Forum Forum finansoweInne

Rynek finansowy pytania

Rynek finansowy pytania

donmarcinosss / 2010-02-12 19:51
Witam wszystkich. Jeżeli ktoś pomoże odpowiedzieć mi na te pytania, będę niezmiernie wdzięczny.

1. Wskaźnik wypłaty akcji banku Pekao S.A. w roku 2008 wyniósł 1. Co to oznacza? Dlaczego zostało to źle o0debrane przez większość akcjonariuszy (oczywiście poza przedstawicielami UniCredit- akcjonariusza większościowego).

2. Dlaczego po 2007r. upadły banki, które nie zajmowały się bezpośrednio udzielaniem kredytów hipotecznych?

3. Jaka jest rola korelacji na rynkach finansowych i jak się zachowują korelacje w obliczu załamania rynku?

4. Czy ryzyko całkowite na rynkach finansowych można zmniejszać? Jeśli tak to w jaki sposób i do jakiego poziomu?

5. Inwestor nabył akcje kupna 10 000 EUR za 3 miesiące z ceną wykonania 4,2. Zapłacił za nią 2000 zł. Jaki będzie jego zysk/strata, gdyby za 3 miesiące kurs wymiany EUR/PLN wyniósł 4,5521.

6. Inwestor rozważa zakup obligacji 3 letniej o stałym oprocentowaniu równym 10. Jej wartość nominalna wynosi 100 zł a jest roczny. Inwestor od swoich inwestycji wymaga minimum 11% zwrotu. Jaka jest maksymalna cena nabycia tej obligacji?

7. Okresy hossy-bessy na giełdach papierów wartościowych odzwierciedlone są w...?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - donmarcinosss.]
Wyświetlaj:
Jokoniik / 94.254.129.* / 2010-09-16 11:01
zobacz tez tu:

http://tani-kredyt-czy-dobra-lokata-forum.blogspot.com
wiwan / 2010-02-12 20:10
Rozumiem, że liczysz na to, że weźmiemy udział w Twojej... sesji egzaminacyjnej.
Gratuluję tupetu.
donmarcinosss / 2010-02-12 20:30
Skoro nie znam odpowiedzi na pytania, to szukam ich wszędzie. Nie chcesz mi pomóc to nie pomagaj ale i też nie przeszkadzaj. Może znajdzie się ktoś inny, kto zechce mi pomóc :)

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: