Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd chce obniżenia cen u prawników

Rząd chce obniżenia cen u prawników

Money.pl / 2009-09-15 13:26
Komentarze do wiadomości: Rząd chce obniżenia cen u prawników.
Wyświetlaj:
postępowiec / 83.238.175.* / 2009-09-21 16:29
Zlikwidować korporacje zawodowe i doprowadzić do pełnego dostępu do zawodu notariusza , radcy i adwokata oraz komornika przez wszystkich. Wymogiem powinien być tylko wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Nie stawiałbym wymogu posiadania wyższych studiów prawniczych. Np. doradca podatkowy nie musi być ani prawnikiem ani ekonomistą. Może być np geologiem. Uważam, że psycholog, czy socjolog równie dobrze sobie poradzi z wykonywaniem zawodu notariusza co prawnik, który skończył studia 20 lat temu i i tak już niewiele ze studiów pamięta.
moje_zdanie / 78.8.255.* / 2009-09-15 14:14
Dlaczego to rząd ma decydować kto może mnie reprezentować a kto nie?
ślusarz / 83.238.175.* / 2009-09-21 16:35
ja proponuję żeby Cię reprezentował mechanik samochodowy lub hydraulik. Jako ślusarz zresztą też nieźle się znam na rzeczy.
abn / 83.31.112.* / 2009-09-18 17:56
A w którym miejscu rząd chce to robić? Zmiany mają ułatwić zdobywanie uprawnień adwokackich, radcowskich i notarialnych celowo utrudniane przez tzw. palestrę (zbyt duża konkurencja jak wiadomo nie jest mile widziana;). To co się dzieje od lat (poza chyba dwoma latami, które PiS wymusił), na egzaminach wstępnych na aplikacje od dawna woła o pomstę do nieba. Dostawali się do tej pory, jak wiadomo, głównie "wybrańcy", a nie np. Ci, którzy skończyli ze świetnym wynikiem studia...

Najnowsze wpisy