Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd: emerytura mundurowa po 55. roku życia i 25 latach służby

Rząd: emerytura mundurowa po 55. roku życia i 25 latach służby

Wyświetlaj:
rob505 / 195.189.220.* / 2012-04-20 21:12
To sie nazywa polskie ,,poczucie sprawiedliwosci'' oparte na zazdrosci i zawisci. Od razu bedzie sie zylo lepiej ze swiadomoscia, ze innym zabrali, zamiast walczyc o poprawienie wlasnego bytu. Jeszcze kilka lat i najnizsza krajowa pensja bedzie jedyna i sluszna dla wszystkich (oczywiscie z wylaczeniem elity z Wiejskiej). Wtedy to bedzie sprawiedliwie.
taki tam / 178.183.128.* / 2012-04-20 20:53
System oparty na wieku jest bez sensu. Emerytura powinna wynikać z wielkości odłożonego kapitału a nie wieku. Co ma piernik do wiatraka? Jeden pracując 10 lat odłoży sobie tyle żeby mieć do końca życia inny będzie musiał tyrać do 80. Trzeba znieść przymus bezsensowny przymus ubezpieczeń bo widać że to tylko złodziejstwo i marnotrawstwo.
JanuszPOlikot / 2012-04-20 20:46 / Tysiącznik na forum
Tak będzie sprawiedliwie..:):):):)Z pałkarzami rozmawiali o emeryturach od wielu miesięcy a społeczeństwu chcą wprowadzić ad hoc bez poważniejszych rozmów....Panie dyzma w Niemczech (bo pan ich tak uwielbia) o systemie emerytalnym dochodzono do consensusu przez kilka lat...Więc skończ waść robić ludzi za durniów.....

Dyzma z "prezydentem"......21 kwietnia zobaczycie w Warszawie
pierwsze POważne ostrzeżenie dla
POlitykierów....Lekko będzie ponad 100 tys ludzi....Pierwsza
poważna manifestacja od ponad 20 lat.......Zapraszam młodych
którzy nigdy nie mieli okazji zobaczyć ludzi upominających się o
swoją podmiotowość.... .Warto tam być...!!!!!!!!.....21 kwietnia Warszawa godz 12.00 plac Trzech Krzyży
Oczywiście dobrze POinformowane media" nie POwiedzą wam o tym....Tylko powiedzą "Jak lądują debeściaki"....:)
Szechter szykuj gwizdki jako dodatek do swojej "gazetki" bo nakład spada i coraz mniej ludzi słucha TOK FM...Ludzie się na was POznali...:):):)
Andrzej Winowski / 89.77.161.* / 2012-04-20 20:27
Uważam to za słuszne i sprawiedliwe. Sam przepracowałem w służbach mundurowych 30 lat, zaczynając od odbycia służby wojskowej w obecnych Oddziałach Prewencji Policji (wtedy były to Bataliony Centralnego Podporządkowania ,często mylone z ZOMO). Nigdy mi nie przyszło na myśl, że odejdę ze służby po 15 latach na 40-to procentową emeryture cząstkową. Miałbym wtedy 34 lata. Mając dwoje dzieci myślałem wtedy o ich przyszłości i wykształceniu, a nie o sobie. Faktem jest, że znam przypadki, że niektórzy technicy kryminalistyki ( z zawodu fotografowie) po odsłużeniu 15 lat zakładali swoje zakłady fotograficzne, a emaryturę przeznaczali na bierzące opłaty czynszowe. Służbę w Policji traktowałem poważnie i zawsze uważałem, że służę społeczeństwu i tak tę służbę należy traktować. To nie jest praca, to jest służba w pełni tego słowa znaczeniu. Jeżeli jest się w miarę zdrowym, to te 55 lat nie jest aż tak poważnym wiekiem aby nie można było nosić munduru policjanta.
asdfasdfasdf449 / 46.31.32.* / 2012-04-20 20:15
JAK POZIOM PSYCHOLI W PISIE !!!
myśleć / 178.235.197.* / 2012-04-20 20:34
zobaczysz teraz jak się ludzie będą pchali do policji za te psie pieniądze narażać życie i zdrowie... tylko nie przychodź potem z płaczem, że policja nie ściga tych co ci szyby w domu wybili...
xcv / 37.30.5.* / 2012-04-21 06:34
lecz sie psie nie masz pojecia za jakie ludzie pieniadze pracuja i jak ciezko.Wy sluzycie tym przy korycie nie spoleczenstwu.Jestescie znienawidzonym ramieniem zbrojnym zlodzieji z wiejskiej
(@) / 89.79.218.* / 2012-04-21 06:22

tylko nie przychodź potem z płaczem, że policja nie ściga tych co ci szyby w domu wybili...

Pocałuj mnie w d..psie
Ceneo / 83.29.46.* / 2012-04-20 19:53
Najbardziej co uderza to relatywizm podejścia. Jednych [powiedzmy wyraźnie na dziś uprzywilejowanych], obowiązuje zasada praw nabytych: zmiany dotyczyć będą tylko nowo zatrudnianych. Pozostali [większość] musi za te zmiany zapłacić, bo ich gwarancje praw nabytych nie dotyczą!!!
Inną sprawą jest systemowe rozwiązanie i odpowiedź na pytanie, gdzie będziemy pracowali do 67 roku życia, kto nas zatrudni.
Z puntu widzenia polityków nie ma sprawy: ONI w polityce są od dekad i mają się dobrze. Ale uwaga: wieje już wiatr historii. Trzeba Wam życzyć Panie i Panowie politycy zetknięcia z wolnym rynkiem, konieczności generowania wreszcie wartości dodanej, z punkty widzenia pracodawcy, a nie zajmowania się wyłącznie redystrybucją tego co inni wytworzą. To będzie trudne, ale sprawiedliwe przebudzenie.
W ogóle trzeba ponowić apel o poważną merytoryczną dyskusję o systemie emerytalnym. My już dziś pracujemy dłużej niż na Zachodzie!!!
Szerzej na ten temat: wymiar emerytury - dyskutujmy poważnie na:
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
tom5 / 31.174.31.* / 2012-04-20 19:44
chłopcy nie wiecie oczym mowicie!!! policja,zolnierze,straz pozarna to ciezka sluzba z narazeniem zdrowia i zycia i dlatego maja przywileje bo inaczej nie bylo by chetnych do sluzb mundurowych za te beznadziejnie male pensje i w naszym pieknym kraju zapanowala by Bezprawie. Bez Sluzb Mundurowych bali byscie sie chodzic po ulicach-rozboje,napady,pobicia,gwalty- a bez Wojska to w ogole rusek by zmow wkroczyl i bylo by gorzej niz pod zaborami i po 2 wojnie,a mamy swietnie wyszkolana armie!!! a bez Strazy Pozarnej tez lipa i chyba nie musze wam tlumaczyc dlaczego. Nie porownujcie wiec Piekarza czy Rzeznika do Sluzb Mundurowych!!!
kud / 109.207.48.* / 2012-04-20 20:22
często praca rzeźnika jest bardziej niebezpieczna niż niejednego policjanta czy żołnierza. sam znam przypadki żołnierzy, którzy w wieku 35 lat są zasłużonymi spracowanymi emerytami. A do 15 lat wlicza im się 5 lat szkoły oficerskiej, i w niektórych przypadkach kilka lat zwolnień lekarskich, bo przecież mają 100% płatne. A jak wielce niebezpieczną pracę ma wojskowy który wydaje buty z magazynu lub dyspozytor na policji?
a odnośnie wieku emerytalnego to moim zdaniem nie powinno być w ogóle górnej granicy. Ktoś czułby się na siłach to pracowałby dłużej, ktoś nie to szedłby na emeryturę wcześniej, oczywiście niższą, a zależną od tego ile składek odprowadził a nie stażu pracy. a długość czasu pracy należy zwiększać ale w dół kiedy ludzie mają mnóstwo energii a nie w górę, gdy częściej chorują niż pracują. w Polsce jest ok 2 mln studentów, tyle samo co np w Niemczech, z tym że tam jest ok 2 razy więcej mieszkańców. nie każdy sprzedawca w galeriach czy robiący bułki w przystacyjnych knajpach musi mieć wyższe wykształcenie.
Ale tutaj się nic nie zmieni, bo platforma nie jest obywatelska tylko statystyczna. tusk musi się pochwalić dobrymi wskaźnikami w unii, a tamci pogłaszczą go po lisiej główce i dadzą jakieś ciekawe stanowisko, by żyło się lepiej.
kris1608 / 176.97.31.* / 2012-04-20 19:38
Zrozumcie raz na zawsze to nie mundurowi mają za dużo to cywile mają za mało
maciekkkk / 2012-04-20 19:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Szkoda, że dotyczy to nowych pracowników służb mundurowych. Ja zacząłem płacić na składki emerytalne jakoś w 1999 roku i ja będę musiał pracować do 67 roku życia, o ile nie podniosą wieku emerytalnego. Trochę to bardzo niesprawiedliwe. A mundurowi niech się nie burzą, to z moich podatków będą mieli emerytury i społeczeństwo ma prawo domagać się zmian i to drastycznych także dla tych już pracujących w mundurówce np. krócej niż 5 lat.
alka807 / 89.76.160.* / 2012-04-20 23:22
Decydowałeś się pracować w systemie powszechnym podejmując pracę - ci, którzy szli do mundurówki też podejmowali decyzję - o wstąpieniu do służby, by mieć inny system.
kud / 109.207.48.* / 2012-04-20 18:56
w całej tej antysympatii do Tuska to jest to poprawa ale nie sprawiedliwość. Najbardziej sprawiedliwie byłoby gdyby wiek był równy (przecież jak już biegać nie mogą (a to przy tych 120 kilogramowych następuje już po roku służby:)to mogą się przwkwalifikować na dyspozytora, papierologa czy jakiegokolwiek innego)). A największym świństwem jest to że będzie to dotyczyło tylko nowych mundureczków, a już piekarzy, rzeźników, spawaczy i innych nie. No ale cóż, tusk to wyśmienity gospodarz, a każdy gospodarz dba o swoje wiadomo jakie zwierzaki
alka827 / 89.76.160.* / 2012-04-20 23:25
Szkoda, że w imię tej "sprawiedliwości" mundurówka nie została objęta Kodeksem Pracy (wiesz, płatne nadgodziny i nocki, święta... Możliwość odmówienia wykonania zadania... I kilka innych). O! Wtedy to byłoby sprawiedliwie!
polska_to_dziki_kraj / 193.109.225.* / 2012-04-20 18:40
g.ó.w.n.o nie sprawiedliwie

jak ja zaczynałem pracę to było 65 lat i dla mnie zasady gry ulegają zmianie
a tu mamy jakieś święte krowy które mają PRAWA NABYTE czyt. WYŁUDZONE w innym systemie politycznym
żeby ta reforma przyniosła jakiekolwiek efekty tu i teraz a nie za 20 czy 25 lat to wszyscy mundurowi powinni być pozbawieni tych PRAW NABYTYCH

i to była by w praktyce konstytucyjna zasada równości wobec prawa
@@@ / 89.68.238.* / 2012-04-20 18:37

To ma duże znaczenie, jeśli chodzi o poczucie sprawiedliwości.

Poczucie sprawiedliwosci to byloby gdyby nowe zasady obejmowaly wszystkich mundurowych a nie tylko tych co wstapia po 2013.
Dokladnie tak jak zrobiliscie z niemundurowymi zawodami.
Towniez sprawiedliwie byloby gdyby wszyscy, a nie tylko mundurowi, dostawali emeryture z 75% stopa zastapienia.
dgen / 2012-04-20 18:34 / Tysiącznik na forum
piszę kolejny raz bo poprzednio cenzura wycinała moją wypowiedź........
donald tusk do dureń i złodziej:

ad 1
durnia nie będę uzasadniał - kilka lat temu niezawisły sad RP uznał, że to określenie użyte w stosunku do ówczesnej głowy państwa , prezydenta kaczyńskiego nie jest obraźliwe,przypominam, że określenia "dureń" użył osobnik znany w archiwach IPN jako tw bolek

ad2
przez pierwszą odsłoną "reformy emerytalnej" tuska 7,3 % mojego wynagrodzenia brutto było przekażywane na moje indywidualne konto w zus. W razie mojej śmierci połowe z tej kwoty miało być przekazane na konto ofe mojej żony a połowe miało zostać jej wypłacone w gotówce. Obecnie poprzez drastyczne zmniejszenie wpływów do ofe moja rodzina traci rocznie wg moich wyliczeń ok. 2.000 zł - premier decyzując o przekazaniu tych środkow do zus uniemożliwia ich wypłatę w gotówce, jednocześnie więc łamie umowe społeczna z 1999 roku i okrada mnie i moja rodzinę - jest więc złodziejem
H Szatkowski / 2012-04-20 17:35

pod warunkiem, że przepracowali 25 lat

Chyba PRZESŁUŻYLI, przecież ewentualne okresy wcześniejszej pracy cywilnej w ozusowanej są i będą im wliczane do wysokości emerytury, ale trudno żeby uprawniały do e. mundurowej.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy