Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Rząd dopłaci po 500 zł do raty kredytu

Rząd dopłaci po 500 zł do raty kredytu

Money.pl / 2009-02-21 09:36
Komentarze do wiadomości: Rząd dopłaci po 500 zł do raty kredytu.
Wyświetlaj:
manin / 89.79.96.* / 2009-02-21 11:23
jak czytam wasze komentarze to płakac mi sie chce .. zamiast cieszyc sie ze komus moze byc lepiej i ze mozna urotowac przez to nie jedna rodzine to wy tylko swoje o swoim ja piszecie powinniscie sie cieszyc ze komus pomnagacie i nie wazne ze wam nikt nie pomógł ale coja bede tu komentował katolicki kraj widac.. ale chyba tylko z nazwy .. Pamietajcie aby zmienic ten popaprany swiat trzeba zacząc od siebie biedni duchowo ludziska
madgacek / 82.143.139.* / 2009-02-21 12:46
Spokojnie, biedni to oni nie są, bo biedaka nie stać na kredyt na fajn mieszkanko
navy-blue / 87.204.7.* / 2009-02-21 12:07
dobrze się czujesz człowieku? to moja kasa, zaraza - dotuj swoją gotówka kredyciarzy jak chcesz, ale od mojej ci wara.
lv / 83.24.105.* / 2009-02-21 18:04
Generalnei się z Tobą zgadzam, ale i tak będziesz dotował tego, lub owego. Osobiście wolę dotować jakąś rodzinę, która się przeliczyła z kredytem, niż górników, czy kolejarzy.
oll1 / 2009-02-21 11:28 / portfel / Tysiącznik na forum
A gdzie myslenie o tych, ktorzy czekali az ceny mieszkan spadny, by sobie kupic wlasne? Takie decyzje w sztuczny sposob ksztaltuja ceny mieszkan - w ten sposob Ci, ktorych nie bylo stac wczesniej, nadal nie bedzie stac - to jest sprawiedliwe i katolickie? O ile sobie przypominam Kosciol walczyl z socializmem, a takie przejawy wlasnie widze.
MANIN / 89.79.96.* / 2009-02-21 11:42
nie no oki racje czesciowa masz tylko to sie juz stało i wiele rodzin popadło w bagno a teraz chyba warto im pomóc .. nie twierdze ze to jest akurat własciwa droga ale jak ktos ma inna to niech poda a zasłanianie sie sprawiedliwoscia w dziesiejszym swiecie to marazm poniewaz swiat zawsze niesprawiedliwie dzielił chociaz by choroby czy wyglad człowieka ale jak mozna pomóc aby drógi człowiek satł sie szczesliwszy i wyszedł z dołka to czemu nei ..sam mam hipoteke ale kłopotów nie mam bo mam kredyt w złotówkach ale czas oprócz czubka swego nosa zaobACZYC NIEDOLE INNYCH ZYJACYCH NA TYM SWIECIE
Arti2 / 77.45.15.* / 2009-02-21 11:06
Żeby komuś spłacać kredyt. Jakiemuś młokosowi, który musi mieć wszystko od razu, już teraz, w tej chwili (mieszkanie, meble, samochód).
Tomy78 / 79.163.63.* / 2009-02-21 10:34
jestem młodym czlowiekiem, oszczędzam na wkład własny, a innym osobom które wzieły 100% lub wiecej kredytu nagradza się za brak odpowiedzialności i zapożyczanie się ponad stan.
Współczuję wszystkim, którzy tracą pracę, ale protestuję przeciwko wydawaniu moim podatków na osoby, którę po prostu chciały mieć mieszkania na które ich nie stać.
mDario--- / 77.112.53.* / 2009-02-21 11:05
Chce zauwazyc ze w momencie zadluzania sie Ci ludzie mieli zdolnosc kredytową i prace która gwarantowała pokrycie rat z tytułu kredytu hipotecznego. W chwili obecnej wiele fabryk musi zwalniac pracownikow ze względu na ich kondycje finansową bądz duzo mniejsze zlecenia. Wiec nie mow mi ze to wina tych ludzi. Wręcz obowiązkiem rządu jest pomoc! Ja też odprowadzam podatki ale jokos mnie glowa nie boli że rzad z nich skozysta by pomoc. Mysle ze oni woleli by prace niz krotko trwala pomoc w wysokosci 500zl/miesiac ktrora prawdopodobnie trzeba bedzie oddac.
pozdro
petiya / 2009-02-21 17:58
ci kto bral we franku to musial sie liczyc z ryzykiem, to przeciez prawdziwe carry trade, czyli uprawianie hazardu,
wszystkich czeka rosyjska ruletka, jak teraz z opcjami
oll1 / 2009-02-21 11:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Ale bzdura! Ten kto zaciaga kredyt w wysokosci 100% i nie zarabia kilkakrotnie wiecej sam jest sobie winien. Co za paranoja.... - bylo mnostwo ludzi, ktorzy jednak nie byli pewni tego, co stanie sie w przyszlosci, wiec nie kupowli mieszkan po chorych cenach - Ci ludzie teraz beda karani, bo inni byli bezmyslni. Obowiazkiem rzadzacych numer 1 jest byc sprawiedliwym.
mDario--- / 77.112.53.* / 2009-02-21 11:35
"Ten kto zaciaga kredyt w wysokosci 100% i nie zarabia kilkakrotnie
wiecej " - nie dostanie kredytu !
Ck boy / 83.18.172.* / 2009-02-21 10:39
malo tego ze sie ich nagradza... nagradza sie ich z pieniedzy wszystkich podatnikow!!!! to jest istny powrot do starego systemu. nie moze tak byc!
mDario--- / 77.112.53.* / 2009-02-21 11:09
To nie nagroda tylko pomoc ale jak tu pieknie zauwazyles ze pomoc bedzie finansowana z pieniedzy podatnikow. Powiedz mi kim oni byli kiedy tą prace mieli?
oll1 / 2009-02-21 11:23 / portfel / Tysiącznik na forum
To niech sie zobliguja, ze beda te pozyczke splacac WLASNYMI podwyzszonymi podatkami po roku - wtedy git. W innym wypadku to po prostu rabunek innych i nagradzanie tych, ktorzy bardzo czesto (nie wiem, czy dotyczy to Ciebie) po prostu owczym pedem chcieli miec wiecej i lepiej.
mDario--- / 77.112.53.* / 2009-02-21 11:54
Nie dotyczy to mnie. Chce tylko przypomnieć że mówimy tu o kredycie hipotecznym na mieszkanie! Powiedz mi po ilu latach od państwa dostaniesz mieszkanie. Może po 5 albo 7. Kazdy chce miec swoje "m" by nie mieszkac wiecznie z rodzicami albo w nieskonczonosc wynajmowac u obcych. Nie przekonujesz mnie ze "Ci" ludzie chcieli wiecej. Ta pomoc jest skierowana do takich ludzi.
tabu / 79.185.179.* / 2009-02-21 10:33
Jeżeli były premier PiS Marcinkiewicz i jego bank wykorzystali znene im tajemnice państwowe do zarobienia na Polskiej walucie, to niech teraz dopłaca bo jego kariera polityczna może na tym ucierpieć.
TOJ / 79.186.231.* / 2009-02-21 10:24
ZNOWU SOCJALIZM . CZY KTOŚ KTO BIERZE KREDYT HIPOTECZNY JEST DZIECKIEM? CHYBA WIE CO ROBI I BIERZE PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚC ZA JEGO SPŁATĘ. PODOBNIE Z OPCJAMI. DZIECI JE BRAŁY I TRZEBA WYCOFAĆ SIĘ Z TEGO.
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-02-21 10:15
Ten pijar go zniszczy i oby jak najszybciej!!! Z tym pijarem jak ze wszystkim. Co za dużo to i świnia nie chce!!!
Ck boy / 83.18.172.* / 2009-02-21 09:57
jak moga doplacic po 500 to niech doplaca po 1500, albo po 5000, co za roznica? a moze po 10 tys? niech dodrukuja 500 mld i splaca wszystkie dlugi, a wtedy bedziemy mieli inflacje jak w Zimbabwe.... wtedy sie przynajmniej zrównamy z murzynami, a nie jak do tej pory 100 lat za nimi.....
Paj / 83.16.242.* / 2009-02-21 09:36

Na razie nie wiadomo jeszcze, czy pożyczkę od państwa będzie trzeba oddać, czy też będą one umarzane. Premier Donald Tusk sugerował wczoraj, że raczej nie.

Raczej nie będą umarzane, czyraczej nie będzie trzeba oddać?
p************ / 82.210.157.* / 2009-02-21 10:07
Raczej nie wiadomo;p
artisu / 213.134.185.* / 2009-02-21 11:21
Ci ludzie wcześniej gdzieś mieszkali to teraz mogą tam wrócić. Najlepsze że nikt nie prosił o taki gest, rząd ot tak wyrzuca z budżetu sporo pieniędzy które zostaną skonsumowane przez banki. W Usa jak 3 miesiące nie spłaca się kredytu to bank zajmuje nieruchomość i nikogo to nie dziwi, jakoś tam nikt nie płacze z tego powodu. Tutaj Lokatorzy demolują mieszkania i nie można ich wyrzucić bo jest np. zima. Chore...
własne M / 195.250.37.* / 2009-02-21 11:44
ale wy jesteś ograniczeni myślenia jak ogrodnika pies
sam nie mam to i innym nie dam
to co że ktos kupil mieszkanie? w wynajmowanym ma mieszkac z rodzina i splacac komus kredyt?
i co teraz takim ktorym ceny walut dosraly dobrze po ratach ma rzad nie pomagac? a polcz jeden z drugim ile przez zakup mieszkania wniesli podatku?
zal Wam dupe sciska ze sami sie nie zdecydowaliscie jak mozna bylo dostac kredyt, "zbieram na wkład własny" - żebyś nie uzbierał!!
żałośni ludzie - nikt kto brał kredyt nie spodziewal sie takiego obrotu sytuacji - pewnie Wy wiedzielisie i dlatego nie braliście kredtu??
Donald Tusk / 2009-02-21 15:09 / Bywalec forum
ty cwaniaczku !!
masz mieszkać w kamienicy Palikota i zapitalać na niego i dzieci jego, i twoje bahory też !!!!
własne M / 195.250.37.* / 2009-02-22 12:37
Impotencie umysłowy bachorem pisze się przez CH i może Ty nim jesteś.
Ciekawe na kogo Ty "zapitalasz"?.
Człowieku zastanów się nad swoimi wypowiedziami bo są co najmniej żenujące.
NonConformaSound / 77.254.9.* / 2009-02-21 12:52
Żebyś wiedział, że taką sytuację przewidziałem jaką jest strata pracy. Przecież Donek uprawia socjalizm w najczystszej postaci - poczytaj trochę Miltona F. np. : "Kapitalizm i wolność" to ci się młotku pogląd wyrobi... Co za czosnek z Ciebie!
własne M / 195.250.37.* / 2009-02-21 13:27
ha ha ha czyli jak wszyscy poczytają Miltona to będą wiedzieli co robić?
Rozumiem też że wszyscy którzy wzieli kredty hipotezny to młotki? Weź pod uwagę że ludzie biorąc kredyty mieli odpowiednią zdolność i podjeli ryzyko bo każdy zdawał sobie sprawę z tego że kiedyś może być innaczej. Śmieszą mnie komentarze że jako żeby państwo doplacało do kredytów a co w tym złego? Jak ludzie kupujący mieszkania wpływali na gospodarkę? pewnie destrukcyjnie? Problem mają ludzie którzy brali na wyrost, ja nie mam takiego problemu kredyt brałem na miarę swoich możliwości uwzględniając różne możliwości jednak jeżeli dostanę pomoc od Państwa to czemu nie?
Dziwne tylko że komuś to przeszkadza bo on nie dostanie bo nie brał kredytu bo taki z******** jest i wszystko przewidzał - czaje że tak się na swojej wiedzy dorobił (w końcu wiedział o kryzysie) że teraz za drobne z kieszeni kupi mieszkanie ha ha ha
tojfel / 83.31.114.* / 2009-02-21 15:47
"Śmieszą mnie komentarze że jako żeby państwo doplacało
do kredytów a co w tym złego? Jak ludzie kupujący mieszkania wpływali na gospodarkę?
pewnie destrukcyjnie? Problem mają ludzie którzy brali na wyrost, ja nie mam takiego
problemu kredyt brałem na miarę swoich możliwości uwzględniając różne możliwości jednak
jeżeli dostanę pomoc od Państwa to czemu nie?"

problem polega właśnie na tym że bardzo dużo osób brało na wyrost. Pani w banku mówiła,że mam zdolność na 400 tys no to biorę kredyt, a co mi tam. A jak tacy ludzie wpływali na gospodarkę? Ano tak np że w przeciągu dwóch lat ceny mieszkań wzrosły o 250% - no bo w końcu każdego "było stać". Tak, to jak najbardziej destruktywny wpływ. I nie dziw się, że w tym momencie pojawia się tyle oburzonych głosów na to, że Państwo domaga się, aby pozostali obywatele zrobili zrzutę na kredyty osób, które bezmyślnie pozaciągały kosmiczne kredyty (bardzo często bez wkładu własnego) na kosmicznie przewartościowane nieruchomości. Tak dla lepszego zrozumienia - czy jak pan ziutek z bloku na twoim osiedlu straci pracę i nie będzie miał na spłatę samochodu, to zrzucisz się z resztą sąsiadów, żeby mu dołożyć?
własne M / 195.250.37.* / 2009-02-21 17:00
Widzisz zgodziliśmy się w jednym że wiele osób brało na wyrost ale nie wszyscy ja wziąłem z głową bo wiem co to jest ryzyko i nie chcę podejmować zbyt dużego.
Nie można zatem wszystkich wrzucać do jednego wora, pewnie że tych co brali na wyrost teraz mają mieszkania po 80-90 metrów jest dużo więcej niż tych bardziej rozsądnych ale szczerze to jak Państwo nie wyda podatków na ten cel to na co one pójdą? tylko tak realnie pomyśl na co się stanie z tymi pieniędzmi
Wiadomo było nie wiecznie nie będzie dobrze ale chyba nikt (w sumie nietkóryz twierdzą że wiedzieli) nie spodziewał się że będzie aż tak źle!
tojfel / 83.31.114.* / 2009-02-21 18:07
"Widzisz zgodziliśmy się w jednym że wiele osób brało na wyrost ale nie wszyscy ja wziąłem
z głową bo wiem co to jest ryzyko i nie chcę podejmować zbyt dużego.
Nie można zatem wszystkich wrzucać do jednego wora, pewnie że tych co brali na wyrost
teraz mają mieszkania po 80-90 metrów jest dużo więcej niż tych bardziej rozsądnych ale
szczerze to jak Państwo nie wyda podatków na ten cel to na co one pójdą? tylko tak
realnie pomyśl na co się stanie z tymi pieniędzmi
Wiadomo było nie wiecznie nie będzie dobrze ale chyba nikt (w sumie nietkóryzy twierdzą że
wiedzieli) nie spodziewał się że będzie aż tak źle! "

nie ma znaczenia czy ktoś potrafił przewidzieć czy nie. nie ma znaczenia czy wziął kredyt na mieszkanie przewartościowane czy bardzo przewartościowane. każdy biorąc kredyt powinien zastanowić się głęboko co będzie jeśli straci pracę, złotówka się osłabi lub LIBOR wróci do historycznego poziomu (kredyty walutowe), zdarzy się coś nieprzewidzianego itp. Ceny zostały wywindowane w kosmos właśnie przez myślenie typu bo "ja chce", "bo ja nie będę mieszkał z mamusią", "bo mam zdolność kredytową" itd. Nie rozumiem dlaczego teraz reszta społeczeństwa ma do tego dopłacać. Rynek musi się oczyścić - oczywiście będzie to okupione ludzkimi dramatami, ale nie przypominam sobie, żeby ktoś kogoś wołami do banku zaciągał w celu udzielenia mu kredytu. To był wolny wybór, którego teraz trzeba ponieść konsekwencje.
Gdyby nie naiwność ludzi i podatność na tą całą medialną propagandę typu "kupujcie mieszkania bo taniej nie będzie" i "super okazja - kredyt na 50 lat", nie byłoby tego problemu. Przerabiali to już w Japonii, USA i Hiszpanii. Zaczyna się w Irlandii i u nas. Współczuje osobom które brały kredyt we franku po 2 zł na trzykrotnie przewartościowane mieszkanie, ale nie zmienia to faktu, że sami podjęli tą decyzję. Wytłumacz mi dlaczego teraz wszyscy mamy ponosić jej konsekwencje?
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy