Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rynek w górę, obroty w dół

Rynek w górę, obroty w dół

Money.pl / 2006-10-04 17:22
Komentarze do wiadomości: Rynek w górę, obroty w dół.
Wyświetlaj:
risky-rainmaker / 2006-10-04 20:22 / Ostatni Optymista
Brydziu....a w jakim mieście mieszkasz???
brydzia / 2006-10-04 20:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
w Łodzi
osesek / 2006-10-04 20:29 / Pan Tysiącznik
A w jakiej dzielnicy , hę ?
brydzia / 2006-10-04 20:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widzew
slaw / 2006-10-04 20:39 / Uznany Gracz Giełdowy
Brydzia tylko Widzew dzieli nas tylko 450 km
risky-rainmaker / 2006-10-04 20:45 / Ostatni Optymista
Czyli musisz mieszkać w Świnoujściu....albo poza granicami kraju
slaw / 2006-10-04 20:46 / Uznany Gracz Giełdowy
pod Nowym Sączem do wszystkich was mam dalego pod góremozna by rzec
risky-rainmaker / 2006-10-04 20:50 / Ostatni Optymista
To się pomyliłeś o jakieś 100 km
slaw / 2006-10-04 20:51 / Uznany Gracz Giełdowy
co przez kielce bliżej ale przez katowice jest tyle spod domu
risky-rainmaker / 2006-10-04 20:57 / Ostatni Optymista
No chyba, że przez Katowice....:))
osesek / 2006-10-04 20:38 / Pan Tysiącznik
łał, Wodną znasz ?
brydzia / 2006-10-04 20:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
znam i to bardzo dobrze , chodzisz tam na rynek
risky-rainmaker / 2006-10-04 20:33 / Ostatni Optymista
....już się tak nie dopytuj....a po za tym jak facet rozmawia z Kobietą....to może byś poczekał jak skończę, a nie się wtrącał ;)
osesek / 2006-10-04 20:37 / Pan Tysiącznik
no nie bądź taki zazdrosny (:
risky-rainmaker / 2006-10-04 20:38 / Ostatni Optymista
Mało tu Kobietek....trzeba cenić te które jeszcze z nami wytrzymyją ;)
risky-rainmaker / 2006-10-04 20:26 / Ostatni Optymista
Daleko....ode mnie....chiałem Cię zarazić optymizmem na zakupach.....:)))
risky-rainmaker / 2006-10-04 20:37 / Ostatni Optymista
Nie lubię jak Kobieta się smuci złymi informacjami....;)
slaw / 2006-10-04 20:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Strasznie dużo przekory dzisiaj we mnie. Jak wiecie w jednym z dzieł nie pomnę teraz autora był kraj który zwał sie utopia gdzie wszystko bylo dobre i iadomo że taki kraj nie istnieje. Z całym szacunkiem Kenobi bo masz prawo do swoich pogladów skonstatowaleś chyba jakiś czas temu że jest kraj w którym od pewnego czasu wszystko w gospodarce jest źle same negatywne przesłanki - czy może istnieć taki kraj???
Longterm / 2006-10-04 20:26 / Mostek Zwyciężymy!
Według mnie zagrożeniem dla Światowej gospodarki były rosnące ceny surowców. Od kiedy ceny ropy i miedzi spadły ulżyło mi. Chwała dla mędrców z za Atlantyku z Benem Bernankem na czele-jest on godnym następcą Greenspana! Wierze w miękkie lądowanie gospodarki USA a przerwa w podwyżkach stóp procentowych przyciągnie jeszcze więcej kapitalu na rynki akcji.
slaw / 2006-10-04 20:28 / Uznany Gracz Giełdowy
co komu spadło przecież lotos i orlen od jutra odnoszą ceny paliw!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Longterm / 2006-10-04 20:33 / Mostek Zwyciężymy!
to mnie najbardziej wnerwia-to że płacimy tyle samo co w krajach UE a więcej niż w USA za paliwo!!! Ten kraj tylko potrafi cisnąć z obywateli-totalne dno, deficyt chcą łatać akcyzą którą teraz chcą podnieść nawet za gaz!
brydzia / 2006-10-04 20:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
powiem krótko , według mnie informacja o usługach była bardzo zła 52, 7 a wsk. 50 dla usług oznacza że rozwój stanął
my też rośliśmy w lipcu i nikt nie wiedział dlaczego
myślę że do USA wraca kapitał z kontraktów na surowce
co do tego że USA rosną wcale nie jestem zdziwiona , jak przestaną to może my urośniemy , jeżeli dzień w dzień tam są takie wzrosty to po co kupować na takim rynku jak nasz
Krzych / 2006-10-04 19:58 / Płoteczka na forum
jak wytłumaczyć w takim wypadku wzrosty w USA .
TadekT / 193.19.144.* / 2006-10-04 21:39
Może im się już z deka pokręciło.
Do niedawna każda dobra informacja - niska inflacja, spadek bezrobocia, szybki wzrost PKB mogło oznaczać kolejną podwyzkę stóp procentowych i odpływ kapitału z rynku akcji. Teraz więc dla odmiany każdą złą informację interpretują jako pretest do spadku stóp procentowych. Ale to już moim zdaniem zbyt daleko wybiegają w przyszłość.
gabrik / 2006-10-04 20:06 / portfel / Wierny Forumowicz
wiecie co to już nudne ,te tłumaczenie dlaczego powinno rosnąć lub spadać.
Ja stany tłumaczę sobie tak-podeszli tak blisko rekordu że z naturalnej chęci jego pobicia ciągną indeks w górę natomiast co dalej nie będę łamał sobie tym głowy i tak zobaczę za kilka sesji
gabrik / 2006-10-04 20:13 / portfel / Wierny Forumowicz
nasdaq się rozpędza ciekawe jak zakończy i CRB minimalnie zielony.......
Krzych / 2006-10-04 20:12 / Płoteczka na forum
to nie jest nudne bo może jest coś czego my nie widzimy . Złe dane ze stanów ,złe dane o surowcach ,podwyżki stóp procentowych w eurolandzie , najprawdopodobniej obniżka prze FED,Korea próby i td. my czegoś nie widzimy.
barakuda / 2006-10-04 20:22 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
To proste i stare : Kupuj gdy krew się leje....
gabrik / 2006-10-04 20:19 / portfel / Wierny Forumowicz
krzych mogę widzieć wszystko a i tak nie będę wiedział co planują wielcy gracze NIGDY.
W wakacje facet w biurze maklerskim (znam go zwykły gracz) mówi do mnie stary mam cynk od znajomego maklera że zachodni kapitał otwiera dużo krótkich pozycji (to było przy poziomie 2800) i otworzył kilka krótkich ze 150% przekonaniem i co ?polecieliśmy ponad 3100.
Longterm / 2006-10-04 19:28 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, co do dyskusji o spadki lub wzrosty w najbliższym czasie to nikt lepiej by tego nie ujął niż big lebowski kórego pozwole sobie wkleić ponieżej:
"Moim skromnym zdaniem obecnie pazdziernik rozni sie
tym ze w maju wiekszosc tzn. prawie wszyscy mieli
akcje i czekali na wzrosty-dopadla ich korekta,obecnie
wielu ma gotowke czekaja na korekte a dopadna ich
wzrosty..."
W pełni podzielam tą teze bo jak może spadać jak wśród najbardziej agresywnych spekulantów dominują pesymiści którzy dawno się wyprzedali i siedzą na kasie. Nie sprzedają już nic bo nie mają co i ograniczają podaż. Obroty też po części spadły pewnie z tego powodu. Większość wstrzymuje się z zakupami oczekując spadków paradoksalnie przyczyniając się do zachowania wzrostów.
Gdyby trzymali swoje akcje przez cały czas wyszło by im na plus i nie musieliby płacić prowizji maklerskich...dwa razy. chlup
brydzia / 2006-10-04 19:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
najbardziej agresywni spekulanci są pesymistami

koń by się uśmiał - to ciekawe kto kupuje elektrim i nfi ,
pewnie inwestorzy długoterminowi optymistycznie nastawieni
Longterm / 2006-10-04 20:19 / Mostek Zwyciężymy!
Brydziu kochana czyżbyś wzięła moje słowa personalnie? Spekulantem na giełdzie jest w pewnym sensie każdy bo przecież każdy chce sprzedać drożej niż kupił. Różnica pomiędzy inwetorem a sekulantem jest taka że ten pierwszy kupuje to co sam wybrał a ten drugi to co mu stado wybrało...
brydzia / 2006-10-04 20:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozdrawiam i trzymam się że spekulant nie jest ani pesymistyczny ani optymistyczny , bo na spółkach spekulacyjnych typu elektrim to nie ma żadnego znaczenia
Longterm / 2006-10-04 20:29 / Mostek Zwyciężymy!
Ja miałem na myśli to że w tej chwili na tym forum nawet najbardziej aktywni gracze powstrzymują się z zakupami. NIe mówie o Pruszkowie który bawi się na Elku czy NFI.
brydzia / 2006-10-04 21:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
JA myślę że jest normalnie jak na rynku , jedni mają akcje , inni pieniądze , inni akcje i pieniądze
brydzia / 2006-10-04 20:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak ktoś widział najbardziej pesymistycznego spekulanta , który jest bez akcji to proszę wpisywać ,
czy wogóle może być pesymistyczny spekulant - oni chyba z nazwy spekulant mają gdzieś pesymizm czy optymizm , bo spekulacja nie na tym polega
Big Lebowski / 2006-10-04 20:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na gieldzie sa takze inwestorzy a nie tylko spekulanci...
skazany na sukces / 2006-10-04 20:04 / Tysiącznik na forum
Ty chyba wczoraj pisałaś, że jesteś bez akcji :)
Big Lebowski / 2006-10-04 20:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wczoraj nie pisalem a moj portfel to stx,milenium,bioton,sanwil,orlen...
skazany na sukces / 2006-10-04 20:10 / Tysiącznik na forum
to było do brydzi postu
brydzia / 2006-10-04 20:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale ja nie jestem spekulantką , jak chcesz prześledź spółki , które zawsze proponowałam , nigdy jak wcześniej pisałam nie potrafiłam spekulować na takich spółkach
skazany na sukces / 2006-10-04 20:18 / Tysiącznik na forum
zartuje przecież ;)
skazany na sukces / 2006-10-04 19:36 / Tysiącznik na forum
tylko jedno "ale" - SKĄD WIECIE, że wśród najbardziej agresywnych spekulantów dominują pesymiści którzy
dawno się wyprzedali i siedzą na kasie? A jeżeli nawet to już by dawno zabrali swoje zabawki gdzie indziej.
de havik / 2006-10-04 19:42 / portfel / "Tysiącznik na forum"
ja tak asekuracyjnie mam 50/50 :)
skazany na sukces / 2006-10-04 19:20 / Tysiącznik na forum
Na każdym forum Lubawa, wszędzie zaklinanie Lubawy, wszędzie "prawie że" wyprzedana Lubawa, wszyscy uśredniają w dół Lubawę, wszyscy będą trzymać Lubawę długo, więc wielka eksplozja kursu... A KTOŚ cały czas sprzedaje. Po tym śmiesznym kursie. Po to, żeby potem nie mieć jak wszyscy będą się cieszyć z 5 złotych? Takie połączenie znużenia z niepokojem. Mam i mieć będę, ale jakoś tak nieswojo się czuję
Krzych / 2006-10-04 19:53 / Płoteczka na forum
tak sobie myslę dlaczego w takim razie ktoś trzyma kurs LBW , przecież 5% piechotą nie chodzi.Ale biorąc pod uwagę ilość akcji w poważnych rękach a ilość pda. w drobnych to nasówa się pomysł jak od drobnych wyciągnąć.Tu jeszcze można.Jak skończą się wysprzedawać to mam nadzieję że ruszymy.Tak ja to tłumaczę ale mogę się mylić.
Wszystko z pp. było porąbane i ludzie się wysprzedają myśląc że jak zainwestują w coś innego szybciej odrobią stratę,widząc 40-50% wzrostu na innych spółkach.
skazany na sukces / 2006-10-04 19:58 / Tysiącznik na forum
Nie ma atmosfery wyprzedaży akcji, pozbywania się ich w obliczu spadków - jest irytacja tym, że akcje które wszyscy TRZYMAJĄ wciąż się obsuwają. Nic - czekajmy dalej. Ja trzymam w każdym razie.
de havik / 2006-10-04 18:47 / portfel / "Tysiącznik na forum"
pytanie laika, (może do Kenobiego)
jeśli te dane i sytuacja tak żle wróży to dlaczego stany pobiły rekord wszechczasów, a dzis idą jeszcze wyżej???
skazany na sukces / 2006-10-04 19:23 / Tysiącznik na forum
Szanujcie Kenobiego, bo ma wiedzę ogromną i wcześniej czy później będzie miał rację. Jeżeli ktoś kupuje teraz w radosnym zaufaniu, że zaraz polecimy na co najmniej 3400, to przed takim czymś Kenobi chce nas przestrzec. Ale jeżeli ktoś kupuje, bo wierzy, że przed zwałą będzie jeszcze 3100 i zdąży wyskoczyć to dlaczego nie...
de havik / 2006-10-04 19:33 / portfel / "Tysiącznik na forum"
pytałem zupełnie szczerze, jak pisałem giełdą interesuje sie od niedawna i stąd pytanie.
jakby nie patrzeć, szczyt szczytów to nie byle co, zwłaszcza gdy okoliczności nie sprzyjają
Kenobi / 2006-10-04 19:12 / Uznany malkontent giełdowy
Przejrzyj co pisałem dzisiaj i dowiesz się co myślę o tych wzrostach, które właściwie już przestają być wzrostami. To taka "radość pod laików", może się podłączą...
Big Lebowski / 2006-10-04 19:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Do Kenobiego - nie zapominaj ze trend jest twoim przyjacielem...
orzeł / 2006-10-04 19:39 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
oj Kenobi wzrosty nieprawdzie spadki nieprawdziwe wzrosty prawdziwe spadki prawdziewe i jeszcze parę kombinacji wzrosty nieprawdziewe dla laików itd
rośnie to rośnie Kenobi rośnie to rośnie
jakbyś miał akcje czułbyś to również rośnie to rośnie spada to spada jak odróżnisz wzrosty dla laików od wzrostów dla nielaików a spadki dla odkupienia taniej od spadków które rozpoczną większe spadki :)
hej Skazany .............to że Kenobi będzie kiedyś miał rację to każdy wie bo każdy tą samą rację miał będzie gdyż to co wie Kenobi wie każdy ............. kiedyś spadać będzie !:)
pozdrawiam serdecznie z najwyższej wczoraj osiągniętej gałązki
Dżeju życzę CI szczerze złotej jesieni z MOstami
powodzenia
żegnam pa
DO Mari - poczta frunie (lepiej późno niż wcale - do innych którzy przesłali adresy frunie również:)
no to załatwiłem wsio w jednym poście tak więc
apap
życzę CI więc Kenobi spadków dla speców :)
mari / 2006-10-04 22:27 / Achi
dzięki Orle :-)))))))))))))))
Kenobi / 2006-10-04 21:13 / Uznany malkontent giełdowy
Ja nie jestem koniunkturalny i nie ujawniam się jak już wiem, co się w danym momencie dzieje. Piszę o swoim odbiorze faktów, a nie pobożnych życzeniach. Każdy ma swoją rację, i nie musi jej innym narzucać. Że coś rośnie, nie oznacza jeszcze, że za chwilę nie będzie spadać. Szczególnie bez wyraźnego powodu i od razu pionowo do góry, jakby z automatu.Trzeba tylko umieć odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie są powody wzrostu i jak długo on potrwa. Hossa trwała wystarczająco długo (i były do tego powody, które należą już do przeszłości)), a obecny okres charakteryzuje się takimi nagłymi zrywami, po których na drugi dzień nie było ani śladu, więc nic dziwnego, że budzi to podejrzenia. Giełdy mają swoją logikę, która nie odpowiada normalnej logice i stąd ten problem w rozszyfrowaniu sytuacji, bo zawsze musi ktoś stracić, żeby inny mógł zarobić. Jak wiadomo większość na giełdzie traci. Taka zachęta do zakupów, może nęcąca, często jest tzw. pułapką hossy, kiedy ci, co manipulują tym interesem mają wreszcie szanse przy dużym obrocie wyjść z rynku, czego do tej pory nie mogli zrobić. I z tym przesłaniem również życzę powodzenia dla amatorów.
orzeł / 2006-10-04 22:03 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
dziękuję :)
avers / 2006-10-04 21:48 / Bywalec forum
chciałbym się odnieśc tylko do tego zdania cyt.:" bo zawsze musi ktoś stracić, żeby inny mógł zarobić"

myślę , że powinno być zamiast zawsze np: często, przeważnie .
uzasadnienie: jeśli sprzedałem papier z +10%zarobkiem , kupione od kogoś kto zadowolił sie 5% zyskiem komuś kto nanich zarobił również to trudno mówić, że ZAWSZE
ktoś musi stracić
ps. całość przeczytałem z zainteresowaniem.
barakuda / 2006-10-04 19:51 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Dzięki Orle.
skazany na sukces / 2006-10-04 19:45 / Tysiącznik na forum
chodzi mi tylko o to, żeby docenić rolę anioła stróża, który bezinteresownie i z podaniem argumentów przypomina w chwilach euforii memento mori (nie planowałem tego rymu częstochowskiego)
warren buffet / 2006-10-04 19:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
brawo brawo brawo. zapisuje tego posta i drukuje !!!!!!!!!!!!!!!!
de havik / 2006-10-04 19:35 / portfel / "Tysiącznik na forum"
dzięki, zajrze do nich. Ale 3-miesięczny wykres DJIA to bardzo stabilny łagodny stały wzrost?
Powoli wychodzę z tego co mam, więc spadki za niedługi czas powitam ze spokojem, mam nadzieję
Big Lebowski / 2006-10-04 19:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeszcze dwa tygodnie i wszyscy beda mieli swiadomosc ze juz nie ma czasu myslec o spadkach...
Kenobi / 2006-10-04 19:14 / Uznany malkontent giełdowy
Dodam jeszcze, że nie namawiam, ale i nie zabraniam.
lojka / 2006-10-04 18:49 / Tysiącznik na forum
dobre pytanie
też chciałabym zobaczyć odpowiedź
warren buffet / 2006-10-04 18:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bo białe jest czarne a czarne jest szare


ps. niech kenobi odpowie. ja mam ostatnio przedni humor ( nie pilem )
barakuda / 2006-10-04 18:50 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
To może zacznijmy sesję wieczorną Chlup pod jutrzejszy UP !!!
warren buffet / 2006-10-04 18:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oficjalna godzina to 20 00 :pp
barakuda / 2006-10-04 18:59 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Ale zmiana czasu...niedługo....
de havik / 2006-10-04 18:58 / portfel / "Tysiącznik na forum"
o 20 ruszają notowania pp :)

:-)

warren buffet / 2006-10-04 18:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Invar & Biuro System SA z siedzibą w Łodzi w dniu 3.10.2006 r. został poinformowany zgodnie z art.69 ust.1 Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzenia instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu, że w wyniku objęcia zapisami akcji serii M Spółki Invar & Biuro System SA oraz zarejestrowaniu akcji na kontach przez KDPW, Pan Piotr Jędrzejczak stał się posiadaczem łącznie 1 920 210 sztuk akcji serii M, w tym samodzielnie 279 490 akcji, a poprzez podmiot zależny, tj. Inwestorski Fundusz Kapitałowy Capitis Sp. z o.o. 1 345 870 akcji serii M i poprzez podmiot zależny DFP Doradztwo Finansowe Sp. z o.o. 294 850 akcji serii M.
Tym samym wraz z tymi podmiotami posiada 6,79% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki. Przed zajściem powyższego zdarzenia akcjonariusz nie posiadał akcji Spółki.


kupilem wczoraj :)
warren buffet / 2006-10-04 18:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
na bankierze pojawiło sie info:

Giełda ujawnia strategię, chce utworzyć Nowy Rynek dla małych firm, przyciągnąć więcej spółek zagranicznych

Giełda Papierów Wartościowych chce przyciągnąć więcej emitentów zagranicznych, wprowadzić nowe produkty inwestycyjne, uruchomić Nowy Rynek nieregulowany, wspierać regulacje prawne sprzyjające konkurencyjności polskiego rynku i stworzyć platformę informacyjno-analityczną - wynika z materiałów zaprezentowanych po dzisiejszej konferencji na temat średnioterminowej strategii GPW.

Nowy Rynek, jeden z głównych filarów strategii warszawskiej giełdy, ma ruszyć na przełomie I i II kwartału przyszłego roku. Według giełdy, będzie to rynek nieregulowany, dla firm zainteresowanych niższymi kosztami i wymogami wejścia do obrotu giełdowego.

GPW chce też skoncentrować obrót akcjami na rynkach GPW i udostępnić nowe produkty - w tym ETF-y (fundusze indeksowe) i inne instrumenty strukturyzowane. Kolejny element strategii giełdy do plany pozyskania większej liczby spółek zza granicy (z regionu docelowego: Litwa, Ukraina, Słowacja, Czechy, Węgry, Bułgaria i Rumunia) oraz inwestorów zagranicznych. Dodatkowo GPW chce mieć większy wpływ na kształt regulacji prawnych, które miałyby zwiększać konkurencyjność giełdy, w tym zmian w sposobie opracowania zasad ładu korporacyjnego.

Ponadto warszawska giełda planuje uruchomienie platformy analitycznej i informacyjnej dostarczającej informacje na temat firm zagranicznych notowanych na GPW i popularyzującej informacje o GPW w krajach regionu. Chce też pozyskać status agencji informacyjnej dla spółek giełdowych.


nie podali linku. ale to by dobrze dla ceto wrozyło. ale to bankier
barakuda / 2006-10-04 18:36 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
To prawda . W TVN 24 mówił o tym Sobolewski.
warren buffet / 2006-10-04 18:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jeszcze kiedys wam leasco sie o uszy obije ;-)
lojka / 2006-10-04 18:30 / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór wszystkim!

Widzieliście notkę o Elektrimie?
Postanowienie sądu w Amsterdamie- ogłosił on upadłość ww. spółki. Ciekawe co jutro się będzie działo. Dobrze, że ja nie mam tego szajsu.

