Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rynek pokazał siłę

Rynek pokazał siłę

Money.pl / 2006-08-29 18:05
Komentarze do wiadomości: Rynek pokazał siłę.
Wyświetlaj:
Bogoos / 83.15.133.* / 2006-08-29 20:01
A co sądzicie o tym ? Cos sie może ruszyć ?

"...KBC podwyższył rekomendację dla akcji PGNiG do 'kupuj', wycena 3,78 zł

Warszawa, 29.08.2006 (ISB) – Analitycy KBC Securities podwyższyli rekomendację dla akcji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) do „kupuj”, ustalając wartość godziwą akcji na 3,78 zł, wynika z raportu z 18 sierpnia.

W dniu wydania raportu cena akcji PGNiG wynosiła 3,18 zł, a we wtorek na zamknięciu sesji wynosiła 3,22 zł, po wzroście o 1,6%.

Analitycy KBC podnieśli o kilka procent prognozy zysku firmy i obecnie przewidują, że w 2006 roku zysk netto spółki wzrośnie do 1.574 mln zł wobec 928 mln zł w 2005 roku. Prognoza na 2007 rok przewiduje 1.714 mln zł zysku, a na 2008 r. – 1.861 mln zł. (ISB)"
brydzia / 2006-08-29 20:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
ciekawe ile akcji pgnig mają , ropy na której zarabiali orlen ani lotos nie chce , a gaz drogi na świecie a na podwyżkę nie ma zgody
zagi / 2006-08-29 19:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ktoś wie może kiedy będzie asymilacja nowych akcji ze starymi BIOTONu?
clever81 / 2006-08-29 19:56 / Tysiącznik na forum
jutro
Bogoos / 83.15.133.* / 2006-08-29 20:00
A czym to może skutkować ?
clever81 / 2006-08-29 20:07 / Tysiącznik na forum
wielkimi wzrostami, jutro wszyscy biara PKC na otwarciu, przekaz dalej.
Bogoos / 83.15.133.* / 2006-08-29 20:08
Jaja sobie robisz a ja leszcz wydygany powaznie sie pytam ...
clever81 / 2006-08-29 20:25 / Tysiącznik na forum
Spokojnie, nic złego sie nie stanie a co bedzie dokładnie tego nikt nie przewidzi, sam jestem leszczem wiec moze kto inny Ci odpowie ale nie sadza aby ktos wiedział co sie bedzie działo.
W piatek była asymilacja na Getinie i nic złego nie było i jutro tez bedzie spokojnie tyle ze zabiora Ci PDA i dadza zwykłe akcje.Kurs PDA i zwykłych był praktycznie taki sam wiec ..
siepan / 83.8.30.* / 2006-08-29 21:01
tylko ze wez pod uwage ile akcji było asymilowanych w stosunku do juz obecnych na rynku. w getinie było to 22 mln a w biotonie bedzie cos chyba kolo 1,7 mld (czyt. miliarda akcji)
Bogoos / 83.15.133.* / 2006-08-29 20:27
OK. Dzięki
littlephobos / 2006-08-29 19:54 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Więc mój SRX zatrzymał się dzisiaj na poziomie 31,40 co napawa mnie ogromna radością patrząc na inne spółki z mojej zagródki. Wzrost był przygotowywany od piątku, tak mi się wydaje, ale to tylko domysły. Kwestią przyszłości, bardzo bliskiej bo jutrzejszej jest to czy nastąpi korekta tego sporego wzrostu. I bardzo licze na to, że jednak nastąpią dalsze wzorosty, co pozwoli MACD przebić się na poziom dodatni i da sygnał do dalszego wzrastania, przynajmniej do czasu przypomninia sobie o wynikach finansowych - które może tak a może nie okażą sie dodatnie :) . A cenowo to wariant optymistyczny zakłada jutro test poziomu 34 zł i zamknięcie powyzej 32zł (jednak to sa także tylko domsyły). Wariant pesymistyczny to odbicie się od poziomu 32 zł i zaknięcie powyżej 30zł. Później prawdopodobnie konsolidacja, ale to (jak prawie wszystko) kwestia przyszłości.
Tak czy siak na jednodniowy wzrost to raczej nie wygląda, za duży obrót jak na to.
Kończąc tak jak wczoraj powiem, że radzę się przygladać :)
KONRI / 83.6.225.* / 2006-08-29 19:23
a co się dzieje z MASTERSEM ?
clever81 / 2006-08-29 19:12 / Tysiącznik na forum
Oglada ktos "Prison Break"
Najlepszy serial na Swiecie.Normalnie sciagam z netu i wale po 3 odcinki naraz.
hajdi / 2006-08-29 18:56 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Mam nadzieje ze zbyt wiele osob nie wywalilo dzis MNI bo jest info o DATAcom

JUPITER Narodowy Fundusz Inwestycyjny S.A. z siedzibą w Warszawie (Fundusz) informuje, że w dniu 29 sierpnia 2006 roku, w związku ze spełnieniem się warunków zawieszających przewidzianych w umowie sprzedaży akcji zawartej przez Fundusz z MNI Telecom Spółka z o.o. z siedzibą w Radomiu w dniu 13 lipca 2006 roku (o czym Fundusz informował raportem bieżącym nr 18 z dnia 14 lipca 2006 roku), przeniósł na MNI Telecom S.A. własność wszystkich posiadanych akcji spółki "dataCOM" S.A., tj. 2.570.566 akcji zwykłych imiennych stanowiących 76,49 % kapitału zakładowego tej spółki i głosów na walnym zgromadzeniu.

reszta na espi

Jutro otwarcie blisko 16pln
niebieski / 2006-08-29 19:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie patrzyłem dzisiaj na GPW ale nie spodobało mi się to zwalenie na koniec. Cieniasom mówimy zdecydowane nie !!!!!!!!!
Poza tym sprzedam MNI po 45 zł, szukam chętnych.
rocoman / 2006-08-29 19:05 / Tysiącznik na forum
ja dalej trzymam szybko nie oddam...
2wb / 2006-08-29 18:52 / Tysiącznik na forum
fajnie dzisaiaj to wszystko roslo ale przy tych obrotach to raczej wystepy folklorystyczne naszych funduszy a nie powrot zagranicy... a szkoda
Kenobi / 2006-08-29 18:40 / Uznany malkontent giełdowy
Protokół, to już historia. FOMC zawsze musi obawiać się inflacji, a wcale nie wiadomo czy wystarczająco spadnie. Jak widać po cenach detalicznych, producenci stopniowo przenoszą konsekwencje drogich surowców na ceny. Nadal trwa sezon huraganów, sprawy Iranu będą powracać co jakiś czas, widać rosnący nacisk ze strony płac, cen żywności. Zresztą jeden z członków FED już poprzednio był za podwyżką. Prawie krach jaki miał miejsce w maju po rozpoczęciu podwyżek stóp w Chinach, ktore były motorem hossy, spowodował, że B. Bernanke musiał ratować rynki przed paniką mówiąc o możliwości pauzowania, co uspokoiło rynki i pozwoliło na ewakuację kapitałów do USA. W 2005 r. Amerykanie zainwestowali w fundusze zagraniczne 130 mld. USD (3 razy tyle co we wlasne, w tym roku do 19.04 było to już tylko jak 1 : 2). Robili to w obawie o wzrost gospodarki amerykańskiej i opierając się na dobrych wynikach w przeszłości w Europie, Wlk. Brytanii, a także na rynkach wschodzących - Płd. Korei, Indii, Rosji, Brazylii, Turcji i in. Napływ tak duży sygnalizuje zazwyczaj szczyt tego rynku. Również EBC wstrzymal podwyżki, co zmusiło w konsekwencji do ich późniejszego przyspieszenia (oczekiwane są jeszcze dwie do końca br.).
Pablo / 2006-08-29 18:58 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Kenobi widzę że jesteś nie do zdarcia. Proponuję Ci nadać rangę "Teddy bear"
Jeck / 2006-08-29 20:34 / "Poławiacz perełek"
A ja popieram Kenobi w tym, że próbuje studzić niektóre głowy. Tylko przyłączam sie do opinii (nie pamiętam kogo) żeby pzredstawił się z portfela, bo jak kiedyś pisałem, Batman wieścił spadki (i je obstawiał), tylko niestety (dla niego) do nich nie doczekał-
Pozdrawiam Batmana i wszystkich pesy- opty- i realistów i jutro będzie co ma być...

Ja swoje zaangażowanie w MNI (wzorem hajdi) zwiększyłem już do niebezpiecznego finansowo poziomu :)
Kenobi / 2006-08-29 19:13 / Uznany malkontent giełdowy
Wyjątkowo wiele treści i odniesień do meritum sprawy, jak na Uznanego przystało.
Pablo / 2006-08-29 20:42 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Chyba nie obraziłeś się za "Teddy bear"
Pablo / 2006-08-29 20:40 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Kenobi wcześniej czy później będą spadki, ale teraz najlepiej jest nie próbować przywidywać przyszłości, bo to nie ma sesnu. Tak jak kiedyś pisał Strokuś, trzeba się poprostu podpiąć pod aktualny trend i robić swoje.
strokuś / 2006-08-29 22:17 / Uznany Bywalec forum i giełdy
no właśnie, a jaki jest ten aktualny trend?
wtedy sytuacja była nieco inna, był silny, wyraźny długoterminowy trend wzrostowy i granie przeciwko niemu było mało sensowne
w tej chwili jesteśmy już poza rocznym kanałem wzrostowym i naruszyliśmy średnią 200-sesyjną - w20 jest jeszcze pod tym względem dość silny, ale taki bux czy ise słabo sobie na razie radzą z sma200
w tej chwili trudno powiedzieć że przyszłość będzie red albo green, póki co to "przyszłość to orange"
Kane / 2006-08-29 23:17 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Strokuś - pisałeś, że X-XI mogą być dość duże spadki. W związku z tym mam pytanie: zakładając taki scenariusz, czy ma sens otwarcie krótkiej pozycji na kontraktach grudniowych i poczekanie na taki większy ruch w dół? Ryzyko otwarcia przy obecnym poziomie W20 wydaje się nieduże - płynność się zwiększy, gdy kontrakty wrześniowe wygasną, więc jeśli byłyby spadki, to z zamknięciem nie byłoby problemu. ??
strokuś / 2006-08-30 08:48 / Uznany Bywalec forum i giełdy
chyba jednak lepiej poczekać przynajmniej do przyszłego tygodnia
a w szczególności nie patrzeć na to co ja robię, bo ostatnio działam trochę wbrew własnym przemyśleniom i nic dobrego z tego nie wychodzi :-)
KANE niezal. / 83.30.37.* / 2006-08-30 16:11
ja wybieram na co patrzę i w nic nie wchodzę, jeśli ja tak nie uważam :)
Wiem, że Twoje obserwacje nie zawsze się sprawdzają, ale bardzo pomagają i wracam do nich co jakiś czas.
Mam mało czasu ostatnio na obserwacje futures, a zmiany są dość szybkie. Zastanawiam się nad czymś w miarę pewnym na dłuższy czas - nie otwierałem do tej pory kontraktu z tak długim założonym czasem trzymania - poczekam na pewno do jutra.
warren buffet / 2006-08-29 18:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jutro i przez 30 kolejnych dni split optimusa 1:30 :)

KPWiG wykluczyła Optimusa z obrotu i nałożyła 0,5 mln zł kary
(2006-08-29 17:15:00)

KPWiG wykluczyła Optimusa z obrotu i nałożyła 0,5 mln zł kary

29.8.Warszawa (PAP) - Komisja Papierów Wartościowych i Giełd
postanowiła z dniem 1 grudnia 2006 roku wykluczyć z obrotu na
rynku regulowanym akcje Optimusa i nałożyć na spółkę karę
finansową w wysokości 0,5 mln zł. Kara została nałożona za
naruszenie obowiązków informacyjnych - poinformowała KPWiG w
komunikacie.

Kara została nałożona na spółkę za umyślne ukrycie przed
inwestorami informacji o podwyższeniu kapitału zakładowego w
drodze emisji prywatnej. Jak podała komisja uchwała zarządu w
sprawie emisji została podjęta w dniu 12 czerwca, a spółka
poinformowała o niej dopiero 10 lipca.

Komisja ukarała także spółkę za bezpodstawne opóźnienie w
poinformowaniu rynku o znaczącej umowie sprzedaży akcji spółki
Zatra, niepodanie do publicznej wiadomości informacji o zawarciu w
dniu 14 czerwca 2006 roku porozumienia o potrąceniu wzajemnych
wierzytelności pomiędzy spółką, a Michałem Dębskim, nie
przekazaniu do KPWiG listy akcjonariuszy uprawnionych do udziału w
walnym zgromadzeniu przed NWZA w dniu 10 lipca 2006 roku oraz
nieterminowe przekazanie informacji na temat podpisania aneksu do
umowy kredytowej z Bankiem BPH.

Komisja poinformowała w komunikacie, że jej decyzja dotyczy tylko
kwestii naruszenia obowiązków informacyjnych, a pozostałymi
wątkami sprawy zajmują się organy ścigania.

Spółce przysługuje prawo do złożenia do KPWiG w ciągu 14 dni od
daty doręczenia decyzji wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy.(PAP)

gsu/ ana


Źródło: PAP
warren buffet / 2006-08-29 18:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 64 / 2006
Data sporządzenia: 2006-08-29
Skrócona nazwa emitenta
OPTIMUS
Temat
Oświadczenie Zarządu Optimus S.A.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:

W związku z wydanym we wtorek komunikatem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Zarząd Optimus SA informuje, że zamierza odwołać się od decyzji Komisji.

Zdaniem zarządu Spółki decyzja Komisji jest nieadekwatna do popełnionych uchybień.

Władze Optimusa uważają, że w wyniku decyzji Komisji straty mogą ponieść przede wszystkim drobni akcjonariusze Firmy, którzy nie będą mogli sprzedać posiadanych walorów na rynku publicznym po cenie odpowiadającej faktycznej cenie akcji Optimusa.

Zarząd Optimus SA informuje, że nałożona na Spółkę kara dotyczy działań byłego prezesa zarządu Spółki, Michała Lorenca, od którego Spółka będzie dochodzić odszkodowania na drodze sądowej.
2wb / 2006-08-29 18:52 / Tysiącznik na forum
zarzad spolki namieszal a akcjonariusze poniosa kare
warren buffet / 2006-08-29 18:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kare ? kare to mozna poniesc jak hehe spadnie np taki masters z 24 gr na 20 :) sajgon
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy