Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rynek próbuje odrabiać straty

Rynek próbuje odrabiać straty

Money.pl / 2008-06-17 18:04
Komentarze do wiadomości: Rynek próbuje odrabiać straty.
Wyświetlaj:
Amigo11 / 2008-06-17 18:28 / SAMA PRAWDA
Robert Miner: Istnieje duże prawdopodobieństwo, że indeks S&P i generalnie cała amerykańska gospodarka w ciągu roku czy dwóch lat będzie osiągała wyniki znacznie poniżej dzisiejszych poziomów. Najgorsza fala spadków powinna zacząć się dopiero po pierwszym kwartale 2009 roku. Natomiast patrząc na rynek w średnim terminie, czyli kilkumiesięcznym, spadki po ostatnich wzrostach rozpoczną się już wkrótce – najpóźniej w połowie czerwca.
Kai / 2008-06-17 18:54 / Tysiącznik na forum
Jakies maslo maslane, skoro spadki zaczna sie dopiero w 2009, jak moga zaczac sie juz w czerwcu tego roku?
Kenobi / 2008-06-17 19:05 / Uznany malkontent giełdowy
Ha, ha, brzuch mnie boli....
kiepski / 2008-06-17 18:14 / portfel / Tysiącznik na forum
wydaje mi sie ze cała brańza budowlana stoi jeszcze przed jeszcze jedną WielkA WYPRz.... oczywiście może to być poprzedzone odbiciem nawet teraz ale.. ogólnie będzie taniej..... na wiekszości spółek...

czekam jeszcze na odwołania prognoz przez developerów albo brak ich realizacji.... ( mali developerzy juz odwołują prognozy, średni developerzy na rynkach Krakowa i Warszawy juz mają problemy....)
jesli napłyna te złe infa to bedzie jescze jedna fala wyprz..... i wtedy bedzie mozna kupic....
osesek / 2008-06-17 18:21 / Pan Tysiącznik
Małe conieco o budownictwie mieszkaniowym wiem.
I powiem tylko,że bedzie "cudnie" w 2009 roku.
kiepski / 2008-06-17 18:46 / portfel / Tysiącznik na forum
tzn ja nie spodziewam sie katastrofy.. ttakiej półkatastrofy raczej:-)ale paru developerów średnich padnie.. kilku odwoła prognozy.... , cześci zostanie przejęta... i to spowoduje ostatnią wyprzedaż na rynku akcji tych firm.... tak jak z internetu i bańki internetowej dąło sie jednak wyłuskac parę firm i na niej zarobic....
_Borys_ / 2008-06-17 18:34 / portfel / Tysiącznik na forum
osesek nie bądź jak dziecko ;))
Wal śmiało, ciekaw jestem bardzo opinii.
warren b. / 195.205.143.* / 2008-06-17 18:33
ja wszystkim mowie zeby mieszkania nie kupowac... jak moze byc tak, zeby cena mieszkania z warszawy dorownywala domowi w hiszpani na wybrzerzu....

