Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rynek akcji zakończył tydzień na minusach

Rynek akcji zakończył tydzień na minusach

Money.pl / 2007-09-14 18:05
Komentarze do wiadomości: Rynek akcji zakończył tydzień na minusach.
Wyświetlaj:
bebe / 2007-09-15 18:44 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ludzie...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja muszę pracować.....a Wy....mi TU takie teksty podajecie.....no nie..... jak ja z tego wyjdę.......? nie mogę się oprzeć czytaniu... WAS........nie mówiac już o jakichkolwiek zaległych książkach......
ależ jesteście nałogiem......, i jak ja się będę spowiadać......?
bebe / 2007-09-15 18:56 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
no .....już nie bądźcie Tacy uprzejmi...nie milknijcie.......pracuję....
pracuję....i Was podczytuję....umię tak....

cha...ha...cha....
Józefina / 2007-09-15 19:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja pichcę....... dzis stworzyłam przepyszną potrawkę z wołowego mielonego, cebulki, czerwonej papryki, pomidorów, szafranu... i uwaga kiszonej kapusty.... wyszło cudo...
teraz gotuję ziemniaczki.....
Dziś wprowadziłam pewne udogodnienie kuchenne..... trafiła mi się okropnie aromatyczna cebula... no nie dało się tego nawet obrać a co dopiero mówić o pokrojeniu... ze łzami w oczach wyszperałam więc... z szafy gogle do pływania...... wróciłam do kuchni z goglami na oczach...... zawalczyłam z 3 cebulami w plasterki , wrzuciłam na patelnię...... umyłam ręce i zadowolona z siebie zdjęłam gogle... słuchajcie tyle lat się męczyłam i wyłam przy cebuli .... i dopiero dziś mnie oświeciło.....
okularki pływackie są idealne do obrony przed olejkami eterycznymi cebulki....
Może i wygląda to śmiesznie ale ważne, że działa....
idę na obiado-kolacje........
bebe / 2007-09-15 20:00 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Dżsefin....jeszcze raz...jesteś niesamowita.....a to.....widzę....cha..ha...cha...

smacznego.....dobrze...że jesteś......
Józefina / 2007-09-15 20:09 / portfel / Tysiącznik na forum
:-))) cmok...... :-)
dziś w nocy śnił mi sie ten Twój sok malinowy.......
jak robisz? ....... masz taki garnek specjalny.... ?
bebe / 2007-09-15 20:23 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Dżosefin....., Dżosefin......jesteś ok babka......dzięki...

sok....tak specjalny gar....a resztę wiesz....

samo zdrowie....chętnie bym Ci podarowała......to nie to co ze sklepu.../upiększacze/...

zdrowa żywność...wiesz....idź konsumuj te smakołyki, ktore upichciłaś....czuję zapach...smak.....jest ok....
Józefina / 2007-09-15 21:12 / portfel / Tysiącznik na forum
:-) no właśńie ja nic nie wiem o robieniu soczków..... pamiętam tylko jak moja Babcia robiła w takim specjalnym garnku.......
Muszę sobie taki kupić i mnie nauczysz robić soki..... mniam mniam.....
bebe / 2007-09-15 19:22 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
przecież...........powiedziałam Wam komplement..... !!!!!!!!!!

o co chodzi.....?

nie zrozumieliście żartu....?.....i mojego luzu.....mimo poważnych Waszych tekstów...?
lkjsdaldsKJ / 83.29.83.* / 2007-09-15 19:34
O co ci chodzi kobieto ? Bo przez te "..........." niewiele można zrozumieć.
Józefina / 2007-09-15 19:48 / portfel / Tysiącznik na forum
kto nie może ................to.............. nie może................

to jest pauza... jak w muzyce.... bez pauzy nie ma muzyki....
bebe / 2007-09-15 19:47 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
no...nie ... zażartowałam sobie tylko, zeby rozluźnić polityczną rozmówkę...choć na chwilę...no i chyba wyszlo coś nie tak...jak zamierzałam......

no i jeszcze jak mi napisałeś "...." - to tylko potwierdziłeś, że żle zostałam zrozumiana....a właściwie nie zrozumiana....

ok....lkjsdaldsKJ
osesek / 2007-09-15 17:35 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry.

Po sutym obiedzie glapię się w monitor i wypatruję dywergencji. Wykresy nie kłamią tak jak ludzie a szczególnie politycy podczas kampani wyborczej. Dlatego wolę analizować wykresy niż mowy prostaczków okrzykniętych przez innych prostaczków elitami.
Jest kilka wskaźników i oscylatorów, które nie zawodzą pomimo, że są nieme w przeciwnieństwie do rozkrzyczanych elit pozbawionych jakichkolwiek hamulców moralnych.
Taki choćby DPO. Wykazał dywergencję zanim doszło do zwały w maju 2006 roku a także w lipcu 2007. Gdybym potrafił zastosować DPO do działalności polityków to - śmiem twierdzić - widziałbym permanentną dywergencję. DPO nie kłamie. Takoż i ULT. Gdybym sens kariery politycznej Jasia Rokity poddał obróbce ULT ujrzałbym z pewnością pozera pełnego frazesów diametralnie róznych od życiowego motta; żyj przyjemnie.
Albo taki ChAD oscylator. Wykazuje każde fałszerstwo WiG20 zanim ujrzy ono światło dzienne. Ten to dopiero ukazałby prawdę o braciach bliźniakach na długo przed ich wyborem. Ale ..... czy ta prawda wywarłaby jakiś pozytywny skutek ?
Śmiem wątpić. Ludzie pod jednym względem są jednacy.Gdy ich mniemanie o rzeczywistości różne jest od tej rzeczywistości - odrzucą rzeczywistość. Chcą wierzyć w ideę, którą sami zrodzili. I będą wierzyć nawet wtedy, gdyby ujrzeli dużą dywergencją na BOP. Dywergencja, trudne słowo o tajemniczej treści. Ilu z wyborców zada sobie trud ich wypatrywania pośród politycznych indeksów ? Niewielu. Wiekszość ulegnie wierze w własne idee i obietnice politycznych elit rządzących z nadzieją, że staną się bogatsi bogactwem odebranym w imię sprawiedliwości dziejowej. Ja należę do mniejszości. Mojego mnie starcza, na cudze nie liczę a usatysfakcjonowany życiem jestem do tego stopnia, że obejdę się bez widoku skazanych.
PedroGonzalez / 2007-09-15 17:43 / Uznany Gracz Giełdowy
w historii swiata bylo wielu magikow ktorzy potafili przewidziec sytuacje polityczna zanim ona nastala a nawet w najsmielszych kreatywnych glowach nie urodzilby sie taki scenariusz zdazen :) mozna powiedziec, ze mieli w glowach taki oscyltor polityczny ;-)
anonim_03 / 2007-09-15 19:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czytałem w 1993 r. książkę z 1985r. Było tam takie stwierdzenie: Zaużmy że dziwnym zbiegiem okoliczności komunizm w Polsce się skończy, w tej sytuacji jest wielce prawdopodobne, że komuniści po roku wrócą do władzy w demokratycznych wyborach.

Było po 4 latach.
umika / 2007-09-15 18:47 / Bywalec forum
Są tacy którzy to potrafią..........ja jestem pokoleniem Łysiaka....ktoś z Was go czytał????? On wiele rzeczy w swoich książkach przewidział!
zbig$ / 2007-09-15 17:59 / Uznany gracz - weteran 93/94
nikt nie potrafi tego przewidziec...tylko ci co tym kierują, ale oni nie musza przewidywac...oni wiedza...a tak na marginesie ciekawy wykrez z tym dj na 16 k...przyznam Ci racje, tak moze byc...wszyscy teraz spodziewaja sie krachu, ale on przyjdzie poźniej, jak juz nikt nie bedzie sie spodziewał...
yayurek / 2007-09-15 17:33 / Kompulsywny looser na forum
nie ma Józefiny, nie ma Brydzi, A2, Bebe, dziewczyny zapewne zdrowo się alkoholizują i być może uprawiają perwersyjny seks, a faceci dyskutują o problemach globalnych, ech życie, życie, dobranoc, też się idę alkoholizować, ale co do seksu to chyba niestety marne widoki, ech żizń, żizń kakaja
Józefina / 2007-09-15 20:22 / portfel / Tysiącznik na forum
jakie alkoholizują.................. pichcą.... w kuchni pyszności.....
bebe / 2007-09-15 20:48 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
i pracują....
bo mi nikt nie da......jak sama nie zarobię....
zbig$ / 2007-09-15 17:56 / Uznany gracz - weteran 93/94
e tam, przesadzasz...nie ta godzina...nie znasz kobit - lataja po sklepach i szukaja modnych szmat, dzieki temu prc, monnari, redan itp. jakos ciagną
warren buffet / 2007-09-15 18:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bytom :p
warren buffet / 2007-09-15 18:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
choc bytom dla chlop raczej
zbig$ / 2007-09-15 18:14 / Uznany gracz - weteran 93/94
nnno!)))choc kobity zmuszaja chlopow do kupna garniturow...
warren buffet / 2007-09-15 17:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
świetna gra....

http://www.milanos.pl/gry.php?id=2189
Fawelas / 2007-09-15 20:40 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
warren !!!!!
ja cie zaraz zabije !!!!!!
o mało na zawał nie wykitowałem !!!!!!
PedroGonzalez / 2007-09-15 17:34 / Uznany Gracz Giełdowy
trik w tej grze polega na tym, zeby mniejszyc czulosc myszki :-)
Greedy / 83.23.83.* / 2007-09-15 18:47
trek w tej grze polega na klikaniu prawym przyciskiem myszy i przejeżdżaniu na panelu opcji :-)
Greedy / 83.23.83.* / 2007-09-15 18:48
trik oczywiście, a fajna jest niespodzianka za przejście ;-)
Przewodnick / 2007-09-15 17:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zwlaszcza jak sie wczoraj w promocji Harnasia caly czas wygrywalo :P..............
sylwo2 / 2007-09-15 17:19 / "Góral niskopienny"
ONZ do wszystkich krajów świata rozesłało ankietę: "proszę uczciwie odpowiedzieć na pytanie, jak pani/pana zdaniem należy rozwiązać problem niedostatku żywności w wielu regionach świata". Ankieta okazała się totalną porażką, ponieważ:

1. W Afryce nikt nie wiedział, co to jest żywność.
2. W Europie Wschodniej nikt nie wiedział, co to jest uczciwość.
3. W Europie Zachodniej nikt nie wiedział, co to jest niedostatek.
4. W Chinach nikt nie wiedział, co to jest własne zdanie.
5. Na Bliskim Wschodzie nikt nie wiedział, co to jest rozwiązanie problemu.
6. W Ameryce Południowej nikt nie wiedział co znaczy proszę.
7. W Ameryce Północnej nikt nie wiedział, ze są jakieś inne kraje na świecie.
halo leute / 2007-09-15 17:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
8.W Polsce stwierdzono ze to zle pytanie,poniewaz trzeba bylo zapytac o uklad.
PedroGonzalez / 2007-09-15 17:22 / Uznany Gracz Giełdowy
dobre..szczegolnie ostatni punkt 7....
Przewodnick / 2007-09-15 17:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Miller odchodzi z SLD
PedroGonzalez / 2007-09-15 17:08 / Uznany Gracz Giełdowy
czesc wszystkim :) wylaczyli mi platforme i nie moge nic zrobic na wykresach :(
pogrzebalem wiec znow po sieci..poczytalem...i dzis z jeszcze wiekszym przekonaniem moge powiedziec, ze w USA indeksy pofruna wysoko do konca tego roku...w piatek kolejny element ukladanki zostal ulozony.
Otoz tematem glownym osttnich lat byl Carry Trade i jego kolosalny wplyw na przeplywy gotowki na rynkach kapitalowych. Ostatnio widac bylo wyraznie spadajaca wartos USD do Jena a bylo to powodowane strachem przed rosnaca inflacja i podwyzkami stop % szczegolnie jesli chodzi o Japonie, ktora znajdowala sie w okresie zmiany rzadu i decydentow ekonomicznych. Rzad powstal stopy bez zmian i Jen sie ustabilizowal w ostatnim czasie. Sepcjalisci przewiduja, ze Carry Trade nie wyczerpal swojej mocy i ma jeszcze duze "mozliwosci". Obecnie ocenia sie, ze jest to 1,2mld $. Usd/Jen z AT jest teraz w trakcie budowania fali C po ostatnich spadkach sierpniowych. 18 wrzesnia swiat spodziewa sie obnizek stop. Przewiduje sie obnizke o 0,5% i teraz pytanie czy bedzie powtorka i FED podzieli to na dwie obnizki po 0,25% czy odrazu zrobi obnizke 0,5%. Z historii wiadomo, ze kazda obnizka pociagala za soba duze reakcje na rynku i wzrosty indeksow (USA). Przed wtorkiem mamy nastepujaca sytuacje:
1. usd/jen w tredzie wzrostowym w kierunku poziomu 118 stanowiqacego 50% zeniesienia korekcyjnego ostniego spadku
2. chiny podniosly stopy prawdopodobnie dogadujac sie na zapleczu z rzadem USA. Chiny sa naciskane przez USA na uwolnienie kursu Juana na co rzad komunistyczny sie napewno nie zgodzi wiec jedyne co mogl zrobis to podniesc stopy aby zdowolic Jankesow
3. wtorkowe obnizenie stop
Te trzy punkty moga spowodowac w przyszlym tygodniu lub do konca wrzesnia prawdziwa eksplozje na wystraszonym rynku. Bedzie to ostatnia eksplozja, ktora poprowadzi DJ (na ktorym sie opieram w analizach) na poziomy 16000pkt. Bedzie to ostatni wyskok trwajacy najpozniej wiosny 2008r. i zakonczony w 2008 wielkim bęc. Kiedys pisalem, ze do tego bec przyczyni sie takze ostra zima ktora przewiduje w tym roku a co juz ostatnio potwierdzili meteorolodzy. Taka jest moja wizja tego co nasz czeka w najblizszych miesiacach :) w sumie niezmieniona tylko calyczas zbieram kolejne informacje i argumenty przemawiajace za ta teza :)
nikto / 86.63.146.* / 2007-09-15 18:24
Szkoda twojego trudu na karkołomne koncepcje. Rynek jest przewrotny i lubi zaskakiwać. Mógłbyś np. dopisać punkt czwarty z następującym scenariuszem. Ostatni wzrost wynika z oczekiwań na obniżenie stóp, które będzie zapewne ogłoszone, ale przez rynek już skonsumowane. Brak pary na dalszy wzrost skutkuje zaskoczeniem, a po kilku dniach ostrą zwałką która daje początek fali ,, c ''.
Mało prawdopodobne ? Być może, ale tak bywa,
PedroGonzalez / 2007-09-15 17:13 / Uznany Gracz Giełdowy
zapomnialem dodac, ze dziki plan polega zapewne na tym zeby wyrznac w pien shortowcow, ktorych zapewne jest przewazajaca liczba wynikajaca z profilaktycznej propagandy medialnej :) bedzie krwista rzez i wbijanie na pale rodem Hrabiego Draculi :-)))
zbig$ / 2007-09-15 18:05 / Uznany gracz - weteran 93/94
tak, za duzo bylo strachu jak na spadki...
samuraj jack / 2007-09-15 16:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Kilka razy zapowiadałem i teraz to spełnię...
Odpowiadam na pytanie - dlaczego będę głosował na Janusza Korwin-Mikke

1. Zacznę od tego, iż po tym co do dziś włącznie widziałem w TV pewność głosowania na JKM wzrosła z 70:30 do 85:15

2. JKM na realne szanse na wejscie do parlamentu, bo startuje z listy łączącej trzy środowiska, które wcale nie tak mało łączy. Każde z nich osobna nie ma szans. Występując wspólnie - tak.

3. Głosuję na tą listę głównie dla JKM i UPR (ktorego kiedys bylem czlonkiem 8 lat). Jak dla mnie obecność Marka Jurka także jest istotna. Ma on bardzo zdecydowane poglądy, ale poza wszystkim to porządny człowiek - uczciwy, prawy.
Obecność na tej liście Giertycha jak dla mnie nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

4. Głosuję na JKM - bo to polityk niezłomnie afirmujący wolnego człowieka, którego wolność jest ograniczona wolnością drugiego...
a w życiu społecznym konserwatyzm, który na naszych ziemiach został wykształcony przez chrześcijaństwo;
w swych działaniach jest niekoniunkturalny, czego dowiódł choćby w roku 1993, kiedy wskutek własnego działania zgodnego z programem UPR przestał być posłem!!! Tak!!
W tymże roku funkcjonował rząd H. Suchockiej. Ktoś złożył votum nieufności dla tego rządu. Ówczesna koalicja miała policzone głosy. Brakowało dwóch do zapewnienia trwania rządu. Z ramienia UPR w sejmie zasiadało 3 posłów. Korwin wówczas wystąpił z propozycją - poprze rząd w zamian za obniżenie maksymalnej stawki VAT do 7 proc. Nie rozmawiał bezpośrednio ze Suchocką, ale kimś z bezpośredniego otoczenia. Rząd propozycji nie przyjął. Odbyło się głosowanie. Rząd przegrał 1 czy 2 głosami. Sejm został rozwiązany. JKM przestał być posłem i jak dotąd do sejmu nie wrócił.
Dla mnie ówczesne działanie [jak i kilka innych] stanowi gwarancję, że jak będzie w sejmie to będzie sie starał realizować program uwalniania gospodarki od ciężaru państwa. W przeciwieństwie do posłów dietetycznych będzie występował na rzecz zmian wchodząc w kompromisy z rządzącymi.

5. Na forum spotkałem się z opiniami, że JKM odbiło, że zdradził...
To są krzywdzące opinie... JKM nikogo nie zdradził. Zawarł wyborcze porozumienie dla zwielokrotnienia szans na wejście do sejmu. Dla mnie osobiście nie miałoby żadnego znaczenia, czy JKM wszedłby w porozumienie wyborcze z LPR, PO, PiS czy PSL. Istotne jest to, aby wszedł do sejmu [on i inni członkowie UPR], aby mógł wskazywać kierunki naprawy państwa i głosami swoich posłów wpływać na kształt stanowionego prawa.
Gdyby UPR szło do wyborów samo - to po raz kolejny dzielnie by walczyło i zdobyłoby 2,13 proc.
Samo wprowadzenie JKM i choćby kilkunastu posłów z UPR spowoduje to, że sejm stanie się uboższym o kilkunastu innych koni [jak ktos okreslil Gietycha], owadów [specjalnosc Niesiołowskiego], Męzideł i innych emigrantów czy w ogóle bezimiennych posłów.
A że przy okazji wejdzie też Giertych... cóż trudno, świat nie jest doskonały. Zresztą osobiście wolę Giertycha od jakiegoś Gadzinowskiego, Wenderlicha, Senyszyn, Szmajdzińskiego... i można by tak wymieniać.

CO JEST WAŻNE? NIE TO, że ktoś spoza UPR wejdzie czy nie wejdzie. WAŻNE JEST TO, ŻE WEJDĄ CZŁONKOWIE UPR, którzy będą próbowali drogą kompromisów wprowadzać elementy swego programu do ustawodastwa.
Józefina / 2007-09-15 19:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja również będę głosować na JKM........ najwyższy czas.... :-)
Jego ekstrawagancja polityczna którą szokował ludzi 10 latemu... teraz jest klasyką w porównaniu do "kaczek w buraczkach" jakie nam wiejska codziennie serwuje....

Kto przeczyta program polityczny, każdego nowopowstałego ugrupowania politycznego...... zauwazy, że najlepsze rodzynki programowe są zapożyczone z progrmu UPR. Nie znam drugiego takiego ugrupowania, które ma tak logiczny program i niezmienny od wielu juz lat.

Fakt, że dużo kobiet nie popiera JKM ..... Wyzwolonym nie podoba się rola kobiety wg UPR. ... ale ja feministką nie jestem..... i interesuje mnie klasyka.....
anonim_03 / 2007-09-15 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciekawostka. W 1995 r byłem w liceum ... zorganizowaliśmy (nie pamiętam czy brałem w tym udział, w każdym razie ktoś zorganizował) prawybory prezydenckie, w których głosowała większa część szkoły. I w tych wyborach JKM wygrał znaczną przewagą głosów.
Józefina / 2007-09-15 19:41 / portfel / Tysiącznik na forum
w 1995 roku JMK był barwna postacią... a Najwyższy Czas ... był w takim formacie.. że nie sposób było go nie zauważyć.... :-) To Ty anonim masz tak ze 28 lat....... hmmmm
anonim_03 / 2007-09-15 19:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzięki za komplement ;-)
xD / 83.21.245.* / 2007-09-15 19:04
A w dodatku jest za legalizacją narkotyków i prostytucji. Mądry człowiek :) [nie ironizuje]
samuraj jack / 2007-09-15 19:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to akurat mi się ni e podoba - ale:
1. na pewno to nie będzie tematem obrad parlamentu
2. żaden kandydat nie jest doskonały - z żadnym kandydatem nikt nie zgodzi sie w 100 proc. poza jednym - samym sobą jako kandydatem...:)))
nikto / 86.63.146.* / 2007-09-15 18:28
Dziwaczna koalicja - wesoły Romek i JKM
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-09-15 18:27
Dla mnie JKM to polityczny margines...
Bez obrazy ale to tylko ciekawostka typu
"patrzcie jaki śmieszny facet i śmieszne poglądy"
Z jednej strony JKM, M.Jurek, R.Giertych
Z drugiej strony Gadzinowski, Senyszyn, Szmajdziński

Z jednej strony czerwoni i różowi (SLD, LiD, PO)
Z drugiej czarni

Co to znaczy wolność...
Wolny człowiek...
To są banały...
Dziś już nie ma wolnych ludzi (w masie)...
Wolne mogą być tylko nieliczne jednostki...
(ale za swoją wolność muszą prędzej czy później zapłacić
w większości)
I może JKM jest wolny...
Ale masy, tłumy...

Tak więc JKM partia dla wolnych ludzi...
Dla 1% nie więcej...
Bo więcej "wolnych" nie może być...
Reszta jest zniewolona...
np kredyt hipoteczny na 50 lat
(anglosaski model bogactwa)...
I konieczność "zapieprzania" przez całe życie aby go spłacić

Wolny to jestem ja (jak na razie bo nie wiadomo jak długo)... Ograniczam potrzeby, dysponuję swoim czasem
(nie muszę iść do pracy "na godzinę"), mam na razie z czego żyć, robię co chcę
Tak jak mówił Sokrates (ostatnio wyczytałem) przyglądając
się mnogości towarów wystawionych na sprzedaż
"jak wiele jest rzeczy, których nie potrzebuję"
Józefina / 2007-09-15 20:27 / portfel / Tysiącznik na forum
a podaj mi proszę jeden przykład "śmiesznych poglądów" JKM..... ?
Napisz....... choć jeden ...
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-09-15 20:37
Np. na rolę i pozycję kobiet w społeczeństwie i rodzinie...
Np. poglądy ekonomiczne...
radykalne zniesienie czy ograniczenie podatków...
"Pogłowne" to chyba pomysł JKM

W Polsce jest olbrzymia rozpiętość dochodów....
Zbyt duża i tu się zgadzam z R.Bugajem
Wiem coś o tym bo do niedawna miałem wgląd w księgowość
(szczegółow nie będę zdradzać... bo i tak za dużo napisałem)
małych firm np 1 właściciel 10 pracowników
Rozpiętość szokująca...
samuraj jack / 2007-09-15 21:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Co do roli kobiety - JKM chce, aby [również dzięki systemowi podatkowemu] kobiety pracowały tylko wtedy, kiedy chcą; aby nie było ekonomicznego przymusu pracy kobiet w sytuacji, kiedy podatki progresywne zdecydowanie utrudniają utrzymanie rodziny pracą tylko mężczyzny; prywatnie uważa, jak każdy konserwatysta, iż lepiej dla dzieci, kiedy mają jak najdłuższy kontakty z matką, ale przecież jako liberał w żadnym wypadku nie zamierza niczego w tym względzie nakazywać;

cóż złego w ograniczeniu podatków...
zauważ, kto i z czego stworzył największe fortuny w Polsce;
stworzyli Kulczyki, Krauze i tym podobni dzięki kontaktom w państwem, które łupiło obywatela wysokimi podatkami, które następnie w postaci płatności za lepsze czy gorsze usługi transferowało do kieszeni tych najbogatszych;
i to oni tak naprawdę mocno rozciągają rozpiętość dochodów, za pieniądze tych uboższych;

a pogłówne - czyli zryczałtowany podatek osobisty... cóż w tym złego;
zgodnie z programem UPR płaciłby ten podatek każdy mężczyzna oraz kobiety pracujące poza domem;
byłby on równy, niski i łatwy w poborze;
całą armię urzędników można by zwolnić przez co zajęliby się bardziej przydatną dla społeczeństwa pracą
Józefina / 2007-09-15 20:50 / portfel / Tysiącznik na forum
i co takiego Cie szokuje w rozpiętości zarobkowej....
Przeraszam a czy ktos broni tym 10 pracownikom założyc swoje firmy... nie nikt nie broni...
Tylko oni po prostu nie potrafią lub nie chcą...; lub nie mają pomysłu... i własnie dlatego mniej zarabiają.....
Co Ty chcesz do komuny wrócić ... wszystkim po równo..... ?

Co jest śmiesznego w tym, że szef zarabia 10 razy więcej od pracownika...
i dlaczego uważasz, że jak szef ma więcej to więcej powinien płacić...?
On i tak płaci więcej ..... ale procentowo powinno być to samo...
10% od 1000
i
10% od miliona....
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-09-15 21:03
Tak jak kiedyś pisałem...
Właściciel 1ml netto + inne wydatki w koszty (w skali roku)
pracownicy 10 tys brutto (w skali roku, na pograniczu płacy minimalnej)
Teraz to się zmienia...
Rynek zaczyna się psuć wg pracodawców...
Potrzebni są Chińczycy
Oni pracują bez butów i za miskę ryżu...

Kończę i pozdrawiam...
Józefina / 2007-09-15 20:42 / portfel / Tysiącznik na forum
co jest takiego śmiesznego .... w tym że wg JKM kobiet powinna zajmować się domem i dziećmi...???
Ja jestem kobietą...... i nie lubię feministek...... bo uważam, że kobieta powinna zajmować się domem i dziećmi a nie latać do roboty..... i zajmować się wieczorami domem....
Dla mnie śmieszne jest raczej to.... że kobiety rodzą dzieci.... godzą się na tak krótki okres macieżyński .... i oddają swoje dziecko pod opiekę obcej osoby aby same mogły iśc pracować i zarobić na opiekunkę do dziecka..... to dopiero śmieszne jest :-)))))
Józefina / 2007-09-15 20:58 / portfel / Tysiącznik na forum
wiesz, że teraz jest takie prawo, że kobieta karmiąca ma pół godziny przerwy w pracy na karmienie................. to dopiero jest śmieszne.......
weź i sobie wyobraź.... Przecież to aż uwłacza kobiecie.....
to co teraz jest to jest śmieszne....... tragicznie śmieszne....
Kobiety powinny wrócić do domów ....... z pieniędzmi z pracy!
ot to moja polityka...... :-)))
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-09-15 20:55
No być może mam ukryty kompleks niższości wobec JKM...
Nie potrafię (a nawet nie chcę) tak wychować żony aby zgodziła się z rolą
kobiety nakreśloną przez JKM...
Jak widzę JKM z żoną (kiedyś widziałem w telewizji)... to odbieram tak
pan i władca i mędrzec i maczo a przy jego boku żona-kura domowa
(bez obrazy) wpatrzona w męża-władcę z podziwem...
Józefina / 2007-09-15 21:05 / portfel / Tysiącznik na forum
"wychować żonę"........ HolderSor.... przesadziłeś..... ;-))
W tym wszystkim nie o to chodzi aby "wychowywać żonę" i zrobić z niej "kurę domową"
... tu chodzi o to żeby kobieta oddała się spokojnie macieżyństwu..... i tworzeniu ogniska domowego..... jeżlei to uważasz za coś złego - to co jest wg Ciebie dobre dla matki i zony?

te wszystkie feministki...... to dla mnie są wynaturzone....
samuraj jack / 2007-09-15 21:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
przede wszystkim chodzi o to, aby kobieta miała wolność wyboru, a nie przymus pracy, bo mąż wskutek wysokich podatków/ZUS nie jest w stanie utrzymać na spokojnym poziomie rodziny...
samuraj jack / 2007-09-15 20:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
pisałeś niedawno, że swą polityczną genealogię wywodzisz z przedwojennego PPS...
to jest zupełnie inna "szkoła" polityczna, inne wartości, inne patrzenie na świat...

pozdrawiam
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-09-15 20:22
Tak potwierdzam...
Tylko PPS i R.Bugaj...
Ale niestety takiej partii nie ma i nie będzie...
Oszołomi typu Ikonowicz wszystko zniszczyli

A w zastępstwie PPS... niestety PiS
Nie mam wyboru...

PiS bez Gilowskiej
Chociaż jak widzę niektórych pisowców typu
Karski, Suski, Jasiński i inne pulpety to nie patrzę i
wychodzę

Właśnie widziałem R.Bugaja na TVP Historia...
R.Ziemkiewicz, R.Bugaj, K.Wyszkowski
komentowali "Nocna zmiana warty"
Tak to się chyba nazywa, ten film-reportaż
Obalenie rządu Olszewskiego
Wałęsa, Pawlak, Tusk, Mazowiecki... jak mafia
Młody wyrostek ( w tym towarzystwie) Tusk z KLD i jego charakterystyczne słownictwo
"Jeśli SLD nie skrewi to przegłosujemy... "
Mafijne słownictwo, mafijne zachowanie, mafijne obściskiwanie... Nieładnie to wyglądało
Nawet R.Bugaj, który nie jest oszołomem, stwierdził
iż było to bardzo podejrzane

A JKM wtedy b.ładnie się zachował

Pozdrawiam
samuraj jack / 2007-09-15 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
zachował się trzeba - on był praprzyczyną obalenia rządu Olszewskiego - to on zgłosił uchwałę lustracyjną, przeciw której zebrał się u Wałęsy, jak byśmy dziś powiedzieli, "układ" który zmiótł rząd Olszewskiego

ps tak nawiasem wtedy Trybunał Konstytucyjny po raz pierwszy rażąco złamał Konstytucję, gdyż uznał za niekonstytucyjną uchwałę o lustracji;
złamanie konstytucji polegało na tym, że orzekł niezgdność z konstytucją uchwały (która w swej istocie jest tylko poleceniem), a może uznawać za zniezgodne z konstytucją tylko prawo [ustawy];
ale co tam, nie takie się rzeczy robi, aby chronić swoich...
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-09-15 21:12
No właśnie po filmie-reportażu komentatorzy też się
negatywnie wypowiadali o sędziach Trybunału Konstytucyjnego
(chyba R.Bugaj) ale dokładnie w jakim sensie, nie pamiętam...

Utkwiły mi w pamięci tylko słowa Tuska
"Jeśli SLD nie skrewi..."
SKREWI..
To nawet Wałęsa wtedy "poprawniej" się wypowiadał
samuraj jack / 2007-09-15 21:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
z pewnością w tym sensie, o którym wyżej pisałem...
a Tusk - szkoda słów... przegrał wybory (z 21 października) po raz trzeci...
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-09-15 20:26
"Chodziły" pogłoski, iż R.Bugaj
miał zostać ministrem pracy (ostatnio) w rządzie PiS
R.Bugaj ma niestety jakieś "inteligenckie" uprzedzenia
do PiSu, i w tym się z nim nie zgadzam...
Józefina / 2007-09-15 20:37 / portfel / Tysiącznik na forum

Dla mnie JKM to polityczny margines...
Bez obrazy ale to tylko ciekawostka typu
"patrzcie jaki śmieszny facet i śmieszne poglądy"


HolderSor..... podaj mi proszę jeden przykład "śmiesznych poglądów" JKM..... ?
Napisz....... choć jeden ... ...... ciekawa jestem co uważasz za śmieszne....
Józefina / 2007-09-15 20:44 / portfel / Tysiącznik na forum
dobrze dzięki widze odpowiedź wyżej ...... zaraz odpowiem..
slaw / 2007-09-15 17:23 / Uznany Gracz Giełdowy
no nareszcie Samuraju sie pojawiłeś .... kurcze nie mialem z kim sie spierać )))) ..... szacunek za nieglosowanie na PIS to juz ponkt dla PO ))) ..... tylko jak Ty pogodzisz swoje konserwatywne wartości z ta krajnie liberalną wolnościa JKM ??? (legalizacja uzywek i innych rzeczy)

uważam że czrnym koniem tego rozdanai bedzie własnie LPR i PSL ...... czyzby PIS ich nie dostrzegał???? to im oni odbiorą najwiecej głosów
samuraj jack / 2007-09-15 20:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
witaj

Ty również rzadziej tu piszesz... czuję się podobnie samotny...;)))
szacunek za niegłosowanie na PiS przedwczesny... głosuje na JKM i marzę o tym, aby był w sejmie i chcę, aby PiS wygrało wybory;

co do JKM - jak wyżej napisałem - nie ma kandydata idealnego; zawsze wybieramy najbliższego; legalizacja używek i domów publicznych to nie moje pragnienie...
i nie martwię się tym, bo na pewno to nie stanie w porządku obrad sejmu; to margines poglądów JKM;

jak dla mnie ważne są:
1. podatki i inne opłaty na rzecz państwa [obniżki!!!]
2. deregulacja rynku - otwarcie korporacji, zniesienie pozwoleń i koncesji
3. veto wobec UE-konstytucji
4. sprzeciw wobec euro
5. armia staje się zawodowa - odwieczny postulat JKM
6. prywatyzacja systemu ubezpieczen zdrowotnych i uslug medycznych
7. pogłębienie reformy emerytalnej - całość składki do OFE - dobrowolnych

co do PO, PiS, LPR/UPR

wg mnie następuje przesuwanie elektoratu na prawo;
uważam, że PO wybory przegrała wraz z wycofaniem się J. Rokity i słowami N. Rokity, która powiedziała, że PO nieuchronnie zmierza do koalicji z LiD;

dodatkowym czynnikiem osłabiającym PO jest przeniesienie sie elektoratu wolnorynkowego PO na UPR; wczesniej elektorat ów głosował na PO, bo nie chciał "stracić głosu"; teraz jest wielka szansa na wejscie JKM do sejmu; miałkość Tuska nie zatrzyma ich;
z PiS też trochę głosów odejdzie do PO [niewiele - w zwiazku z Sikorskim i Borusewiczem] oraz do LPR w związku z Markiem Jurkiem [wg sondaży też ma szanse na wejscie - głos niestracony];

ja sam głosowałem na PiS, teraz bede głosował na UPR, gdyz nie boję się stracic głosu - JKM ma wielką szansę wejścia;

a generalnie - uważam, że wygra PiS i... bardzo jestem ciekaw, kto będzie premierem...:))))))))))))))))))))
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-09-15 23:45
Po uważnym przeczytaniu...
Zwracam częściowo honor JKM
Z punktami 2.,4.,5.,7. zgadzam się całkowicie
Co do 3. nie mam zdania albo obojętnie

1. podatki obniżka NIE ale progresywny podatek dochodowy i inaczej
rozmieszczone progi
(a obecnie są dwa 19% i 30%)
np
5% do 20 tys dochodu
10% do 40
15% do 80
20% do 160
25% do 320
30% do 640
35% do 1280
40% ponad 1280

6. musi być państwowa służba zdrowia też

Ponadto:
- Progowa składka rentowa (do 20 tys podstawy 0,
do 40 tys 50% normalnej składki, powyżej cała składka)
B.ważne
- Ulga na dzieci inaczej skonstruowana
np odliczana od dochodu a nie od podatku
- Likwidacja wcześniejszych emerytur
- Likwidacja przywilejów grupowych
(i tu istotna rola państwa
aby przeciwstawiać się grupom nacisku np.
lekarze i pielęgniarki, energetycy, górnicy, nauczyciele...
Wcześniejsze emerytury, przywileje grupowe nie są zgodne
z zasadami sprawiedliwości... jedni korzystają inni nie )
- Odebranie niesłusznie przyznanych rent...
- Ograniczenie przywilejów emerytalnych wojska i policji...
- Obłożenie większym VATem towarów luksusowych

No ale realizacja tych postulatów...
rewolucja gotowa...
Potężna armia korzystających niesprawiedliwie z przywilejów,
kosztem innych, którzy na nich pracują oraz tych którym
faktycznie (ze względu na solidarność) trzeba pomóc
blueberg / 2007-09-15 16:58 / Tysiącznik na forum
też tak chyba będe glosował, ja bardziej ze względu na M.Jurka
pzdr
warren buffet / 2007-09-15 16:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bardzo go lubie i szanuje i lubie robić na przekór.... dlatego poszedlbym i zaglosował na JKM, ale wiem ze nic i tak z tego nie bedzie...
zbig$ / 2007-09-15 17:07 / Uznany gracz - weteran 93/94
a skad wiesz? takich rzeczy nie mozna wiedziec, tym bardziej ze to twor dosc osobliwy i rzeczywiscie reakcje beda rozne - mysle ze kazde z tych ugrupowan moze liczyc na swych "fanow": UPR 3 %, Liga 2-3, Jurek 1%, i razem uzbiera sie ze 6 czy 7%... Jak wejdzie PiS, PO, SLD, PSL i moze SO kazdy z tych malych tworow bedzie mial decydujace znaczenie, bo zaden z wielkich prawd. nie dostanie tyle glosow by rzadzic samodzielnie. Jedynie jaki mozna miec dylemat to taki, ze nie glosujac na PiS tylko na JKM-a odbierze sie PiSowi te kilka % i wtedy moze wygrac PO i miec pierwszenstwo tworzenia rzadu. Obecnosć w sejmie UPR bylaby bardzo pozadana...
samuraj jack / 2007-09-15 17:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
będziesz miał rację... jak nie zagłosujesz...
AT-Techno MATADOR / 2007-09-15 16:51 / Short term
Popieram
To kowboj, dlatego też głosuję ;)
Przewodnick / 2007-09-15 17:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie mam wielkiej wiedzy na temat JKM, ale jak można startować z LPRem przy takich pogladach. Przecież to prawicowa partia ze skrajnymi pogladami prorodzinnymi i prokatolickimi. A JKM (słyszałem w tv) jest za legalizacją domów publicznych.....
Myślę, że taki misz-masz nikomu nie wyjdzie na dobre - zwolennicy "kowboja" nie będą na niego głosowali, bo jest w "koalicji" z "katolami" a zwolennicy LPR też nie, bo zapraszają osobliwości sceny politycznej z odmiennymi poglądami.
W ostatnim snodażu tylko LPR ma 1 % głosów. Reszta poniżej 1%. Jak to wszystko zsumujemy to jeszcze dużżżżżżżżżo brakuje do 5%.
samuraj jack / 2007-09-15 17:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
bardzo upraszczasz rzeczywistość podobnie jak używasz prostackiego [obraźliwego] języka...
Przewodnick / 2007-09-15 17:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jesli kogos obraziłem to przepraszam. Zbyt obrazowo chciałem napisać.
gio / 2007-09-15 16:30 / portfel / Tysiącznik na forum
witajcie
RK 5, a właściwie 15.
no to zobaczymy
yayurek / 2007-09-15 16:28 / Kompulsywny looser na forum
no i stało się, dosyć ciekawy artykuł o czymś co moze być rewolucją w światowym transporcie
http://tinyurl.com/yubumx
zbig$ / 2007-09-15 17:18 / Uznany gracz - weteran 93/94
na czym ta rewolucja polegac ma? ze przesylka z azji do europy bedzie szla kilka dni krocej???
zbig$ / 2007-09-15 17:19 / Uznany gracz - weteran 93/94
i ze posrednicy wiecej zarobia na tanszym transporcie? zawsze to cos...
bebe / 2007-09-15 18:05 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
alem się naczytała....dobrze, że jest komentarz zbig-a.......
sylwo2 / 2007-09-15 16:28 / "Góral niskopienny"
witam wszystkich popoludniowa pora

moje portfolio:

10% ppwk pda
10% lcc(nie wiem skad sie tu wzielo) :)
5% elx
75% cash
drauc / 2007-09-15 14:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Siedzę sobie, piję kawę, gapię w wykresy, myślę i coraz mniej z tego rozumiem. Jak gdzieś jest błąd w poniższym rozumowaniu, proszę o uświadomienie. Zielony jestem. Ale w analityka mam ochotę się zabawić.

Pierwsza sprawa to Fed. Problem w tym, że każda decyzja Baranka będzie niedobra. Jeżeli Fed nie obetnie stóp, to przy rozbudzonych oczekiwaniach może to wywołać załamanie na rynku. Jeżeli obetnie bardzo, to będziemy mogli się eksperymentalnie przekonać czy skutkiem carry trade to kurs jena do dolara wpływa na amerykańskie indeksy, czy odwrotnie. Obcięcie o 50 pkt i gwałtowne osłabienie dolara może (choć nie musi) wywołać podobne skutki, jak pozostawienie stóp na niezmienionym poziomie lub ich podwyższenie. Są też dalsze implikacje - potwierdzenie, że z gospodarką dobrze nie jest.
To już lepiej rozczarować spekulantów, byle nie za bardzo, żeby w panikę nie wpadli. Słowem - obstawiałbym obniżenie stóp o 25 pkt. Mniej prawdopodobnie jest pozostawienie na niezmienionym poziomie. Dalsze miejsca zajmują obniżka o 50 pkt i podwyżka o 25 %.

Efektem decyzji FED może być: a) euforia, b) kiszenie się na obecnych poziomach przez jeszcze jakiś czas (inwestorzy zdezorientowani - trochę radości i trochę rozczarowania), c) załamanie. Kombinacje też możliwe. Tzn. np. chwilowa euforia, następnie nieciekawe wyniki banków, chwilowe załamanie a później jeszcze jakiś czas męczącej zmienności.

Ale... Problemy Amerykanów są problemami Amerykanów. Nasze problemy są naszymi problemami. W ostatnim czasie wszyscy patrzyli na DJ i według tego grali. Ale im bardziej sytuacja w Stanach będzie się wyjaśniać (co nie znaczy, że przejaśniać), tym korelacja naszych indeksów z hamerykańskimi może się zmniejszać. Tymczasem my mamy swoje własne problemy - przewartościowanie spółek w niektórych sektorach, zadyszka wzrostu (opóźnione inwestycje, prawie pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych, rosnące koszty, w tym koszty pracy) itp. Wskazuje na to też fakt, że korekta na MiSiach zaczeła się wcześniej niż to wynika z indeksów amerykańskich, a jak popatrzyć się na konkretne spółki - znacznie wcześniej. Ba, nawet Wig20 osiągnął swój szczyt _przed_ szczytem DJIA, SP. Kiedy Amerykanie zaliczyli odbicie w początu sierpnia, my lecieliśmy równo w dół. Gwałtowny spadek 15-16 był wykonywany przy zupełnie innych obrotach (u nas najwyższych od czerwca) itp.

Morał z tego taki, że jak Amerykanie będą się konsolidować, albo próbować zdecydować się, jak zareagować na decyzję Fed, to my możemy zaliczyć drugą falę spadków. Tym bardziej, że ruch w _którąkolwiek_ stronę będzie prawdopodobnie wzmocniony przez kontaktowców.
zbig$ / 2007-09-15 17:36 / Uznany gracz - weteran 93/94
wniosek taki - czeski film - ze nikt nic nie wie, bo nie wiadomo ile fed zmieni, a jak nawet zmieni, to jak zareaguja rynki i w ktora strone pojdzie. jak urosnie to niewiele a jak spadnie to mocno- stad wszyscy beda wychiodzic z akcji - i to daje mocne podstawy do wzrostu - bo ten moi drodzy nie zalezy od stop proc,wynikow, ekonomii, tylko kto ma akcje a kto gotowke i kiedy, ew krotkie/długie...ja wszyscy wyskocza z akcji, wtedy moze tylko rosnac i odwrotnie
zbig$ / 2007-09-15 17:39 / Uznany gracz - weteran 93/94
przyklad toory pokazuje to dobitnie - jak po wzroscie z 3,60 wszyscy zapakowali sie w akcje, bo mialo dalej rosnac, to mamy to co mamy - nikt nie liczyl sie z powrotem w okolice 4, a tu prosze...
halo leute / 2007-09-15 15:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
plepleple po raz 44y albo 88y

że korekta na MiSiach zaczeła się
wcześniej niż to wynika z indeksów amerykańskich

ale jak misie rosly przez caly 2006 i potem,a glowny indeks stal w miejscu,to bylo w porzadku i nie przeszkadzalo
anonim_03 / 2007-09-15 15:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
korekta na MiSiach zaczeła się zaraz po krótkiej euforii Euro-2012.
halo leute / 2007-09-15 16:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to przeciez normalne po tak dlugim okresie wzrostow,wiec po co na sile szukac korelacji z USA.To dziwne,jak szybko wszyscy zapomnieli co bylo.Jak dlugo male i srednie bily kolejne rekordy
drauc / 2007-09-15 19:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ależ właśnie piszę o tym, żeby nie patrzeć się ślepo na DJIA. Na razie korelacja jest znaczna, ale za chwile może się to rozjechać. Właśnie spadki na MiSiach pokazują, że mamy własne powody się korekcić i mniej lub bardziej przypadkowo zbiegło się to z obecnym kryzysem. Poza psychologicznymi nie ma bezpośrednich powodów aż takiej korelacji WIGów z indeksami amerykańskimi.

Jeszcze jeden detal - my zaczęliśmy lecieć na pysk przed generalnie dobrymi wynikami za 2Q. Wyniki trochę ten spadek przyhamowały, zwłaszcza przy dużych spółkach, ale nie zatrzymały. Tymczasem w stanach dobre wyniki spółek pociągnęły jeszcze chwilę indeksy.
anonim_03 / 2007-09-15 19:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
związek WIG20 z DJIA jest psychologiczno-fundamentalny.
Wyniki Wig20 -- czyli banków -- zależą w dużej mierze od kwestii psychologiczniej a konkretnie chęci zaciągania coraz większych kredytów hipotecznych.
warren buffet / 2007-09-15 16:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja nie zapomnialem. na eurofii nie zarobiłem moze duzo, ale nie stracilem grosza :)
halo leute / 2007-09-15 16:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie dziwie sie,w koncu ten niebieski dopisek nie wzial sie z niczego,w przeciwienstwie do wielu swiezo nadanych.
Czytamy od poczatku ,obserwujemy,ale stara gwardia znikla.Powodzenia,przechodze do nasluchu
warren buffet / 2007-09-15 15:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale o co ci chodzi tak naprawde ? wielka wtopa i frustracja ??
warren buffet / 2007-09-15 15:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobry komentarz. dodam tylko ze niepokojace dane z USA juz koło stycznia na rynek przybywały, tylko tym sie wtedy nikt nie przejmował...
anonim_03 / 2007-09-15 15:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
o kryzysie hipotecznym w USA pierwszy raz czytałem w sierpniu 2006 r. (na www.fool.com który gorąco polecam). Przy czym już wtedy pojawiłą się kwota 100 mld$, która cały czas jest aktualna.
samuraj jack / 2007-09-15 15:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
witam wszystkich

ja rowniez latem 2006 r.;
Nouriel Roubini o tym pisał (na ktorego wskazal mi futurek);
zresztą z m.in. Warrenem wiescilismy wtedy besse;

kwota sie nie zmienia, ale sila trendu lub/i rozmiar nadplynnosci tak wielki, ze sila inercji wymusza dalszy ruch do góry;

powiem Wam, że czwartek wprowadzil mi w glowe totalny mętlik
anonim_03 / 2007-09-15 15:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ciekawe, bardzo ciekawe.
yayurek / 2007-09-15 15:44 / Kompulsywny looser na forum
wyrafinowane techniki "najlepszych", a przynajmniej świetnie opłacanych anali:
Deutsche Bank obniża rekomendację dla Societe Generali: więc SC obniża rekomendację dla DB i jeszcze dorzuca obniżenie dla Credit Suisse, który już wcześniej obniżył dla SC, jednocześnie SC podwyższa rekomendajcę dla UBS, bo CS obniżył dla UBS; UBS podwyższa rekomendację dla SC, ale jednocześnie obniża dla Paribas, bo ten obniżył dla UBS.....
autentyczne z ostatnich dni
anonim_03 / 2007-09-15 15:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to tak jakby w piłce zawodnicy byli jednocześnie sędziami ...
w USA jest ograniczenie wydawania rekomendacji, jeżeli bank prowadzi interesy z daną spółką.
samuraj jack / 2007-09-15 16:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
widać Europa w zakresie przejrzystości rynków w stosunku do USA jest "daleko za murzynami"
Józefina / 2007-09-15 14:49 / portfel / Tysiącznik na forum
( to dostałam od znajomego.... fajne jest! .... a teraz juz lecę ma pokoje .. bo goście do mnaie idą..... PA! )

Jednym z moich problemów życiowych są skarpety. Problem dziur w
skarpetach, singli walających sie po szufladzie, multikolorowości itd.

Dość, powiedziałem. Komunizm jest rozwiązaniem. Wyrzuciłem stare
zróżnicowane społeczeństwo skarpeciane i wprowadziłem nowe na jego
miejsce. Kupiłem 10 par identycznych czarnych skarpet. Dziura, ok,
jedna leci do kosza zastępuje ją druga. Brak pary, no problem, wszystkie
są biseksualne, mogą być lewymi i prawymi. Nie było już starych
panien, dziurawych wyrzutków bez przyszłości w szufladzie.

A gówno, powiedziały skarpety i wyszły z pralki w różnych odcieniach
czerni i porozciągane z różną intensywnością. O k**** mać, powiedziałem
ja, gdy zobaczyłem to już wysuszone towarzystwo. Zasrani hipisi. Ale się
władowałem.

Faszyzm, tak faszyzm będzie wyjściem. Ten sam kolor, lepsza jakość i
różne serie takich samych skarpet. Było lepiej. Do czasu. Zawsze z tej
pieprzonej pralki wychodziły zdekompletowane. I zawsze w liczbie
nieparzystej.
Było nieźle dopóki nie zostało po jednej z każdej serii. Czy one są
kanibalami?
A może mi spieprzają oknem?

Piszę ten tekst, bo znowu k**** siedzę w dwóch różnych skarpetach
Parker / 2007-09-15 15:16 / parker.bblog.pl
Spieprzają oknem :) Z pewnością :)
bebe / 2007-09-15 15:01 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Dżosefin, niżej przeczytałam dobry "zakład" ...a inni się ustosunkowali......ja też chcę....

ryczę ze śmiechu...płaczę ze śmiechu......aleeeeeeeeeeeeeeeee

ZAŁOŻĘ się, że nie jestem babą z...................jak to tam min napisali rozmówcy...
cha....ha...cha....

idę Was sobie doczytać......a to dobre......
drauc / 2007-09-15 14:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Rozumiem to w pełni. I mam ten sam problem i próbowałem tych samych rozwiązań
yayurek / 2007-09-15 16:09 / Kompulsywny looser na forum
no Józefino, toć ja nie Napoleon, daj wersję dla gości z IQ poniżej 90, cobym i ja zrozumiał
halo leute / 2007-09-15 14:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zatonal wielki transatlantyk.W ostatniej chwili fala zmyla z pokladow do wody fortepian i......nocnik.
Kolysza sie na pustym morzu,wreszcie fortepian wzdycha i mowi:
Ach,zebys ty wiedzial,kto na mnie grywal!!!
Co odpowiedzial nocnik????
.
.
.
.
.Nic nie slysze,bo mam ucho w wodzie !
mr.B / 193.24.201.* / 2007-09-15 14:17
ale ostatio ch***** na gieldzie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy