Forum Forum podatkoweInne

Rząd nie popuści przedsiębiorcom

Rząd nie popuści przedsiębiorcom

Zbig / .* / 2004-09-21 11:02
Komentarze do wiadomości: Rząd nie popuści przedsiębiorcom.
Wyświetlaj:
Andy / .* / 2004-09-21 18:18
Zakładam, że zupełnie się na budzecie państwa nie znam. Nie znam się na makroekonomii. Pewnie jestem zupełnym ignorantem. Litości nad moją głupotą. Wybaczcie mi to głupie pytanie: ile straci budżet na mniejszym podatku dochodowym od przedsiębiorców, którzy większe składki na ZUS wliczą w koszty?
George / .* / 2004-09-22 06:10
W zależności od progu podatkowego do którego dotarł przedsiębiorca, będzie to 19, 30 lub 40% kwoty wpłaconej na ZUS. Zakładając dodatkowe wpływy do ZUS na 1,5 mld zł, bo na tyle szacuje je min.fin. będzie to (przy założeniu że średnio płacimy 19 %, chociaż w rzeczywistości jest to pewnie mniej ) niecałe 300 mln zł. Per saldo więc zostaje tym darmozjadom 1,2 mld zł dodatkowej kasy na przekręty.
Wkurzonycorazbardziej / .* / 2004-09-21 17:40
Już nie można słuchać tego bladego Ch..a.
W******** kapitalista wyzyskiwacz / .* / 2004-09-21 16:12
Coś się p*****ło Panu ministrowi z tym socjalistycznym pojęciem równości. Nie wiem jak można porównać dochody (właściwie to zarobki) z pracy na etacie z działalnością gospodarczą. Przy umowie o pracę kaska wpływa na konto co miesiąc 10 i pracownik ma wszysko w dupie. Dokładnie płaci ZUS od tego co dostanie do kieszeni. Dla przedsiębiorcy (kapitalisty, wyzyskiwacza) nie jest to takie jasne. Dochód na PIT rocznym nijak się ma do tego co mu zostanie w kieszeni. Przy okazji szczęścia jak sprzeda towar złodziejowi to ma dochód na papierze, podatki do zapłacenia i za towar też trzeba zapłacić. Czyli efekt jest taki że dochód się ma a pieniędzy nie. A jak się jeszcze doda środki trwałe i "wydatki bezrachunkowe" to wychodzi ciekawie. A może by tak zrobić jeszcze sprawiedliwiej i obciążyć wszystkie zarobki ZUSem (umowy o prace, zlecenie, działalność gosp. diety, dywidendy itd.) powiedzmy 25%.
wkurzona / .* / 2004-09-21 14:35
a ja jestem za tym, żeby bycie posłem było działalnością gospodarczą!!! niech sobie wtedy i Hausner i Pater i inny Leper radzą jak mogą. i niech ich działalność przynosi zyski!!! bo jak nie to fora ze dwora, a straty będzie musiał zwrócić z własnej kieszeni. ciekawe ilu chętnych zgłosi sie na "posłowanie".Z Hausnerem nie ma żadnej dyskusji, i tak zdania nie zmieni, tyle co sobie pogadają, a on swoje utrzyma - szkoda czasu i tych stołków, które muszą unosić te tłuste dupska
wkurzona / .* / 2004-09-21 14:37
p.s. - i bycie w rządzie, też powinno być samodzielną działalnością gospodarczą!
T.W. / .* / 2004-09-21 13:46
Chrzanię to próżne gadaniepana premiera! Obydwoje z żoną prowadzimy własne firmy. Jest to 1400 zł. na ZUS w domowym budżecie i nie może być więcej! Z uwagi na zupełny brak zaufania dla "naszych" polityków nie czekam dłużej.Sprawa już przesądzona: będzie tylko jedna firma, drugie idzie na "bezrobocie".Czy to się pańswu i budżetowi opłaca?Kiedy ci oderwani od realnego życia kretyni zrozumieją jakie konsekwencje przynosza ich szalone pomysły?
zpts / .* / 2004-09-21 18:47
Popieram,popieram,popieram!!!!!!!!!!!!!!!!Tak powinni zrobic wszyscy ktorzy maja taka mozliwosc
ZORRO / .* / 2004-09-22 20:11
Nie mam żony więc i takich możliwości.Co tu robić? Co to robić?Chyba trafię do Tworek na koszt ZUS-u
ZORRO / .* / 2004-09-22 20:10
Nie mam żony więc i takich możliwości.Co tu robić? Co to robić?Chyba trafię do Tworek na koszt ZUS-u
Zbig / .* / 2004-09-21 11:04
Powinien dodać, że dla tych, którzy nie będą mieli dochodów to też rząd zachowa obecne stawki - dlaczego taki ludzki premier razem z Paterem nie pomyślą, żeby ulżyć tym, którzy nie mają dochodu, bo np. muszą zainwestować, lub biznes się nie kręci itd. Oczywiście odpowiedzą, że wszystko to w naszym interesie, "abyśmy potem mieli godziwą emeryturę".
Zbig / .* / 2004-09-21 11:02
Teraz to chce rozmawiać z przedsiębiorcami? Jaki to ludzki premier. Gdyby nie ostra reakcja, to w życiu byśmy się nie doczekali nawet zająknięcia na ten temat.
George / .* / 2004-09-22 06:14
Toć to przecież zwykłe, komunistyczne ścierwo. Podobnie jak Belka i jego brygada.
HARY / .* / 2004-09-22 09:47
Dla mnie tak naprawde nie liczy sie co czy "prawa czy lewa strona" polityki. Liczy sie to co ROBIA!, jednak nie do konca gdzie, do kogo sie przylaczyli. Ciezko im obliczyc ze ja mam np 2000 zl dochodu netto i 4 osoby na UTRZYMANIU! gdzie po odjeciu zusu zostaje mi 1300 zl po odjeciu kosztow utrzymania dzialalnosci i podatku jakies 600 zl miesiecznie!!!! i gdybym nie mieszkal z rodzicami nie dzielil kosztow utrzymania, nie mial ogrodka dzialkowego na ktorym ojciec ma maly warzywniak i "mini ferme" ktora prowadzi za swoja rente, to niemialbym z czego zyc. Ale przciez mam dzialalnosc, mam nawet 2000 na fakturze,(wielu znajomych : "TY TO ZARABIASZ ja pracuje z 1000 zl") mam zajety caly miasiac bo realizuje zlecenie czy zlecenia, ganiam po urzedach itp (SAMI WIECIE NAJLEPIEJ) a teraz jeszce mi zabiora jak uda mi sie zarobic CIUT WIECEJ ponadto co mam? czy Moze jednak takich jak ja to jeszcze niedotyczy?A co jak w 1 MIESIACU przekrocze? Przeniesie sie na nastepny? A co kiedy przez 2 czy 3 miesiace NIC nie znajde? ciezka sprawa....a chcialem zeby zona mi pomogla ale ode mnie cha wtedy znowu caly ZUS...... Teraz zaluje ze zawsze placilem w terminie bo moglem narobic zaleglosci a potem cos zaplacic reszte by mi umozyli mialbym teraz pare groszy (nawet kilka tysiecy)zaoszczedzonych na jakis 1 rok. Teraz zaluje... ale coz bylem za uczciwy! i placilem. POZDRAWIAM wszystkich nekanych.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy