Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rynki akcji pozostaną pod wpływem danych z USA

Rynki akcji pozostaną pod wpływem danych z USA

Wyświetlaj:
ABOR / 2008-02-01 07:52 / Tysiącznik na forum
Jazgar - z wczorajszej nocy ładny zacytuję (taka była duskusja egzystencjalna)

Daremne żale
Daremne żale - próżny trud,
Bezsilne złorzeczenia!
Przeżytych kształtów żaden cud
Nie wróci do istnienia.
Świat wam nie odda, idąc wstecz,
Znikomych mar szeregu
- Nie zdoła ogień ani miecz
Powstrzymać myśli w biegu.
Trzeba z żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe...
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę.
Wy nie cofniecie życia fal!
Nic skargi nie pomogą
- Bezsilne gniewy, próżny żal!
Świat pójdzie swoją drogą.

Adam Asnyk
yayurek / 2008-02-01 07:59 / Kompulsywny looser na forum
ten Asnyk Adam, to też z Amerbrokers?
ABOR / 2008-02-01 08:01 / Tysiącznik na forum
nie - to anal z BRE :)
prol / 2008-02-01 07:28 / portfel / Młody Leszczu
jak to sie odbywa ze splitami dzis ma byc na elkopie ale kiedy rano zmienia wartosc akcji czy jak ??
bogol / 2008-02-01 07:39
przykładowo – zamiast 10 akcji masz 100 nic to nie zmienia finansowo w Twoim portfelu, będziesz to już widział przed sesją.
prol / 2008-02-01 07:56 / portfel / Młody Leszczu
juz jest licze ze elkop dzis na 25 grosikow podciagnie :))
z_brzeszczot / 2008-02-01 08:18 / Leszcz uliczny
a tak na serio to myślę, że ugrzęźnie gdzieś w przedziale 18 - 20. Jak np. FON po 5-6 groszy.

Niemniej życzę Ci oczywiście tych 25groszy, baaa... 27 nawet, a co mi szkodzi:)
pozdrawiam
prol / 2008-02-01 08:26 / portfel / Młody Leszczu
hehe az tak kolorowo to chyba nie bedzie ;-/
Era51 / 2008-02-01 07:27 / portfel / Bywalec forum
http://biznes.onet.pl/0,1684154,wiadomosci.html

Towarzystwa emerytalne w zeszłym roku zarobiły dla klientów kilka procent, a dla siebie kilkanaście - pisze "Puls Biznesu". Na czysto zgarnęły blisko 670 mln złotych - czytamy w dzienniku.

Zeszły rok nie był szczególnie udany dla klientów Otwartych Funduszy Emerytalnych. Wartość jednostki wzrosła bowiem średnio o 5,5 procenta - kilkakrotnie mniej niż w 2005 czy 2006 roku. Za to w siedzibach powszechnych towarzystw emerytalnych humory dopisują - pisze "Puls Biznesu". Branża zarobiła bowiem o 64 miliony złotych więcej niż przed rokiem
adrianoo / 2008-02-01 07:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
to dzis pompujemy;) *

* - stwierdzenie powyzszze nie dotyczy wczorajszych nabywcow toory - Ci panstwo beda popuszczali :)

pozdr.
osesek / 2008-02-01 07:06 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry (:
Pan Marcin Markowski w zwięzły i klarowny sposób opisuje rzeczywistość. Mało zorientowanych objaśniam, że pan Marcin jest maklerem najlepszego Domu Maklerskiego Amerbrokers.
yayurek / 2008-02-01 07:54 / Kompulsywny looser na forum
a czemu Amerbrokers najlepszy, nie z przekory, ale z ciekawości pytam, czy Amerbrokers powstał z Amerbanku, obecnie DZ-Banku, trzeba przyznać, że bank porządny
tylko amerbrokers / 193.239.80.* / 2008-02-01 09:15
najlepszy dlatego bo inne gorsze !
valjean / 2008-02-01 07:06 / Galernik
| *.*.*.* | zbig$
z onetu:
http://gielda.onet.pl/1,59,8,39944712,108573282,4496019,0,forum2.html


przeczytaj i przemyśl później podejmij decyzję. to była manipulacja przy cichym poparciu partii politycznych.giełda w stanach za ostatnie pół roku obniżyła się o 15% natomiast polska o przeszło 35%, czemu? ano za nagonką
wieszczących którzy sprzedali na górce i chcieli dokupić na dołku.A że mają część znaczną mediów więc manipulacja szarym ludkiem była prosta.zasada polegała na tym aby zmusić ludzi do wycofania kapitału z funduszy i zaniesienia na procent do banku lub kupienia obligacji.banki zaś pieniądze ludka inwestowały w akcje i fundusze na dołku. pierwszy plan się udał.teraz będzie numer drugi.RPP podnosi stopy procentowe bez przyczyny? ano nie,
chodzi o utwierdzenie ludka że opłaci się oddać bankowi na procent. Za pół roku jak akcje i fundusze znowu pójdą do góry RPP zacznie obniżać stopy procentowe tłumacząc to recesją a skołowany ludek znów zrezygnuje z procentu i wywinduje ceny akcji i funduszy do góry na których znowu zarobią banki.A w czyich są rękach? w pejsatych.wniosek z tego jeden jak inwestujesz długoterminowo te nie wycofuj jeżeli nie ma wojny.Rząd i minister finansów nie stanęli na wysokości zadania i w porę nie uspokoili opinii publicznej co do finansów państwa a co za tym idzie i giełdy.Zezwolili aby miliony początkujących młodych inwestorów straciło swój kapitał na rzecz kapitału obcego.Będą więc rządzić biedniejszym społeczeństwem.

~andre , 31.01.2008 21:37

to "układ" wszystko zorganizował. oczywista oczywistość, żeby bogatsi mogli być bardziej bogatsi!
p.s.
czemu mnie nie dziwi że jesteś sympatykiem pis?
prawda jest brutalna - ludzie nie tracą bo to była manipulacja a dlatego że nie myślą. jak zrzucisz winę na wieszczących którzy sprzedali na górce i chcieli dokupić na dołku to nie trzeba przyznawać się do własnej głupoty i życie staje się prostsze...
jedno jest pocieszające - natura jest bezwzględna, i tym optymistycznym akcentem...
dzień dobry ')
esku / 2008-02-01 07:33 / Coito ergo sum
nie do końca masz racje val
kiedyś robiłem bardzo duze i szczegółowe badania mające dać odpowiedz czym kierują się kudzie przy wyborze produktów finansowych (w tamtym przypadku OFE) czy myśleniem racjonalnym czy emocjami. Wyniki były zaskakujace. Ani jednym ani drugim. okazało sie ze ludzie potrzebują tak zwanego "poczucia podjecia decyzji racjonalnej" Działa ten mechanizm mniej wiecej tak:
ten pan/pani wyglada na madrego (emocje) bo mówi w telewizorze lub nazywa sie doradca, wiec wie co mówi nawet jak go nie rozumię (poczucie racjonalizmu) wiec oprę się na tym co rozumie (emocje a nie racje krew na parkiecie, wieczna hossa 18492638503% zarobku). Dlatego tak łatwo jest manipulowac bo wystarczy ze ludziom sie wmówi ze wmyslą. a dowód na poprawnosc mojego twierdzenia to ostatnia wypowiedz szefa GPW i powszechna nienawisc do "doradców" namawiajacych na fundy akcyjne w sierpniu
valjean / 2008-02-01 07:42 / Galernik
nic z tego co piszesz nie przeczy tezie że ludzie (w przeważającej wiekszości) nie myślą samodzielnie i w dodatku poprawnie...
Łukaszewskiego znasz? ;)
esku / 2008-02-01 07:56 / Coito ergo sum
chodzi mi o to ze to nie głupota a naturalne odruchy człowieka. Jest coś takiego jak efekt dostepnosci na podstawie cechy dostępnej jak ładny i profesjonalny wygląd przypisujemy niedostępne cechy pozytywne jak dobro charakteru i intencji. Trzeba miec na prawde dobrze poukladane w glowie zeby sie na to nie łapac, badałem ten mechanizm znam go na wylot a i tak sie na niego łapie. Wiec chodzi mi o to, ze nie jest głupotą ludzi uleganie odruchom stadnym i chciwości tylko skur....wysynstwem osób cynicznie to wykoirzystujacych
z_brzeszczot / 2008-02-01 06:51 / Leszcz uliczny
Dzieńdoberek wszystkim!

Tak sobie w ramach edukacji od dwoch czy trzech dni obserwuję HAWE. Chciałem po prostu jako zielony leszczyk obejrzeć jak się zachowuje spekulacyjny papier:)

Zastanowiła mnie wczoraj mocno jedna rzecz: po danych o 14.30 zaczął się wysyp!. Normalka, że wywalają w takim momencie w20 i trochę innych spółek... ale czy takie jak HAWE?

Myślę, że ktoś wiedział o tym info, które ukazało się po sesji. A takie zbicie kursu pozwala na tańsze zakupy:)

Dziś nie spodziewam się konsolidacji. Ale w którą stronę pójdzie... Logika wskazuje północ, więc się nie zdziwię jak spadnie całkiem mocno:)

Aha - jednak nie wytrzymałem wczoraj i kupiłem tej hałwy parę deko:))

Pozdrawiam - zielonego!
marboru / 2008-02-01 07:12 / portfel / "Bankier giełdowy"
przedwczoraj, ktoś nie na darmo wziął ok 100k akcji po 7.30 - zobaczymy co dzisiaj będzie..............myślę, że giełda jest przewrotna..........i jeśli ktoś spodziewa się wzrostów to większość myśli jednak o spadkach........dlatego pewnie będą wzrosty na hawe dzisiaj hahaha - nieźle pokręciłem.
pozdrawiam i zielonego
adrianoo / 2008-02-01 07:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie zawsze jest na odwrot, czasem jest tak jak powinno byc, tyle ze wtedy wszyscy spodziewaja sie ze bedzi na odwrot...
i wszystko jasne...
marboru / 2008-02-01 07:32 / portfel / "Bankier giełdowy"
właśnie to miałem na myśli hehehe
pozdro
13 14 15 16 17 18
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy