Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rynek pracy w Polsce. Zaskakujące wyniki badań: Polacy nie boją się zwolnienia

Rynek pracy w Polsce. Zaskakujące wyniki badań: Polacy nie boją się zwolnienia

Wyświetlaj:
WernyhoraOne / 194.93.124.* / 2015-03-09 10:49
No cóż - umowy śmieciowe + złe traktowanie pracowników = katastrofa demograficzna i nieuchronny napływ milionów Arabów za kilka, kilkanaście lat. Już dzieci i wnuki obecnych pracodawców będą przeklinać głupotę dziadów, z racji konieczności łożenia ogromnych pieniędzy na utrzymanie Arabiątek, ich matek i ojców żyjących z socjalu.
ted708 / 81.190.162.* / 2015-03-09 10:43
Ten polski zabójczy system polega na tym że z jednej strony jest SAMOTNY POLAK a z drugiej strony MASA darmozjadów,polityków i urzędników. Ci darmozjady kradną z naszych kieszeni w sposób bezczelny. Taki mamy postkomunistyczny system.
EnergetykWaldi / 84.39.166.* / 2015-03-09 10:39
U nas w PGE od 2 lat nie ma podwyżek, a firma stoi lepiej niż kiedykolwiek ! Jak to możliwe ! To tylko naszym kosztem !!! Żądamy podwyżek w grupie !
Zielona Wyspa bULa / 83.4.156.* / 2015-03-09 10:29
tiaa, Polacy nie boją się zwolnień, polacy są szczęśliwi mieszkając po śmietnikach a przez Polskę przetacza sie fala samobójstw. Skończcie z tymi przedwyborczymi bredniami.
MYSLACY INNACZEJ / 95.40.227.* / 2015-03-09 10:29
siedze wlasnie przed monitorem od 9 juz przytulilem 300 zl brutto posiedze do 11 puzniej lanczyk ,basen jakies prace domowe przed monitor wróce o 16 posiedze do 17 i takim sposobem na miesiac wychodze 8 tys inikt mi nie bedzie pokazywal paluchem co mam robic jak mam robic i usmiechac sie na widok skretyniałego szefa z wypranym KORPORACYJNYM MÓZGIEM NIGDY W ŻYCIU pujde do pracy jak zarobek brutto za 8 godzin bedzie 5 tys
rodak / 89.191.142.* / 2015-03-09 10:23
w moim zakładzie pracy planują zatrudniać. ale ukraińców!!! a polaków zwalniać, lub obniżać pensję.
Ludwik291 / 87.205.148.* / 2015-03-09 10:21
Czyżby zaczynało brakować wykwalifikowanych pracowników? Szczególnie 40+? Chyba tak. Ja mam 55 i dostałem odpowiwedź na CV jakie złożyłem do jednej firmy zajmującej się serwisem maszyn budowlanych wysłanym 2 lata temu. Dodam że była nawet wstępna rozmowa kwalifikacyjna i jakoś nie wystarczało im wówczas moje średnie wykształcenie techniczne jak i dyplom mistrza. A chciałem być tylko mechanikiem bo szukałem jakiejkolwiek pracy.
Realista / 95.51.248.* / 2015-03-09 10:18
A dlaczego bać się zwolnienia - to raczej nagroda ! Przy niewolniczej pracy za miskę zupy nie ma potrzeby się bać - gorzej być nie może !
Emma153 / 87.205.148.* / 2015-03-09 10:01
To proste. Zaczyna brakować wykwalifikowanych pracowników . Do obsługi urzadzeń już nie bierze się pierwszego lepszego tylko takiego co się zna bo naprawy kosztuja i strata czasu . Właściciele firm zaczynaja kalkulować czy opłaca się zatrudnić pracownika i dać tyle zeby nie zwioał gdzie indziej czy szukać nowego tracić czas. Bo ci co się znają dają sobie doskonale radę i jada do anglii , norwegii , niemiec i olewają polskich "pracodawców"
Rax / 87.205.148.* / 2015-03-09 09:54
Byłem administratorem budynku biurowego . Obsługa central wentylacyjnych , kotłowni jak i sterowanie klimatyzacji + prace biurowe jak wystawianie faktur najemcom drobne naprawy usterki, odczyty ciepłomierzy przeliczanie ciepła na kasę do zapłaty jak i chłód . Wszystko skomputeryzowane nowoczesne najwyższy standard. Pracowałem od czasu powstawania budynku. Dwa lata po oddaniu zostałem zwolniony. Jak w przypadku ponizej nie wzięto pod uwagę ze komuter tez potrzebuje czuwania nad oprogramowaniem a ten nad systemami. W moje miejsce weszła firma I zaczęło się wydzwanianie co jak dlaczego. Poszli won. W dodatku zapomniałem haseł wejściowych do oprogramowań a te są do maszyn a maszyny z USA. Nie mam najmniejszego zamiaru im pomóc . Ostatecznie kara musi być bo pracownik to nie smieć.
Wolter / 217.99.147.* / 2015-03-09 09:49
Głupie piep..nie, głupie tytuły i głupie tekściki... takie zagadnienia próbujecie poruszać a nie macie ZIELONEGO POJECIA jak nnaprawdę u ludzi i w kraju jest.
Dopiero co tysiące górników nie było pewnych swej pracy, dopiero była redukcja w wielkich firmach i w szkolnictwie a tu nagle się okazuje że "Polacy nie boją się zwolnienia"...

HAHAHA!!! Chyba te ciotki i pociotki zatrudnione przez kolesi z partii i działacze oraz kliki w państwowych spółkach, obsadzone sitwami rodzinno- układowymi.
Kto robił ten durny sondaż? Chyba leniwi cwaniacy, minimaliści, którym się nawet nie chciało z ludźmi porozmawiać i sobie poszli do biur żeby dostać dane, a firmy z nich zrobiły idiotów mówiąc to, co chcieli usłyszeć....
Kupa śmiechu te wszystkie ankiety! Połowa ludzi w tym kraju przecież nie powie prawdy....
ded / 77.237.5.* / 2015-03-09 09:46
Te badani aopłacało PO z Kopacz na czele
Wiesiek707 / 31.61.136.* / 2015-03-09 09:45
Czego tu się bać?Utraty pracy z wynagrodzeniem 1200 PLN netto?Wolne żarty,jakby się dobrze zakręcić koło śmietnikow to można swobodnie więcej wyciągnąć.Bez szefostwa,bez przygłupiego kierownika i listy obecności.Pomoc z MOPS-u pozwoli odłożyć na wakacyjny wyjazd na który nie stać mnie na etacie.Dziękuję za uwagę.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jurcyś685 / 87.205.148.* / 2015-03-09 09:39
A czego mamy się bać? Przecież praca za najniższą krajową plus dojazd strata czasu to mniej co z UP dostaniesz zasiłku plus nie musisz wstawać do roboty wydawać na bilety i jeszcze nie słuchasz jakiegos palanta lub zdziry ze cię zwolni. Logiczne.
xs / 83.11.152.* / 2015-03-09 09:39
Jak ich zwolnia to wyjadą za granice :D proste i logiczne :) Tak jak w komentarzach umowa zlecenie i o dzieło to praca na czarno tylko z ubezpieczeniem zdrowotnym!!!! uswiadomcie to sobie wkoncu !!!!!!!!

Najnowsze wpisy