Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd chce zamknąć wszystkie sklepy z dopalaczami

Rząd chce zamknąć wszystkie sklepy z dopalaczami

Wyświetlaj:
wyzwanie / 62.121.84.* / 2010-10-04 16:05
POpulizm i manipulacja. Ciagle obozowe techniki: zakazac, zamknac, ukarac, do kata, ale juz! To jest
Slabosc. Kiepska przyszlosc.

Zamiast wycinac, zamykac dzungle, uczmy sie w niej poruszac, korzystac i nie zginac. Co z alkoholem,
papierosami, lekami, samochodami i grzybami?

Problem to glupota bioracego. Budujaca, wzmacniajaca sztuka, to nie skorzystac z okazji. Madre,
niezalezne dziecko to nadzieja. Tego nie da sie osiagnac palka i paragrafem, i nie wystarczy
tydzien.

Mam nadzieje, ze wolnosc wyboru zwyciezy i slupki dla PO spadna na stale. Idzmy dalej.
ździcho / 77.254.48.* / 2010-10-03 16:43
Do kiedy będą one zamknięte? Do czasu ostatecznej nowelizacji ustawy?
Nowe przepisy pozwolą wycofać z rynku na okres od 12 do 18 miesięcy dopalacze zawierające podejrzane substancje psychoaktywne. W tym czasie zostaną przeprowadzone szczegółowe badania dotyczące ich szkodliwości dla zdrowia.

A po tych badaniach z powrotem na sklepową półkę niezależnie od wyniku??? Czym wy tu nas zamydlacie, zakłamańcy?!
vollta77 / 77.113.223.* / 2010-10-03 14:38
no pyszczki widzicie jak rudy i ekipa troszcz sie o wasze zdrowie szkoda ze dopiero teraz i mam pytanko gdzie podpora rzadu dr, jewka kopacz ???????????
incognitor / 194.106.193.* / 2010-10-03 13:53
Mam zasadnicze pytanie - czy ludzie, którzy handlują tzw. dopalaczami robili to do tej pory na mocy polskiego prawa? Z tego co wiem tak, co więcej, większość środków, którymi handlowali jest legalna. W związku z tym, zamykając te sklepy w jedną noc i pozbawiając ich właścicieli dochodu z dnia na dzień rząd działa wbrew polskiemu prawu/

Zaznaczam od razu, że nie chcę wchodzić w przykłady szczegółowe - dopuszczam, że część tych sklepów prowadzą ludzie z konotacjami mafijno-gangsterskimi, ale mówimy tutaj o pryncypiach, a te (nie)rząd rudego palanta po prostu łamie.
Najśmieszniejsze jest w tym to, że ta banda dowodzonych przez WSI błaznów szła do wyborów jako ugrupowanie liberalne. Pytam w związku z tym, co ta akcja, albo raczej PR'owy pokaz ma wspólnego z liberalizmem? Jeśli jest to ograniczanie wolności prowadzenia interesów, a jednocześnie ograniczanie wolności idiotów zażywających różnego rodzaju kwasy do samounicestwienia, to ma to tyle samo wspólnego z liberalizmem, co PO z interesem Polski, czyli gówno.
artur xxxxxx / 188.146.163.* / 2010-10-03 14:03
Skończy się przed trybunałem w Strasburgu, ale spokojnie to nie z pieniędzy Kopacz, Donka i Grasia odszkodowania będą płacone. Jak zwykle zapłacą wszyscy frajerzy płacący podatki w tym kraju, w tym ja.
incognitor / 194.106.193.* / 2010-10-03 21:15
No niestety, podobnie jak ja. Pewnie podobnie jak ja jesteś heterosualistą, nie daj Boże ojcem rodziny, pracujesz na etacie albo prowadzisz własną firmę, może masz w miarę konserwatywny światopogląd i cenisz sobie święty spokój. Jeśli tak, to należysz do najbardziej łupionej i obecnie dociążanej nowymi podatkami grupy w kraju.

W tym kraju 3 grupy zawodowe w praktyce nie płacą podatków:
1. Kościół,
2. Politycy.
3. K****,

w zasadzie to 1 grupa.
VA / 83.24.108.* / 2010-10-03 13:48
Pfft. Dziwne, ze nie wycofali jeszcze alkoholu i tytoniu. Toz to tez szkodliwe. I o ile latwiej dostepne.
Pewnie mafie trocily klientow i daly w lape odpowiednim osobom, zeby sie konkurencji pozbyc.
incognitor / 194.106.193.* / 2010-10-03 13:54
To możliwe, możliwe również, że potrzebna jest zasłona dla jakiegoś zaniechania lub szwindlu PO, bo coś nam przypadki przedawkowania wyrosły jak grzyby po deszczu.
arturxxxxx / 188.146.163.* / 2010-10-03 14:18
Fala przedawkowań nastąpiła po wejściu w życie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomani z 10.06.2010. Ustawa ta zabroniła sprzedaży mefedronu - substytutu kokainy.
Naturalnym krokiem biznesu dopaczy była próba zastąpienia jej innymi substancjami psychoaktywnymi. Niestety okazały się one znacznie bardziej niebezpieczne niż mefedron.

Ciekawostką jest, że powszechna dostępność legalnego mefedronu doprowadziła do spadku cen na czarnym rynku kokainy i czystej heroiny o ponad 50%.
Dzięki nowelizacji wycofującej mefedron handlarze narkotyków mogą znów liczyć swoje niebotyczne zyski.
Przeraża mnie tylko myśl, że mogli wpłynąć na rząd aby wprowadził tę nowelizację No ale może to przypadek.
gooono / 83.29.155.* / 2010-10-03 14:36
to chyba oczywiste, że SŁUŻBY kontrolujące w dużej mierze "mafię" zanotowały znaczacy spadek zysków z handlu narkotykami - należy zatem wypowiedzieć wojnę legalnej konkurencji zaprzegajac w to widowisko całe tabuny dziennikarzy pożytecznych idiotów i funkcjonariuszy.
llena / 2010-10-03 15:49
nie obchodzi mnie z jakich pobudek po nagle wzięła się za dopalacze, ważne, że się wzięła. za długo był tolerowany proceder sprzedawania psychotropów pod przykrywką gadgetów kolekcjonerskich. to nie do pomyślenia żeby cwaniacy zgarniali grube miliony za niszczenie komuś zdrowia i życia!
artur xxxxxx / 188.146.165.* / 2010-10-03 15:56
Żadna władza nie może łamać prawa, bo sama staje się przestępcza. Motywy nie mają znaczenia, pewnej granicy rządzący nie mogą przekroczyć, bo niczym nie będą się różnili od dygnitarzy PRL.
gruumaj / 83.29.155.* / 2010-10-03 16:24
oczywiście za zgony po dopalaczach odpowiada rząd!!! sklepy działają jakieś 3 lata minimum a problemy zaczęły się jak Tusek zaczął zakazywać kolejnych "substancji" - efekt był taki, że handlarze sięgnęli po nowe czyli niesprawdzone . Gratuluję mordercom z rządu.

Najnowsze wpisy