Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd planuje kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców

Rząd planuje kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców

Wyświetlaj:
Bernard+ / 83.4.31.* / 2010-11-25 19:21
Przede wszystkim należy upraszczać przepisy przez likwidację różnych wyjątków od ogólnie obowiązujących reguł podatkowych. Zmniejszać ilość regulacji incydentalnych wprowadzonych w przeszłości na zapotrzebowanie wąskich grup nacisku.
Zlikwidować idiotyczny sposób obliczania i rozliczania składek na ubezpieczenia zdrowotne i składek na ubezpieczenie rentowe oraz emerytalne. Wystarczyłoby np. zamiast stosowania różnych podstaw do składek ZUS i do składek ubezpieczenia zdrowotnego zastosować jedną podstawę w postaci sumy wynagrodzenia lub dochodu brutto i od tej sumy obliczać określony procentem wszystkie obowiązkowe Składki ZUS i zdrowotną. Jako koszty uzyskania przychodu następnie odliczyć od pozostałe kwoty koszty uzyskania przychodu i kwotę wolną od podatku a na końcu obniżyć stawkę podatku dochodowego w pierwszym przedziale do 10% obliczając? Oczywiście wpierw ponownie ubruttowić płace, aby każdy wiedział ile płaci ze swojego wynagrodzenia. Dzięki temu nie byłoby tak, idiotycznego i kosztownego obliczania części składek od brutta a części w koszty pracodawcy gdyż można tak dobrać stawki składek i podatku, aby ZUS i budżet miał takie same wpływy jak obecnie, ale pracodawcy mieli obniżone koszty prowadzenia księgowości i rozliczeń, bo zamiast obliczać składki ZUS i podatki przy pomocy drogich programów komputerowych przez wysoko wykwalifikowanych księgowych mogliby to zrobić dla kilku pracowników przy pomocy kalkulatora a dla większej ilości pracowników przy pomocy prostego arkusza kalkulacyjnego. Ale zamiast tego ciągle się komplikuje przepisy, co jest powodem wzrostu kosztów administracyjnych zarówno w przedsiębiorstwach jak i w ZUS oraz w Urzędach Skarbowych.
Bernard+ / 83.4.31.* / 2010-11-25 19:18
Czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w R.P. jest obywatelem normalnym czy jednak drugiej a może nawet trzeciej kategorii? Od 20 lat prowadząc działalność gospodarczą widzę, że jestem obywatelem mającym więcej niż obywatele nieprowadzący działalności gospodarczej obowiązków a znacznie mniej praw? Płacę składki na ubezpieczenie zdrowotne a nie jestem leczony bezpłatnie, bo nie mogę cały dzień siedzieć w poczekalni czekając na przyjęcie przez lekarza publicznej służby zdrowia, gdyż moi pracownicy nie mogą sami pracować beze mnie, bo to ja, jako specjalista wykonuję główną część pracy, którą sprzedajemy klientom. Płacę składki ubezpieczenia na wypadek braku zdolności do pracy, jeżeli zachoruję i nie otrzymuję zasiłku chorobowego, ponieważ moja składka została przez bank przekazana 3 lata temu 1 dzień po terminie na konto ZUS i przez to straciłem ciągłość ubezpieczenia i mimo, że przez 3 lata płaciłem składki regularnie nie poinformowano mnie o tym, ale dopiero, gdy zachorowałem i przesłałem stosowny dokument do ZUS z wnioskiem o wypłatę zasiłku to zamiast zasiłku odpisano mi, że nie jestem od 3 lat ubezpieczony na wypadek choroby. Ale przez te 3 lata moje składki nie były mi zwracane. Do niedawna było tak, że jeżeli choroba nie położyła prowadzącego działalność na 30 dni w jednym miesiącu kalendarzowym to nie miał prawa do zasiłku chorobowego z ZUS, mimo,że opłacanie składek było przymusowe. Płacę regularnie składki na ubezpieczenie chorobowe moich pracowników a sam muszę płacić zasiłek zwany „wynagrodzeniem” chorobowym swoim chorującym pracownikom, przez 33 dni w roku i to nie za dni robocze, ale nawet za niedziele i święta, mimo że płacę za nich składki ubezpieczeniowe na wypadek choroby i macierzyństwa. Moim pracownicom muszę płacić wynagrodzenie za to, że postanowiły karmić swoje dzieci piersią a moja żona od razu po porodzie i urlopie macierzyńskim musiała wraz z naszym dzieckiem przychodzić do firmy, a jej praca w świetle prawa nie jest dla mnie kosztem zmniejszającym mi podatki. Gdybym się z żoną rozwiódł a następnie ją zatrudnił to wtedy jej wynagrodzenie byłoby kosztem. Pracownik, jeżeli nie zarabia to nie musi płacić składek, jeżeli mniej zarabia to płaci mniejszą składkę a ja nawet, jeżeli mam stratę przez cały rok to muszę płacić składkę taką jakbym zarabiał 60% średniej krajowej płacy za siebie i za żonę. Tylko skąd mam na to wziąć? Sądzę, że takie prawo nie jest zgodne z konstytucyjną zasadą równości obywateli. Prawo polskie dyskryminuje wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą a szczególnie kobiety. A czym, że jeżeli nie kolejną dyskryminacją jest zapowiadana przez Minister Gilowską, ale na szczęście z powodów lustracyjnych problemów pani minister nie zrealizowana zmiana przepisów, która miała polegać na przerzuceniu z pracownika na pracodawcę składki na ubezpieczenie chorobowe pracowników. Dobrze, więc, że chociaż rzecznik praw obywatelskich to dostrzega, ale czy potrafimy my pokrzywdzeni przez prawo złożyć skargę do europejskiego trybunału sprawiedliwości na polskie dyskryminujące nas prawo? Sądzę, że PKPP jest jedyną prawidłowo reprezentującą nasze interesy organizacją i dlatego trzeba ją wspierać, aby mogła publicznie i bezkompromisowo przedstawiać nasze problemy i opinie. A na razie protestujmy przeciwko stale postępującemu pełzającemu ograniczaniu swobody działalności gospodarczej
Napisałem 27-02 2006r. zmodyfikowałem 2007-03-26 i dziś 25.11.2010r niewiele się zmieniło!!!!
galicja34 / 77.86.125.* / 2010-12-08 17:10
bernard+ na premiera! albo chociaz na plenomocnika premiera ds ograniczenia biurokracji..
myślcie / 83.22.114.* / 2010-11-24 19:11
A jakie były poprzednie ?
JaśiMałgosia / 194.181.22.* / 2010-11-25 07:37
A jakie były poprzednie ?

DOBRE!
dgen / 2010-11-24 07:56 / Tysiącznik na forum
kolejny sukces:
u progu czwartego roku rządzenia, rząd........"planuje"
a POrażona peruwiańskim wirusem gawiedź krzyczy; jeszcze, jeszcze..........
76O689 / 84.93.159.* / 2010-11-23 21:45
ZLIKWIDOWAC ZLODZIEJSKI ZUS OD DZIALALNOSCI GOSPODARCZEJ CZYLI 850 ZL MIESIECZNIE!!! WPROWADZIC ZUS OD OBROTU FIRMY!!!TO TRZEBA WPROWADZIC A NIE P********* SIE ZAJMOWAC !!!
Rataxas / 80.48.103.* / 2010-11-24 06:45
To po co placisz zus ja nie place, przerejstrowalem sie na anglie. Sam sprawdz z checia wyjasnie , 519 800 907
zakutyPeOwiec / 77.254.148.* / 2010-11-23 21:19
Nie r-r-r-r-óbmy Towarzysze polityki, nie r-r-r-r-r-óbmy sobie jaj z wyborców, róbmy swoje, budujmy mosty, budujmy Towarzysze d-r-r-r-r-ogi i mosty. Nie zadłużajmy samorządów, Towarzysze nie zadłużajmy. Tylko budujmy, budujmy d-r-r-r-r-ogi i mosty, zostawmy zadłużanie Towarzysze rządowi.
Wprawdzie i wy macie na tym polu niezłe sukcesy ale rząd ma na tym polu og-r-r-r-r-omne sukcesy, wiec zostawcie rządowi zadłużanie. Obiecaliśmy wyborcom zrobić z Polski Zielona Wyspę a Zielona Wyspa nam zaczęła ostatnio ostro ucieka ale Towarzysze przegonimy, przegonimy tych wyspiarzy w zadłużeni. Vincent -minister rządowy ma w tym og-r-r-r-r-omne doświadczenie. Zostawcie, zostawcie politykę bo rząd ma na tym polu znakomite sukcesy: wyrżnęliśmy watahę.... a wy róbcie swoje, budujcie d-r-r-r-r-ogi i mosty.
Towarzysze pamiętajmy nie róbmy sobie jaj z wyborców.

(podpisał) Towarzysz o kocim spojrzeniu
JaśiMałgosia / 194.181.22.* / 2010-11-25 07:45
Znów się pojawił etatowy PISdzielec piszący na zamówienie! Ten tekst jest już na kolejnym forum!
djey / 109.76.38.* / 2010-11-23 19:45
zlikwidowanie zlodziejskiego podatku zus 800zl za kazdego pracownika bedzie najlepszym ulatwieniem, kto to wymyslil? tego na zachodzie nie ma
Budyń / 87.206.164.* / 2010-11-23 22:55
Ułatwienia Stalinowskie - tylko obrażą i pogonią, a przecież mogą zabić....

Najnowsze wpisy