Pozdrawiam
barakuda / 2006-10-04 18:41 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Lojka , spoko . Chodzi o Elektrim Finance BV emitenta obligacji Elektrimu SA. Sam Elektrim ma czas do 27 .10.
lojka / 2006-10-04 18:45 / Tysiącznik na forum
a co to za różnica? 27 będzie to samo.
Ja nie mam go więc mnie nie obchodzi.

Pozdro
skazany na sukces / 2006-10-04 18:53 / Tysiącznik na forum
może jestem głupi, ale jedyna w moim życiu przygoda z elektrimem trwała 15 minut. Nie chciałem mieć tego jutro. Niech się bawią inni. Mi pozostanie miłe uczucie, że będę jednym z tych którzy na elektrimie zarobili ;)
lojka / 2006-10-04 19:00 / Tysiącznik na forum
ja nie powiem, że nie bo też kilka razy na nim zarobiłam,
ale wiem kiedy wyjść z czegoś co nie jest dobre. Też mam miłe uczucie a inni niech się dalej nim bawią. Może coś jeszcze z niego wyciągną
barakuda / 2006-10-04 18:48 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
No , nie wiem czy to samo..ale....buziaczki...
osesek / 2006-10-04 18:19 / Pan Tysiącznik
Dobry wieczór.
Pan Majster dał mnie podwyżkę. Miotają mną teraz odczucia ambiwalentne, cieszę się, że dostałem a smucę że tak mało. No coż, nie ma roży bez kolców i przygodnej seksu bez s.......(:
Typuję sobie spółki, które nadają się do kupienia.
Ale decyzję podejmę dopiero w poniedziałek rano,kiedy będą już znane skutki demonstracji w Warszawie.
Kurcze, co to za język ten język polski, co rusz to ogonek, co rusz to przecinek nad literką. Chyba zaczne pisać na modłę futurystów.
master / 2006-10-04 18:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
demonstracje - myśle że z duzej chmury mały deszcz bedzie.....
osesek / 2006-10-04 18:59 / Pan Tysiącznik
Tak samo myślał Gomułka w 56 i 70 tak samo myslał Gierek w 76 i 80.
bollullos / 2006-10-04 18:12 / portfel / Uznany Muł Pancerny
No i mam rozwiązanie zagadki Millennium:
---------
Treść raportu:
Zarząd Banku Millennium S.A. ("Bank") niniejszym informuje o otrzymaniu w dniu 5 kwietnia 2006 r., komunikatu akcjonariusza Banku - Banco Comercial Portugues ("BCP"), który został w tym samym dniu opublikowany przez BCP i ma treść następującą: "KOMUNIKAT Banco Comercial Portugues wnioskuje do polskiej Komisji Nadzoru Bankowego o zezwolenie na zwiększenie swojego udziału w Banku Millennium S.A. Lisbona, 5 kwietnia 2006 r. - Banco Comercial Portugues niniejszym informuje, że zdecydował o złożeniu wniosku do polskiej Komisji Nadzoru Bankowego o zezwolenie na zwiększenie swojego udziału w kapitale i prawach głosu w Banku Millennium S.A., z obecnych 50% do maksymalnie 66%. BCP zdecyduje we właściwym czasie, jak i kiedy oraz w jakiej wysokości dokona zwiększenia swojego udziału w Banku Millennium, zważywszy na adekwatne warunki ekonomiczne, prawne i rynkowe. Stosownie do ostatnich zmian w prawie mających miejsce w Polsce, takie zwiększenie udziału nie pociąga za sobą obowiązku ogłoszenia wezwania na wszystkie akcje. Banco Comercial Portuges".
------------
A więc pewnie dostali to pozwolenie. Pozdrawiam,
Kenobi / 2006-10-04 18:03 / Uznany malkontent giełdowy
Miedź 7.040 (-300). Zaczyna być wesoło. More nad more spada.
warren buffet / 2006-10-04 18:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bardzo dobrze ze spada. wig20 rosnie - miedz spada. super. jak zacznie rosnac to mamy 3200
Kenobi / 2006-10-04 18:18 / Uznany malkontent giełdowy
Warren, miałem Cię, za poważnego inwestora, nie chcę więc tłumaczyć, czym jest wzrost przy takim obrocie. Rozumiem, że nie umiesz dokonać oceny danych makro, tylko że rośnie, albo spada, nie ważne dlaczego. Zapewniam Cię, że długo danych nie będą ignorować (a raczej udawać, że je ignorują, żeby tacy jak Ty uwierzyli, że jest dobrze, bo stracha mają niezłego będąc zapakowani towarem aż miło, stąd te zagrania).
Big Lebowski / 2006-10-04 18:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moim skromnym zdaniem obecnie pazdziernik rozni sie tym ze w maju wiekszosc tzn. prawie wszyscy mieli akcje i czekali na wzrosty-dopadla ich korekta,obecnie wielu ma gotowke czekaja na korekte a dopadna ich wzrosty...
Kenobi / 2006-10-04 19:24 / Uznany malkontent giełdowy
Dobrze, dobrze, a skąd pewność, że właśnie teraz dopadną? Kupować można zawsze, ale po pierwsze trzeba tylko "mieć, żeby ryzykować w razie się straci", po drugie zyski gwarantowane, to nie na giełdzie.
warren buffet / 2006-10-04 18:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie mam Ci nic za złe. ale dlaczego tylko interpretujesz wszystkie negatywne rzezcy ?
Kenobi / 2006-10-04 18:35 / Uznany malkontent giełdowy
Bo są takie, jakie są. Jak będą pozytywne, to też o tym napiszę. Teraz wystarczająco dużo jest takich co starają się o to, żeby nikt nie zauważał tych negatywnych, więc warto pokazywać też drugą stronę medalu.
barakuda / 2006-10-04 18:46 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Argumentacja godna tercetu Kuchciński, Gosiewski,Kurski.Odwrócić kota ogonem. Gratulacje!
Kenobi / 2006-10-04 19:08 / Uznany malkontent giełdowy
Nie będę porównywał Twojej "pożal się Boże" argumentacji, a właściwie braku argumentów.
osesek / 2006-10-04 18:55 / Pan Tysiącznik
Barakuda, przegiąłeś i to bardzo. To co przedstawia Kenobi jest niczym innym jak skutkiem zamierzonych decyzji FED. O to przecież chodziło Benowi Bernanke !
Więc nie miej Kenobiemu za złe,że odczytuje zachowania ryku w USA porawnie. To jest fakt, amerykańska gospodarka musi zwolnić, bo napędzana tanim kredytem była zagrożeniem dla samej siebie. Cel jest jeden, utrzymanie w ryzach inflacji i niedopuszczenie do gospodarczej zapaści. Myślę sobie, że do recesji FED nie dopuści ale spowolnienie być musi.
futurek / 212.2.99.* / 2006-10-04 19:47
i tu sie mylisz bo dzis nie jest wazna tak naprawde wysokosc stop procentowych w USA a jedynie to czy jest popyt na dollara jak bedzie spadal to i Ben B. i FED nie pomoze
osesek / 2006-10-04 19:56 / Pan Tysiącznik
Futurku, gdybyś zechciał bardziej szczegółowo objaśnić zależność lub jej brak pomiędzy inflacją a siłą waluty i popytem na nią , byłbym zobowiązany dozgonnie (:.
Proszę.
barakuda / 2006-10-04 19:10 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Nie zrozumiałeś Osesek, mnie nie o meritum , nie o FED itd. Kenobi pisze,że "...dużo jest takich co starają się o to, żeby nikt nie zauważał tych negatywnych..." Czy możesz powiedzieć ,że w natłoku dobrych info nie zauważasz postów Kenobiego? Jeśli tak to przepraszam .!Ciebie ! Bo ja (chyba nie tylko ja ) zauważam ich duuużo ponad miarę.
barakuda / 2006-10-04 19:24 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Zeby nie być gołosłownym 1085 negatywnych postów od 22.07 . Wypada 14,66 negatywa na każdy dzień bytności Kenobiego na forum. Mało??? Nie do zauważenia??
Kenobi / 2006-10-04 19:47 / Uznany malkontent giełdowy
Tak "rekinie" giełdy, muszę pisać, żeby byla równowaga, a nie tylko Twoje "dobre" informacje, które jutro mogą okazać się, jak zwykle bywa, wcale nie takie dobre, ale nie będziemy już o tym pamiętać emocjonując się czymś nowym. Powinieneś zrozumieć powody takiej sytuacji. A Oseska nie atakuj, bo umie samodzielnie wciągać wnioski i z informacji pozytywnych i negatywnych, czego wielu niestety nie potrafi. W niepewnych czasach łaszczenie się na urojony zysk zwykle drogo kosztuje. Rośnie wtedy wartość posiadanej gotówki, bo inwestować można nie pod wpływem emocji, czy przyłączania się do tłumu, ale w odpowiednim momencie, który zapewni nie tylko wyrównanie małych strat, ale nagrodzi sowitym zyskiem.
barakuda / 2006-10-04 20:00 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
pomijam milczeniem całe to ble,ble, wskaz mi tylko miejsce , w którym atakowałem Oseska. Obrońco z urzędu.
osesek / 2006-10-04 19:19 / Pan Tysiącznik
semantyczne nadużycie (:(:
barakuda / 2006-10-04 17:44 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
4.10.Warszawa (PAP) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jest
bliskie podpisania kontraktu na dostawy gazu od RosUkrEnergo -
poinformował w środę PAP Tomasz Fill, rzecznik spółki.

"Praktycznie wszystkie parametry zostały ustalone, jak terminy i
wielkość dostaw, do uzgodnienia pozostaje jeszcze kwestia ceny" -
powiedział Fill.

Rzecznik nie powiedział, ile gazu PGNiG kupi od RosUkrEnergo.

Wcześniej źródło bliskie spółki poinformowało PAP, że PGNiG
zamierza kupić w ramach tego kontraktu ponad 2,5 mld metrów
sześciennych gazu.

Obecnie obowiązujący kontrakt PGNiG z RosUkrEnergo na dostawę
gazu obowiązuje do 31 grudnia 2006 roku.

Łukasz Pawłowski (PAP)

pif/ dan/
No, nareszcie. To powinno ruszyć kurs do góry...
samuraj jack / 2006-10-04 17:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Tak zwykł Pawlak mawiać, kiedy m.in. godził się z Kargulem.
Czyżbyśmy musieli się już pogodzić z kierunkiem indeksów?

1. Cu wyłamało się dołem z konsolidacji
2. ropa kontynuuje dynamiczny spadek
3. "Dolar umocnił się w środę wobec euro i jena po komentarzach szefa Fed z Kansas City Thomasa Hoeniga, który stwierdził, że inflacja w USA jest za wysoka - podają dealerzy." z onetu
czyli będzie rosła rentowność obligacji USA

to wszystko wydaje się świadczyć o nieuchronnym ruchu na południe...

ps. dziś straciłem punkt - jest 4:2; błąd polegał na tym, że powinienem się spodziewać korekty surowców po wczorajszym dynamicznym spadku
samuraj jack / 2006-10-04 17:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
i jeszcze to:
Dane w USA - ISM usługi 16:02
Wartość wskaźnika ISM dla sektora usług miała wynieść 56 pkt. Faktycznie jest to... 52,9 pkt

usługi to 80 proc. PKB USA

nadchodzi recesja?
Kenobi / 2006-10-04 17:45 / Uznany malkontent giełdowy
Te surowce to tylko na chwilę odbiły, bo miedź już po 7.080 (-260). ropa jej towarzyszy. Dane z USA potwierdzają słabnięcie gospodarki USA, bo nie tylko sektor usług, ale i zamówienia w przemyśle (bez transportu) spadły o 0,7%. Wycofywane pieniądze z surowców fundusze częściowo zaangażowały w akcje podbijając chwilowo indeksy, aby ratować się przed stratami, bo kredyty trzeba będzie oddać właścicielom, czyli bankom. Jak się nie uda, to i banki ucierpią. Gra idzie o b. dużą stawkę, koniec może być żałosny.
more / 2006-10-04 17:41
o rety.I tu tez slepy jasnowidz.A juz myslalem,ze znalazlem wreszcie forum
more / 2006-10-04 17:49
zalosne!!!!!!!!!!!!!!!
Nie odrozniac spowolnienia /malego/gospodarki od recesji.
bobabzdet. / 80.55.221.* / 2006-10-04 18:06
sam jesteś żałosny more
kazdy na tym forum jest po troszce jasnowidzem i ci co wieszczą spadki i ci co przewidują wjazd na górke
a to że ktoś ma odmienne racje od twoich to nie znaczy żeby od razu siadać mu na klate
Kenobi / 2006-10-04 17:53 / Uznany malkontent giełdowy
Tak, tak, nie odrożniać 8.800 dol. za miedź od 7.080, a 78 za ropę od 58, a to dopiero początek kłopotów, gospodarka dopiero wchodzi w recesję, kolejne dane dopiero będą "dobre"... A stopy jescze będą rosły, jutro EBC.
more / 2006-10-05 07:01
czlowieku.Piszesz takie bzdury,ze trudno wytrzymac.Nie masz pojecia o gieldzie ani o czytaniu wskaznikow.Caly czas ci mowia o oznakach spowolnienia,a ty caly czas o recesji.
A nie rozumiesz nawet,ze tanie surowce,to tania produkcja.To tani transport itd.Co dla jednego jest marne,dla innego wspaniale
mały romek / 83.23.160.* / 2006-10-04 18:34
kENOBI ALE TY JESTEŚ MĄDRY
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy