Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Rynek pracy w Europie. Ekspert: Zabraknie wykwalifikowanych pracowników

Rynek pracy w Europie. Ekspert: Zabraknie wykwalifikowanych pracowników

Wyświetlaj:
as766 / 83.7.243.* / 2016-01-20 10:24
Dosłownie przed chwilą czytałem, że MOP ( Międzynarodowa Organizacja Pracy) z siedzibą w Genewie podała, że wkrótce 2 mln ludzi będzie bez pracy co jest związane z robotyzacją i automatyzacjaą produkcji. To jak to jest naprawdę ????
Ingainga / 88.156.7.* / 2016-01-20 10:30
To łatwe do przewidzenia. Prawiee wszystkich dziedzinach pracy następuje szybki postep technologiczny- ludzi już tylu nie trzeba, bo za kilku ludzi potrai pracę wykonać maszyna kierowana przez jednego dobrze wykształconego pracownika. DOBRZE WYKSZTŁCONEGO, ze znajomością informatycznych systemów, a to wymaga znajomości matematyki, a nie kogoś po zawodówce. Czyli ludzie niewykształceni, a ich jest ok 2 mln stracą pracę.
WP łamie prawo / 77.254.163.* / 2016-01-20 10:24
Apeluję do internautów żeby walczyli o swoje prawa zagwarantowane konstytucyjnie ! Proszę wszystkich którzy nie godzą się na zmuszanie do oglądania reklam o okazywanie swojego niezadowolenia na forach internetowych pod artykułami z reklamami, których nie można wyłączyć. Tylko wspólnie możemy osiągnąć zamierzony cel!
Igaigaiga / 88.156.7.* / 2016-01-20 10:20
Bo WP to prywatna firma, nie państwowa i nie podlega kontroli rządu, ani nie utrzymuje się z abonamentu, jak TVP. Muszą być reklamy. Jak ci nie pasuje- leć na portale rządowe, tam nie ma reklam.
WP łamie prawo / 77.254.163.* / 2016-01-20 10:52
A abonament za dostęp do internetu nie łaska odróżnić od abonamentu RTV? Głupota niektórych ludzi i niewiedza mnie przeraża. Jak można pozwolić sobie na taką manipulację umysłu! Reklama może być, ale nie nachalna bez możliwości wyłączenia/zatrzymania, bo to łamanie prawa!
żądam wolności obywatelskiej / 77.254.163.* / 2016-01-20 10:06
Jakim prawem WP zmusza do oglądania reklam, które same się automatycznie włączają! Przygotowany reportaż można zatrzymać a reklam nie! Płacę za dostęp do internetu i żądam likwidacji reklam, które same się włączają i których nie można wyłączyć! To jest proceder nie zgodny z Polskim prawem i narusza wolność obywatelską! Zmuszanie w Polsce i całej UE jest prawnie zabronione!
Kama8976775 / 88.156.7.* / 2016-01-20 10:02
To prawda. W Polsce 3/4 absolwentów maturalnych nie zna matematyki na poziomie dostatecznym do studiowania przed miotów ścisłych. Zadania wykują, nauczyciele posiedli umiejetność przygotowywania do zdania matur, a nie uczenia matematyki w stopniu pozwalającym na studiowanie na ścisłych kierunkach. Niewielu decyduje się na takie studia.. Poza tym jest mnóstwo ludzi po prostu nawet bez matury, albo po studiach z innych dziedzin. I to oni są bezrobotni i mało opłacani. A wystarczy logicznie pomysleć. Postep technologiczny jest nieunikniony i coraz szybszy( on postepuje w skali geometrycznej, czyli im dalej, tym szybciej). wniosek- dobrze wykształconych specjalistów z dziedzin elektroniki będzie za chwilę potrzeba wielu i to oni będą najbardziej poszukiwani,a w rezultacie- najwięcej opłacani. Wiele zawodów w ogóle zniknie zastapione maszynami. Np piekarza zastąpi maszyna,, technologie się zcyfryzują i nawet murarz będzie musiał znać chemię, obsługę, działanie i obliczenia do obsługi i używania nowoczesnych maszyn pomocniczych i skomplikowanych przyrządów. A Polsce? 3/4 ludzi odstanie, bo mają wiedzę tragiczną w tych zakresach. To oni będą trwale bezrobotni.
WP łamie prawo / 77.254.163.* / 2016-01-20 09:56
Jakim prawem WP zmusza do oglądania reklam! Przygotowany reportaż można zatrzymać a reklam nie! To jest proceder nie zgodny z prawem i narusza wolność obywatelską!
don681 / 5.60.162.* / 2016-01-20 10:07
Dzięki tym reklamom, moźesz pisać to co piszesz.
WP łamie prawo / 77.254.163.* / 2016-01-20 10:16
W Polsce mamy według prawa wolność słowa a i tak większość postów jest usuwana przez WP i inne media. Więc nie mogę pisać to co chcę, ale zmusza się do oglądania reklam mimo opłacanego abonamentu! Media notorycznie łamią prawo i manipulują opinią publiczną! Twoje słowa są bezzasadne i nie prawdziwe!
Onnna7685 / 88.156.7.* / 2016-01-20 10:23
Głębie, WP to nie państwowy, tylko prywatny portal i z abonamentu nie korzysta. Tylko telewizje korzystają, a nie portale internetowe. Im nie płacisz. A one mogą unkcjonować tylko z reklam. Zrozumialeś ciemny pisowcu w końcu, czy jeszcze nie?
WP łamie prawo / 77.254.163.* / 2016-01-20 10:30
Płacę abonament za dostęp do internetu! Głąbem jest ten co nie potrafi odróżnić abonamentu za dostęp do internetu od abonamentu RTV! Reklamy wolno zamieszczać na stronach internetowych ale nie wolno zmuszać do ich oglądania bez możliwości wyłączenia! Przynależność partyjna jest tutaj bezzasadna, bo prawo jest równe dla każdego, głąbie!!!
zadanek / 46.223.0.* / 2016-01-20 09:51
Glupi i niemerytoryczny artykul. Duzo klamst i uogolnien a te 200 milionow inzynierow potrzebnych w azji to Jakis zart. Moze tysiecy, moze jednego miliona bo tamten Region ma polowe ludzkiej populacji ale nie 200 milionow
Kama876978 / 88.156.7.* / 2016-01-20 10:07
Ty chyba z geografii to miałeś pałę. Azja: Chiny- miliard dwieście milionów ludzi, Indie: miliard ludzi . A Chiny są najbardziej rozwijającym się krajem na świecie, a Indie ich gonią. Dobrym specjalistom płacą ogromne pieniądze. Popatrz ile ludności ma ( najwieksze miasta na świecię są w Japonii) i jak wykształcona jest Japonia, też Azja. Co ty miałeś w szkole , jaką ocenę z geografii, że masz tak haniebną wiedzę?
EsosE / 91.240.100.* / 2016-01-20 09:43
Brakuje cyfrowo wykształconych ? To może trzeba zacząć kształcić? Jeżeli dziś absolwent jakiejkolwiek szkoły nie potrafi pracować nie mówiąc już posiadaniu umiejętności to czemu się dziwicie ? Młodzi ludzie są naprawdę dobrze "cyfrowo wykształceni" ale tylko w zakresie obsługi swoich smart telefonów oraz obsługi mediów społecznościowych. Każdy mówi, że za mało płacą. A ja pytam ile należy zapłacić za pracę np. dla pracownika produkcji, który 30% czasu poświęca na "klepanie w telefon" i zawsze wykombinuje jak znaleźć na to czas a nie na wykonywanie swoich obowiązków? Dziś wynagrodzenie dla samodzielnego pracownika produkcji (frezer, tokarz, spawać, operator maszyn cnc) zaczyna się od 3 tyś na rękę jak wie o czym się do niego "mówi" a jak ma z 3-5 lat doświadczenia to 4 tyś na początek. Tyle chcą i tyle mogę zaoferować. Problem w tym że takich co wiedzą "o co chodzi" to nie ma po szkołach, ale oni chcą te 3 na rękę choć w tej ręce cały czas leży "smartfon." Agencje pośrednictwa pracy to złodzieje w biały dzień. Nie wiem kto pozwala na funkcjonowanie tych złodziei ale gdy firma zatrudnia więcej pracowników przez agencję niż sama to znaczy, że to nieźli kombinatorzy i ludzi mają za nic.
Obserwator_______ / 46.171.124.* / 2016-01-20 09:25
Artykuł sponsorowany. Kłamią w żywe oczy. Wielu moich znajomych po inżynierce na polibudzie musi zarabiać jako magazynierzy. W firmach gdzie mogli by pracować na odpowiednich stanowiskach ich CV lądują w śmietnikach bo są konkurencją dla pracowników bez kwalifikacji ale ze znajomościami.
Wyedukowany_w_PRL / 217.99.254.* / 2016-01-20 10:04
Twoi znajomi po współczesnej inżynierce liczą powierzchnię prostokątnej hali produkcyjnej sumując długości wszystkich jej boków. Autentyczne. Dlatego wystarczy sprawdzić ukończone szkoły aby natychmiast wyrzucić CV do kosza. Jeśli potrafisz to wylicz jaki jest błąd przy prawidłowym i przykładowym obliczaniu.
don681 / 5.60.162.* / 2016-01-20 10:03
W prywatnej fiimie, szef nie moźe sobie pozwolić na zatrudnianie poznajomości.
Tak sie dzieje w firmach, i instytucjach, budźetowych.
Liczyły sie umiejętności merytoryczne i pracowitość
Cybercyrkiel / 95.48.148.* / 2016-01-20 10:01
Widzisz cycu jak mało rozumiesz , Pan tu pisze o inżynierach z bardzo szeroką wiedzą nie tylko w zakresie mechaniki ale, wiedzy połączonej mechanicznej + szeroko pojętej wiedzy cyfrowej . Poza tym muszę powiedzieć że często jest mylące nazywanie tłumu przeciętniaków, po jak to nazwałeś "polibudzie" inżynierami. Przychodzą do mnie takie ancymony na rozmowy kwalifikacyjne i jestem porażony ich brakiem elementarnej wiedzy, powtarzam ELEMENTARNEJ!
Nie potrafią wyciągać wniosków, nie mają za grosz wiedzy nazwijmy to twardej, tzn. nie znają podstawowych pojęć np. co to jest wysokość podnoszenia dla pomp itp. Za to mają przecudowne Iphony i wysokie mniemanie o własnej wartości dodał bym, że zupełnie nie uzasadnione.
Wppw2020 / 91.240.100.* / 2016-01-20 09:55
Tylko jacy to inżynierzy po polibudzie ? Miałem w firmie wielu takich "po". Większość inżynierów mechaników ma problem z przerysowaniem rysunku technicznego (i nie chodzi mi o brak znajomości oprogramowania cad). Oni po prostu nie widzą na co patrzą. Jak mam dać takiego inżyniera do jakiegoś zespołu albo niedaj boże ma samodzielnie coś zaprojektować jak on nie zna podstaw mechaniki (akurat moja firma zajmuje się projektowaniem i budowaniem różnych urządzeń)!!! Rozumiem, że musi zdobyć doświadczenie, nauczyć się "rzemiosła" ale jak nie ma chęci do nauki, pracy i brak podstaw to jak mam uczyć takiego kogoś? Jak firma ma inwestować w niego czas i pieniądze? Dla malej firmy ciągle uczenie nowych pracowników, którzy po zdobyciu doświadczenia uciekają na zachód albo do "korpo", oznacza śmierć. Jeżeli ja przez rok ciebie uczę płacąc ci za to jeszcze, to czy nie było by dobrze abyś chociaż przez rok (już nie mówię więcej) popracował dla tego kto cię nauczył? I nie piszcie mi że zapłać więcej to zostanie. Czy po roku nauki pracy, min 3 na rękę tak bardzo mało?
inż. mech. / 194.145.229.* / 2016-01-20 09:06
"Już dziś w Azji brakuje około 200 milionów inżynierów." ??? Zera się panu nie pomyliły?
z855 / 176.105.134.* / 2016-01-20 09:06
Firma pracy tymczasowej wieszczy że potrzebuje super wykwalifikowanych pracowników ? A sama płaci grosze i wyzyskuje stąd brak dzieci
ZK590 / 83.4.230.* / 2016-01-20 09:02
milion ludzi, których nikt nie chce przyjąć a tu propaganda, o braku ludzi do pracy. Z Polski UCIEKŁO oficjalnie 3 mln. młodych ludzi, czyżby dobrobyt i nadmiar ofert pracy ich obrzydził. ?
Marek z PL / 94.154.31.* / 2016-01-20 09:32

czyżby dobrobyt i nadmiar ofert pracy ich obrzydził. ?

Niestety kolego - ale w tym wersie masz chyba racje. Polacy to kretacze i nieroby - pracowac potrafia za granica, tam sie nie opieprzaja, ucza sie sumiennosci i dokladnosci - a u nas patrza coby tu robic zeby nic nie robic, zeby sie nie narobic i w pyte zarobic... Poza tym cos ukrasc, zakombinowac itd. Prowadze dzialalnosc od 20 lat - od 2 lat mam ukraincow i kilku polakow, oni robia u mnie tak jak "nasi potrafia na zachodzie", a zarabiaja tyle ile sobie wypracuja.
Marek z PL / 94.154.31.* / 2016-01-20 09:31

czyżby dobrobyt i nadmiar ofert pracy ich obrzydził. ?

Niestety kolego - ale w tym wersie masz chyba racje. Polacy to kretacze i nieroby - pracowac potrafia za granica, tam sie nie opieprzaja, ucza sie sumiennosci i dokladnosci - a u nas patrza coby tu robic zeby nic nie robic, zeby sie nie narobic i w pyte zarobic... Poza tym cos ukrasc, zakombinowac itd. Prowadze dzialalnosc od 20 lat - od 2 lat mam ukraincow i kilku polakow, oni robia u mnie tak jak "nasi potrafia na zachodzie", a zarabiaja tyle ile sobie wypracuja.
polak 2015 / 178.42.92.* / 2016-01-20 08:36
Jednym z niewielu sposobów zapełnienia tej luki, jest zachęcenie ludzi do większej imigracji- co za dureń, może z chin sprowadzać bedziemy pracowników. Taka polityka to strzał w stope, ale to są plany na zamówienie i usprawiedliwienie chorych decyzji z imigrantami
sasdwr / 31.175.165.* / 2016-01-20 08:28
Wszystko to mega brednie pracownicy są tylko nie ma kto uczciwie płacić tu jest problem !
un / 178.252.57.* / 2016-01-20 08:22
I właśnie takim dalekowzrocznym myśleniem wykazała się kanclerz Niemiec. Postanowiła zaprosić milion wykwalifikowanych cyfrowo pracowników z Bliskiego Wschodu. Po ich przybyciu okazało się jednak, że ani to pracownicy, ani wykwalifikowani.

Najnowsze wpisy