Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rynek nieruchomości. Gotowe domy wciąż mało popularne w Polsce

Rynek nieruchomości. Gotowe domy wciąż mało popularne w Polsce

Wyświetlaj:
marianno2 / 31.61.138.* / 2015-12-20 12:38
chciałem taki dom z prefabrykatów (keramzyt) firm u nas co to robią na palcach jednej ręki można policzyć, czas projektu, kontaktu, podpisania choćby umowy kontra cena która jest 30% wyższa od tradycyjnego nie ma sensu, bo czas wyjdzie ten sam, a firmy typu ta z Przytocznej (lubuskie) która zaraz po Międzyrzeckiej reklamuje się jako druga w kraju to porażka...NIE POLECAM, ludzie budujcie wg tego co znacie, macie dużą konkurencje więc łatwo znaleźć firmę i ją przypilnować niż takie domy totalnie nie pewne, a raczej niepewne firmy robiące je, bo pomysł technologia OK, ale ludzie już nie...
jajcarz 123 gonisz ty / 89.73.194.* / 2015-12-20 12:31
Polakom to ja radzę obejrzeć "Konopielkę". Dla Polaka nowoczesność to samochód, ewen. telefon. i telewizor 4K podłączony do analogowej kablówki.
Jerry / 31.63.236.* / 2015-12-20 12:28
W Polsce już była jedna afera z tanimi domami drewnianymi, kiedy nabito w butelkę klika tysięcy klientów.
Czyżby nowa przymiarka do przekrętu?
Kalicko / 5.60.178.* / 2015-12-20 12:24
Właśnie się buduję i dużo inwestuję w odnawialne źródła energii: GWC, fotowoltaika, dwa niezależne zestawy solarów, dwa wiatraki, pompa ciepła powietrzna, oświetlenie LED, silniki (pralka, lodówka) inwertorowe i najwazniejsze - dobra izlolacja domu, w tym trzyszybowe okna plus rolety.
Większość mieszkańców mego osiedla tylko gapi się i nic... Połowa społeczeństwa polskiego jedynie rozdziawai gęby i się gapi, i kontestuje.
Nnnn928 / 31.61.138.* / 2015-12-20 13:36
Gratuluję, będziesz mieszkał w termosie, astma u dzieci murowana. To że zimą ubierzesz 5 swetrów, oznacza że będziesz miał cieplej, ale spocisz się i ograniczy ci to ruchy, technologii trzeba używać z głową, a nie n******.... wszystkiego jak najwięcej. Ciekawi mnie też czy wyrobisz na serwisantów automatyki która będzie tym wszystkim sterować.
Kalicko / 5.60.178.* / 2015-12-20 13:42
Kolejny mądrala. Wszystko kolego robię samodzielnie, więc mnie żadni serwisanci nie będą po rączkach całować. I gdybyś się znał na rzeczy, to byś wiedział, że dobra wentylacja mechanicza z filtrami (a szczególnie z GWC (żwirowy filtr/wymiennik ciepła) to najlepsze, co do tej pory wymyślono (co najwyżej można jeszcze domontować jonizator w kanałach wentylacyjnym).
I gdybyś się znał na rzeczy, to byś wiedział, że po to się dobrze dom ociepla i izoluje, aby minimalizować koszty ogrzewania.
I gdybyś się znał na rzeczy, kolego, to byś wiedział, że po to się montuje kolektory solarne i fotowoltaikę, by choć część zapotrzebowania energetycznego domu pokryć we własnym zakresie.
I nie poeprz o 5 swertach, bo nie wiesz, jak sobie będę grzał. Ogromny kominek i kocioł gazowy kondensacyjny też posiadam (ten pierwszy - choć jest w stanie nagrzać cały dom - służy bardziej rekreacji, ten drugi - stanowi tzw. źródło mocy szczytowej).
Nnnn928 / 31.61.138.* / 2015-12-20 14:05
Nie napisałaś nic o mechanicznej wentylacji więc się nie pompuj, moja wypowiedź odnosiła się do za izolowanego do granic możliwości domu z grawitacyjna, a to że robisz sam nie znaczy że zrobisz (płyke z elektroniką sterującą też sam zrobisz i czipy poprogramujesz?). Już ja znam Januszy budownictwa , mistrzów świata znających najnowocześniejsze technologię kosmiczne,którzy to przed postawieniem domu potrafią obliczyć rachunek za gaz z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku. Mimo wszystko życzenie powodzenia i miłego użytkowania a w życiu trochę pokory.
Kalicko / 5.60.178.* / 2015-12-20 14:59
Napisałem o rekuperacji poniżej, w formie dodatku, a także o zbieraniu wody deszczowej w zbiorniku podziemnym w ogrodzie, bo zapomniałem tego wymienić jednym tchem w powyższym wpisie.

A tak przy okazji, znam się na elektronice, którą parałem się nawet swego czasu zawodowo. To oczywiście szerokie pojęcie, lecz dobrze wiem, co jestem w stanie zrobić, a czego nie. I oczywiście dzisiaj o wiele wygodniej, a nawet taniej jest kupić coś gotowe, ale w młodości np. trawiłem obwody drukowane, na których montowalem eklementy elektroniczne, i tak dalej. Lecz dzisiaj takie dlubanie rzeczywiście nie ma sensu. Kupuje się gotowe rozwiązania.

Sam dom zakupiłem w stanie surowym, tzw. deweloperskim, gdzie wszystko trzeba poprawiać. Jak na razie żadna firma mi w tym nic nie pomagała i takiej pomocy nei planuję. Internet do dobra baza wiedzy, gdzie wiele można się dowiedzieć.

A tak przy okazji, może to Cię zaintryguje, bowiem docieplam dom... od wewnątrz płytami EurothaneG. Zrobione sa one z pianki poliuretanowej. Standardową izolację styropianową na zewnątrz też posiadam. Jedynie z podłogą mam problem, bo nie chce mi się wszystkiego kuć. Trochę wykułem w salonie na ogrzewanie podłogowe ale musiałbym zrobić całość domu - po to, by wymienić styropian na styrodur. Nie mam też na razie pieniędzy na wtłoczenie na poddasze celulozy. Dlatego zdaję sobie zatem sprawę, że te wszystkie udogodnienia nie sprawą, że dom stanie się idealny. Jeszcze przede mną długa i kosztowna droga.
leslys / 83.22.254.* / 2015-12-20 12:34
Współczuję wieloletniego zadłużenia i dom "studnia bez dna"...
Kalicko / 5.60.178.* / 2015-12-20 13:36
Rozumiem, iż należysz do szerokiego grona Polaków, którzy do końca życia wolą płacić czynsz (spółdzielni, wspólnocie czy wynajmującemu, czyli dawać się doić różnym podmiotom, gnieżdżąc się w małej klitce, zwanej mieszkaniem w bloku)? Życie przeminie i co dzieciom pozostawisz w spadku - nieopłacone czynsze i rachunki za gaz i prąd?
Firma / 188.146.69.* / 2015-12-20 12:32
Gapią się a ty się cieszysz za 5 lat przyjdzie do ciebie urzad celny i urzad skarbowy nalicza akcyzę+ vat za 5 lat z odsetkami i zabiorą piękny domek będziesz się gapil jak komornik ci go sprzedaje made in polandi
Kalicko / 5.60.178.* / 2015-12-20 13:32
Bzdury. Za 5- 6 lat to mi się inwestycja zwróci (robię sposobem gospodarczym, więc np. 3kWp fotowoltaiki mam na markowych podzespołach, nie chińszczyźnie, za 12 tys. zł.), a sąsiedzi nadal będą w punkcie wyjścia, gapiąc się i kontestując: "Czy to się opłaca?".
muniek144 / 89.228.247.* / 2015-12-21 18:50
sąsiedzi patrzą i się dziwią !!! te twoje nowinki techniczne bedą cię kosztowały razem ponad 70 tyś zł, albo i dużo więcej... a za 10 lat to bedziesz miał nie zwrot inwestycji tylko kolejne wydatki na remonty... pochwal się ile co w szczegółach cie kosztuje ??? np same wiatraki ponad 35-40 tyś zł... to ja już wolę co roku wydać 2000 zł za 2,5 tony węgla i w ten sposób na ogrzewanie przez 20 lat wydam tyle samo co ty, albo nawet mniej..
Kalicko / 5.60.178.* / 2015-12-20 12:26
Jeszcze rekuperator do kompletu, bo bym zapomniał. I przy okazji gromadzenie wody w podziemnym zbiorniku na ogródku.
gnida2 / 89.64.19.* / 2015-12-20 12:23
Fatalnie koleś reklamuje swój bubel. Co mnie obchodzi ile jest takich chatek w Niemczech? Postaw i pokaż taką budkę w Polsce,powiedz ile to kosztuje a ludzie zadecydują, czy to warto kupić.
grzela / 83.5.187.* / 2015-12-20 12:00
pewnie domy z IKEI, po zakupie,każdy tylko sobie sam złoży jak szafkę.
Obywatel Robert / 89.71.164.* / 2015-12-20 11:59
Materiał budowlany tych gotowców to płyta gipsowa wewnątrz wypełniona watą drzewną. Dach ocieplony miękką płytą pilśniową. Wszystko to chłonie wodę razem z pleśnią. Na szczęście pięknie się pali rozwiązując problem zdrowotny. Dużo bardziej ekologiczne są ziemianki, ale jakoś nie ma chętnych i reklama tego nie zmieni.
werfg / 46.238.231.* / 2015-12-20 13:12
Rzadko się wypełnia watą drzewną bo bardzo droga. W 90 % przypadków to stosuje się wełnę szklaną lub skalną. Primo jest ona hydrobofizowana a po drugie paroizolacja jest od tego żeby nie dopuszczać do kondensacji wewnętrznego powietrza w ścianie. Tylko że w prefabrykacie nie ma póżniej mowy o ciągłości paroizolacji. Co do zewnątrza to jak się zrobi elewację z desek na łatach i dalej jest osb to jest wentylacja i zabezpieczenie przed zawilgoceniem. I tu leży pies pogrzebany. To w Polsce i Nimeczech stosuje się klejony styropian co jest równoznaczne ze zgniciem domu. A takie z elewacją z desek na łatach stoją i w Polsce z XVII wieku.
wcecdwcwd / 77.65.91.* / 2015-12-20 11:54
Ciekawe czy będą je sprzedawać w Biedronce
J450 / 79.185.210.* / 2015-12-20 11:52
Gadająca głowa, a gdzie te domy ????
un / 178.252.57.* / 2015-12-20 11:33
Ciekawe, co może być przyczyną tego, że w Niemczech buduje się więcej domów niż w Polsce? Tej zagadki to żaden ekspert nie jest w stanie rozwiązać.
dzieki / 94.40.96.* / 2015-12-20 11:22
cieszy mnie to że ludzie wytrzeźwieli i śmiechem reagują na bzdurne reklamowe artykuły na tym portalu
WER676 / 81.190.176.* / 2015-12-20 11:20
Takie bzdury powstają w oparciu o gazetki promocyjne. Prawda jest zupełnie inna. Budowałem. Wiem o czym piszę.
akiro / 94.40.75.* / 2015-12-20 11:13
niemcy baranie pismaczy propagandowy zarabiają 2/3 tysiące euro miesięcznie, my 1500zl miesięcznie czyli niecale 400euro miesięcznie wiec dla kogo te wysmarzone artykuly??!! co do "taniości" tego domku z drewna to już POdpucha bo kosztuje więcej jak murowany i widać ze ten kit został zlecony przez producenta tych drogich domow jak dla milionow polakow zyjacych w nedzy!! musimy zacząć zarabiać jak ludzie w uni !!!!!!
sagitarius / 91.192.89.* / 2015-12-20 10:58
Gotowe domy wciąż mało popularne w Polsce

Wóz Drzymały był lepszy i solidniejszy. To dziadostwo zgnije po kilku latach.
krzysiek 6688 / 46.169.185.* / 2015-12-20 10:53
Ściema i tyle, w 2008 roku zacząłem budowę domu. Też zachwyciłem się budową domu z prefabrykatu, do momentu jak frima Praefa wyceniła mi dom, za ich cenę pierwszej kondygnacji czyli parter plus strop wybudowałem dom z bloczków silki łącznie z piętrem i dachem z dachówki ceramicznej. Fundamenty lałem 20 września a na święta Bożego Narodzenia 2008 roku miałem dom nakryty dachem i osadzonymi oknami, bramami i drzwiami, dom ma 178 metrów. Ludzie nie słuchajcie tych bredni co ten śmieszny facecik mówi o domach z prefabrykatów. Też mam pompę ciepła z klimatyzacją i elektrycznymi roletami sterowanymi ze smatrfona a cena domu na wypasie tańsza od samego postawienia w technologi prefabrykatów, nikt nie mówi o pęknięciach na ścianach w miejscach łączenia płyt - wybudowałem dom metodą tradycyjną o wiele tańszą i nie żałuję tej decyzji ale każdy ma swój rozum i zrobi jak będzie uważał za stosowne.

Najnowsze wpisy