Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd łupi firmy. Zabiera ulgi. Powiedz STOP!

Rząd łupi firmy. Zabiera ulgi. Powiedz STOP!

Money.pl / 2010-12-06 07:27
Wyświetlaj:
MegaPrzedsiebiorca / 95.155.72.* / 2010-12-06 20:29
Skoda Octavia Classic 1,4/80KM, Skoda Fabia 1,6 TDi/90Km, Ford Focus Ambiente 1,6TDCi/80KW, .KIA Ceed 1,6 CRDi/115 KM, .Opel Astra III 1,7 CDTi/110KM, Ford Mondeo 1,6/120 KM,
VW Golf 1,4/80KM, Toyota Avensis 1,6/132 KM. Nie no z******** samochody ciezarowe macie pozal sie boze przedsiebiorcy. Co wy w tych autach wozicie, chyba pare paczek lizakow bo nic innego nie da sie zalodowac do tych pseudo-ciezarowek. No, chyba ze swoje cztery litery nimi wozicie na wakcje to sie zgodze. I wy chcecie miec homologacje ciezarowoa na te auta. Chyba sobie jaja robicie lolki.
zxc12 / 79.191.157.* / 2010-12-07 14:45
Każdy samochód może służyć prowadzonej działalności Nie wszystkie rodzaje działalności potrzebują Tira a przemieszczać się trzeba i swoje cztery litery wozić. jeśli ktoś jest inspektorem nadzoru , szefem firmy ma jechać na spotkanie Tirem? Jedzie w celach służbowych czy prywatnie?
Zawiść przemawia a tu logiki trzeba
MEgaPrzedsiebiorca / 149.156.63.* / 2010-12-07 16:09
Dla mnie logiczne jest ze auto z kratka oznacza homologacje ciezarowa. I tyle w temacie. Nalezy sobie odpowiedziec na pytanie poco komo homologacja ciezarowa.
Leh / 2010-12-06 20:58 / Bywalec forum
Myślę że dokładnie o to chodzi. Służbowe auta do prywatnych celów.
michacel2 / 2010-12-06 21:50 / Tysiącznik na forum
Leh przeciez o to chodzi wlasnie, bo czy sluzbowo czy prywatnie jest i tak taniej niz wynajetym busem transportowym czy taksówka baranie. Na zachodzie to jakos funkcjonuje i wszyscy zadowoleni ale w Polsce zawsze musi byc gorzej nie lepiej, bo trzeba byc niewolnikiem a ten drobny przedsiebiorca to jeszcze od komuny pokutuje, jako burzuj czy kulak i nalezy go scigac oraz okradac, bo danina, panszczyzna, dziesiecina, przymusowy deputat skarbówka ma we krwi, zamieniajac na characz...
adzziunum / 213.238.122.* / 2010-12-06 23:07
A pomyśleliście o przedstawicielach, którzy prócz pozbierania zamówień, w tych małych autach też muszą czasami coś przewieść np. próbki nowych towarów, zabrać lub wyrównać zwroty, gratisy itp.
ciemnowidz / 95.48.189.* / 2010-12-06 20:11
Stop to ja mówię na wyborach.Na wyborach trzeba myśleć a nie po wyborach!!! Mądry polak po szkodzie ha ha ha...
po Lak / 212.106.29.* / 2010-12-27 01:46
Polak po wyborach i szkodzie nie jest mądry... tylko patrzy kto głośniej o********** poprzedników i na niego głosuje.
Nie ważne, że ta same mordy powtarząją się od kilkunastu lat.
michacel2 / 2010-12-06 21:24 / Tysiącznik na forum
niestety mamy tlumy takich, co nawet po szkodzie dalej trwaja uparcie w glupocie i zaslepieniu, bo mózgi maja zlasowane i zadnej wlasnej ambicji, tylko czekaja na przyzwolenia ryzego, pchajac naród bezmyslnie i bezkarnie w biede, aby zylo nam sie lepiej...
grau42 / 195.150.63.* / 2010-12-06 20:05
SKAMLECIE jak małe pieski!!!

Trzeba powyrzucać tych debili, albo przyjdzie się nam wynieść do innego kraju z naszymi rodzinami.

KAŻDA z tych dużych partii zrobiła WIELKIE NIC dla zapracowanych ludzi biznesu. NIC!!!
Albo zagłosujecie na kogo trzeba, albo kupcie sobie wielki słój WAZELINY i się wystawcie!! Teraz Was dmuchają VATem a jutro ... kto wie... podatek od ilości posiadanych dzieci ...
po Lak / 212.106.29.* / 2010-12-27 02:13
Taki podatek, to świetna myśl, tylko odwrotnie proporcjonalny do posiadanych dzieci przypadających na 1 osobę dorosłą, a jego wysokość związać np. z minimalną krajową (bo nią można sterować):
- 0 dziecka/os - płacisz 100% minj kraj.
- 0,5 dziecka/os - płacisz 75%min kraj.
- 1 dziecka/os - płacisz 50% min kraj.
- 1,5 dziecka/os - płacisz 25% min kraj.
- 2 i więcej dzieci/os - płacisz 0% min kraj
Podatek obejmujący osóby powyżej 18 roku życia. Również tych którzy z przyczyn biologicznych nie mogą mieć dzieci, w końcu równość i sprawiedliwość musi być.
I to pozwoliłoby załatwić wiele spraw:
-> przyszłe emerytury, bo przyrost byłby zachowany
-> łatanie przyszłych budrzetów przyszłymi podatnikami
-> kolonizacjia kontynetów przyszłymi pokoleniami, bo nie będzie w Polsce pracy
-> z tego względu, że Polacy będą stanowić większości mniejszości narodowych w większości krajów, to się dostaną do parlamentów, bo przecież jedynym właściwym ustorjem jest dempkracja
-> większość parlamentów zdominowanych przez mniejszości narodowe Polaków, przegłosują chęć utworzenia Jaśnie Wspaniałe Rzeczpospolitej Całej Ziemi
-> nacja polska będzie jedyną właściwą i prawdziwą nacją na Ziemi i w najbliżeszej okolicy
-> święta 2232r. życzenia z kosmosu
myśleć / 83.23.250.* / 2010-12-06 19:34
Czytam te komentarze i jak zwykle gdzie 2 polaków tam 3 zdania. Może byśmy zobaczyli jak jest na zachodzie europy czyli tam gdzie ludzie nie zajmują się takimi p********* bo tam to wszystko doskonale funkcjonuje od dawna i po prostu skopiowali ich rozwiązania. Tym bardziej, że polak i tak niczego dobrego nie wymyśli...czy to takie trudne ? pozdrawiam
sceptyk / 2010-12-06 23:44 / Tysiącznik na forum

bo tam to wszystko doskonale funkcjonuje od dawna


A był ty kiedy durnowaty na zachodzie dłużej niż dzień?
A próbował ty cokolwiek załatwić w urzędzie? I wie ile potrzeba papierów w najprostszej sprawie?
Urzędactwa i biurwokracji (szczególnie we Francji i Niemczech) tyle co w Polsce.
Najpierw sprawdź, a potem pisz na forum.
Skala etatyzmu w Europie (czyli socjalizmu) jest gigantyczna! Ale w narodzie ogłupionym tefałenowską propagandą sterowaną z Czerskiej 10 panuje przekonanie, że zachodnia Europa to raj wolności. A to mit w najczystszej postaci.
kiedys pedzilem w garazu / 86.16.215.* / 2010-12-06 19:16
Otwarcie 1 maja 2011 r. rynku pracy przez Niemcy i Austrię dla obywateli ośmiu środkowoeuropejskich państw UE nie wywoła nowej fali emigracji zarobkowej z Polski - ocenił wiceminister gospodarki Rafał Baniak.
WIERNY KOMOR / 85.198.213.* / 2010-12-06 19:04
Wreszcie może będzie normalnie - czy wy kumacie co piszecie ,tzw firmy (garażowe) padną bo zapłacą 100 PLN miesięcznie więcej za paliwo i 50-60 PLN miesięcznie nie dostaną od nas wszystkich w formie odliczenia od kosztu zakupu nowego ,często nadmiernie wypasionego samochodu. Nie róbcie z ludzi durniów , nowy samochód kupuje się raz na ileś lat to po pierwsze, często ten sam samochód na koniec odsprzedaje się po cenie rynkowej następnemu klientowi. Czyli to wasze hipotetyczne 3000-5000 PLN trzeba ,,rozpisać" na wiele miesięcy eksploatacji. Po drugie to 100-120 PLN miesięcznie na paliwie , to jeden wyskok z cichodajką za miasto w weekend mniej na koszt podatników i już bilans wyjdzie na zero - nie róbcie demagogii ,bo tym naszym pseudo biznesmenom nikt jeszcze krzywdy nie zrobił ,i zapewne długo nie zrobi , co najwyżej trochę im się ukróci bezczelne cwaniactwo , które rzucało się w oczy na stacjach benzynowych ,przy wystawianiu faktur - on na firmę ,a w samochodzie jaki on by nie był , młoda cizia i wspólny weekend w perspektywie na koszt podatników. Dlaczego ?
wethaed / 79.189.252.* / 2010-12-09 00:38
głupich nie sieją, ale cóż "psie ogrodnika" sam za to zapłacisz i to szybciej niż ci się wydaje.
Szkoda, że nie skończyłeś podstawówki, bo jak widać z wypowiedzi arytmetyki ni w ząb nie znasz. Zanim zaczniesz kretyńskie wywody przerób elementarz, przeczytaj ustawę o tzw VAT, użyj mózgu o ile dasz radę, policz jakie będą skutki tej zmiany dla przeciętnego produktu propagandy PRL-o podobnej, a być może zrozumiesz dlaczego Twoje i moje wydatki gwałtownie wzrosną w krótkim czasie.
Myślę, że tylko ta zmiana i zmiana stawek VAT spowoduje docelowo w przyszłym roku wzrost cen o około 20%.
A rząd się oczywiście wyżywi....
ww33 / 145.237.75.* / 2010-12-08 11:26
Facet ma rację.
Tankowanie samochodu wyładowanego wakacyjnym ekwipunkiem i całą rodzinką w sobotę rano - na fakture, "na firmę", spotykane jest dość często, samo to obserwowałem. Taki właśnie wyjazd jest w 22% fundowany przez naiwnych ciemniaków, którzy tankują tuż obok i płacą VAT.
mgr inż / 83.12.120.* / 2010-12-06 19:50
Możesz mi wytłumaczyć co to znaczy "dostanie od nas wszystkich w formie odliczenia?" Czy ty płacisz jak ktoś dostanie zwrot SWOJEGO podatku? Ten sam człowiek, który kupi samochód musiał te pieniądze zarobić, zapłacić cło, akcyzę... Budżet Państwa zdziera kilkadziesiąt procent wartości samochodu i Ty to dostaniesz w postaci zasiłków dla bezrobotnych... Ty nie płacisz dla kogoś za to ,że dostaje zwrot swojego podatku! Jestem informatykiem, prowadzę projekty za granicą, muszę mieć samochód, żeby do klienta dojechać. Płacę rocznie kilkadziesiąt tysięcy podatku bo się uczyłem i pracuję po 12h/dobę. Ale jak ktoś płaci więcej to trzeba mu zabrać jeszcze więcej. Wszystkich darmozjadów utrzymujemy! A Ty mi mówisz, że Ty mi dopłacisz? Puknij się....
Ruc / 212.87.25.* / 2010-12-06 21:55
Ja jestem ......., "prowadzę projekty" czyli pracuje w dwóch miejscach, muszę mieć samochód aby do "klienta" czyli do pracodwacy dojechać. Płacę jeszcze więcej podatku, uczyłem się nie mniej i pracuję też po 12 godzin/dobę
Ale mój pech, ja mam taka pracę, że muszę pracowac na etacie i nie moge założyć firmy
Wobec tego za taki sam samochód muszę zapłacić więcej (choć i mi i Tobie służy też do celów czysto prywatnych) I nie moge też wrzucić w koszty firmy żarówek, czajnika itp do domu, garnituru i części mojego mieszkania jako siedziby firmy. Nie róbcie !!! z innych kretynów
Amen / 77.253.110.* / 2010-12-06 22:24
Przepraszam, ale logika dosyć pokrętna. Zakaz odliczania VAT-u przy zakupie samochodu jest słuszny, ponieważ .... twoim zdaniem właściciel firmy kupuje żarówki na koszt firmy:))) Oddziel problem od swoich frustracji.... będziesz zdrowszy;)
Elektro Devil / 2010-12-06 20:18 / Tysiącznik na forum
Nie ma sensu dyskutować z idiotą. Rządzącym tacy ludzie jak Twój przedmówca są na rękę. Zawistni frustraci najbardziej cieszący się z nieszczęścia innych. Dla nich przedsiębiorstwa to tylko wielkie korporacje i hipermarkety. Taki idiota nie pojmie, że samochód służbowy to także osobówka.

VAT powinien być odliczony od samochodów osobowych na takich samych zasadach jak dla ciężarowych, jeśli pojazd służy pośrednio do wytworzenia/dystrybucji dobra lub usługi.

Podatek od towarów i usług (VAT od ang. - Value Added Tax - podatek od wartości dodanej) - jest podatkiem pośrednim, obciążającym w ostatecznym rachunku konsumenta finalnego.
Z założenia podatek VAT miał być neutralny dla przedsiębiorców.
sssdddd / 77.255.149.* / 2010-12-12 19:45
najlepiej by było dla rzadu żeby wszystkie firmy ogłosiły upadłość ale czy te te głąby pomyślały z kogo będą żyli.
zxc12 / 79.191.160.* / 2010-12-06 19:43
Nie ty płacisz za to paliwo lane do tego samochodu!!!
Nie każda działalność wymaga jazdy Tirem a koszt paliwa jest kosztem prowadzonej działalności. A twoja zawiść wynika z chrej podejrzliwości że wszyscy to cwaniaki i złodzieje a ty kim jesteś??????????
sceptyk / 2010-12-06 23:48 / Tysiącznik na forum
To nawet nie cicha podejrzliwość!
To bezinteresowna ZAWIŚĆ. Za Gomułki (a sieroty po nim rządzą Polską do dzisiaj) samochód był przedmiotem luksusu. I tak zostało do dzisiaj.
Bo lewakom nie mieści się w zakutych socjalistyczno-etatystycznych łbach (odmóżdżanych prze Michnika i jego akolitów), że samochód osobowy to zwykłe narzędzie pracy. Takie jak sierp i młotek.
WIERNY KOMOR / 85.198.213.* / 2010-12-06 19:10
Tak na marginesie to pierwsze pięć samochodów z listy powyżej można od biedy zaakceptować ,ze wskazaniem na Berlingo ,ale pozostałe to sposób na odliczenie ,nadmierny luksus jak na kraj mocno zadłużony i coraz bardziej zadłużający się - jak kogoś stać na 60-70000 PLN to i na resztę też mu starczy... . A gwarantuję ,że po tym larum i tak ŻADEN prywaciarz nie upadnie... pierwszy dobry ruch tego rządu... .
Prywaciarz111 / 91.206.96.* / 2010-12-09 22:23
Tylko,że siła akcji równa się sile reakcji - im większe restrykcje tym bardziej marny skutek wprowadzania nowych przepisów.
Jako PRYWACIARZ od 15 lat nie dam się zajeździć jak stara kobyła, po to, by urzędnicy lekką ręką wydawali publiczne pieniądze. Jako PRYWACIARZ myślę żeby dołączyć się do tego urzędniczego stada i po godzinie 16 mieć wszystko gdzieś.
Prywaciarz11 / 91.206.96.* / 2010-12-09 22:19
Tylko,że siła akcji równa się sile reakcji - im większe restrykcje tym bardziej marny skutek wprowadzania nowych przepisów.
Jako PRYWACIARZ od 15 lat nie dam się zajeździć jak stara kobyła, po to, by urzędnicy lekką ręką wydawali publiczne pieniądze. Jako PRYWACIARZ myślę żeby dołączyć się do tego urzędniczego stada i po godzinie 16 mieć wszystko gdzieś.
ZuluSx / 2010-12-06 18:48
Nic tylko przenosić działalność za granice i wystawiać stamtąd faktury. W ue mamy swobodny przepływ środków także na hurra uciekamy!
sceptyk / 2010-12-06 23:50 / Tysiącznik na forum
Oni cię dopadną z paragrafu o rezydencji.
Aż tak głupie to one nie są.
ZuluSx / 2010-12-06 23:56
nie ma szans. Spółka jest w Irlandii i wykonuję dla niej umowę zlecenie. Da się to obejść, podobnie jak jednoosobowe firmy obchodzą ZUS w anglii
Partia Oszustów / 83.31.225.* / 2010-12-06 18:35
Super będzie w drugiej Irlandii.
Autostrady są, podatki mniejsze, vat mniejszy itd
jadzia__ / 83.5.105.* / 2010-12-06 18:04
czyli taki do którego można załadować np. europaletę na 1,5m wysokości, chyba nie, więc o co ten krzyk, "byznesmeny" będą musieli sobie zafundować tańsze i to z własnej kieszeni
Amen / 77.253.110.* / 2010-12-06 22:14
Droga Jadziu! Czy z odliczeniem VAT czy bez, za każdym razem zapewniam cię, że mój samochód jest kupowany za pieniądze z własnej kieszeni.
Przy okazji, czy za chwilę będziesz sprawdzać jakim długopisem podpisuję kontrakty? No bo przecież można to robić jednorazówką, a nie jakimś wypasem za 500zł. Czy tu też będzie można odliczać VAT do kwoty nie większej niż np. 22gr? Co z biurkiem? Mam sobie kupić za 120 zł w Conforamie, a jeśli nie, to powinienem sobie odliczyć max 22zł:))) Chyba swoim ludziom kupię do biura herbatę marki Tesco, bo przy zakupie Liptona okradam państwo (czyt. odliczam większy VAT)! Zróbmy taryfikator na wszystko co można wrzucać w koszty działalności, niech będzie napisane ile mogę odliczyć VAT-u od płynu do mycia naczyń:))))
Niestety większość wypowiadająca się tutaj to osoby nie mające pojęcia o czym mówią. A może po prostu przysłowiowy żal d...pę ściska. Na koniec zagadka... dlaczego na Węgrzech jeździ coraz więcej luksusowych samochodów na słowackich blachach?
U-Bek / 89.230.126.* / 2010-12-06 23:22
Jak VAT w Polsce bedzie wynosił 25% to wszyscy zaczną się zastanawiać , ile płacą Czesi , Słowacy , Niemcy itp. .
sceptyk / 2010-12-06 23:51 / Tysiącznik na forum
Nic się nie będą zastanawiać, bo ubekistan rzuci im temat do dyskusji, dlaczego lewy cycek Dody jest większy od prawego.
Albo dlaczego kaczor krzywo spojrzał na Ziobrę.
piotrż / 85.198.209.* / 2010-12-06 17:58
Szkoda że ten wspaniały rząd myśli tylko jak nas złupić,ale ani rząd ,ani posłowie i senatorowie miski od gęby sobie nie odstawią.Po co "mądry" naród znowu będzie na nich głosował. Jest to cud którego nie masz nigdzie na świecie , gdzie biedak głosuje na bogatego aby miał jeszcze więcej.Pozdrowienia
wewwwww / 87.205.218.* / 2010-12-06 17:46
Oczywiście, że mówię STOP. Załóżmy - ze firmy zaczną padać i pracownicy pójdą na bruk - co wtedy będzie z naszym Rządem i biurokratami, którzy są utrzymywani przez koooooooooogo?
Panie Premierze - co Pan na to?
zimny lech / 2010-12-06 17:59
będzie racjonalniejszy sposób użytkowania auta - skończy się dzikie bicie kilometrów lub tankowanie na firmę prywatnego auta - znamy doskonale sztuczki
68mp / 178.36.118.* / 2010-12-06 17:12
Nie mam za dużo czasu , jażę o co chodzi i mówię STOP.
PO to partia mocno socjalistyczna , chyba wszystkie są socjalne.
Tusk zmusz nas do większych przekrętów i cwaniactwa.
Pozdrawiam czytelników.
kkasc / 188.146.178.* / 2010-12-06 19:01
Ja nie wiidze w dzialalności PO żadnego socjalizmu wręcz przeciwnie. A w jakiej częsci w swojej działalnosci przejawiają socjalizm to wyłacznie dla swoich.
zimny lech / 2010-12-06 17:05
w czym problem? może w końcu rachunek ekonomiczny będzie kierować zakupem auta firmowego a nie realizacja wybujałych ambicji - zamiast np. mondeo można kupić focusa lub fiestę (ta na miasto w zupełności starczy)
Darek1985 / 83.6.185.* / 2010-12-06 16:56
Donald Tusk lubi chyba kiełbaskę ale tą przedwyborczą. Bo po wyborach tylko zostaje salceson ;)
anty PO / 193.19.125.* / 2010-12-06 16:55
Jestem ciekaw ile osób sprzeciwiających się głosowało na PO . Jeśli jest was większość to na drugi raz pomyślcie przy urnie na jaką partie oddajecie głos. Obiecali przecież że " będzie się żyło lepiej "
- nie powiedzieli tylko komu i gdzie. !!!
hermilion / 83.220.97.* / 2010-12-06 18:48
zgadza sie. Glosowałem an liberalna partie a dostalem socjalistow. I nigdy wiecej nie dostana mojego glosu
michacel2 / 2010-12-06 17:11 / Tysiącznik na forum
antyPO owszem mialo byc lepiej ale lepiej nic nie mówic, bo mialo byc wszystkim godnie lepiej a jest coraz gorzej i drozej...

Najnowsze wpisy