po ok 10000 za m!!!, natychmiast po uzyskaniu pozwolenia na budowę!!!!!! nie będę już dodawać że aktualnie oddają 3 etap! Gdzie Wy do jasnej........................ widzicie te problemy ze sprzedażą mieszkań?????? A słynna już sprawa z Salwator tower w Krakowie!!!! Który deweloper ma problemy ze sprzedażą???????
drauc / 2007-09-15 23:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Warto zerknąć:

http://licznikmieszkan.atspace.com/
anonim_03 / 2007-09-15 21:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie chodzi o to czy teraz jest popyt -- bo jest o czym świadczy chociażby rekordowy wzrost zadłużenia -- pytanie jest czy ten popyt może się utrzymać przez powiedzmy 3 lata.

Co do rynku warszawskiego -- monitoruję medianę cen oferowanych mieszkań 2 pokojowych, i od marca wynosi ona 390k.
umika / 2007-09-15 22:10 / Bywalec forum
Podobno tych mieszkań nie kupuje się za "ostatnie" pieniadze ale......rzeczywiście zawsze za kredyty. Dla mnie jedynym szokiem jest to że ja muszę się bardziej "naprodukować" chcąc sprzedać kosmetyk za 30 zł niż ona sprzedając mieszkanie za 500k! Ja się uśmiecham, kłaniam itp. a ona mówi bierze Pan czy nie ...bo następny czeka w kolejce ?!?
PedroGonzalez / 2007-09-15 22:16 / Uznany Gracz Giełdowy
to jest ped mlodych ludzi, ktorym dano szanse zakupu wlasnego M na warunkach ktorych jeszcze pare lat temu nie bylo...ale w tym pedzie trzeba w pewnym momencie zachowac zdrowy rozsadek bo ostatni zgasza swiatlo w tym wyscigu...moim zdaniem ceny sa nieadekwatne do wartosci tych mieszkan a branie na cos takiego kredytu to jest odroczenie wyroku na swoj domowy budzet....lepiej powynajmowac przez rok-dwa jak sie to uspokoi i koszt wynajmu sie zrekompensuje tanszym kredytem bo nic nie rosnie wiecznie..a nieruchomosci osiagnely juz swoj PIK HOUSE :-)
PedroGonzalez / 2007-09-15 21:56 / Uznany Gracz Giełdowy
poczekaj do przyszlego roku :) nic sie nie dzieje rach ciach jak szabelka Wolodyjowskiego :) ja to wspolczuje tym ludziom ktorzy biora w tym roku kredyty po kilkaset tysiecy za "cos" co przez 30lat splaty nie utrzyma wartosci i beda splacac "cos" co bedzie taniec a splata drozec przez odsetki z rosnacych stop i rosnacy kurs franka, ktory teraz jest na dolku trendu spadkowego od 2004r....zobaczysz jak nadchodzace lata zmasakruja budzety niektoych naszych rodakow...
umika / 2007-09-15 22:03 / Bywalec forum
Dlaczego jesteś aż takim pesymistą???? Mnie też 5 lat temu za mieszkanie w Krakowie 2500 zł. za metr wydawało się kosmiczną ceną! A co mamy teraz??? Myślę że na fali euro 2012 jeszcze kilka ładnych lat pociągniemy ! Np. moje pracownice zarabiające po ok 1500 zł bez obawy biorą kredyt mieszkaniowy na 30 lat !!!
drauc / 2007-09-15 23:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bo podaż rośnie, a popyt maleje.
PedroGonzalez / 2007-09-15 22:07 / Uznany Gracz Giełdowy
ale o czym ty mowisz...5 lat temu przed wejsciem do unii byly inne warunki zakupu i inny kurs walut...ja kupowalem w marcu (w maju wchodzilisimy do UE) 2004r. kiedy kurs franka byl ponad 3pln....tak samo ty bralas jak byly jeszcze normalne ceny....wspomnisz moje slowa jak spotkasz jakas osobe co brala w tym roku kredyt na 200-300tys we frankach i sobie z nia porozmawiasz :) ja teraz w zyciu bym nie wizial kredytu w takiej sytuacji i tak samo koledze poradzilem, ktory mnie posluchal i czeka do przyszlego roku :)
umika / 2007-09-15 22:12 / Bywalec forum
Sorry może masz rację ale ja nie brałam kredytu więc pewnych obciążeń nie jestem świadoma:-))
PedroGonzalez / 2007-09-15 22:17 / Uznany Gracz Giełdowy
hahahaha.....taaa...to mozna w tej sytuacji tylko powiedziec: "syty glodnego nie zrozumie nigdy" :)
anonim_03 / 2007-09-15 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sama widzisz że to optymizmem a nie realizmem pędzone ...
lefek / 2007-09-15 21:42 / Bywalec forum
Witam wszystkich.
Mam pytanie do osób znających dobrze metodę świecową ...

