Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd chce ratować służbę zdrowia. Komercjalizując

Rząd chce ratować służbę zdrowia. Komercjalizując

Wyświetlaj:
Pilsener / 2009-02-18 00:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Politycy boją się prywatnej służby zdrowia, bo to więcej pracy:
- trzeba będzie wydawać od groma zezwoleń na nowe szpitale
- ograniczać czas pracy szpitali
- pisać ustawy o "wielkopowierzchniowych obiektach szpitalnych" aby ograniczać liczbę szpitali pow. 200 mkw i zapobiegać ich budowie w centrach miast
- dbać o wykorzystywanych lekarzy i ordynatorów, którzy nie wyrobią na promocjach
- zlikwidować plagę nadgorliwych sanitariuszy, którzy pod byle pretekstem wyłapywaliby ludzi wyglądających na chorych na ulicy i wieźli na sygnale do szpitala - bo jak wiozą na sygnale, to dostają dodatkową kasę z ubezpieczenia
- znieść zbyt niskie ceny i zbyt dużą powszechność usług medycznych, co powoduje ogólne społeczne zepsucie i konsumpcjonizm
- i zwalczać inne plagi wolnego rynku

Nic dziwnego, że polska się broni przed demokracją i wolnym rynkiem rękami i nogami.
pacjent22 / 83.7.46.* / 2009-03-02 18:32
W Zamościu już mamy jeden szpital po przekształceniach - w sejmie dawano ten szpital jako przykład sukcesu przekształcenia w spółkę.
Idziemy do przychodni specjalistycznej, jest duża kolejka i dowiadujemy się, że zostanie przyjętych 10 osób na NFZ a reszta pacjentów za wizytę musi zapłacić. (na dzisiaj limit się skończył).
Jeżeli już trafimy do szpitala jako pacjent to buźka nam się uśmiechnie jak się dowiemy, że musimy kupić sobie sprzęt jednorazowy ( strzykawki, igły, wenflony i jeszcze kilka drobiazgów ). Jeżeli nie chcesz być głodny to niech rodzinka każdego dnia przyniesie do zjedzenia, bo obiadek składa się tylko z jednego dania. Jeżeli jesteś przykuty do łóżka to pielęgniarka cię poinformuje " jak pan coś będzie potrzebował to niech pan bardzo głośno krzyczy, bo ja jestem sama i będę na drugim końcu korytarza".
Trzeba pamiętać, że w tym szpitalu nie leczy się pacjentów wymagających specjalistycznego, niejednokrotnie bardzo kosztownego leczenia - takich pacjentów odsyła się do szpitala publicznego.
Wiele by jeszcze można było pisać o tym "wspaniałym szpitalu" ale nie jest to moja rola tylko dziennikarzy .
Ach bym zapomniał "Prasa" się tym tematem nie zajmie, znajomy redaktor powiedział, że "jest to śliski temat".
Rozumiem cenzura jeszcze dobrze się ma, Która z gazet ośmieli się coś złego napisać o planie "B" ratowania polskich szpitali - to będzie miała bardzo duże kłopoty.
Mark Spencer / 79.186.164.* / 2009-02-23 12:07
Najbardziej idiotyczny komentarz. Człowieku, ty nie masz zielonego pojęcia o prywatnej służbie zdrowia. Będziecie umierać jak muchy, bo nie będzie was stać ani na leczenie w szpitalu, na zakup lekarstw ani też na leczenie u lekarzy specjalistów jeżeli każdy z was nie wykupi b. drogiego ubezpieczenia. W USA w takiej firmie, która ma dobre benefits i oferuje ubezpieczenie, firma opłaca za pracownika 1/2 ubezpieczenia a 1/2 płaci pracownik co przy dobrym ubezpieczeniu kosztuje pracownika ok. $250 miesięcznie. Jeśli chcesz mieć ubezpieczenie na rodzinę płacisz o wiele, wiele więcej. Pomyśl człowieku, że w Polsce standard życia jest o wiele gorszy i nie każdego będzie stać opłacać wysokie ubezpieczenia aby być leczonym. Ty patrzysz na to wszystko z pozycji polityka PO i to takiego, który jest bardzo zainteresowany nabyciem za grosze placówki medyczne(nieżle wyposażonej przez państwo polskie i do tego oddłużonej). W Polsce jest dużo złodziei, którzy okradali i w dalszym ciągu chcą do końca rozgrabić mienie narodowe i dorobek Polaków. Ty ze swoimi poglądami do takich złodziei nałeżysz. Takie jednostki jak ty i ta wasza(paskudna, najbrzydsza polska minister) Kopacz działające na szkodę obywateli polskich powinne być wykopane ze społeczeństwa polskiego za solidne kraty.
Pilsener / 2009-02-23 21:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Ty ze swoimi poglądami do takich złodziei nałeżysz" - oczywiście, bo obrażam wszystkich naokoło i chcę płacić za leczenie bez pośrednictwa czerwonych towarzyszy z partii, którzy są jedynymi beneficjentami partyjnej służby zdrowia. Kapitalizm nie jest idealny, ale komunizm jest o wiele gorszy - jak chcesz państwowej służby zdrowia to jedź do Bangladeszu albo Korei Północnej - ja chcę mieć usługi medyczne tanie, łatwo dostępne i wysokiej jakości a tylko system oparty o kapitalizm może mi takie zapewnić. Twierdzenia, że bez pośrednictwa partii obywatela nie będzie stać na szpital, a z pośrednictwem będzie stać są absurdalne - przecież to są te same pieniądze, podziwiam wiarę polaków w politruków i komisarzy - 50 lat komuny niczego ich nie nauczyło, dalej chcą biedy i społecznej własności środków produkcji.
man13 / 2009-02-17 23:14 / Tysiącznik na forum
Prywatyzować, to jedyne wyjście dla wszystkich zainteresowanych wspólnym dobrem.
Helmut345456 / 85.221.185.* / 2009-02-17 22:05
Szwagier z samorządu obiecał że jak dostaną szpital to ja i cała rodzina dostaniemy posady i wtedy hulaj dusza, pensje możemy sobie dać do woli bo samorząd pokryje wszelkie straty , podniosą najwyżej podatki lokalne, he, he, he. Kaczor podpisuj Lisbonę bo czekamy.
uih5 / 77.95.48.* / 2009-02-17 21:14
pan premier widocznie nie wie po co idzie się pracowac w samorządach ,a wystarczy tylko zlecic chłopcom z NIK CBA kontrole w bliskiej podwarszaskiej gminie co się wyprawia z t.z budownictwem społecznym, aby nigdy już nie mówic o prywatyzacji szpitali przez samorządy
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-02-17 21:37
Premier ma niczego nie zlecać CBA. Od tego jest ta instytucja i za to bierze kasę, żeby sama znajdować przypadki przekrętów.
A poza tym wszędzie się znajdą czarne owce. Niestety.
Pilsener / 2009-02-18 00:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
CBA to przechowalnia politruków i komisarzy, taka prawda, niczym się nie różni np. od Agencji Destabilizacji i Rozkradania Rolnictwa.
robotnik RP / 83.19.1.* / 2009-02-17 18:37
A gdzie te zaprzeczenia iobietnice ze nie bedzie prywatyzacji
OBŁUDNICY
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-02-17 18:54
rozróżniasz pomiędzy komercjalizacją a prywatyzacją?
robotnik RP / 83.19.1.* / 2009-02-17 19:05
odrózniam ,zobaczysz ze jesli uda sie komercjaliizacja bedzie pierwszym krokiem bo prywatyzacji
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-02-17 19:31
Nie mam nic przeciwko. Co miesiąc 7 stów płacę na "publiczną" służbę zdrowia a firma mi funduje prywatną przychodnię, bo wie, że dłużej się w kolejkach wyczekam w tej niby "publicznej" służbie niż będę pracował.
A moje składki idą na chory i dziurawy system, na którym zarabiają jedynie handlarze długów pokroju przyjaciół pseudoprezydenta. A kolejki zajmują mają emeryci/renciści, którzy w większości nie przychodzą bo są chorzy a jedynie w potrzebie wyżalenia się.
W krk dobrym przykładem prywatnej służby zdrowia jest szpital Bonifratów. Obsługuję ludzi z NFZ i prywatnych i żyje.
jur / 213.25.9.* / 2009-02-22 11:31

A kolejki zajmują mają
emeryci/renciści, którzy w większości nie przychodzą
bo są chorzy a jedynie w potrzebie wyżalenia się.

Chyba ktoś Ci zrobił "kupkę' do głowy.
Brak dobrego smaku / 77.115.139.* / 2009-02-17 15:36
Sprywatyzują, sprywatyzują, sprzedając polskie szpitale zachodnim koncernom za drobne miliardy (10) złotych. Po czym, jakiś dziwnym trafem będą przynosiły zyski, a na dodatek wzrosną koszta leczenia i zachód będzie NAS znowu doił grube miliardy EURO już nie złotówki (bo przejdziemy do strefy EURO). A na dodatek będziemy mieli w szczepionkach nanochipy i od taki będzie porządek. Będziesz nie posłuszny to cię wyłączą.
p************ / 82.210.157.* / 2009-02-17 16:26
A ja sie trochę z tobą zgadzam. To naturalne że wąska grupa pasożytów dąży do zmaksymalizowania zysków oraz kontroli nad resztą "stada". Taka jest odwieczna konstrukcja spoleczeństwa ludzkiego. Naturalne jets też to, że gdybym należał do nich pochwalałbym ten kierunek działania. Niech nikogo nie zmyli mój nick!;p
ccantate / 151.92.176.* / 2009-02-17 15:47
No i niektórym by sie przydało.
Najbardziej tym co mają czarne wizje przyszłości a w domu ponaklejane plakaty Jarosława a'la Rambo...
-)
ccantate / 151.92.176.* / 2009-02-17 14:27
Niech im się wreszcie uda, bo będziemy do końca świata ładować kasę w to bagno jak w worek bez dna i będzie coraz gorzej...
Nie wiem czy to jest dobry pomysł ale WRESZCIE JAKIŚ!
Jakoś poprzednie rządy nie miały żadnych ale oczywiście krytykować wszyscy świetnie potrafią...
Trzymam kciuki!
jur / 213.25.9.* / 2009-02-22 11:40

Nie wiem czy to jest dobry pomysł ale WRESZCIE JAKIŚ

Typowe rozumowanie dla ptasiego móżdżka.
Pilsener / 2009-02-18 00:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Masz rację, jesteśmy w takiej sytuacji, że lepszy już chyba najgorszy pomysł niż żaden.

Najnowsze wpisy