Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd dotrzyma obietnicy o obniżeniu wieku emerytalnego? Politycy podzieleni

Rząd dotrzyma obietnicy o obniżeniu wieku emerytalnego? Politycy podzieleni

Wyświetlaj:
lok / 193.239.124.* / 2016-02-27 14:22
i bardzo dobrze ci z po to tylko czekaja zeby pis nie spelnil tego warunku ktory nalezy sie pierwszy piorytetowy dla ludzi umecznonych .
Waldii 2016 / 95.223.3.* / 2016-02-27 14:20
Skutkiem wprowadzenia emerytury z 67rokiem życia w Niemczech jest jeszcze mniejszy przyrost naturalny. Młodzi ludzie zamiast zakładać rodziny oszczędzają na stare lata. 35letni Niemiec powiedział mi -/Mam 3polisy ubezpieczeniowe na życie i laptop i nie-potrzebuję żony i dzieci. Mi nic złego nie może się stać./ Średnio w ostatnich 20latach wydajność pracy wzrosła w Niemczech o 35%. Z części zaoszczędzonej sumy można wypłacać emerytury 65roku życia. Są już firmy ,gdzie od robotnika po managera wszystko wykonuje komputer i robot i to jest Przyszłość . Dlatego trzeba stopniowo wprowadzać taki System , w którym w ramach Usług dla Społeczeństwa i państwa wprowadzić pensje dla kobiet rodzących i wychowujących dzieci. Obecny System Wzrostu i Konsumpcji wykastrował w głowach narody w Europie. To pełzająca APOKALIPSA dla Europy i nagłe chaotyczne przyjmowanie n milionowych osiedleńców , to gwóźdź do trumny dla narodów i kultury europejskiej. Dlatego pierwsze kroki PiS-u idą w dobrym kierunku. Mieszkam 35lat w Niemczech i trudno nie zauważyć Katastrofę Ekologiczną -Wymierania Narodu.
Romeoal / 79.185.187.* / 2016-02-27 14:16
Jak nie przywrócą wieku to po PiS-ie .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
elllllll / 91.200.69.* / 2016-02-27 14:12
A dlaczego w ogóle nie zniosą wieku emerytalnego? To obywatel powinien decydować, według następującej zasady.
1. Zgłaszasz, że idziesz na emeryturę w wieku np. 40 lat. ZUS oblicza, że do średniej wieku brakuje ci np. 35 lat (+ 5 na przewidywalne wydłużenie średniej życia) = 40 lat. Dzieli twoje składki przez miesiące i wychodzi ci - np. 50 zł. emerytury miesięcznie.
2. Nie odpowiada? No to możesz pracować dalej bez emerytury, twój wybór.
3. Za 5 lat np. dostajesz mieszkanie w spadku, sprzedajesz je i 300 tysięcy wpłacasz do ZUS, po czym zgłaszasz się, że chcesz iść na emeryturę w wieku 45 lat. ZUS liczy ci wpłaty i decydujesz, czy ci już starczy, czy jeszcze popracujesz.
4. Owe 300 tys. ZUS dzieli na dwie części: pierwsza to emerytura solidarnościowa, czyli kwota, jaką wpłacasz na ogólny fundusz. Jeśli umrzesz przed pójściem na emeryturę, kwota ta zostanie w ZUS dla tych, którzy będą żyć dłużej, niż przeciętnie. Drugą połowę może odziedziczyć np.. wskazany członek rodziny, któremu dopisze się do jego funduszu emerytalnego, albo wypłaci. Jeśli przejdziesz na emeryturę - wypłacają ci z obu części proporcjonalnie. Jeśli umrzesz przed wyczerpaniem się drugiej części funduszu, reszta z tej części jest dziedziczona.
5. Jeśli jednak nie uzbierasz tyle, ile chcesz, a marzy ci się przynajmniej najniższa emerytura gwarantowana przez państwo, musisz przepracować minimum 30 lat i odprowadzać najniższe składki. Ale to ty musisz wybrać.
6. I jeszcze jedno - jeśli ktoś nie przepracował ani jednego dnia lub pracował na czarno, ale np. wygrał w totka lub zaoszczędził i wpłaci kasę do ZUS - to też powinni mu zamienić to na fundusz emerytalny.
zdzislaw59 / 94.15.169.* / 2016-02-27 19:11
Jak bym dostał w spadku 300 tys.zł to bymsobie sam ustalił emeryturę np.1000zł m-nie a nigdy bym nie dał do ZUS-u!!!,wolałbym kupić obligacje na 5 lub 10 lat.
elllllll / 91.200.69.* / 2016-02-27 20:41
Niby słusznie, ale jest pewien haczyk. Zakładasz, że będzie stały wzrost gospodarczy, nie będzie przyspieszonej inflacji i do końca życia będziesz sprawny umysłowo. Jeśli coś w tym systemie nawali, inflacja zeżre twoje oszczędności. Co do kont - miałam pod opieką krewną, która latami oszczędzała, a potem dostała sklerozy. Nie dość, że większość złotówek straciła wskutek inflacji, to nawet nie pamiętała, gdzie ma konta i obligacje. Dolary schowane na czarną godzinę też tak schowała, że nie pamiętała, gdzie. Kiedy wzięłam ją pod opiekę, była dość zagłodzona. A państwo jednak jakąś emeryturę zagwarantować musi, wypłacaną co miesiąc i żaden fałszywy "wnuczek" ciebie nie ogłupi, byś dał mu oszczędności życia. Poza tym, jeśli ZUSowska emerytura będzie powiązana z ubezpieczeniem zdrowotnym to może to być też jakimś plusem.
64latek / 89.74.8.* / 2016-02-27 13:44
48 lat pracy 64 lata.w normalnym kraju już kończył bym pracę ale pan Grupiński kazał mi pracować 15 miesięcy dłużej a Schetyna dzisiaj z kodem podskakuje przy stadionie krzycząc my Naród.Chyba zapomnieli dlaczego przegrali.Bo Naród mieli gdzieś ośmiorniczki i afery były ważniejsze.
emeryt realista / 192.162.95.* / 2016-02-27 13:36
Zarówno Duda jak i PiS manipulują społeczeństwem w sprawie wieku emerytalnego bo nawet na zdrowy rozsądek jest to praktycznie nie realne bez pogrążenia budżetu. Nie da sie tak zrobić by 1/3 społeczeństwa utrzymywała pozostałych. Te wszystkie opowieści o babciach zajmujących się wnukami są potrzebne do celów propagandowych. Co ciekawsze ci którzy tak głośno domagają sie obniżenia wieku emerytalnego za kilka lat równie głośno lub głośniej będą domagać sie podniesienia emerytur bo jakoś politycy zapomnieli powiedzieć ze będą one śmiesznie niskie poniżej minimum socjalnego. Może na początek niech zrobią eksperyment i odeślą na emeryturę Kaczyńskiego, Macierewicza, Pawłowicz, Niesiołowskiego i pozostałych parlamentarzystów spełniających warunki emerytalne.
hania60 / 94.15.169.* / 2016-02-27 19:24
Zus mi wyliczył 1680 zł brutto emerytury (w chwili obecnej) i 1890 zł. jak przejdę na emeryturę w wieku 62 lat.To jeżeli przejdę na emeryturę przejdę w wieku 60 lat(mam obecnie56) to mam niby dostać kwotę w/g Ciebie poniżej minimum socjalnego-B Z D U R Y!!! Zus mi wyliczył wczoraj kwotę o 200 zł mniejszą(!),T Y L K O 200 złotych!!!
intelektualniKastraci / 151.34.100.* / 2016-02-27 14:03
Gdybyś przez ostatnich 8 lat nie "czyścił" kasy i nie powiększył długu z 0,5 bln do 3 bln, to dzisiaj bylibyśmy w innym miejscu...
Raja / 95.49.49.* / 2016-02-27 13:53
Popatrz na to z mojego punktu widzenia.
Kaczyński, Macierew, Pawłowicz - są "przy korycie". Dla nich 5 lat pracy dłużej da wymierne efekty w emeryturze.
A ja? zwykła szara obywatelka w wieku 59 lat, bez pracy .? .... co mi opowiadasz głupoty o większej emeryturze.... nie będzie nawet o 5 złotych wyższa.
Dlaczego znowu ludzie starzy mają się poświęcać po to, aby za 40 lat, dzisiejsi 20 latkowie mieli lekko???
Ja już się poświęcałam, dla idei, dla Polski Ludowej - mam tego po kokardę ! Nie chcę się poświęcać dla nikogo!!!
myczek / 89.68.170.* / 2016-02-27 13:31
Z oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego wynika, że prezes zarobił przez ostatni rok 97 tys. zł z tytułu sejmowego uposażenia oraz 24 tys. zł poselskiej diety. Co ciekawe, w rozliczeniu wydatków nie pojawiło się świadczenie emerytalne. Bo, jak się okazuje, prezes - w odróżnieniu od innych polityków - go nie pobiera.
nadzieja629 / 65.19.167.* / 2016-02-27 13:17
40 lat pracy powinno w zupełności wystarczyć by przejśc na emeryturę, zresztą obiecał to obecny Prezydent RP jak również PIS w kampani przedwyborczej, mam nadzieję że to zrealizuje , i nie bedzie tak jak PO i PSL co innego obiecywali , a co innego robili
VVVV / 109.95.146.* / 2016-02-27 13:20
nadzieja umiera ostatnia więc miej nadzieję
tak bedzie / 66.102.9.* / 2016-02-27 13:17
He,he,tylko wyjatkowy naiwniak uwierzy w ta bajke o obnizeniu wieku emerytaknego.Bedzie..........ale .............podniesienie do +70.Za kilkanascie lat.
Karol 1952 / 46.112.71.* / 2016-02-27 13:02
Panie Głupiński - trzeba dać szansę pracy MŁODYM ludziom a nie przedłużać TYRANIE 65-cio letniemu człowiekowi ... zatyranemu przez KOMUNĘ, która była zła !
KSDS / 89.66.213.* / 2016-02-27 13:13
Ty jesteś głuchy czy ślepy aby pracować i zarabiać MUSZĄ być prawdziwe zakłady pracy , fabryki a tego po 4 czerwca 1989 gdzie każda forma pracy została wyniszczona ,wyburzona i zlikwidowana dla tego widoczna jest twoja nieznajomość zagadnienia poznaj prawdziwą prawdę jak jest a jak było !
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy