Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd odracza e-podpisy

Rząd odracza e-podpisy

Money.pl / 2008-04-22 07:22
Komentarze do wiadomości: Rząd odracza e-podpisy.
Wyświetlaj:
ojoj / 83.6.213.* / 2008-05-13 07:58
Sorry, ale to jakieś nieporozumienie. Jest maj, ustawa jeszcze nie weszła w życie, większość firm już teraz musi załatwiać certyfikaty.
Nawet jeśli odroczą i wprowadzą okres przejściowy, to będzie to ulgą jedynie dla tych firm, które zostawiły sobie to na ostatnią chwile.
Nikt o zdrowych zmysłach nie zaufa takim zapowiedziom zanim ustawa nie znajdzie sie w dzienniku ustaw (co potrwa jakieś 2-4 tygodnie, czyli będzie obowiązywało w okolicach początku lipca).
Kamyllios / 81.219.225.* / 2008-04-26 08:01
gdybyscie wybrali UPR to nie mieli byscie z takimi rzeczami problemu...
:D
Bułgar / 77.114.42.* / 2008-04-25 11:01
80 zł za e-podpis zapłaciłem w pierwszym lepszym banku w Bułgarii. Mogę go korzystać do wszystkich urzędów państwowych, do wszystkiego gdzie jest wymagane e-podpis. Szkoda że w PL nie honoruję się e-podpisy z innych kraojów UE!!!! A warto by było!!!!
tata Stasia / 2008-04-24 22:12 / Bywalec forum
Szacowane wpływy 3 firm certyfikujących to 1 mld zł rocznie do podziału. Nie trzeba pisać nic więcej.
Anulek / 217.17.44.* / 2008-07-16 12:34
No tak, ale w wyborczej podali jakie sa koszty całego systemu do wydawania takich kart. A jak u nas jest takie prawo co się co chwila zmienia, to trudno oszacowac dla firmy która chce zainwestować ten biznes pieniądze, kiedy sie one zwróca. Nic dziwnego, że tylko 3 się na takie cos porwały.
Tomek S / 83.26.216.* / 2008-04-22 23:05
Jestem zwolennikiem e-podpisu, ale musi być on praktyczny w użyciu, tak bym mógł z niego skorzystać w każdej chwili, wykorzystując dowolny komputer. Obecnie znalezienie kompa z czytnikiem kart kryptograficznych to jak szukanie igły w stogu siana, a noszenie własnego czytnika i płyty instalacyjnej wydaje się mało komfortowe. Z tego co wiem są dostępne już karty kryptograficzne wielkości karty SIM do telefonów komórkowych z czytnikiem pod USB (wymiary pen drive-a), ale niestety złożenie zamówienia na ten model u jednego z usługodawców graniczy z cudem (mam nadzieję, że mi się uda), promowane są stare karty. Jeszcze uwaga odnośnie ZUS-u. Po co składać podpisy kwalifikowane, skoro ZUS nie będzie ich sprawdzał. Deklaracje może podpisać dowolna osoba dowolnym podpisem. Więc jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa to będzie znacznie gorzej niż obecnie. P.S. Jest laikiem w tym temacie, więc nie mam pewności, czy wszystko co napisałem jest prawdą. Proszę o komentarz osoby biegłe w zakresie e-podpisu.
Gościnny / 217.117.128.* / 2008-04-22 09:34
Przez tyle lat podpis niekwalifikowany był OK, nagle stał się niebezpieczny i zły. Z wypowiedzi wiceministra wynika, że do tej pory dokumenty były wysyłane anonimowo, tak?
Żeby zrobić przelew na np. 500.000 zł moja firma nie potrzebuje podpisu kwalifikowanego, ale żeby wysłać "PAPIERY" do ZUS potrzeba super zabezpieczeń, żeby przypadkiem ktoś nie sfałszował składki.
Przecież od razu widać, że to lobby wystawców tych podpisów - mało kto chciał taki podpis, to najlepiej ludzi zmusić do zakupu, czysty zysk bez nakładów na reklamę, przekonywania itd.
Płatnik / 83.31.102.* / 2008-04-25 06:43
No własnie to swieta racja. A gdzie jest w takim przypadku CBA. Przeciez na tym ktos niezle sie obłowil nawet na samym projekcie. Czyzby za rzadów Tuska CBA przestało działac?
acomitam / 83.11.104.* / 2008-04-23 12:03
To oczywiste, że mamy do czynienia ze zwykłym, chamskim skokiem na kasę. Ale chodzi przecież o 800 mln zł w tym roku, w następnych też pewnie nie mniej. I to w dodatku za nic. Rabunek w biały dzień i w majestacie "prawa".
Anulek / 217.17.44.* / 2008-07-16 12:41
No tak, ale w "Wyborczej" podali jakie są koszty postawienia systemu do wydawania e-podpisu. A jak u nas jest takie prawo, co się co chwila zmienia, to trudno oszacować firmie, która chce zainwestować w ten biznes pieniądze, kiedy się one zwrócą. Nic dziwnego, że tylko 3 się na takie coś porwały. Nie wiem też po co ZUS cały czas odnawia te swoje. Jakby wygasały te ZUS-owskie i trzeba by było starać się o te karty z certyfikatem, to by wymiana zachodziła stopniowo i nie byłoby takich kolejek, i nie trzeba by było odkładać wszystkiego na rok. A tak ci co są zaradni już kupili a oszołomy znowu na tym skorzystały, że czekają na ostatni moment.
dareg / 87.206.184.* / 2008-04-22 07:22
Pytanie do wyborców PO:
czy są jeszcze jakieś przedwyborcze postulaty rządzącej partii, których nie odroczono albo z których nie zrezygnowano ?
Elendir / 2008-04-22 08:39 / Łowca czarownic
A w przypadku których postulatów przed wyborami określono dokładny termin realizacji? Powrót wojsk z Iraku (czemu z kolei PiS był przeciwny)?

Najnowsze wpisy