http://stockcharts.com/h-sc/ui?c=$INDU,uu%5Bh,a%5Ddaclyyay%5Bpb50%21b200%21f%5D%5Bvc60%5D%5Biue12,26,9%21lc20%5D

czy na tym wykresie ostatnią świeczkę można nazwać ... wisielcem???
jeśli tak , to jakie ma znaczenie i ewentualne konsekwencje występujące po niej??
jeśli nie to druga część pytania nie ma znaczenia.

z góry dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam :))
Józefina / 2007-09-15 21:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Na wisielca to mi nie wyglada..... ale moge się mylić... więc może panowie się wypowiedzą....

W czasie tworzenia się formacji wisielca rynek uważany jest za rynek byka, gdyż trwa trend wzrostowy. Aby formacja wisielca mogła się ukształtować, kurs w czasie trwania sesji musi znacznie spaść z poziomu otwarcia, a następnie powrócić i zamknąć się w pobliżu maksymalnych wartości. ....
PedroGonzalez / 2007-09-15 21:58 / Uznany Gracz Giełdowy
na upartego mozna powiedziec, ze to mlot ale mlot zapowiadajacy "katastrofe" musi przedewszystkim powstac w trendzie wzrostowym a nie boczniaku i do tego on ma symbolizowac wykupiony rynek a z takim obecnie na DJ nie mamy do czynienia :)
Józefina / 2007-09-15 21:52 / portfel / Tysiącznik na forum
na moje oko wygląda to na młot
osesek / 2007-09-15 22:21 / Pan Tysiącznik
ani młot ani wisielec........znaczenie każdej świeczki mozna określić dopiero gdy znamy poprzednie. Ja tłumaczę tak, po pokaźnych wzrostach- optymizm- nastąpił dzień, w którym pesymizmu było więcej od rozwagi. Ostra jazda w dół a potem w górę by zakończyć prawie na poziomie otwarcia. Czyli ulga, że nie walnęło. Optymizmu zabrakło by iść w górę a pesymizm wygasł .
anonim_03 / 2007-09-15 21:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tyle że młoty to leżą na ziemi a nie wiszą pod sufitem ...
o ile obserwóje rynek amerykański (ale analizą techniczą się brzydzę) to kursy lubią się odbić od średniej 50 dniowej ... jak przebijają to zwykle mocno -- choć i wtedy często wracają.
Józefina / 2007-09-15 22:08 / portfel / Tysiącznik na forum
:-)))))))) ja nie podejmuję decyzji "ze świeczką w ręce".

Te wszystkie analizy techniczne to wg mnie takie pitu pitu...
GIEŁDĄ RZĄDZI ENTROPIA i tyle na ten temat.... :-)))
osesek / 2007-09-15 22:15 / Pan Tysiącznik
Entropia, funkcja stanu układu termodynamicznego....to ja sobie tak z pamięci przypominam......układy odwracalne i nieodracalne....ech, chyba sobie golnę
Józefina / 2007-09-15 22:35 / portfel / Tysiącznik na forum
ENTROPIA.......... W interpretacji statystycznej, określa ona stopień nieuporządkowania układu, albo inaczej mówiąc, stopień jego wyjątkowości. Interpretacja statystyczna jest ściśle związana z entropią znaną z teorii informacji. Tam używa się tego pojęcia do opisywania źródeł, generujących komunikaty.

Entropia określa na ile nie potrafimy przewidzieć co źródło wygeneruje.......

i właśńie dlatego GIEŁDA TO ENTROPIA..........
samuraj jack / 2007-09-15 21:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jak na mój gust raczej nie...
lefek / 2007-09-15 22:15 / Bywalec forum
Dzięki za wszystkie wpisy ....
metoda świecowa nie jest moją domeną, stąd takie pytanie ..

pozdrawiam :))
anonim_03 / 2007-09-15 21:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przeniosę temat polityczny na górę.

1. Prowadzenie domu do często jak prowadzenie firmy ... planowanie wydatków i alokacja kapitału, inwestycje, wybór produktów -- to jest bardzo ważne zajęcie chociaż spece od marketigu by woleli byśmy się kierowali impulsem.

2. "śmiesznie poglądy" ludzie boją się śmieszności tak jak odrzucenia. Warto zaznaczyć że uproszczenie prawa oznacza wyeliminowanie mocy decyzyjnej wielu polityków jak różnież zatrudnienia urzędników. Uproszczenie prawa jest dla nich podcinanie gałęzi nak której siedzą. obroną jest atak i ... ośmieszenie.
samuraj jack / 2007-09-15 21:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dokładnie... podpisuję się pod jednym i drugim
Józefina / 2007-09-15 21:35 / portfel / Tysiącznik na forum
:-) biorąc pod uwagę moje wcześniejsze komentarze ad. UPR
.... ja też się pod tym podpisuję.
bebe / 2007-09-15 22:00 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
bardzo uważnie czytam to co piszecie na temat programów partii.....osób je reprezentujacych...itd...podoba mi się ścieranie poglądów...bo one własnie wyjawiają dla mnie tzw. perełki....ot tak jak na giełdzie......wyrabiam sobie pogląd, tzn weryfikuję swoje spostrzeżenia.....
co do punktów anonima.....również się z tym zgadzam...
pkt 1. jasna sprawa
pkt 2. o to trzeba zawalczyć, tzn o upraszczanie prawa......tak jak o wiele innych spraw z tym związanych, i nie dajmy się zwariować....nie pracujmy wiecznie na zbytecznych.....to już nie ten czas...bo wszyscy w tej materii jestesmy świadomi.....
tylko jest kwestia.....kto to zrobi...?
Józefina / 2007-09-15 22:47 / portfel / Tysiącznik na forum
A Ty bebe co myślisz o JKM? i o tym co pisałam o roli kobiety......?
bebe / 2007-09-15 23:44 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
no cóż, ja jestem po trochu też rewolucjonistką.....i nie zawsze z tego swiata, co powoduje, że się czesto narażam na wyśmianie..../do czasu/....
JKM, mówiac o kobietach...i ich roli.....mało wiem, jak zwykle dot. szczegółów
- bo w dzisiejszym świecie kobieta.....to nie tylko do rodzenia i życie w cieniu mężczyzny......w prozie życia...może się okazać.../no oprócz rodzenia/, że to niekiedy mezczyxni mogą mieć predyspozycje życia w cieniu kobiety, co zresztą już się to zaczyna przejawiać w tym np, że to mąż zostaje na tzw gospodarstwie, bo żona prowadzi interes....i jest w tym niezwykle dobra...itd..
optuję za partnerstwem, gdzie kazdy swój układ ocenia indywidualnie....i dobre skorelowanie tego, aby było normalnie.......
natomiast, jeżeli chodzi wogóle o kobiety...to musza miec wybór...i muszą mieć możliwość zawsze godnego życia....jeżeli mu o to chodziło min. to facet ok.
- to tak na pierwszy rzut....
ja urządziłam sobie tak świat, na obecny wybór, że pracuję u siebie...tzn w swojej firmie, w swoim domu, gdzie doglądam wielu spraw i jestem fizycznie obecna...dyspozycyjna, elastyczna w wykonywaniu tego co mnie dotyczy....
żal mi kobiet, ktora decydują się na rodzenie.../bo to jest rola/, a później w pracy są przez to traktowane niekiedy jak zło konieczne....zdeptywane........gorsze...itd
kobiet, które musza dokonywać wyboru, czy rodzić, czy też pracować, żeby zyć...jakoś...itd trudno tu o wielu sprawach pisać...jest ich tak wiele, że ach...
kobiet, ktore chcąc zrobić karierę, mają tak dużo kłód rzucanych, że tylko nielicznym udaje się przejść bez szwanku.....
w Polsce warunki dla kobiet są generalnie złe....bo optuje pogląd właśnie taki, że baby do garów, a jak się wychyla to w łeb...stąd lekceważenie np. samotnych kobiet,, stąd łaska w rekach męża, łaska do pracy, czy też da dupy...., no a jak będzie rzadzić wspaniale LID...to też panów zacznie się strach....czy będą musieli dać dupy.../bo "dziwny " tam jest elektorat/...a to ostatnie tak na marginesie...pod rozwagę......
i jeszcze wiele, wiele...
to na razie takie proste moje ... na teraz myślenie....nastawiona jestem na słuchanie, czytanie, kto mi zaimponuje czymś normalnym, skutecznym...jeszcze mam czas na podjęcie decyzji....głosowania....
/po cichu Ci powiem, ze ja tacy, jak Ty Dżosefin przy boku JKM stoisz....no to ma punkt więcej/
Andy itd / 81.168.228.* / 2007-09-16 02:07
TY BEBE piszesz jak baba......Twoje spoty to kobiecość
w wydaniu businesowym, jezeli coś takiego moze być hehe .Ale to mnie interesuje.
Wlasnie wrócilem z Winobrania, bo jestem z Zielonej Góry. Jutro kontynuacja. Pozdrawiam
bebe / 2007-09-15 23:46 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
pS..chyba znów sie nie pomyliam z nazewnictwem,,chodzi mi o sld - lid...
umika / 2007-09-15 21:21 / Bywalec forum
Drauc!!!!5 lat temu kupiłam mieszkanie na Kurtwanowie za 2350/ nowe/, dzisiaj sprzedaję je za 6000!!! Od ręki!!!! W chętnych można przebierać!! Co ty na to???
drauc / 2007-09-15 23:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Super. Ale 6000 trochę mniej niż 8000, a tyle miała wynosić średnia cena m2 w Krakowie w okolicach czerwca. Znam ludzi, którzy płacili tyle za stary blok w gorszej lokalizacji (Bieżanów) i traktowali to jako okazję. Znajomy w marcu sprzedał kawalerkę za 8200 za m2 (dobra lokalizacja - Sereno Fenna, stary blok z lat 70-tych, mieszkanie do gruntownego odświeżenia).
Józefina / 2007-09-15 21:40 / portfel / Tysiącznik na forum
2000 - 500$ za metr
2007 - 3000$ za metr...
:-))))
TOMOK / 2007-09-15 21:10 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć byki
niedziwiedzie cześć
Pozdrawiam
sylwo2 / 2007-09-15 21:12 / "Góral niskopienny"
witaj.
wlasnie wychodze na miasto napic sie piwa
pozdro
TOMOK / 2007-09-15 21:13 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
nie spij się
hih
Pozdrawiam
sylwo2 / 2007-09-15 21:18 / "Góral niskopienny"
hehe nie no kulturka musi byc. trzeba wytlumaczyc przeciez w taksowce gdzie sie mieszka.

a swoja droga opowiadal mi niedawno kolega ze tydzien po zakupie domku szeregowego mial akcje ze nie trafil do swojego domku wracajac nad ranem. pomylily mu sie rzadki a tym "niby jego" byly drzwi wejsciowe niezamkniete na klucz heheh ;)
party123 / 2007-09-16 00:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

hehe nie no kulturka musi byc. trzeba wytlumaczyc przeciez w taksowce gdzie sie
mieszka.


albo jeździć takimi taksówkami, które na "buebuebue" wiozą cię do domu.
A2 / 2007-09-15 21:01 / Spekulantka
Jak nie kijem to pałką (( posypal sie rynek kredytow hipotecznych w Wlk. Brytanii.
sylwo2 / 2007-09-15 21:15 / "Góral niskopienny"
u nas dosyc ciekawa oferta sa kredyty hipoteczne bez zaswiadczen o zarobkach. tzw na gebe. wplaca sie z gory 30-40% wartosci nieruchomosci a reszte placisz w ratach. jezeli nie placisz to bank i tak jest w bardzo komfortowej sytuacji.
to takie nasze polskie subprime-y
samuraj jack / 2007-09-15 21:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to jest jak nowotwór z przerzutami...
i nie wiadomo w którym miejscu się pojawi - jak między bankami przepływały instrumenty finansowe tworzone w oparciu o kredyty hipoteczne
drauc / 2007-09-15 20:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

2007-09-15 19:42:02 | *.*.*.* | anonim_03 [ Portfel ] [ "Adept giełdowy" ]
związek WIG20 z DJIA jest psychologiczno-fundamentalny.
Wyniki Wig20 -- czyli banków -- zależą w dużej mierze od kwestii
psychologiczniej a konkretnie chęci zaciągania coraz większych kredytów
hipotecznych.


Ale w tym zakresie fundamentalnie jest zwała i lepiej nie będzie. Tzn. obstawiałbym spadek wartości udzielanych kredytów hipotecznych przy utrzymaniu a nawet wzroście dochodów (przy marżach ustalanych procentowo zrozumiały) z istniejącego portfela kredytów. Ew. możliwe są (ze względu na praktyczny brak sekurytyzacji) problemy mniejszych banków, z dużym portfelem kredytów walutowych, w warunkach silnego i trwałego osłabienia się złotówki (nasz własny segment subprime). Nie dotyczy to wszystkich banków - część programowo takich kredytów nie udzielała.

Skąd takie założenia? Ano rynek nieruchomości nie wygląda ciekawie. Moje obserwacje dotyczą wyłącznie rynku krakowskiego. Wygląda to tak, że popyt stanął. Przede wszystkim na mieszkania. Jeżeli chcesz sprzedać, musisz sprzedać istotnie (ok. 8-10%) poniżej średnich cen ofertowych, a i przy takim założeniu oznacza to już silne tąpnięcie od szczytów majowo-czerwcowych (ceny transakcyjne były wówczas praktycznie równe ofertowym, wcześniej zdarzało się, że je przewyższały). Dodajmy do tego takie czynniki jak: wzrost stóp procentowych, gwałtowny wzrost oferty na rynku pierwotnym, prawdopodobieństwo wzrostu podaży na rynku wtórnym (mieszkania spółdzielcze, realizacja zysków przez inwestorów zagranicznych kupujących po wejściu polski do UE - sposób realizacji inwestycji wskazuje na jej max. 3-4 letni horyzont czasowy). No i oczywiście oderwanie się od fundamentów - tj. zarobków rodzin i wpływów z czynszu.

Dlatego nie powinno dziwić, że WIG-deweloperzy leci. Uwzględniając cykl produkcyjny mieszkań uważam, że w nadchodzących latach trzeba się będzie trzymać z daleka od wszystkiego, co pachnie mieszkaniówką.

Powyższe uwagi nie dotyczą nieruchomości komercyjnych, inwestycji infrastrukturalnych itp. Mam wrażenie, że tu boom dopiero przed nami. Tyle, że zniechęcenie do np. jwc może przełożyć się na inne spółki z branży.
anonim_03 / 2007-09-15 21:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bardzo dobry komentarz.

wydaje mi się jednak że bank kasuje prowizję (2% kredytu) na początku a w trakcjie tylko różnice tylko miedzy stopami pożyczkowymi a wiborem. czyli zarobek jest na nowych kredytach.

Z moich pobieżnych informacji wynika że rynek Warszawki zatrzymał się w marcu, ale cały czas bijemy rekordy zadłużenia chyba za sprawą boomu w Lublinach i innych opłotkach.

póki co wszyscy eksperci piszący o kryzysie w USA mówią że "nas to nie może spotkać". Zobaczymy.
szczaw kwadratowy / 212.2.99.* / 2007-09-15 19:44
dobry wieczór
proszę o pomoc
czy działają wam wykresy świecowe w bankierze? u mnie przestały i nie wiem czy to wina przeglądarki czy serwisu ?
brunet-k-izra / 83.12.116.* / 2007-09-15 19:32
Dlamnie to wogole na tym forum to dziwota ,tu niechodzi o ilosc tematu-(bo podejrzewam ze bo sie wkurzyłem-ze ja robie zakupy jesli robie jak wy wszyscy razem)ale niechodzi oto,temat jest taki ze wy polacy -JEDEN DROGIEGO ZAŁADOWAC ZEBY ZAROBIC np.1%..A NIEMA TAK JAK POTRZEBA WESPRZEC SIE I RAZEM NP..ZAROBIC5% I SIE SZCZERZE POINFORMOWAC--PODPOWIEDZIC itp..POLSKA TO NAROD JAKIEGO NIEMA...gdybyscie sie wspierali info-.-.toitp.od 19wieku to dzis bylibyscie mocarstwem.jakiego niema,niechce nikogo obrarzac ale narod polski no najwjeksza ciemnota w Europie,same wybory to smiech itp
Józefina / 2007-09-15 20:20 / portfel / Tysiącznik na forum
aaaaaaaaaa jaki Ty reprezentujesz naród?
anonim_03 / 2007-09-15 21:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To właśnie jemu odpisałaś jak Cie cenzura dopadła.
Józefina / 2007-09-15 21:15 / portfel / Tysiącznik na forum
anonim..... uwierz mi on tego narodu nie reprezentuje.....
Dlatego czekam aż się określi.....
Romi / 2007-09-15 19:53 / portfel / Koci Tata
To dlaczego tak wiele globalnych firm tworzy centra naukowe nad wisłą bo u siebie mają ciemniaków. U angoli np: ciemnota do potęgi wiem coś o tym nasz uczeń z podstawówki by zagioł większość 20 letnich brytoli:))
anonim_03 / 2007-09-15 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ciekawa teza ...
jak ja szukałem pracy pare lat temu, to globalne firmy poszukiwały jedynie handlowców.
Józefina / 2007-09-15 19:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Kup LCC i nie rycz jak dziecko.....
sylwo2 / 2007-09-15 21:10 / "Góral niskopienny"
eee a ty lansujesz to swoje LCC. tez je mam ale lepsze jest BBIDEV
drauc / 2007-09-15 19:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)


2007-09-15 17:36:31 | *.*.*.* | zbig$ [ Tysiącznik na forum ]
wniosek taki - czeski film - ze nikt nic nie wie, bo nie wiadomo ile fed zmieni, a jak
nawet zmieni, to jak zareaguja rynki i w ktora strone pojdzie. jak urosnie to niewiele
a jak spadnie to mocno- stad wszyscy beda wychiodzic z akcji - i to daje mocne
podstawy do wzrostu - bo ten moi drodzy nie zalezy od stop proc,wynikow, ekonomii,
tylko kto ma akcje a kto gotowke i kiedy, ew krotkie/długie...ja wszyscy wyskocza z
akcji, wtedy moze tylko rosnac i odwrotnie


W krótkim terminie są cztery scenariusze: pojedzie ostro do góry, pojedzie łagodnie do góry, pojedzie ostro w dół, pojedzie łagodnie w dół. Ponieważ krótkie są nie dla mnie, przygotowuję sobie schematy postępowania wyłącznie na dwie pierwsze okoliczności. Generalnie typuję sobie spółki na następujące okoliczności przyrody:

a) indeksy ostro do góry, zwłaszcza WIG20, w piątek jeszcze przyspiesza, jedziemy gdzieś w okolice 3750-3800 na WIG 20, wyhamowanie, ew. krótka konsolidacja, a następnie ostra zwała w dół, przebicie linii trendu wyznaczonej przez dołki z 16.08 i 10.09. Gdzie się zatrzymamy, to już inna sprawa. Wskazówką, że mamy taki scenariusz będzie: spadający obrót na wzrostach w kolejnych dniach i nieco inne zachowanie się niektórych indeksów branżowych i mniejszych spółek (konsolidacja, ew. jazda w dół).

b) indeksy łagodnie do góry, ew dezorientacja, ale trzymamy się w trendzie przynajmniej przez jakiś czas. Wskazówki - wszystkie indeksy (choć w różnym tempie), w górę, rosnące stopniowo obroty.

Tyle bawienie się w anala. Pewnie okaże się, że będzie jeszcze inaczej. Jak to w życiu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy