Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd kręci bat na firmy. Chce z nich wycisnąć setki milionów

Rząd kręci bat na firmy. Chce z nich wycisnąć setki milionów

Wyświetlaj:
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2014-03-11 10:09
Europejski Bank Inwestycyjny ujawnił, że Polska w 2013 roku pożyczyła od niego rekordową kwotę 5,7 mld euro
Według prognoz EBI, w tym roku Polska może pożyczyć od niego nawet 5,5 mld euro.
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2014-03-11 10:04
Kwota wolna od podatku, czyli kwota wyznaczająca poziom dochodu, który nie jest obciążony podatkiem dochodowym, w Polsce wynosi jedynie 3091 zł i od 6 lat nie była aktualizowana. Pod tym względem nie ma chyba drugiego państwa na kontynencie europejskim, które tak by gnębiło swoich obywateli.
sdfgsdfg / 46.113.87.* / 2014-03-11 10:03
tak, gnoić tych małych, zostawiać luki tak, żeby prawnicy i ich zleceniodawcy mogli to wykorzystywać i szczuć ludzi przeciwko sobie. O to chodzi tym na górze. A przecież byłoby taniej i łatwiej gdyby było proste prawo, niosące takie same zobowiązania dla wszystkich i nie wymagające zatrudniania prawników, no ale taki świat to między bajki można w Polsce włożyć...
H Szatkowski / 2014-03-11 10:06
Jesteś gotów na PIT stricte liniowy- bez kwoty wolnej, bez ulgi prorodzinnej, wspólnego rozliczenia i ponad 100 innych zwolnień, preferencji,ulg ?
dgen / 2014-03-11 10:34 / Tysiącznik na forum
idźmy dalej - osoba fizyczna tylko liniowy PIT bez ulg, zwolnień..... a każdy przedsiębiorca bez względu na formę prawną - wyłącznie podatek obrotowy 5-7% , bez tego całego zamieszania z odliczeniami, zwolnieniami, kosztami....
debos / 83.31.149.* / 2014-03-11 10:38

wyłącznie podatek obrotowy 5-7% , bez tego całego zamieszania z odliczeniami, zwolnieniami, kosztami..

A wyliczenia jakieś są? Tak pytam bo z pewnością są. Dlatego te 5-7% a nie np. 1-2% lub 15%.
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2014-03-11 10:02
Ministerstwo Finansów analizuje możliwość wprowadzenia akcyzy na słodkie napoje gazowane - wynika z nieoficjalnych informacji do których dotarła "Gazeta Prawna".

Wprowadzenie takiej akcyzy - czyli de facto kolejnego podatku płaconego przez Polaków - mogłoby istotnie podreperować wpływy do budżetu państwa. Szacuje się, że statystyczny Kowalski w ciągu roku wypija około 60 litrów słodkich napojów gazowanych. Łatwo można obliczyć, że nałożenie 10 gr akcyzy na 1 litr takiego napoju, mogłoby w skali roku przynieść około 215 mln zł dodatkowego wpływu do budżetu. Dla rządzącej nami partii ucisku podatkowego, taka perspektywa jest bardzo kusząca.
debos / 83.31.149.* / 2014-03-11 10:30

Wprowadzenie takiej akcyzy - czyli de facto kolejnego podatku płaconego przez Polaków

Wprowadzenie akcyzy ma na celu zmniejszenie spożycia trutki zwanej napojami gazowanymi.
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2014-03-11 10:33
Wprowadzenie akcyzy na gaz miało na celu co?
potrafisz to uzasadnić
debos / 83.31.149.* / 2014-03-11 10:36

Wprowadzenie akcyzy na gaz miało na celu co?

Wpływy do budżetu. Tylko i wyłącznie.
eldorado / 193.108.194.* / 2014-03-11 09:55
W Polsce Ministerstwem Finansów może kierować sprzątaczka - nie potrzeba do tego żadnych szczególnych predyspozycji czy też wiadomości - podatki, podatki, podatki, podatki - tu nie trzeba taich "wielkich" specjalistów jak Rostowski, Szczurek i inni tzw. ekonomiści
debos / 83.31.149.* / 2014-03-11 10:02

W Polsce Ministerstwem Finansów może kierować sprzątaczka

Sprzątaczki na najwyższe urzędy. Gender? Chyba coś innego.
Ramonescu / 83.30.161.* / 2014-03-11 09:41
A mnie się wydaje, że ten rząd stracił kontakt już dawno. Po Rostowskim (który powinien być osądzony za niszczenie Państwa) przyszedł kolejny "magic ze stajni Tuska"
debos / 83.31.149.* / 2014-03-11 09:51

Po Rostowskim (który powinien być osądzony za niszczenie

Rostowski to geniusz a za to co zrobił przez sześć lat powinien dostać od prezydenta najwyższe odznaczenie państwowe. Na wdzięczność narodu, kto przy zdrowych zmysłach oczywiście nie liczy, bo liczyć nie może. Im większy kaliber, im większy bohater tym naród chętniej takiego opluje i wdepcze w ziemię. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2014-03-11 10:14
W Polsce w urzędach skarbowych zatrudnionych jest obecnie ponad 50 tysięcy urzędników. Tylko w ubiegłym roku rząd przyznał im łącznie ponad 19 mln zł nagród.

Kwoty przyznane jeszcze przez byłego już ministra finansów, Jacka Rostowskiego, w wybranych polskich miastach osiągały wyjątkowo wysoki pułap. Na przykład urzędnicy Urzędu Skarbowego w Gdańsku otrzymali w zeszłym roku ponad milion zł, zaś rok wcześniej „tylko” 440 tysięcy złotych – nietrudno zatem zauważyć, że kwota ta wzrosła o przeszło sto procent.
debos / 83.31.149.* / 2014-03-11 10:20

W Polsce w urzędach skarbowych zatrudnionych jest obecnie ponad 50 tysięcy urzędników. Tylko w ubiegłym roku rząd przyznał im łącznie ponad 19 mln zł nagród.

Szybko policzyłem, że to 380zł na głowę.A dodać trzeba, że pensje urzędników nie są raczej skromne. Nie szkoda ci czasu na te głupoty.
debos / 83.31.149.* / 2014-03-11 10:34

że pensje urzędników nie są raczej skromne.

Miało być " są raczej skromne". A właściwie powinno być, że są skromne bo pisanie raczej skromne jest eufemizmem.
Ktos403 / 109.173.131.* / 2014-03-11 10:49
Chyba lepiej zamiast na urzędy dać na szkoły czy przedszkola naszą ciężko zarobioną i zrabowaną kasę ?
debos / 83.31.149.* / 2014-03-11 10:54

Chyba lepiej zamiast na urzędy

Nie albo albo tylko na to i na to. Urzędnicy to też ludzie, też mają rodziny na utrzymaniu i też mają prawo do godnych zarobków. No i zasługują na szacunek na który w tym naszym dziwnym kraju nie wiadomo dlaczego nie mogą liczyć.
Waniek / 2014-03-11 12:35 / Bywalec forum
Na szacunek i godne dochody trzeba sobie zasłużyć nasi sobie nie zasłużyli, więc skąd takie pensje??? W porównaniu oczywiście do reszty krajowych niewolników. Bo jak porównuje do normalnych krajów to mam wrażenie że w polsce nawet minister nie może się równać pensją z byle cieciem na zachodzie. (dochodzenie przez wiele lat nie ma tu nic do rzeczy ważne są umiejętności których naszym urzędnikom po prostu brakuje jak zbierać podatki i nie zatłuc podatników). Nawet w bogatych Niemczech za prąd mam niższy rachunek niż w polsce a podobnoo to w polsce jest tanio he he.
debos / 83.31.149.* / 2014-03-11 12:59

Na szacunek i godne dochody trzeba sobie zasłużyć nasi sobie nie zasłużyli, więc skąd takie pensje

A na brak szacunku sobie zasługują? Co oni niby takiego zrobili aby ich uczynić " chłopcem do bicia "? Otóż nie zasłużyli sobie. To ludowi nie wiadomo po co wmówiono, że za całe zło odpowiadają urzędnicy, dla bardziej prymitywnych nawet nie urzędnicy a urzędasy.
ważne są umiejętności których naszym urzędnikom po prostu brakuje

Bzdura chłopie. Polskim urzędnikom nic nie brakuje. Ani wiedzy ani kultury ani uczciwości. Jako człowiek, jestem o tym przekonany nie mający z urzędnikami kontaktu powielasz brednie, powtarzam powielasz brednie które lansują równie zorientowani jak Ty do tego pozbawieni przyzwoitości. Dzisiaj kontakt z urzędnikami mam incydentalny bo dzisiaj prawie wszystko załatwia się przy pomocy internetu ale od czasów komuny aż za wiele miałem do czynienia z urzędnikami więc mam skalę porównawczą. Wiem jak to się zmieniało. Dlatego nie przekonasz mnie, że to co piszesz ma coś wspólnego z rzeczywistością. A jeśli coś jest białe to nie ma takiej siły która by mnie przekonała, że to jest czarne. A do tego abym sam sobie nie wierzył to jeszcze mam nadzieję daleko.
Waniek / 2014-03-11 13:37 / Bywalec forum

Dlatego nie przekonasz mnie, że to co piszesz ma coś wspólnego z rzeczywistością.

To dowcip czy się w ogóle oderwałeś od rzeczywistości jak nasi urzędnicy, którzy negocjowali jedną z najwyższych cen za gaz w regionie po podobno obniżkach he he?
debos / 83.31.149.* / 2014-03-11 14:06

To dowcip czy się w ogóle oderwałeś od rzeczywistości jak nasi urzędnicy,

Nie urzędnicy a politycy. Pisowscy. Ale taki był dobór kadr za PISu. No ale PIS nie ma kadr więc nie ma z czego wybierać. Ja tylko przypomnę, że na stanowisku ministra finansów w ciągu dwóch lat zmieniono pięć osób. Na innych funkcjach też były korowody. A naród im dał na rządzenie do czasu kiedy nie wywalił na zbity pysk zaledwie dwa lata. To co by było gdyby mieli rządzić tak jak PO osiem lat plus jeszcze cztery następne lata po 2015? Wracając do gazu to tych wybranych przez pisiaków miernych, biernych ale wiernych postraszyli Ruscy, że nie dadzą gazu jak nie podpiszą co ruscy im każą i zgodzili się na wszystko. Podpisali grzecznie co moskale podstawili pod nos. Ja przypomnę ci bo nie wiesz a o złe intencje nie posądzam choć to powinieneś wiedzieć jeśli chcesz wypowiadać się na tematy gospodarcze, że rząd PO i PSL renegocjował umowę gazową którą pisiaki podpisali w ten sposób, że płacimy znacznie taniej za gaz. Nie wiń za to urzędników bo pisiaki którzy negocjowali umowę do żadnych negocjacji się nie nadawali a winni są ci co im to kazali robić.
Jak się oskarża to na miłość Boga trzeba chociaż wiedzieć za co oskarżać a nie tak na chybił trafił
Waniek / 2014-03-11 14:18 / Bywalec forum
Przypominam rząd donalda tuska negocjował cene obniżki gazu ostatnio w 2012-13 i nadal po obniżkach mamy najwyższe w regionie ceny!!! Dodatkowo nie wieże, że te ceny negocjowali politycy tylko wynajęci do tego "menadżerowie" których później pogoniono z pgnig - u!!! (to byli ludzie namaszczeni przez po)
debos / 83.31.149.* / 2014-03-11 14:52

Przypominam rząd donalda tuska negocjował cene obniżki gazu ostatnio w 2012-13 i nadal po obniżkach mamy najwyższe w regionie ceny!!!

To są twoje wymysły a raczej jesteś obiektem manipulacji. Nie wiesz po jakich cenach kupują inne kraje bo Ruscy z każdym państwem prowadzą indywidualne negocjacje. Wynik tych negocjacji jako umowa handlowa podlega tajemnicy. Umowa gazowa ( jak wszystko zresztą bo lud nasz rozchwiany emocjonalnie )jest w Polsce wykorzystywana do walki politycznej. A najwięcej drą japy ci co powinni milczeć bo mają najwięcej za uszami.
Waniek / 2014-03-11 16:44 / Bywalec forum
Spokojnie!!! Nie bez kozery bierzemy nadwyżkę od Niemców po cenie niższej od wynegocjowanej przez nas. I co najśmieszniejsze nie bez powodu chcemy obniżki ceny niedługo w najbliższym możliwym terminie(okienko renegocjacji arbitrażowej się niedługo otworzy). Nie jestem pyskaczem i nie robię sobie jaj.
Waniek / 2014-03-11 13:18 / Bywalec forum
Cena jest najlepszym wykładnikiem organizacji państwa a urzędnicy w polsce po prostu za byle duperele zdzierają jak by to było nie wiadomo co. Nie potrzeba mi do tego żadnych porównań ani zestawień ich kompetencji. Jak można uzasadniać, że są dobrzy skoro w cenach regulowanych przez urzędy wypadamy gorzej jak bogate kraje???
witti / 89.77.204.* / 2014-03-11 09:38
Im bardziej skomplikowane przepisy podatkowe, tym większa korupcja. Od kiedy wprowadzono podatek dochodowy (ok. 100 lat temu), coraz większa kasta biurokratów na nim żeruje, wszędzie szaleje korupcja, a państwa i tak są pozadłużane niebotycznie.
W Polsce niepotrzebna jest partia, która uszczelnia system podatkowy, tylko taka, która go radykalnie uprości i zlikwiduje szereg podatków. Państwa mają za dużo pieniędzy zapisanych w budżecie, które są potwornie marnotrawione. Na początku III RP było 150 tys urzędników, teraz ich jest ponad 500 tys i cały czas przybywa! Jednocześnie Polska się wyludnia, bo Polacy nie mogą się utrzymać we własnym kraju. Wszechwładna biurokracja wysysa krew z własnych obywateli.
debos / 83.31.149.* / 2014-03-11 09:58

Im bardziej skomplikowane przepisy podatkowe, tym większa korupcja

Czy dla Ciebie system podatkowy jest skomplikowany? Czy dla przeciętnego przedsiębiorcy system podatkowy jest trudny i skomplikowany? Czy mały przedsiębiorca, bo duży wiadomo ma bo musi mieć księgowych, nie jest wstanie posługując się prostym programem komputerowym ogarnąć całą biurokrację w firmie? Czy nie czas już aby skończyć z tą paplaniną o tych wszystkich kłodach które to niby rzuca się przedsiębiorcom pod nogi? Może już wystarczy.
Ktos403 / 109.173.131.* / 2014-03-11 10:52
Ty chyba nie wiesz o czym piszesz. Jeśli mamy taki prosty system i aparat urzędniczy, przyjazne podatki itp. to dlaczego ludzie wyjeżdżają do tych nienormalnych krajów, gdzie nie ma większych problemów utrzymać się z pracy i żyć normalnie?
debos / 83.31.149.* / 2014-03-11 11:34

Ty chyba nie wiesz o czym piszesz

To kto wie lepiej jak nie ja który nigdy w życiu nie pracował u " kogoś"?
Jeśli mamy taki prosty system i aparat urzędniczy, przyjazne podatki itp. to dlaczego ludzie wyjeżdżają do tych nienormalnych krajów

To pytanie jest poniżej poziomu. Dlatego wyjeżdżają bo tamte kraje rozwijały się przez pokolenia firmy, bogactwo przechodziło z pokolenia na pokolenia wtedy kiedy w Polsce nie było rozwoju a inicjatywa prywatna była tłamszona. Mało co na rynku było a jak ktoś by chciał to wyprodukować to ludowe państwo na to nie pozwalało. Obywatel który miał parę groszy nie mógł tego ujawnić, zainwestować więc lokował w dolary, złoto albo zakopywał w ogródku. Wszyscy chodzili do pracy bo ze względów ideologicznych musieli wszyscy mieć pracę chociaż dla pewnie 1/3 narodu pracy nie było. Konkluzja jest taka. Polacy wyjeżdżają aby skorzystać z bogactwa krajów które dzięki wolności gospodarczej rozwijały się przez pokolenia. My też dzięki wolności gospodarczej kiedyś będziemy bogaci. Nasze firmy młode, biedne. W końcu co to jest w życiu firmy kilka czy kilkanaście lat. Polska i tak nieźle wykorzystała te 25 lat wolności. Ale aby dogonić stare państwa Unii jeszcze dużo czasu potrzeba. Chyba, że jakiś cud. Odnoszę wrażenie, że sporo takich w naszym podobno katolickim kraju którzy na taki cud liczą. A jeśli ten cud nie nadchodzi to są gotowi obrzucić błotem Bogu ducha winnych rządzących. Przecież oni nie mają konszachtów ze stwórcą i nie są w stanie zesłać tego wyczekiwanego cudu.
dyzix / 95.49.101.* / 2014-03-11 09:31
no to będziemy , likwidować spółki z o.o. i spółki z o.o. Sp. K. , Panie Szczurek weź Pan się za KRUS !
debos / 83.31.149.* / 2014-03-11 10:16

Panie Szczurek weź Pan się za KRUS !

To głosujcie na PO aby mogła sama rządzić. Jak może się wziąć za KRUS jak ma na plecach PSL? Każda inna partia przy władzy KRUSu nie ruszy.
arrmii / 78.9.98.* / 2014-03-11 09:30
spoko, kolejny krok na drodze mającej na celu ułatwienie przedsiębiorcom...

...przeniesienie biznesu do innego kraju.

Ułatwiajcie ułatwiajcie. Tylko potem niech nie będzie zdziwienia że "ojeju, podnieśliśmy podatki, a kasy mniej... znaczy trzeba podnieść jeszcze bardziej". Bo przecież nikt z tych przy korycie nie zapyta "dlaczego"
ja249 / 79.191.42.* / 2014-03-11 09:26
Chyba ten bat to na własna du.ę kręci. Mam wrażenie, że w rządzie to siedzą same debile oderwane od rzeczywistości. Oni cały czas myślą, że jak podniosą podatki to im więcej wpłynie do budżetu. Swoimi działaniami to raczej doprowadzą do zamykania firm i spadków wpływów podatkowych.
No chyba, że marzy im się druga Ukraina. Jak przekombinują to będą ja mieli.
sputnick / 145.237.2.* / 2014-03-11 09:18
Czym jest 400 milionów dodatkowego CITu przy 5 miliardach rocznie wyłudzonego VATu w karuzelach
i to by było na tyle / 83.22.57.* / 2014-03-11 09:07
A tak rozkułaczyć wsi nie nada?
Elektro Devil / 2014-03-11 09:01 / Tysiącznik na forum
Czasem mi się wydaje, że ten rząd nic innego nie robi tylko myśli gdzie tu jeszcze jakie podatki można podnieść.

Byle było na swoich PO-kolesi upchanych po urzędach i spółkach skarbu państwa.
Lysy 25 / 213.158.217.* / 2014-03-11 08:40
W zasadzie to głównie durnie, masochisci albo ludzie z układami prowadzą w Polsce firmy.
Ci bardziej pragmatyczni pracują za granicą albo na czarno a do tego rżną państwo dojąc socjal.
Tak będzie aż do kompletnego upadku.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pr rpr / 199.67.203.* / 2014-03-11 08:32
To znaczy, że wielkie zagraniczne koncerny spożywcze (Lidl, Tesco itp)będą w końcu odprowadzać tu podatki czy raczej przepisy dotkną całkowicie inną grupę?

Np. Kaufland wg. danych z 2011r zarobił 6.4mld pln i nie odprowadził od tego podatku cit w ogóle.
Elektro Devil / 2014-03-11 09:04 / Tysiącznik na forum
nie ich żadne zmiany żadne nie dotkną póki rządzi PO. To chodzi tylko o to, żeby doić Polaków.

Najnowsze wpisy