Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd mógłby zaoszczędzić na hipochondrykach

Rząd mógłby zaoszczędzić na hipochondrykach

Wyświetlaj:
slav1900 / 109.243.110.* / 2012-01-18 14:52
Znakomite oszczędności dało by wprowadzenie symbolicznej płatności pacjenta za każdą wizytę lekarską n.p 5 zł. Stawiam dolary przeciwko kasztanom że spadła by znacznie ilość wizyt i zbytecznie przepisywanych leków. Środki zaoszczędzone i pozyskane można by przeznaczać na większą ilość potrzebnych zabiegów w szpitalach.
Cezar Wielki / 2012-01-18 15:18 / Bywalec forum
Rząd mógłby oszczędzić na posłach gdyby wszystkich wyrzucić.
Tarek / 83.26.50.* / 2012-01-14 12:16
Rząd dawno ma w nosie pacjentów,
dla nich to oszołomy służące jako zasłona dymna dla lodów.

AFERA LEKOWA -mistrzostwo na naszych oczach ,finezja.
Nie do wykrycia ,obmyślało to lobby farmaceutyczne.
Są leki ,których koszt produkcji to kilka złotych ,a trzeba je sprzedać za kilka lub nawet kilkadziesiąt tysiecy .
Koniecznie,bo się przeterminują lub też wejdą
lepsze leki ,konkurencyjne.
Tworzymy więc chaos lekarsko-aptekarski ,wszyscy w szoku ,ale wszystkie błędy do uniewinnienia,sejm zatwierdził.
Wybrańcy wypisują bezkarnie na hipohondryków lub przyszłe
"martwe dusze",te drogocenne refundowane leki ,
polski budżet NFZ to pokrywa .
Część leków trafi do ponownego obrotu a część do kosza.

Nawet dzielny,doświadczony śledczy ,którego interesują tylko statystyki ,nie ma argumentu .
Panika na rynku była ,barany leki wykupiły.

I wilk syty i wilk cały ,tylko owce wydymane:)
drewnis / 188.147.147.* / 2012-01-14 11:58
Służba zdrowia specyficznym dobrem społecznym. W żadnym kraju nie udało się stworzyć dobrego systemu opieki zdrowotnej. Bo to musi być taka hybryda. Czyli zniechęcać ludzi do przychodzenia do lekarza z byle p******* a jednocześnie nie powodować że z powodów ekonomicznych ludzie będą cierpieć i umierać. Częściowa odpłatność za wizytę lekarską jest słuszne ale jeśli wprowadzimy odpłatność w przychodniach to ludzie z przeziębieniem pojada do szpitala albo wezwą karetkę.Ja mam pomysł taki wprowadźmy symboliczną odpłatność za usługi medyczne a jednocześnie wprowadźmy możliwość odliczenia tej kwoty od podatku na koniec roku. Efekt będzie taki że nadal służba zdrowia będzie bezpłatna ale zniechęci do częstych wizyt.
chora_aga_ / 92.60.132.* / 2012-01-13 10:00
do autora-"redaktora"-zarówno tezy postawione jak i sam tekst żenujący, właściwie to nie wiem co jeszcze mogę tu przeczytać na Money.pl, ręce opadają... rzetelne przygotowanie poparte mocnymi argumentamii co za STYL-WOW!Odsyłam pana do kolejki z owymi emerytkami i do lekarzy,a może też zmieni pana tok rozumowania, bo pisać pan i tak nie umie
JanuszPOlikot / 2012-01-11 23:09 / Tysiącznik na forum
Redaktorzyno ...Za obecny stan służby zdrowia są winni....PIS....kosmici....plamy na słońcu....efekt cieplarniany ....kryzys w strefie euro......Z pewnością nie rząd "fahofcuf"...

Redaktorku kto ciebie zatrudnia? Za takie wyPOciny to nawet nie zapłaciłbym 5 zł......
JanuszPOlikot / 2012-01-11 23:11 / Tysiącznik na forum
Najbardziej winni są pacjenci.....Trzeba ich widocznie POdmienić aby Tusk mógł spokojnie urloPOwać......
zby79 / 2012-01-11 20:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

To wszystkie starsze panie, które dla ratowania zdrowia - albo też po prostu dla chwały - postanawiają zaleczyć wszystkie, również domniemane dolegliwości kopą pigułek.

Przecież same sobie recept nie wypisują...
waz(USA) / 209.123.217.* / 2012-01-11 16:29
W Szwecji kazda wizyta u lekarza kosztuje 100 koron, czyli 40 zlotych.
EWO wracaj !!!! / 195.117.255.* / 2012-01-11 13:55
EWO wracaj !!!!
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-01-11 11:51
A czy czasmi "sluzby zdrowia" nie rozlozyla ekipa Tusk-Kopacz-"blogoslawiona " Sawicka ?
Ale w sumiema pan racje - rozwlili ja chorzy ludzie, bo gdyby nie chorowali to w sluzbie zdrowia wszystko byloby tak piekne. Teraz napisz pan kolejnych piec artykulow w tym duchu i podeprzyj sie slowem jakiegos POprofesora aby POelektorat zostal w 100% przekonany i premia pewna.
_stx_ / 46.113.146.* / 2012-01-11 11:38
Według mnie pieniądze które płacę NFZ wybierają inni, a dla mnie nie starcza. Powinno się zwrócić większą uwagę na taki przepływ funduszy aby nie kredytować hipohondryków.
azotox / 81.210.122.* / 2012-01-11 10:29
Granica między hipochondrykiem a chorym jest bardzo cienka. Biorą pod uwagę niekompetencję znacznej części lekarzy łatwo wylać dziecko z kąpielą i uniemożliwić prawdziwym chorym postawienie prawidłowej diagnozy albo właściwą terapię.
hitaczi / 89.75.114.* / 2012-01-11 07:06
Postulat słuszny ale wymagający dobrego rozwiązania. Na pewno nie będzie nim administracyjne ograniczenie liczby wizyt u lekarza, bo to by było nie do przyjęcia. Natomiast wprowadzenie niewielkiej odpłatności za każdą wizytę z pewnością by pomogło (mowa tu o kwocie rzędu 2-5zł). Chory i tak pójdzie ale zdrowy się dwa razy zastanowi czy nie lepiej poplotkować pod sklepem zamiast w przychodni. To rozwiązanie funkcjonuje z tego wiem w Czechach i u Niemców, co tylko potwierdza że jak się nie umie czegoś zrobić to trzeba małpować mądrzejszych od siebie. Niestety Polacy nie gęsi i wolą swoje pomysły - nawet jak historia pokazuje że czeka nas kolejne 20 lat bałaganu (ale za to naszego, polskiego!).
i to by było na tyle / 83.29.166.* / 2012-01-11 14:29

mowa tu o kwocie rzędu 2-5zł

W pierwszym roku.
W drugim 5-20 zł.
W trzecim 20-50 zł
itd wg schematu "od roku nie zmieniono opłat"
Benedykt22 / 2012-01-11 14:49 / Bywalec forum
Przecież to włąśnie hipochondrycy zakupują wszelki emedykamenty!!
Cr / 83.27.199.* / 2012-01-11 10:15
Jest tylko jeden kruczek: trzeba by zmienić konstytucję, bo to w niej jest zapis o bezpłatnej służbie zdrowia. Zapis wynegocjowany dla zdobycia poparcia UP (kto pamięta tę partię?) Już widzę, jak PiS popiera taki pomysł.
hitaczi / 89.75.114.* / 2012-01-11 18:14
To w ogóle jest kuriozum. Ja na przykład nie mam bezpłatnej służby zdrowia po co miesiąc płacę składkę zdrowotną. Bezpłatną służbę zdrowia to mają rolnicy.

Najnowsze wpisy