Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Rząd dopłaci po 500 zł do raty kredytu

Rząd dopłaci po 500 zł do raty kredytu

Money.pl / 2009-02-21 09:36
Komentarze do wiadomości: Rząd dopłaci po 500 zł do raty kredytu.
Wyświetlaj:
olololo / 83.7.48.* / 2009-02-21 15:10
Panie Premierze proszę oddaj mi kasę którą włożyłem ostatnio w akcje PKOBP. Straciłem 90 tys. złotych.
PS. Czy również do kwietnia się Pan wyrobi?
Donald Tusk / 2009-02-21 15:13 / Bywalec forum
a głosowałeś na PO?
i przysięgasz głosować na mnie w wyborach prezydenckich ?
:)))))))) / 217.96.100.* / 2009-02-23 18:16
:)))))))))))))))))))))))
cwaniak7777 / 79.163.17.* / 2009-02-21 14:58
musze sie dogadac z szefem zeby mnie zwolnił, pracujac na czarno bede zarabiał wiecej gdyz nie bede płacił podatków i zus oprócz tego dostane bonusa od panstwa 500 zl Nie ma cwaniaka nad polaka! Tylko troche szkoda tych co placa podatki no niestety ten kraj ma was w dupie!!!!
jaś / 195.136.179.* / 2009-02-21 14:56
taaaaa znów rozdawnictwo biletem do zdobycia wyborców

