Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rynek pracy w Polsce. Umiejętności absolwentów nie przystają do potrzeb gospodarki

Rynek pracy w Polsce. Umiejętności absolwentów nie przystają do potrzeb gospodarki

Wyświetlaj:
xxx975 / 83.21.90.* / 2015-03-06 05:10
Słuchajcie się gościa, co nic nie umie oprócz umiejętności miękkich. Polecam wszystkie jego wypowiedzi, naprawdę kupa śmiechu. Doradca na poziomie widzenia własnego nosa. Najlepsze wypowiedzi są odnośnie umów śmieciowych czy płacy minimalnej. Takich ludzi należy objąć ostracyzmem a nie promować.
lopster / 88.156.137.* / 2015-03-06 05:06
Od lat mieszkam w UK i jest tu dużo Polaków po jakiś dziwnych studiach typu Wyższa Szkoła Czegoś Tam, sęk w tym, że oni sobie w większości wypadków świetnie radzą z pracę w grupie, są elastyczni i jakoś bez problemów przystosowali się do nowej sytuacji.
Paulo80 / 62.233.181.* / 2015-03-06 05:02
Oczekiwania wobec pracownika w Polsce są niesamowite. Najlepiej dwa języki obce, i być specjalistą w wielu dziedzinach...Za to wynagrodzenie 2 500 zł na rękę. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej i dla przykładu : przeciętny Włoch, który pracuje w jakiejś fabryce i pracuje przy taśmie produkcyjnej zarabia więcej od mieszkańca Polski, który wykonuje pracę umysłową. I tego Włocha, Hiszpana, Niemca czy Francuza stać na normalne życie przez miesiąc za otrzymaną pensję. Dlaczego Polak musi potrafić 10 razy więcej od innego mieszkańca Unii żeby móc żyć we własnym kraju? Można wpędzić się w dołek psychiczny.
Marty1 / 31.182.74.* / 2015-03-07 20:49
Bo w Polsce rząd zgodził się na tworzenie taniej siły roboczej. W normalnym kraju pracując uczciwie na produkcji powinieneś móc normalnie przeżyć miesiąc i nawet coś zaoszczędzić. W Polsce robią z nas niewolników. Tak jak napisałeś, często osoba wykonująca pracę umysłową zarabia ok 2400 zł na rękę i pracodawca uważa, że to jest bardzo dużo. Ja 800 zł. płacę rachunków, 250 zł na paliwo, reszta na jedzenie. Nic nie zaoszczędzam. To jest chore!!!
mamnick / 188.146.112.* / 2015-03-06 04:47
Umiejętności miekkie to w WC można mieć.Róbcie dalej pseudoprezesi jak robicie. ..1300 to na starość nie będzie dla was emerytury bo wszyscy wyjadą w diabły.To w pl nie ma pracy ale w innym kraju jest. ....Zielona wyspa Kondona Tuska i cichodajki Kopacz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
piotr252525 / 87.246.198.* / 2015-03-06 04:12
to, że złe studia to się zgodzę. Większość kierunków nie uczy rzeczy praktycznych. Same fakulteciki, tzw zapychacze planów zajęć tworzone tylko po to, żeby jeden doktorek z drugim miał robotę. A poza tym, dziś liczą się znajomości. Oferty pracy są tylko na te stanowiska, na które żaden znajomy znajomego się nie połasił. Dobre stanowiska za godziwe wynagrodzenie już dawno po cichu zostały objęte.
Polak536 / 212.244.106.* / 2015-03-06 03:52
Jak wykształcić umiejętności miękkie u młodych ludzi, którzy do matury są wspierani... i oni nie muszą, bo im się należy. Powodzenia!
kat00001 / 74.68.131.* / 2015-03-06 03:33
"to jeszcze brakuje im tzw. umiejętności miękkich"- po tym stwierdzeniu mozna smialo powiedziec ze doradca prezydenta jest hu.em. Czytasz doradco : jestes hu.em.
Cale szczescie ze mlodziez ma w dup...e takich jak ty.
jerkas / 91.226.228.* / 2015-03-06 03:07
Zastrugać pal i nabić jednego kut..a z drugim na nim , to co ma skończyć marsjańska szkołę ciągnienia druta, jak mgr inż budowlaniec, metalurg, architekt nie ma roboty, bo Polska rządzą skorumpowane nieudaczne matoły. I posyłają do mediów takich baranów jak redaktorzy smucić ludziom ,że niedobre studia, a kto ku,,,a zatwierdził program tych studiów czyżby nie wy barany warszawskie, kto dał limity. Za to udaczni ludzie są na stanowiskach najwyższych w kraju, komendanci po zoologii, wojewodowie po kursach w Radomiu a samorządowcy po wyższej szkole podstawowej 7 klas.To są porządne szkoły bo podniebienie czerwone.
patyczak1992r / 2015-03-06 03:06
W Polce jest wyzysk a polak nie ma poczucia swojej wartości pracę traktuję jak przywilej.PRZYKŁAD Mechanicy w warsztatach zarabiają z 1800 zł na czarno, prowadząc własną dg jako mechanik biorąc 70 zł za roboczogodzinę obliczcie sobie sami na pewno te 1800 zł to zarobicie w miesiącu ale nie będziecie robić na nie ponad 170 godzin !!! Wolny czas poświecić na rozdawanie ulotek swojego warsztatu ALE TO TRZEBA CHCIEĆ TRZEBA MIEĆ TAKI SILNY CHARAKTER KIEDY NIKT NIE KAŻE CI WSTAĆ RANO I SAM SIĘ ZMUSZASZ TRZEBA BYĆ SZEFEM DLA SAMEGO SIEBIE BO JEŚLI TEGO NIE POTRAFISZ TO będziesz mieć swojego PANA KTÓRY TOBĄ RZĄDZI. PS: ale lepiej miej tego Pana za granicą :) Bo tutaj się ludzie nie cenią i pracodawcy to wykorzystują przychodzi do takiego robol który chce pracować za 40 zł dniówka a wy się powiedzmy "cenicie" i chcecie ambitnie 100 zł tak z********* się cenicie ale to dla pracodawcy za drogo i wybiera tego za 40 zł wiec nie macie szans w tym kraju konkurować z ludźmi którzy pracują za darmo bo te 40 zł to wystarczy na jedzenie transport do i z pracy.
kleks960 / 77.253.4.* / 2015-03-06 05:34
nie dość że brak umiejetności "miekkich " to brak podstaw matematyki .
Z tych 70 /godzinę to musisz sobie jeszcze ZUS - czynsz za warsztat oraz raty za wyposażenie opłacić - zobaczyby jak z tym wyjdziesz jak jeszcze od 01 03 masz kasę fiskalną :-)
patyczak1992r / 2015-03-06 11:40
Nie no pensje którą oferuje pracodawca to się zarobi bez jaj. Nie chce się sprzeczać sam prowadzę DG nie w tej branży i wiem, że istnieje ZUS i trzeba go płacić w moim przypadku jest lepiej niż u kogoś nie bardzo dobrze ale lepiej. Pisząc komentarz chciałem zwrócić uwagę na wyzysk w Polsce nie do końca spowodowany podatkami w wielu przypadkach pracodawca mógłby płacić więcej bo go na to stać ale po co. Bezrobocia nie ma jest ogromna szara strefa ludzi zatrudnionych na czarno a ci co nie mają pracy to raczej delikatnie mówiąc praca nie jest ich hobby po prostu. Właśnie to dzięki tym podstawom matematyki nie pracuje za 1400 zł na produkcji bo policzyłem, że się nie opłaca. Przyjacielu nie będziemy się kłócić o to czy warsztat się opłaca czy nie chodzi mi, że jeśli już siedzieć w Polsce to tylko z predysponującą DG praca u kogoś nie wchodzi w grę a tak to za granicę i chyba się ze mną zgodzisz w tym temacie? Pozdro.
marcin1175 / 195.110.11.* / 2015-03-06 02:55
STUDIA powinny byc platne. uzdolnieni powinni miec stypendia. Podatki mniejsze. A tu wszyscy zasowamy na podatki dla studentow od humanistykic czy jak w lublinie aby w kazdej wiosce wkolo wswzyscy po studiach. W normalnych gospodarkach jak Anglia czy stany ludzie placa za studia.
Ines_Boston / 76.119.24.* / 2015-03-06 02:51
po co pisac bzdury, lepiej wciskac ludziom, ze sa beznadziejni, ze uczelnie zle itd. W polsce jechali po mnie jak po lysym koniu, ze niby nic nie umiem, ze nic mi sie nie nalezy, ze i tak za duzo mi placa. Szczerze, to tak naprawde staralam sie wykonywac moja prace najlepiej jak moglam, ale jakos moj pracodawca nie potrafil tego dostrzec. Wyjechalam za granice, znalazlam prace w zawodzie, i jedyne co slysze to to, ze dobrze wykonuje swoja prace, ze moj pracodawca jest bardzo zadowolony z tego, ze mi dal szanse mimo tego, ze przyszlam praktycznie z ulicy. Wiec sami widzicie, czytajac takie bzdury to az sama nie moge uwierzyc, ze ktos to jeszcze moze pisac. Jak ktos ma troche oleju w glowie, to moze do wielu rzeczy dojsc wlasna ciezka praca, szkoda tylko, ze nie w panstwie cwaniakow jakim jest Polska.
Glabzdr / 37.128.24.* / 2015-03-06 02:26
Nasza gospodarka nie ma żadnych potrzeb, bo jej po prostu nie ma. Ich opinia jest jedną z wielu, która zrzuca winę braku zatrudnienia na Polaków. Eksperci są albo głupi, albo piszą pod dyktando ekipy rządzącej. Skłaniam się raczej do tego drugiego stwierdzenia.
rafalkochany / 88.199.56.* / 2015-03-06 02:15
bo u nas zarabia się bardzo słabo . takie proste zawody powinny być dobrze płatne a te po studiach tez wcale nie wiele więcej tak jest na zachodzie wykstształceni zarabiają od 1500 e + za siedzenie za biurkiem a fizyczni od 1000 e spokojnie startują albo i lepiej . a ceny mamy już prawie takie same nawet czasem u nas drożej. to w ogóle jest bardzo trudna sytuacja dla młodych Polaków w Polsce . bardzo ciężkie czasy
Paweł407 / 93.210.253.* / 2015-03-07 02:45
Masz mega rację, pracuje w Niemczech więc mogę potwierdzić to co piszesz i w 100 procentach się zgadzam, wynagrodzenie i ceny w sklepach, tak właśnie jest nq zachodzie, dużo nie zarabiam w porównaniu do Niemca bo polak dla którego pracuje nas kroi, ale i tak starcza na co chce i jeszcze zostaje sporo do odłożenia
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
KASIA340 / 212.122.207.* / 2015-03-06 02:12
NAJPIERW TRZEBA MIEC DOBRĄ GOSPODARKĘ,ŻEBY MŁODZI LUDZIE MIELI GDZIE PRACOWAĆ PO STUDIACH...BO JAK NARAZIE TO TYLKO W KOLO MARKETY I STACJE BENZYNOWE ORAZ KOŚCIOŁY.NASTĘPNIE TRZEBA ZMIENIĆ SYSTEM KSZTAŁCENIA MŁODYCH LUDZI POCZĄWSZY OD SZKOŁY ŚREDNIEJ...NP. W TECHNIKUM MECHANICZNYM PO KTORYM JEST MOJA CORKA....MECHANIK MA 1 MIESIĄC PRAKTYKI NA 4 LATA NAUKI...I CZEGO ON MA SIĘ NAUCZYĆ??....TERAZ CORKA JEST NA POLITECHNICE TEGO CZEGO ONA SIE TAM UCZY TO POPROSTU KOSZMAR JEST,PRZEDMIOTY KTORE NIJAK SIE MAJĄ DO WSPOLCZESNEJ TECHNIKI,STARZY PROFESOROWIE CO WYKLADAJA TYLKO PRZEDMIOT PO TO ZEBY MIEC ETAT...TECHNIKA IDZIE DO PRZODU A MLODZI UCZĄ SIE BZDUR I TO NIE JEST ICH WINA ZE CZEGOS PO STUDIACH NIE POTRAFIĄ...TEGO UCZĄ ICH WYBITNI PROFESOROWIE CO CHYBA Z INNEJ GALAKTYKI PRZYLECIELI...NIE DZIWNE JEST,ŻE MLODZI WOLĄ PRACE ZA GRANICA W DOBRZE PROSPERUJĄCYCH FIRMACH NIZ SZUKANIA IGLY W STOGU SIANA W POLSCE.
patyczak1992r / 2015-03-06 03:15
Dokładnie tak samo miałem miesiąc praktyk no i ukończyłem technikum tak jakbym ukończył liceum nie umiejąc zawodu. Będąc dobrym fachowcem nawet po technikum znając się na rzeczy pracując na swój rachunek można zarobić w Polsce. Inaczej to 1800 zł mechanik dostanie jak w ogóle go zatrudnią to niech się cieszy. Ale brak praktyk to porażka.
agero / 203.176.215.* / 2015-03-06 02:08
Pan profesor A Rabczenko wie co mowi . Sam jako profesor powinien czuc sie odpowiedzialny za poziom ksztalcenia. Robi co moze ( jako doradca prezydenta)
Problem w tym ze dostal profesure w komunizmie majac w dorobku dwie nedzne publikacje i na tym skonczyl. Wiwat prezydent i jego doradcy!

Najnowsze wpisy