Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rynki akcji pozostaną pod wpływem danych z USA

Rynki akcji pozostaną pod wpływem danych z USA

Wyświetlaj:
dsz12 nie logo / 83.3.88.* / 2008-02-01 14:27
a czemu tak stx wyskoczył?? jakies info czy to tak z wykresu wynikało ze czas na wzrost ? pozdro
Patrycja.N / 2008-02-01 14:29 / portfel / Tysiącznik na forum
kopiąc rów pod autostradę znaleźli ropę oraz zaginiony skarb Templariuszy ;)
valjean / 2008-02-01 14:26 / Galernik
minister sprawiedliwości i prokurator generalny (ziobro) nie umie usuwać numerów telefonów z książki telefonicznej. "nie jestem w tym specjalistą"
jak bym oglądał relacje z procesu pruszkowa, ehh polska
doncorleonte / 2008-02-01 14:23 / Puppet Master
I znowu zamiast z rodziną na weekend pojechać to będzie ględził o akcjach i czekał na poniedziałek rano
brydzia / 2008-02-01 14:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
dużo już nie zarobisz dzisiaj nie lepiej sprzedać i mieć spokojny weekend jak cię to tak iśnie
warren buffet / 2008-02-01 14:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
USA: Krach w ubezpieczeniach?

Standard & Poor's ostrzega przed potężnymi zagrożeniami kredytowymi - ubezpieczyciele obligacji grzęzną w czerwonych liczbach.

Tylko dzień po obniżeniu przez amerykański bank emisyjny stóp procentowych, kryzys kredytowy powraca pełną parą. Dwie hiobowe wieści z nowojorskiego centrum finansowego ponownie wstrząsnęły rynkami: agencja ratingowa Standard & Poor's stawia pod znakiem zapytania wiarygodność papierów wartościowych o wolumenie pół biliona dolarów. Jednocześnie stróże kredytowi ostrzegają, że na światowe instytucje finansowe toczy się lawina strat wysokości 265 miliardów dolarów.
eprach / 2008-02-01 14:25 / portfel / Onedaytrader
czytaj czytaj... poniżej już Brydzia wkleiła :-)
brydzia / 2008-02-01 14:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Warren przeczytaj mój wczorajszy wpis , będą szybko windować do góry indeksy a później podadzą dane o ubezpieczycielach , tylko niech zajmą odpowiednie pozycje
aszulski57 / 2008-02-01 14:26 / Tysiącznik na forum
Uff !
W koncu zaczynasz mówic normalnie o nie odwrotnie
by wszystkich zszokować.
pklark / 2008-02-01 14:17 / portfel / -
Ach czemu ja wczoraj więcej tej miedzi nie kupiłem .......
gala / 2008-02-01 14:21 / Bywalec forum
bo może być taniej... prawda?
krzysiek29 / 2008-02-01 14:10 / Uznany Gracz Giełdowy
eutsche Bank przejął amerykańską spółkę HedgeWorks, zarządzającą funduszami hedgingowymi.


Kwoty transakcji nie ujawniono. HedgeWorks, którego siedziba znajduje się w Carlsbad w stanie Kalifornia, zarządza aktywami o łącznej wartości 10 mld USD.
radekidz / 2008-02-01 14:09 / Mazur z Mazur
... a po 14.30 utrzyma się wzrost , czy nie ;]
.... ciekawe jak horror
brydzia / 2008-02-01 14:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rio Tinto 15% , Yahoo 50% , czy to już euforia czy nie
lukaszwych / 2008-02-01 14:39 / portfel / "Demon rynków"
jaka eforia jak microsoft zaproponowal taka cene to chyba logiczne ze kurs automatycznie podskoczyl na ten poziom.
adrianrj / 2008-02-01 14:26 / portfel / Bywalec forum
SHANGHAI, China - Alcoa Inc. and Aluminum Corp. of China jointly acquired 12 percent of the shares of global mining company Rio Tinto PLC in a deal believed to be worth $14.05 billion, the companies said Friday.

(...)

It is the largest overseas investment ever by a Chinese company, Aluminum Corp. of China said, and could very well obstruct a bid from Anglo-Australian mining giant BHP Billiton for Rio Tinto.

'Our acquisition of a significant strategic stake in Rio Tinto PLC today reflects our confidence in the long-term prospects for the rapidly evolving global mining sector,' Xiao Yaqing, president of Aluminum Corp. of China, said in a statement.

London-based Rio Tinto became the world's biggest producer of aluminum and bauxite with its $39.7 billion purchase last year of Montreal, Canada-based Alcan.
aszulski57 / 2008-02-01 14:11 / Tysiącznik na forum
wyciągają by potem sprzedać na spadkach.
aszulski57 / 2008-02-01 14:15 / Tysiącznik na forum
cześć Navigare !

OPINIA

ROBERT NEJMAN

dyrektor działu zarządzania aktywami DM IDMSA

Okresy uspokojenia i próby budowania wzrostu będą przerywane okresami silniejszych spadków i w tym roku polski rynek akcji będzie raczej zmierzał ku dołowi. Sytuacja na świecie jest poważniejsza niż się wydaje. Wszystkich interesuje powrót hossy, ale chyba nie nastąpi to jeszcze w tym roku. Szczególnie nierównowaga w USA rzutuje na cały świat, znacznie bardziej niż się o tym mówi. Trzeba leczenia od podstaw i bez poważniejszego kryzysu nie da się tego zrobić. Działania Fed to po prostu zamiatanie pod dywan. W dobie globalizacji obecny kryzys musi mieć wpływ na świat, tego nie da się uniknąć. Być może w przypadku krajów takich jak Polska ten wpływ ujawni się znacznie później. Wygląda na to, że wzrost gospodarczy ostatnich kilku lat nie był wzrostem rzeczywistym, ale po prostu bańką nadmuchaną innowacjami finansowymi.

Małgorzata Kwiatkowska
aszulski57 / 2008-02-01 14:19 / Tysiącznik na forum
istnieje oczywiscie wariant, że kapitał spekulacyjny wejdzie na GPW i bedą pompować !
Co będzie nagiełdzie tego nikt nie wie.
brydzia / 2008-02-01 14:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
2008-02-01 13:25:06
USA: Krach w ubezpieczeniach?
fot: PAP/EPA
USA: Krach w ubezpieczeniach?

Standard & Poor's ostrzega przed potężnymi zagrożeniami kredytowymi - ubezpieczyciele obligacji grzęzną w czerwonych liczbach.

Tylko dzień po obniżeniu przez amerykański bank emisyjny stóp procentowych, kryzys kredytowy powraca pełną parą. Dwie hiobowe wieści z nowojorskiego centrum finansowego ponownie wstrząsnęły rynkami: agencja ratingowa Standard & Poor's stawia pod znakiem zapytania wiarygodność papierów wartościowych o wolumenie pół biliona dolarów. Jednocześnie stróże kredytowi ostrzegają, że na światowe instytucje finansowe toczy się lawina strat wysokości 265 miliardów dolarów.

Sytuacja zaostrza się z powodu odnotowujących coraz większe straty ubezpieczycieli kredytów. Według analityków, tzw. monoliner nie są w stanie przechwycić poręczonego przez nich ryzyka kredytowego. Wiodąca na rynku firma MBIA, która w czwartym kwartale zaksięgowała stratę wysokości 2,3 miliarda dolarów, próbowała wczoraj uspokajać sytuację. Eksperci banku JP Morgan szacują, że branża musi liczyć się ze stratami wysokości 40 miliardów dolarów.

Wygląda na to, że utrata przez ubezpieczycieli kredytowych ich solidności i wypłacalności jest tylko kwestią czasu a poręczone przez tzw. monoliner papiery wartościowe zostaną zdegradowane. Meredith Whitney, analityczka Investmenthaus Oppenheim & Co., przepowiada dla banków kolejne odpisy w wysokości 70 miliardów dolarów.

Duże instytucje kredytowe o światowym zasięgu odpisały już w ubiegłym tygodniu 130 mld dolarów na kredyty strukturalne, które są zabezpieczone wierzytelnościami z kredytów hipotecznych o niskim standardzie.

To, że rynki kredytowe nie dają się uspokoić masywnym wsparciem płynności pokazuje bezradność amerykańskiego banku emisyjnego. Ekonomiści są wprawdzie zdania, że drastyczne obniżenie stóp procentowych może złagodzić następstwa kryzysu, jednak Fed nie powstrzyma w ten sposób utraty zaufania rynków kredytowych.

Z tego też powodu ostrzeżenia S&P poważnie poruszają branżę finansową. Wiele banków miało nadzieję, że kryzys subprime osiągnął już swój punkt kulminacyjny. Mimo swojej, jak dotychczas pierwszorzędnej wypłacalności, ubezpieczyciele kredytów są obecnie piętą achillesową systemu finansowego. Firmy te zabezpieczają kredyty publiczne i strukturalne produkty finansowych na ponad 2 400 mld dolarów. Jednak ekspansja do branży derywatów kredytowych zaczyna się powoli mścić.
zbig$ / 2008-02-01 14:21 / Uznany gracz - weteran 93/94
to co widzimy to powolna anihilacja systemu monetarnego w usa, po czesci rozleje sie to na swiat, bo kazdy ma iles tam dolarow rezerw...my na szczescie mamy długi.)))
aszulski57 / 2008-02-01 14:24 / Tysiącznik na forum
a skąd przecież Skarb ma bezpieczne amerykańskie obligacje.
radekidz / 2008-02-01 14:12 / Mazur z Mazur
... to serial złych informacji , a mimo tego wózek jedzie
.... do przodu ;>
szymon nielogo / 193.201.167.* / 2008-02-01 14:12
oj szlag trafia jak jestes bez akcji podczas wzrostow....


meryll lynch w raporcie oglosil ze polska nie ucierpi na skutek globalnego spowolnienia.
brydzia / 2008-02-01 14:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
w dalszym ciągu jestem pesymistka także nic nie bój , jak napisze że jestem optymistka wyskakuj z akcji PKCem
adasiek z opola / 83.30.14.* / 2008-02-01 14:01
oczyszczalnia TOORY włączona!!
chce ktoś jeszcze kupić??
wyspiarzDK / 2008-02-01 14:01 / Leszcz na dnie
Witam szacowne forum forumowiczów!
zapodam dowcip ku pokrzepieniu serc jako że już niedługo pierwsza porcja danych zza wielkiej wody:)))
Blondyna prezentując swoje nowe mieszkanie swojej blondkoleżance zapala światło na co ta druga reaguje okrzykiem zdziwienia,
blondyna gasi światło...łojezu!!! krzyczy ta druga
a blondyna pstryk, pstryk, pstryk, pstryk przełącznikiem
druga niemal mdlejąc z wrażenia resztkami sił mówi:
Zaje.....e!!!....ale powiedz, gdy tak pstrykniesz i to światło znika to gdzie ono się chowa?!!
Na to druga prowadzi ją do kuchni otwiera lodówkę i mówi:
PATRZ!!!!!
radekidz / 2008-02-01 14:11 / Mazur z Mazur
.... oj kopiesz sobie grób własnym językiem ;p
boerghor / 2008-02-01 13:58 / Tysiącznik na forum
mam dzisiaj smutny dzień - po długiej chorobie odszedł mój psi przyjaiel, rasy długiej... był z nami przez 11 lat... :(((((((
amigo2 / 2008-02-01 14:08 / Regulamin forum!
szkoda
moj ma juz 15 ale jeszcze sie trzyma
zbig$ / 2008-02-01 14:25 / Uznany gracz - weteran 93/94
podobno dla psa to max 18 lat...
flugo / 2008-02-01 14:02 / portfel / Dziecko hossy
to smutne- naturalnie czy usypiales?
ja swojego miniwilka usypialem, brrr..........
boerghor / 2008-02-01 14:04 / Tysiącznik na forum
musiałem uśpić - miał niewydolność serca... dusił się, przez ostatnie 6-7 godzin cierpiał tak straszliwie, że siedziałem nad nim i płakałem jak małe dziecko... teraz niewiele lepiej się czuję... o ile nie gorzej :((((((((((((((
modliszka / 2008-02-01 14:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Doskonale Cię rozumiem.
Jak mój kiedys pobiegł świat za panna i nie było go całą noc, przewyłam w poduszkę ....a co dopiero patrzec jak zwierze cierpi i trzeba się z nim pożegnac :-((((((
Ech, to tak, jakby odszedł członek rodziny :-(((
boerghor / 2008-02-01 14:11 / Tysiącznik na forum
tak właśnie był traktowany - jak pełnoprawny członek naszej rodzinki... dzieci są pogrążone w bezdennej rozpaczy...
boerghor / 2008-02-01 14:06 / Tysiącznik na forum
dziękuję Wam serdecznie
boerghor / 2008-02-01 13:57 / Tysiącznik na forum
no Flugo, GTC powyżej 38 :))) gratulacje :)))
flugo / 2008-02-01 14:03 / portfel / Dziecko hossy
waham się jak 15 letnia panienka- kocha mnie gtc czy chce mnie wykorzystać?
flugo / 2008-02-01 14:05 / portfel / Dziecko hossy
stopa ustawilem- sam nie umiem sie z nim rozstac:))
lukaszwych / 2008-02-01 13:56 / portfel / "Demon rynków"
Inflacja konsumencka osiągnie szczytowy poziom w I kw. tego roku, później nastąpi spadek tego wskaźnika, wynika z wtorkowej wypowiedzi wiceminister finansów Katarzyny Zajdel-Kurowskiej. Jej zdaniem, inflacja bazowa netto wyniosła w grudniu 1,8% r/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy