Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd ma kłopot. Musi znaleźć 1,5 mld zł

Rząd ma kłopot. Musi znaleźć 1,5 mld zł

Money.pl / 2011-06-15 07:00
Komentarze do wiadomości: Rząd ma kłopot. Musi znaleźć 1,5 mld zł.
Wyświetlaj:
ulubieniec kaczej sekty / 80.239.242.* / 2011-06-15 10:28
w kazdym miescie rzadza kliki, potrzebuja nowych miejsc pracy dla kochanek, rodziny, zon biznesmenow, zon wplywowych...wrocic do zatrudnienia z 1989 r a to jeden krok aby Polska stala sie normalnym panstwem.

Mamy przyklad hofmanowej jak obsadza sie stanowiska w Polsce...tak, to ta z PIS...
Adol / 2011-06-15 10:27 / Bywalec forum
To juz wiadomo kto zjada kasę na nasze autostrady.
ww33 / 145.237.115.* / 2011-06-15 10:16
Kolejne nagonki:
- sędziowie,
- sędziowie TK,
- lekarze,
- związkowcy,
- urzędnicy,
oczywiście wszyscy bez wyjątku skorumpowani i nieudolni.

Czekam kiedy będzie w końcu nagonka na skorumpowanych dziennikarzy, jako takich (są oczywiście przypadki likwidowania pojedynczych niewygodnych).
żenua / 83.14.248.* / 2011-06-15 10:03
obrazacie nasza inteligencję do granic bezczelności.

Szef urzedu, firmy - nieważne - obligowany jest przez zakres swoich zadan m. in. do optymalizacji kosztów, w tym kosztów zatrudnienia.

Nie potrzeba zatem ustawy czy innych śmieciowych aktów prawnych aby dokonać racjonalnych redukcji etatów.

Może pana wierni klakierzy jeszcze o tym nie wiedzą.
Pan im o tym nie powie. Ale ja tak.

Biada wam! Biada.
Cr / 83.29.12.* / 2011-06-15 10:47

Szef urzedu, firmy - nieważne - obligowany jest przez zakres swoich zadan m. in. do optymalizacji kosztów, w tym kosztów zatrudnienia.


Ale w urzędzie nikt go z tych zadań nie rozlicza.
żenua / 83.14.248.* / 2011-06-15 10:06
PO robi sie bezczelne i do tego nudne.
Impreza będzie jak PIS sią zerwie z opozycyjnej smyczy.

Jestem gotowy poddac tych gagatków z PO temu eksperymentowi.

Byłoby ciekawie... hehe...
sisley / 81.219.51.* / 2011-06-15 09:56
CYRK przedwyborczy. Po co wcześniej zatrudniali?
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-06-15 12:41
Bo były obietnice przed wyborami w 2007 roku, a poniewaz była kasa to zatrudniali, wiadomo że zatrudniony urzędnik staje sie wiernym wyborcą PO na przyszłość. Ale wtedy była jeszcze kasa. Przez 4 lata PO nie zrobiło prawie nic no to kasa się skończyła
Armagedon01 / 2011-06-15 12:56 / Bywalec forum
A kto za to zapłaci? Oczywiście My!! Trzeba w końcu powiedzieć "DOŚĆ"!!
@@@ / 89.76.88.* / 2011-06-15 09:55
Jeden napisal ustawe tak aby drugi mogl ja odeslac do TK.
W ten sposob stwarzaja pozory ze jeden cos robi a drugi jest od tego
pierwszego niezalezny.
Yradec / 83.27.251.* / 2011-06-15 17:19
Urzędników mianowanych w Polsce jest tylko kilka tysięcy. Żeby nim zostać nie pomogą żadne układy, trzeba zdać ciężki egzamin, znać języki obce itp itd. Powiem więcej, gdyby w Polsce rządzili urzędnicy mianowani nie byłoby takiej kaszany jaka jest teraz.
kazama / 80.55.170.* / 2011-06-15 09:27
proponuje zacząć szukanie oszczędności w strukturze sejmowej, kancelariach sejmowym, prezydenckich, senatorskich. Potem można ludzi wysyłac z urzedów na bezrobocie lub po socjalne z urzedu pracy ( tyle że to nie jest oszczędzanie dla państwa - tak mi sie wydaje)
maxymili / 2011-06-15 09:26 / Tysiącznik na forum
Donek, zrobimy tak, napiszemy ustawę niezgodną z konstytucją, że niby urzędnicy mają być zwalniani, dyrektorzy urzędów zatrudnią dodatkowo 10% ludzi aby mieć kogo zwolnić, ale trybunał odrzuci ustawę i tak na prawdę zwiększymy wydatki. A to przecież nie nasza kasa, niech się następni martwią.
Haha, świetny plan, tak robimy! Jako rząd i nierząd.
były urzędas / 193.111.166.* / 2011-06-15 09:13
Ściema ściemą pogania!!! Ale nam wciskają kit!
Kilka lat temu pracowałem w urzędzie skarbowym i po obserwacjach tego co sie tam działo twierdzę, że połowę urzędników w Polsce można zwolnić z dnia na dzień bez najmniejszej szkody dla kraju i gospodarki, wręcz z korzyścią. Takiego marnostrastwa publicznych pieniędzy nie widziałem nigdzie i nigdy.
nie tylko u nas / 89.76.22.* / 2011-06-15 09:42
a ja widziałem, pracowałem w dziale informatycznym dla urzędu miejskiego w mediolanie- tam to się dopiero działo...a właściwie to nic się nie działo. Na 15 osób, dwie coś robiły. Nawet kanapę mieliśmy w biurze, tak do odsypiania :-) Byli tacy co to przychodzili na 2 godziny do pracy, z czego godzinę na kawie a następną na necie. Żyć nie umierać! 2 miesiące tam wytrzymałem- za duże wyrzuty sumienia! Chciałem coś zrobić, czegoś się nauczyć a mówili- usiądź, odpocznij, kto wie za rok, może za dwa damy ci coś do zrobienia.
U nas podejrzewam podobnie, w końcu najłatwiej się wydaje cudze pieniądze...
Pilsener / 2011-06-15 08:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"ustawa, za sprawą której pracę miało stracić około 20 tysięcy urzędników" - podręcznikowy przykład rażącej niekompetencji i nieudolności polski jako państwa. I tylko w tak chorym kraju wszystko reguluje się ustawą. No i zamiast poprawiać buble i wycofywać niepotrzebne przepisy wciąż produkuje się nowe.
żenua / 83.14.248.* / 2011-06-15 08:35
od rana spektakl.
wczoraj o OFE dziś o urzędasach.

Spektakl z serii ZŁY i DOBRY policjant trwa.

Oszustwo i cwaniactwo najwyżezej próby.

Jako były, nabity butelkę wyborca PO deklaruję że głosuje na PISiorów. Z prostego powodu, nie będa sie mieszac do gospodarki więc nie rozwalą za dużo, za to całą energie skupią na "trzepaniu futerka" Donaldowi i reszcie cwaniaków.
arch / 2011-06-15 09:01 / Tysiącznik na forum

Oszustwo i cwaniactwo najwyżezej próby.
I jeszcze na dodatek za państwo płacimy 250% więcej niż Amerykanie .
i to jest q...a paranoja !

"...Rzeczywista stopa opodatkowania przeciętnego pracownika
zatrudnionego na podstawie umowy o pracę wynosi 52%, z czego płaca jest obciążona 39,5% podatkiem dochodowym i składkami, reszta to VAT, akcyza i inne opłaty na rzecz Państwa. Amerykanie w podatkach oddają tylko 23,6 proc . "

http://globalizacja.org/node/439
Josef Zawila / 78.94.225.* / 2011-06-15 08:22
Zapomnialem dodac, ze jako aktywny obserwator prowadze dzialalnosc gospodarcza i obejmuje opieka pewne firmy niemieckie, ktore to niejednokrotnie z urzednikami mialy bezposredni kontakt. Urzednicy ci
pracuja dzisiaj i dalej bija piane, ale ja mam dowody na to, ze oni nic
nie robia. Oczywiscie przeslalem szefom nasza opinie o nich. My mamy
swoje mozliwosci pomocy dla POlski i POMAGAMY jak powiedzial kiedys pan Gierek. Mysmy juz spowodowali, ze wielu urzednikow
stracilo swoje stanowiska. mamy dalsze plany rozszerzenia naszej
aktywnej medialnej dzialalnosci. Jestesmy do dyspozycji i mozna
kierowac swoje uwagi na moj prywatny adres:
josef-zawila@freenet.de - prezes firmy. Oczywiscie nam przyswieca idea walki z polska warstwa pesudokapitalistow biznesmenow ktorzy
wogole nie maja pojecia o biznesach obiecujac firmon nic za cos...
To cos jest znana juz z korupsji w Polsce.
Nasza organizacja jest znana juz od 10 lat i pomogla dla dobra Polski
i opinii w innych panstwach. Nie da sie inaczej sprostac takim negatywnym dzialaniom jak tylko WALCZYC z korupcyjnym profilaktycznym dzialaniom. Nasze dzialania sa oparte na faktach
i nazwiskach marszalkow, wojewodow, senatorow i jesli macie Panstwo jakies inne pomysly to wymienimy nasze demokratyczne poglady. nasze biura sa do dyspozycji w EU.
Prezes
"Bismarck"
arch / 2011-06-15 08:37 / Tysiącznik na forum
Reformy Bismarka ?
Wszystkie 36 projektów ustaw, które jeszcze w lutym rząd uznał za priorytetowe, nie ma już szans .-LENISTWO POtumanionych idzie tak wolno że bieda nas dogania .

A priorytetowe ustawy rządu wylądują w koszu .

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/520565,priorytetowe_ustawy_rzadu_wyladuja_w_koszu.html
emeryt_rocznik_1973 / 194.242.62.* / 2011-06-15 08:18
Dzięki naszym wysokim emeryturom młodych mundurowych i wysokim pensjom urzędników nie mamy w Polsce kryzysu. Przecież konsumpcji w Polsce nie napędza baba siedząca w kasie po 12 godzin z pieluchą w gaciach za 1200zł albo robol skręcający niemieckie pralki za 1500zł
Josef Zawila / 78.94.225.* / 2011-06-15 08:11
Szanowni Panstwo !
sprawa jest powaznym problemem w Polsce. Pan Tusk ma przyklad z
innych panstw i nie chce wskazywac dokladniej, ale Polska ma najwiecej urzednikow tzn. urzedasow, ktorzy BIJA PIANE - tak mowil zawsze znany
w Polsce wysoki oficer strazy pozarnej i mial racje !!!
To bicie piany wynika z nieudolnosci tych urzedasow, ktorzy skonczyli
studia nauczycielskie i poszli do urzedow, aby nic nie robic i udawac.
Co niektorzy cos umieja, ale wykorzystywanie srodkow unijnych to jest
specjalnoscia ich niektorych...nic poza tym. Jest niemieckie przyslowie
ktore mowi : jedzenia jest duzo, ale nic do jedzenia nie ma...
Mowa- trawa, ludzie - sledzie, ksiadz - bikiniarz -mandoliniarz...
Rzad znajdzie 1,5 mld zl i wezmie od biednych aby znowu dac bogatym.
Oni musza miec, bo biedny jest wycwiczony i potrafi jesc byle co i moze
dzieciom kupic cukierka zamiast loda...itd. SZKODA GADAC - w Polsce
widze dosc szara przyszlosc - jak sie nie zredukuje tych urzedasow o
przynajmniej 30 %. Trzeba zaczac od urzedow wojewodzkich i urzedow
gmin, bo tam sie przyjmuje cale rodziny do pracy !!! Szkoda Polski.
lacze pozdrowienia
byly nauczyciel Polski Ludowej
"Bismarck"
zxc12 / 79.191.149.* / 2011-06-15 07:55
Zwiększa się ilość urzędników i mówi się głośno że walczy się z biurokracją.
Stare metody manipulacji masą społeczną. Skąd my to znamy?
Wykształciuchy łykną to jak indor kluski
arch / 2011-06-15 08:20 / Tysiącznik na forum
Skąd my to znamy? z historii -
"Konieczna jest polityka utrzymywania ludzi w stanie głupoty."
asasd / 217.173.182.* / 2011-06-15 08:11
Postawcie pomnik jezusa albo jana pawła to nas uratuje, tylko nie za wysoki bo zniszczycie ISS
reyaeryu / 83.238.148.* / 2011-06-15 12:32
Jeszcze z jedna kadencja POsrancow i w kazdym urzedzie bedzie wisial portret tuska i mysliwego a na kazdym placu pomnik bohaterskiego i kochajacego wszystkich POwca.

Najnowsze wpisy