a dlaczego ja takich pieniędzy nie dostanę? bo nie stać mnie nawet na wzięcie kredytu hipotecznego?
qwqww / 217.153.67.* / 2009-02-21 14:50
A co z młodymi rodzicami gdzie matka dziecka jest zmuszona iść na bezpłatny urlop wychowawczy? Kto pomoże spłacić jej kredyt?!!!!!!!
woda / 85.89.191.* / 2009-02-22 22:46
Człowieku, a co z tymi co nawet dzieci mieć nie mogą bo ich nie stać na mieszkanie, o kredycie i dopłatach od rządu mogą tylko pomarzyć. Nie zgadzam się, ja też ciężko pracuję. I co ty na to.
Donald Tusk / 2009-02-21 14:37 / Bywalec forum
Rozdam kasę i będę miał nowych ( młodych i zdrowych, czyli na długie lata) wiernych wyborców !!
a tym staruchom z kółek różańcowych zabiorę bezpłatną opiekę lekarską i zmniejszę tym samym liczebność elektoratu PiS-u :-))
jaki ja mam delikatny rozum, a polaki to głupie chamy !!1
lv2 / 83.24.105.* / 2009-02-21 17:28
Fajnie, tylko Wolska to jedyny kraj, gdzie opieka zdrowotna jest bezpłatna, i chyba jeden z nielicznych, gdzie nauka jest płatna. Wolałbym odwrócić te proporcje.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-02-22 13:10
Bzdury pleciesz.
W Kanadzie jest bezplatna opieka zdrowotna i platna nauka.
oljo / 2009-02-21 13:25
nie ma co się długo rozwodzić - to jest zwyczajny socjalizm. jak ktoś nie jest pewny, czy spłaci kredyt, to niech go nie zaciąga. a jak mimo to zaciąga, a potem mu się nie udaje, to trudno - jego ryzyko. ja też bym chciał, żeby ktoś zapłacił mi za wszystkie błędne decyzje, które podjąłem. zamiast dopłacać ludziom do kredytów, lepiej byłoby te pieniądze przeznaczyć na edukację ekonomiczną. tylko, że pewnie uczyć się (nawet za darmo), to prawie nikt by nie chciał...
ja p / 85.14.94.* / 2009-02-21 13:15
a co z ludźmi którzy nie wzieli kredytu? co rząd im da? ... aha im zabierze żeby dac tym co wzięli kredyt - ciekawa forma " taka nowa świecka tradycja" - Robina Hooda z polskiego rządu - k.... banda złodzieji , nie odpowiadająccych za woje czyny - niech ponoszą konsekwencje - chyba że nie to niedorośli ludzie, pozdro
mlodyyyy / 87.207.139.* / 2009-02-22 00:39
zrób to co ja robię - pakuję walizkę i spier__ z tego komunistycznego szamba
Paj / 83.16.242.* / 2009-02-21 13:01
Coś tu nie gra.
Miała być połowa odsetek, więc co tu robi kwota 500PLN?
tojfel / 83.31.114.* / 2009-02-21 12:45
Kolejny "genialny" pomysł. Najpierw rewelacje Pawlaka, teraz to.
dlaczego to zły pomysł? Nie chodzi tu o jakąś zawiść wobec osób z kredytem, ale o zdrowy (ekonomiczny) rozsądek.
Mieszkania w Polsce są kosmicznie przewartościowane, ceny już spadają. I będą spadać dalej. Pomysł Tuska może jedynie zmniejszyć dynamikę tego procesu (mniej licytacji komorniczych)
Dlaczego ceny spadną?
Po pierwsze - dlatego, że po obecnych cenach nikogo nie stać na kupno mieszkania w gotówce.
Po drugie - kredyt jest bardzo trudno dostępny (wymóg wkładu własnego na poziomie 20-40% wartości nieruchomości przy obecnych cenach jest osiągalny dla znikomego odsetka ludności).
Po trzecie - już mamy nadpodaż mieszkań na rynku, a nowe mieszkania wciąż są budowane i będą budowane. Argumenty, że developerzy się obrażą i nie będą budować są śmieszne. Przestaną budować, przyjdą inni, którym opłaci się sprzedać z 30% narzutem a nie 300%.
Po czwarte - z punktu widzenia developera wynajem jest nieopłacalny. Mieszkanie najczęściej trzeba w pewnym stopniu wykończyć, aby ktos chciał je wynająć. Oddanie mieszkań pod wynajem zwiększy podaż mieszkań do wynajmu na rynku - co oznacza spadek ceny wynajmu, a co za tym idzie - zysku developera. Co więcej - oznaczac to będzie jeszcze większe ograniczenie popytu na kupno mieszkania i wymusi obniżenie ceny.
Po piąte - bardzo popularny i równie błędny argument, że mieszkania zostaną wykupione przez zagraniczne fundusze (korzystny kurs walutowy). Pytam: po co? Przecież te mieszkania kupowane były pod inwestycje, w celach zarobkowych a nie mieszkalnych. Obecnie więc nikt nie kupi z zagranicy takich mieszkań, bo co z tego, że są dla niego tanie, skoro i tak nie będzie mógł ich sprzedać.
lv2 / 83.24.105.* / 2009-02-21 17:54
Akurat w tym siedzę, więc kolego gadasz bzdury.

1) Ceny mieszkań spadają, ale tylko w wybranych lokalizacjach . W dobrych nie ulegają zmianie (jest na nie duży popyt). Statystycznie spadają, tak jak statystycznie moja pensja powinna wzrosnąć o 8% (a niestety nie wzrosła).
W Warszawie centrum jest tylko o jakieś 120 - 150% droższe, niż zadupie (typu Ursus), podczas gdy np. w Sztokholmie jest to różnica około 250 - 300%. Innymi słowy, jest potencjał spadkowy w gorszych lokalizacjach, podczas gdy w lepszych nie brakuje chętnych do zakupów za 12 - 20 tys. metr kwadratowy.
2) Kredyt na 100% wartości nieruchomości nie jest żadnym problemem (nie wierz bezmyślnie gazetom), ale większość ludzi i tak ma ponad 30% wkładu własnego. Wystarczy spojrzeć na statystyki ZBP.
3) Jest sporo wolnego pieniądza na rynku, tańsze mieszkania (do 300 000 PLN) chodzą właściwie za gotówkę, jako lokata kapitału (zwłaszacza, że za 300 000 na zdupiu można kupić mieszknaie, które na szczycie 2007 kosztowało około 40% więcej).
Zgadzam się z punktem czawrtym
Punkt piąty: indywidualni inwestorzy dalej nabywają mieszkania. Fundusze mają problem z płynnością.

Generalnie kolego, Twoje mądrości sobie, a życie sobie.
tojfel / 83.31.114.* / 2009-02-21 18:25
"1) Ceny mieszkań spadają, ale tylko w wybranych lokalizacjach . W dobrych nie ulegają
zmianie (jest na nie duży popyt). Statystycznie spadają, tak jak statystycznie moja
pensja powinna wzrosnąć o 8% (a niestety nie wzrosła).
W Warszawie centrum jest tylko o jakieś 120 - 150% droższe, niż zadupie (typu Ursus),
podczas gdy np. w Sztokholmie jest to różnica około 250 - 300%. Innymi słowy, jest
potencjał spadkowy w gorszych lokalizacjach, podczas gdy w lepszych nie brakuje chętnych
do zakupów za 12 - 20 tys. metr kwadratowy.
2) Kredyt na 100% wartości nieruchomości nie jest żadnym problemem (nie wierz bezmyślnie
gazetom), ale większość ludzi i tak ma ponad 30% wkładu własnego. Wystarczy spojrzeć na
statystyki ZBP.
3) Jest sporo wolnego pieniądza na rynku, tańsze mieszkania (do 300 000 PLN) chodzą
właściwie za gotówkę, jako lokata kapitału (zwłaszacza, że za 300 000 na zdupiu można
kupić mieszknaie, które na szczycie 2007 kosztowało około 40% więcej).
Zgadzam się z punktem czawrtym
Punkt piąty: indywidualni inwestorzy dalej nabywają mieszkania. Fundusze mają problem z
płynnością. "

1) radzę zapoznać się ze zmianą dynamiki sprzedaży mieszkań; porównaj sobie poszczególne kwartały zeszłego roku - 70% spadek sprzedaży to niewiele,hm? aha, Polnord w styczniu sprzedał 5 mieszkań, może to podziała ci na wyobraźnię
2) większość ludzi ma ponad 30% wkładu własnego? Hahaha twierdzisz zatem, że w kraju, w którym średnia pensja to ok 2200 zł netto, większość posiada odłożone oszczędności w wysokości 90 000 - 150 000 tys zł w gotówce? Daj znać jak już wrócisz z równoległego świata w jakim żyjesz:)
3) jednym słowem - kupujcie, bo taniej nie będzie:) tylko wytłumacz mi skąd w takim razie ta nadpodaż mieszkań? w samej wawie ok 16 00 tys
5) hahaha indywidualni inwestorzy nabywają przewartościowane mieszkania? mieszkania, które tanieją i których nikt nie kupuje? skoro je nabywają, bo to taka świetna okazja, to dlaczego podaż mieszkań wzrasta i przybywa na balkonach nowych bloków płacht z napisami sprzedam?
lv2 / 83.24.105.* / 2009-02-21 22:55
Robię w bankowości i wiem ile ludzie mają w Polsce oszczędności, i wiem ,że wkłady własne są znaczne.

Blędem, który być może zostanie skorygowany, było przeświadczenie, że każdy robol ma mieć mieszkanie (wiem ideały tzw. "kapitalizmu ludowego", Efektem jest rozległe połacie butonowych pustyń wokół miast, sprzedawane (Warszawa) w cenach 6000 - 9000 za metr, co jest ceną przynajmniej o 30% wygórowaną. Rodzina, która ma 3000 czy 4000 nie powinna otrzymywać jakiegokolwiek kredytu z wkładem wyższym niż 50%. Przy takich zarobach, każde wachnięcie kursu/oprocentowania boli.

Wo wolnym czasie mógłbym Ci podać numery K.W. deweloperskich (są to informacje jawne), gdzie w ostatnim czasie nastąpiło wyodrębnienie własnści pakietów po około 20 mieszkań w różnych miejscach w Warszawie.

Ja, nie teoretyzuje, tylko przekazuje fakty.
zyx / 212.76.37.* / 2009-02-22 16:42
Pakietem? Po 20 mieszkań? Co Ty mówisz? Teraz nikt nie kupuje. Wpisów w Warszawie dokonuje się średnio po 0.5 roku. A to są zapewne jeszcze starsze transakcje. Takich decyzji nie podejmuje się z dnia na dzień. Przypuszczam, że te transakcje były dokonywane na początku minionego roku. A swoją drogą to podaj choć 2 numery KW, z chęcią zweryfikuję (sprawdzimy kiedy był podpisany akt notarialny, kiedy złożono wniosek, no i zobaczymy kto kupuje;).
tojfel / 83.31.119.* / 2009-02-22 10:36
"Robię w bankowości i wiem ile ludzie mają w Polsce oszczędności, i wiem ,że wkłady własne
są znaczne. "

skoro ludzie w Polsce na lokatach i kontach mają zamrożone tak wielkie oszczędności, to wytłumacz mi proszę, dlaczego tak wielu brało kredyty nawet na 130% wartości mieszkania na 40 lat. Wytłumacz mi dlaczego sprzedaż mieszkań dramatycznie spadła odkąd banki zaostrzyły politykę kredytową?

Co do obowiązkowego wkładu własnego to jak najbardziej się zgadzamy. Już stosunkowo niedługo w życie wejdzie rekomendacja T i S, szkoda że późno, ale lepiej późno niż wcale.

Co do zakupów pakietowych mieszkań to nie opowiadaj bajek. Jakieś ruchy zawsze będą, ale większość zagranicznych funduszy z tego rynku uciekła już 1.5 roku temu.
Zorro123 / 2009-02-21 13:05 / -

Po piąte - bardzo popularny i równie błędny argument, że
mieszkania zostaną wykupione przez zagraniczne fundusze
(korzystny kurs walutowy). Pytam: po co?

Jednym z celów może być dalsze dojenie Polski i Polaków. Ludzie gdzieś muszą mieszkać i będą płacić nie polakom a zagranicy. Podobnie jak z Polskimi bankami. Przecież obcy kapitał to inwestycje. jak się okazuje są to inwestycje często po to aby jeszcze więcej zyskać. ;-)
MaiX / 2009-02-21 16:00
No chyba każda inwestycja jest po to aby zyskać. Trochę bez sensu jest inwestować po to aby stracić :)
tojfel / 83.31.114.* / 2009-02-21 16:17
"No chyba każda inwestycja jest po to aby zyskać. Trochę bez sensu jest inwestować po to
aby stracić "

niestety o tej podstawowej rzeczy zapominają najwyraźniej wszyscy ci, którzy wieszczą powrót na rynek nieruchomości inwestorów zagranicznych
Zorro123 / 2009-02-21 16:52 / -
Co innego inwestycje w dobra trwałe (maszyny, urządzenia) a co innego inwestycje w dobra łatwo zbywalne(akcje, obligacje)
tojfel / 83.31.114.* / 2009-02-21 15:57
"Jednym z celów może być dalsze dojenie Polski i Polaków. Ludzie gdzieś muszą mieszkać i
będą płacić nie polakom a zagranicy. Podobnie jak z Polskimi bankami. Przecież obcy
kapitał to inwestycje. jak się okazuje są to inwestycje często po to aby jeszcze więcej
zyskać. ;-) "

To jest popularne, ale błędne rozumowanie. Po pierwsze - powtarzane jak dogmat, że ludzie muszą gdzieś mieszkać. Owszem, ale przecież teraz też gdzieś mieszkają, 10 lat też gdzieś mieszkali. Z babcią, w piątkę, z rodzicami, wynajmują. Ale przecież miliony Polaków nie mieszkają pod mostami i na stacjach kolejowych, prawda? W otatnich latach po prostu udało się przekonać pokolenie wyżu, że własne 50 m z kredytem na 40 lat pożerającym co miesiąc pół pensji, to normalka. Nie, to nie jest normalne i ludzie powoli sobie to uświadamiają. Co do funduszy zagranicznych to powtarzam - nie są zainteresowane kupnem nieruchomości bo im się w tym momencie nie opłaca. Gdyby jakimś cudem banki znowu zaczęły rozdawać kredyty na lewo i prawo, wtedy bardzo możliwe że wrócilibyśmy do sytuacji sprzed 2 lat. Teraz nie ma na to szans. Kolejny prosty przykład - kupiłbyś samochód za 5 tys euro (przy obecnym kursie ok 23 tys zł) wiedząc, że nikt później nie odkupi go od ciebie za więcej niż 15 tys zł?
lv2 / 83.24.105.* / 2009-02-21 18:01
.
że
własne 50 m z kredytem na 40 lat pożerającym co miesiąc
pół pensji, to normalka. Nie, to nie jest normalne i

W
ychowałem się na "Zachodzie" i dla mnie jest to normalne, wręcz oczywiste.

Pewne ruchy zakupów pakietowych są dokonywane. Widziałem ostatnio K.W. księgi deweloperskiej w Wawie, wzmianki o wyodrębnienie własniści - 20 lokali sprzedanych tym samym aktem pewnemu funduszowi.

No, ale sądząc po wpisach na tym forum raczej siedzą tu teoretycy i naganiacze różniej maści.
tojfel / 83.31.114.* / 2009-02-21 18:36
"Wychowałem się na "Zachodzie" i dla mnie jest to normalne, wręcz oczywiste".

ok, podaj mi proszę przykład miasta na zachodzi, w którym średnia cena metra kwadratowego = 4 razy średnia pensja w tym mieście

"Pewne ruchy zakupów pakietowych są dokonywane. Widziałem ostatnio K.W. księgi
deweloperskiej w Wawie, wzmianki o wyodrębnienie własniści - 20 lokali sprzedanych tym
samym aktem pewnemu funduszowi."

pewne ruchy? pewny fundusz? konkrety poproszę.

"No, ale sądząc po wpisach na tym forum raczej siedzą tu teoretycy i naganiacze różniej
maści. "

ciesze się, że ty tu jesteś. jako praktyk z obszerną wiedzą z pewnością udowodnisz za pomocą rzeczowych argumentów, że się mylę.
lv2 / 83.24.105.* / 2009-02-21 23:41

ok, podaj mi proszę przykład miasta na zachodzi, w
którym średnia cena metra kwadratowego = 4 razy
średnia pensja w tym mieście


Średnia cena za metr w Wawie powinna wynosić .... około 20 000 PLN ?
Generalnie standardem jest metr kwadratowy = około 1,5 miesięczna pensja, i w Wawie jest to w obecnej chwili coś koło tego.

Mieszkałem większość życia w Sztokhomie. Obecnie średnia pensja to około 25 000 SEK, cena mieszkania około 50 000 SEK z metra.

Z drugiej strony, w okolicach Warszawy nie jest problemem około 4000 z metra.

Co do drugiego pytania: Core
tojfel / 83.31.119.* / 2009-02-22 10:31
"Średnia cena za metr w Wawie powinna wynosić .... około 20 000 PLN ?
Generalnie standardem jest metr kwadratowy = około 1,5 miesięczna pensja, i w Wawie jest
to w obecnej chwili coś koło tego."

1.5 miesięczna średnia pensja? czyli wychodziłoby że ludzie zarabiają w Warszawie średnio po 6-7 tys zł? Czy ty nie widzisz jakie bzdury piszesz?
panmail / 195.205.200.* / 2009-02-21 12:37
jesli chca rozdac pieniadze, to dla kazdego, a nie tylko dla tych bez mozgow!!!
ChF / 88.199.187.* / 2009-02-21 12:56
Żadnych pieniędzy publicznych dla nikogo, w celu pokrywania zobowiązań! Państwo nie jest od tego! To zwykłe S******...O!!! Już wiem dlaczego ten kraj pozwala mi go nienawidzić!
ityle / 213.158.199.* / 2009-02-21 12:04
drodzy panowie, tj. ci którzy byliście dotąd przekonani, że mozliwy jest do przeprowadzenia taki kiks, aby mieszkania, domy, samochody, plazmy itp dobra doczesne załapać w formie kredytu i ci, którzy staracie się wpajać tym pierwszym trochę rozsądku przy podejmowaniu podobnych decyzji - otóż umknął wam najwyraźniej generalny wniosek wynikający z omawianej zapowiedzi dopłat. Pan Donek po prostu ogłosił wam, że ma zamiar przejęć funkcję syndyka masy upadłościowej, którego zadaniem, w przypadku likwidacji interesu, jest po prostu zaspakajanie, w sposób mniej lub bardziej udolny, potrzeb które zidentyfukuje i uzna za istotne.
dareg / 87.207.175.* / 2009-02-21 12:02
pytanie do zwolenników tuska:
donek będzie spłacał kredyty z dotacji budżetowej przeznaczonej dla PO czy z waszych podatków ?
manin / 89.79.96.* / 2009-02-21 12:04
z naszych podatków a co zabolało?????to sie wyprowadz z tego kraju nikt cie nie trzyma
Donald Tusk / 2009-02-21 14:43 / Bywalec forum
i o to chodzi :-)))
ja mam przygotować miejsce do powrotu dla starszych braci w wierze :-))
i wszyscy polacy won !!!!
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-02-21 15:14
dwóch starszych braci w wierze już jest w Polsce. Jeden mieszka w pałacu prezydenckim a drugi na zoliborzu.
Jak jeszcze nie wiedziałeś kim oni są to chyba musisz poszukać trochę w internecie.
lift / 87.206.58.* / 2009-02-21 12:32
Ja właśnie tak robię.Skorzystałem z oferty złożonej przez holenderskiego pracodawcę dwa lata temu.Od 1.04.09 przestanę dokładać różnej maści cwaniakom.
Donald Tusk / 2009-02-21 11:50 / Bywalec forum
Małe dziecko umarło, bo zabrakło kasy na nową lampę do tomografu, a wy cieszyciesię, że rudy chce rozdawać pieniądze młodym i zdrowym ludziom??
Ck BOY / 2009-02-21 12:01
to przykre, ale nie jest to wina ludzi, tylko własnie państwa, ktore posrednio zarzadza szpitalami...
Kenobi / 2009-02-21 12:34 / Uznany malkontent giełdowy
Pamiętam jak Balcerowicz uparł się i za żadne skarby nie chciał się zgodzić na podniesienie składki zdrowotnej, co doprowadziło do zadłużenia służby zdrowia i obecnie zagraża bytowi przeważającej części społeczeństwa.
lv2 / 83.24.105.* / 2009-02-21 17:43
Na jakim Ty świecie żyjesz ? Wszędzie sytem opieki zdrowotnje działa w ten sposób, że kosztem dzieci i starców łoży się na "klasę robotniczą". Ile kosztuje nas PKP, związki zawodowe i górnictwo - prawdziwa klasa próżniacza !
Fors84 / 2009-02-21 11:40 / Bywalec forum
Dopłaty powinny być nawet w wysokości całej raty dla średniego kredytu (300tys.) ,ale powinny być do zwrotu.
Ck BOY / 2009-02-21 11:59
Nie powinno byc zadnych doplat! Ci co brali kredyty powinni byli wiedziec na co sie pisza!
mDario--- / 77.112.53.* / 2009-02-21 12:07
To powiedz to bankom które zbankrutowaly. Nawet wielcy ekonomiści tego nie przewidzieli a Ty sie dziwisz "zwykłym" ludziom.
madgacek / 82.143.139.* / 2009-02-21 12:44
Przewidzieli, a nawet do tego doprowazili. Wpisz sobie na youtube Peter Schiff i Ran Paul i nie dyskutuj!!!
Ck BOY / 2009-02-21 12:37
Banki z chciwosci doprowadzily do takiego stanu rzeczy....
oll1 / 2009-02-21 11:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Jesli to przejdzie ten rzad traci u mnie ostatecznie poparcie i juz wiecej na PO nigdy nie zaglosuje.

Najnowsze wpisy