to sa cuda na kiju. nawet tulipany pękły kiedys....
kiepski / 2008-06-17 18:47 / portfel / Tysiącznik na forum
nie porównuj różnych segmentów rynku ze sobą... porównaj ile kosztuje mieszkanie w Madrycie... tzw dobrej dzielnicy... gwarantuje ze bedzie kilkukrotnie jeszcze drozsze...
Borsuk Rudy / 2008-06-17 19:17 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
Jak się Chińczycy rzucą na Madryt po podrożeje jakieś.... dziesięć tysięcy razy... no może piętnaście jak za nimi pojadą hindusi...
Kenobi / 2008-06-17 18:44 / Uznany malkontent giełdowy
Cuda, Panie, cuda...A jak żeś do tego kija doszedł? Rwałeś tulipany?
Amigo11 / 2008-06-17 18:33 / SAMA PRAWDA
Ale tak nie jest wcale
anonim_03 / 2008-06-17 18:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no to na poważnie -- jaki procent budowanych mieszkań jest sprzedany, a jaki "na magazyn" ?
Amigo11 / 2008-06-17 18:24 / SAMA PRAWDA
A co wiesz??
Podziel się.
osesek / 2008-06-17 18:26 / Pan Tysiącznik
Nic więcej nie powiem.
Amigo11 / 2008-06-17 18:29 / SAMA PRAWDA
No to po o rzucasz takie teksty,??
Mówie poważnie , czekam z zakupem mieszkania i ciekaw jestm ile jeszcze mam czekać na dołek
kiepski / 2008-06-17 18:51 / portfel / Tysiącznik na forum
przełom roku... wiosna przyszłego... mieszkania mocno nie potanieją bo koszty mocno wzrosły.... i dalej rosna... oczywiscie mowie o twz srednim i dobrym segmencie rynku........ raczej developrzy padną i biedziemy mniej budowac..i tak nastapi wyrównanie.... do cen sprzed szaleństwa nie wrócimy.. mieszkanie w Polsce to troche inny towar i rynek niz w USa... czy gdzie indziej.. najwyzej cała rodzina z dziadkami i prababciami bedzie zrzucac sie na kredyt młodych zeby ich nei wywali.. taka mentalność i wiezy rodzinne.
Borsuk Rudy / 2008-06-17 19:06 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
Do cen sprzed szaleństw nie wrócimy ale myślę że ceny jednak spadną.

Przeczytałem gdzieś że apartament luksusowy w dobrej dzielnicy Berlina kosztuje około 1,2 mln plnów. W TV bizness jakiś lolek dzienikarz prezentował kiedyś mieszkanie M3 w Warszawie w 4 pietrowym bloku typu późny Gomułka po remoncie (budynek i miszkanie) Cena 900 tyś plnów. Chłop cieszył się że to dobra cena... Umówmy się że Berlin i Warszawa to jak Mercedes i Polonez.
osesek / 2008-06-17 18:48 / Pan Tysiącznik
Czekaj. I o nic więcej nie pytaj bo na forum nic więcej nie napiszę. !!!!!!!!
Kenobi / 2008-06-17 18:46 / Uznany malkontent giełdowy
Nie pytaj więcej, bo będzie musiał wyjąć te 500, zamiast odpowiedzi...
Kenobi / 2008-06-17 18:51 / Uznany malkontent giełdowy
Nie znasz tego kawału, który ktoś tu niedawno opowiedział? Chodziło o odpowiedzi na pytania, a jak ktoś nie znał, musiał płacić? Nieco długi, ale inteligentny...
kiepski / 2008-06-17 18:11 / portfel / Tysiącznik na forum
Oponeo
dywidenda nieduza uchwalona.. ważne ze pierwszy raz ! zarzad konsekwetnie realizuje
strategię i w tym roku wchodzimy na rynki innych państw.... będzie to szybko widoczne w
przychodach..!papiery przeszły w mocne ręce...kurs powoli wdrapuje sie..na północ:-) duże
obroty i wzrosty pewnie w momencie przechodzenia ostatnich szczytów.... ... idealnie:-)
osesek / 2008-06-17 18:10 / Pan Tysiącznik
A dzień dobry (:

I już po robocie. Zajrzałem na stronę FT/Onet i poczytałem o osiagnięciach banku Lehman Brothers. Jeżeli tłumacz tekstu nie popełnił błędu to są to wybitne osiągnięcia, które odcisną swoje piętno na wynikach w nadchodzących kwartałach. Aby rzecz przybliżyć zacytuje mały fragment.
cyt. " Firma poinformowała, że aktywa Lehman oparte na kredytach hipotecznych spadły do 64,7 miliarda dolarów z 80,8 miliarda dolarów w pierwszym kwartale. Obligacja oparte na kredytach hipotecznych straciły 22 procent do 24,9 miliarda dolarów. Papiery dłużne oparte na komercyjnym rynku nieruchomości straciły na wartości 19 procent do 29,4 miliarda dolarów, podczas gdy inwestycyjne w nieruchomości spadły o 19 procent do 10,4 miliarda dolarów.

Firma poinformowała, że aktywa brutto w pierwszym kwartale straciły na wartości 147 miliardów dolarów, spadek o 17 miliardów większy, niż ujawniono w ubiegłym tygodniu, podczas gdy aktywa netto straciły 70 miliardów dolarów wartości, czyli o 10 miliardów więcej niż wcześniej sądzono." koniec cytatu.
Jeżeli zrozumiemy sens zawarty w cytowanym fragmencie to musimy zderzyć się z obrzymim zdumieniem, u którego podłoża jest znikomy bo 4% udział budownictwa mieszkaniowego w amerykańskim PKB. ( według ludzi mądrych o głowach wielkości kiosku ruchu).
Czy jest możliwe by krótkotrwałe zawirowanie na rynku o wiekości 4% PKB narobiło takiego bigosu ? W jednym tylko banku ?
Nie mnie oceniać. Ja patrzę na owoce bo jak mawiał Pan po owocach ich poznamy. I poznaję coraz bardziej. Mam nadzieję, że za czas jakichś poznam ich na wylot. (:
Jest git a będzie bardziej (:
Uszy do góry, banki FED mają nieograniczony kredyt.
Kupją. Bedzie rosło (:(:
anonim_03 / 2008-06-17 18:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tak samo jak z akcjami -- tranzakcja jednej akcji powoduje zmianę warości wszystkich akcji danej spółki. Kredyt żyje ok. 20-30 lat czyli w kredytach hipotecznych jest zakumulowane tyle co w PKB.

Znaczy kryzys hipoteczny jest prawdziwym kryzysem, a kryzys budownictwa jedynie jego odpryskiem.
Kenobi / 2008-06-17 18:04 / Uznany malkontent giełdowy
Akurat to, że GS zarobił na spekulacjach na derywatach surowcowych, to nikogo nie powinno cieszyć, bo wszystkim odbija się to czkawką. Poza tym zysk netto spadł o 11%, więc marna to pociecha, a do tego zabawa na surowcach już się kończy, więc traktuję te dane jako historyczne i okazję do realizacji zysków, więc wracamy z (nie-)dalekiej podróży...Teraz Fed doktor Fed nie może spać...
aszulski57 / 2008-06-17 18:08 / Tysiącznik na forum
2008-06-17 17:57:47 | *.*.*.* | aszulski57 [ Tysiącznik na forum ]
Re: GPW: Coraz bliżej dna [0]
kupił mi się Getin . Najpierw po 10,37 potem po 10,11.
Ta spółka mnie przeraża.
W ciagu miesiąca straciła 30% - w tym w ciągu 5 ostatnich dni
10%.
Kto to tak wywala. i po co ?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ken a co ty o tym sądzisz. Czy akcje tej s-ki są głównym srodkiem platniczym tj. źródłem pozyskiwania gotówki ?
EDiS / 2008-06-17 19:05 / Tysiącznik na forum
Podobno na Bankierze podali ,żema być nowa emisja po 10 zł za akcję. Podaje za Brydzią.
Kenobi / 2008-06-17 18:21 / Uznany malkontent giełdowy
Chciałem dać odpowiedź, ale mnie wywala do jakiejś małpy w masce...
aszulski57 / 2008-06-17 18:24 / Tysiącznik na forum
małpa w masce ?
nowoczesne " omerta" /
Kenobi / 2008-06-17 18:42 / Uznany malkontent giełdowy
Próbuję napisać, a oni mnie znów do małpy przenoszą...
Kenobi / 2008-06-17 18:22 / Uznany malkontent giełdowy
No i proszę - a takie sru-bździu, to przepuszczają bez problemu...
Amigo11 / 2008-06-17 18:07 / SAMA PRAWDA
Niech obniżają stopy ja jestem ZA!
Kenobi / 2008-06-17 18:27 / Uznany malkontent giełdowy
Miguś! Widać, że nie masz pojęcia o czym mowa, więc idź lepiej na ten kurs, to może Ci się przydać...
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy