Forum Forum dla firmKadry

Rząd podniósł pensje minimalne. A powinien je zlikwidować

Rząd podniósł pensje minimalne. A powinien je zlikwidować

Wyświetlaj:
sxcv / 195.116.98.* / 2010-10-06 11:20
Czy nas budżet na to stać?Płaca minimalna powinna być podniesiona dopiero około 2015 roku jak gospodarka stanie na nogi
...
http://skocz.pl/modnie2010
pracodawca / 83.31.244.* / 2010-10-06 11:48
BUDŻET??? Pracodawców musi być stać- a więc tych , którzy na ten BUDŻET i jego poborki muszą wydrygać ciężką pracą. I nie zdechnąć, ale tyrać coraz ciężej Zaczynam mieć mocno dość dżwigania BUDŻETU na pleckach. A może nie dam rady dalej???.
engels / 188.222.108.* / 2010-10-06 10:54
Ale wy jestescie naiwni, to jest portal popierający interesy przedsiębiorców, pisząc na tym forum tylko zwiększacie poczytalność tej strony co w konsekwencji prowadzi do tego że przedsiębiorcy mają tych pieniędzy coraz więcej, jak zabraknie ropy to będziemy ich niewolnikami i dzwigać ich na barana. Ludzie obudźcie się i zobaczcie na kogo głosowaliście. Wasz wybór jest konsekwencją pewnych działań ale ja rozumiem żeby na to wpaść to trzeba pomyśleć.
pracodawca / 83.31.244.* / 2010-10-06 11:51
Zostań pracodawcą!!! Nikt nie zabrania!!!
zbyszek52 / 188.33.63.* / 2010-10-06 14:12
Tylko pracodawca to taki co zatrudnia pracowników. A to bardzo duży klopot.
Pajchiwo / 2010-10-06 10:37 / Tysiącznik na forum
Dla społeczeństwa, którego mediana wynagrodzenia jest równa od lat wynagrodzeniu minimalnemu, jest to bardzo ważna wielkość.
Nie oszukujmy się - minimum polowa naszego społeczeństwa pracującego dostaje 1000 PLN do łapy.
To cholernie mało...
puzonik / 89.76.104.* / 2010-10-06 10:01
Najlepiej zrobić jak w Chinach za miskę ryżu robolu pracuj!!!
Boże co za kraj czasami wstaję i proszę Boga żeby ruskie bombę atomową zrzucili na nas jak słyszę że podwyżka o 10pln zagrozi gospodarce to chce mi się wyć do księżyca.Ale cóż się dziwić skoro Smoleńsk gdzie ma stać krzyż ,odejście Palikota z parti i wybory są na pierwszym miejscu a nie obywatel i jego bieda.
Adol / 2010-10-06 12:00 / Bywalec forum
Tiaaa. Jak w Chinach??? Podwyższajmy płacę minimalną, zwiększajmy obciążenia dla przedsiębiorców i przywileje dla budżetówki. To jest prosta droga do tego, że u nas będzie tak jak 20 lat temu w Chinach. Kapitał nie ma ojczyzny. Jeżeli my będziemy produkowali drożej (bo powyższe) to Ty nie będziesz patrzył gdzie wyprodukowane tylko kupisz tańsze z Chin a ja jako przedsiębiorca po prostu Ci nie zapłacę nic bo niby skąd jak "Ty" u mnie nie kupisz.
Tiaa wtedy jak już nie będziesz miał co jeść pójdziesz do roboty za miskę kaszy tak jak w Chinach a i ja pewnie będę biedował. I o to chodzi?
Kapitalizm to nierówny podział bogactwa a socjalizm to równy podział biedy.

A propos Chin to tam juz nikt nie pracuje za miskę ryżu. Bywam tam czasami i średnio zarabiający ma podobnie jak u nas w nominale, a że ceny niższe więc w zasadzie na trochę wiecej go stać. Tylko , że tam nie ma ZUS-u.
UPR / 62.111.149.* / 2010-10-06 11:18
jaką miskę ryżu??? dolara dziennie zarabiają!! mało??? może mało ale za twojej komuny ukochanej nie zarabiali nawet 20 centów dziennie! nie widzisz tego? gdyby tacy jak ty doszli w chinach do władzy to podwyższyliby płacę minimalną do 1,5 dolara dziennie, po roku 70% firm by się przeniosło do indii, ludzie by stracili pracę (za wyjątkiem tych zatrudnuionych w garści fabryk dotowanych przez panstwo), na czarnym rynku zarabiali co najwyżej te 20 centów dziennie, a ty i inni socjaliści ogłosilibyscie triumf "sprawiedliwości społecznej" = czytaj sprawiedliwie czyli wszyscy (za wyjątkiem politków, związkowców i innych cwaniaków) klepiemy biede
puzonik / 89.76.104.* / 2010-10-06 11:30
Widze iż za blisko siedzisz Korwin-Mikkego i teraz wiem dlaczego nie doszedł nigdy do władzy ,bo same obozy pracy w tym kraju by były żeby móc kupić szefowi nowy koplet muszek do garnituru.
prawicowiec-konserwatysta / 62.111.149.* / 2010-10-06 13:24
no tak jak ktoś zarabia w Chinach dolara dziennie to jest "obóz pracy" żeby szefa stac było na muszkę do garniaka, ale jak za Mao pracowali z garść ryżu (dosłownie!) to była "sprawiedliwość społeczna" no i Mao miał mundurek bez muszki więc takich lewaków jak ty nie raził (ale limuzynami się woził chłopak) :)
UPR / 62.111.149.* / 2010-10-06 13:21
przecież powyżej ci udowodniłem czarno na białym że obozy pracy to były za komuny za Korwina byłaby wolność, a myslisz ze za PRL to kto pracował na muszki do garniturów panów z KC PZPR????
mały pracodawca / 195.117.61.* / 2010-10-09 15:05
Wiecie co jest tu nie tak? Powiązanie podstawy składek na ZUS ze średnią krajową Podwyżka pensji minimalnej w kraju gdzie taka masa ludzi ma tylko minimalną oznacza podwyżkę składek na ZUS Jestem w stanie przełknąć VAT nawet 25% podobnie jak wysoki PIT ale podwyżka minimalnej pensji tylko o 100zł oznacza dla mnie podwyżkę ZUS za wszystkich pracowników nawet tych zarabiających powyżej minimalnej Co z tego wynika? Podniosę ceny o ok 4-8% w kolejnym roku i niestety aby pozostać konkurencyjnym zwolnię 2 osoby Ci co są z małych miast i wsi wiedzą co to oznacza dla tych ludzi i ich rodzin Właśnie związki zawodowe pozbawiły u mnie dochodu 2 rodziny i zafundowały podwyżkę cen moim klientom Mi zostanie na rękę około 1050-1100 zł miesięcznie Będę miał mniej niż moi pracownicy ale co zrobić gdy w gminie mam 21% bezrobocie? Jak tak dalej będzie to będę zmuszony zamknąć firmę i na bruku wyląduje kolejne 23 osoby Tak więc niech ci co wychwalają związki zawodowe za wynegocjowanie podwyżki ZUS pomyślą czasami także o tych biednych rodzinach z małych miast i wsi które swoje ubóstwo będą zawdzięczały właśnie Związkom zawodowym i minimalnej krajowej
szakee / 83.20.255.* / 2010-10-06 10:41
Bieda to stan myślenia, a nie stan konta. 65 lat socjalizmu, a teraz eurosocjalizmu prowadzi do tego, że jako naród jesteśmy biedni. Bo nie chce nam się pracować, jesteśmy leniwi, mało przedsiębiorczy, chcemy, żeby państwo się nami opiekowało, dawało nam przywileje, żebyśmy jak najmniejszym własnym wysiłkiem mieli standard życia na poziomie nie wiadomo do końca jakim.
Oczywiście od tych zasad są wyjątki. To przeważnie ludzie przedsiębiorczy, którzy tworzą miejsca pracy. Już sam fakt, że tworzę choć jedno miejsce pracy powoduje, że ktoś nie chodzi głodny.
A Ty ile tworzysz miejsc pracy?
Niestety roszczeniowcy to etatowcy, którzy mało ryzykują bo przeważnie nigdy nie zbankrutują. Chyba, że wpadną w spirale zadłużenia.
Dlaczego państwo nie promuje przedsiębiorczości, wolnego rynku.
Bo etatowców jest więcej niż przedsiębiorców i promują tzw. sprawiedliwość społeczną (nawet nie wiem co to oznacza). Ja znam tylko dwa słowa sprawiedliwość i niesprawiedliwość!
Żeby to zrozumieć polecam każdemu książke Dobry "zły" liberalizm p. S.Michalkiewicza
jan-ru / 87.116.212.* / 2010-10-08 00:23
To co piszesz to zwykła utopia,nie możliwe jest żeby wszyscy tworzyli miejsca pracy , bo kogo by zatrudniali . Każdy żyje na poziomie na jaki go stać,a marzeń nie możesz nikomu zabronić. Etatowców musi być więcej niż przedsiębiorców bo dojdzie do tego że prezes jednej firmy będzie sprzątał u prezesa który go będzie osobiście woził do pracy. Pamiętaj najważniejsza jest uczciwość tak pracodawcy jak i pracobiorcy ,bo jeżeli któraś ze stron się wyłamie to robi się dziadostwo.Pracodawca niech nie udaje ze płaci a pracobiorca niech nie udaje że pracuje.Roszczeniowcy to też pracodawcy .bo uzurpują sobie wyłączność do decyzji o czyimś życiu ,danie pracy to nie wszystko. Podjęcie decyzji o zatrudnieniu pracownika ma wynikać z potrzeby firmy a nie ma polegać na znalezieniu sobie jelenia który będzie na nas robił bo mam taki kaprys kapitalisty.
puzonik / 89.76.104.* / 2010-10-06 11:25
Dodam jeszcze iż od lutego tego roku jestem bezrobotny mimo usilnego szukania pracy nie tylko czytając ogłoszenia w internecie a,ale mimo to nie poszedłem na pośredniak bo poprostu jest mi wstyd i nie oczekuję opieki od państwa bo nie jestem kaleką lecz oczekuję aby tworzyło prawo tak aby pracodawca w jego świetle nie doił mnie jak świętej krowy mimo mego poświęcenia dodam iż sprawę wygrałem lecz kosztowało mnie to dużo zdrowia a on jak stwierdził "Itak mi się opłacało" Wiec człowieku nie pisz bzdur jeżeli nie wiesz co to jest praca fizyczna na dwóch etatach praca po 19-20 godzin krótki sen w szatni pracowniczej i zaniedbywanie przez to rodziny, a na koniec powie słowo już jesteś niepotrzebny bo młody zrobi to taniej.
puzonik / 89.76.104.* / 2010-10-06 11:14
no niestety nie do końca osoba która to pisze najprawdopodobniej pochodzi z rodziny w której zawsze było dobrze bo tatuś,dziadek jakimś cudem mieli zawsze pieniądze i jestem ciekaw jak byś dziś pisał nie posiadając w rodzinie prawnika który umożliwił ci start w życiu który nie łożył na twą naukę i nie załatwił pracy jak byś pisał gdybyś w wieku 16 lat musiał zapracować na chleb a nie balangował za tatusine pieniądze w akademiku wnerwia mnie jak ktoś pisze że komuś się nie chce pracować ja pracuje od 19 lat nie mam ani 1 dnia zwolnienia z pracy często rezygnowałem z urlopu boo firma mnie potrzebowała na koniec spotkałem się z pracodawcą w sądzie bo stwierdził iż nie należy mi się to co mi się należy no ale najlepiej krytykują innych ci którzy zawsze mieli posłane łóżeczko.
Przepraszam za błędy ale jestetem nieco zirytowany.
szakee / 83.20.255.* / 2010-10-06 11:58
Szukasz pracy, a może warto by wymyślić własną działalność i zatrudnić najpierw siebie, a potem kilka osób i wtedy zobaczysz ile trzeba pracować i myśleć do tego. Tak naprawde 24 h. Więc opowiadanie, że pracowałeś 19 h to miło się słucha. Jednak Twój sposób myślenia wynika z tego, że nigdy jeszcze nie byłeś przedsiębiorczy.
A co do mnie i mojej rodziny to lepiej się nie wypowiadaj jak nie wiesz.
A to że pisze że komuś się nie chce pracować to jest ogólna zasada. Przeciez ktoś wymyślił komputer, żeby ręczenie nie liczyć czegoś, ktoś maszynę, żeby szybciej pracowała.
A sam zdajesz sobie chyba sprawę, że każdy mówi że jest pracowity, tylko że jeden jest przy tym bardziej a drugi mniej efektywny, kreatywny.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-10-06 09:51
Idąc tym tropem myślenia, gospodarka ruszy z kopyta, gdy robolowi - ZAMIAST KASY - damy michę gorącej zupy, uniform na d**ę i jakiś kącik w składziku na miotły.
jasu / 83.15.169.* / 2010-10-06 09:35
Paranoja niektórych profesorów.. Idąc tropem niektórych ekonomistów, którzy postulują czy też są za całkowitym zniesieniem minimalnej płacy można odnieść wrażenie że ta płaca jest mocnym hamulcowym naszej gospodarki. Mniej wydolna itp. Założyłbym się gdyby nie ta ustawowa bariera to niektórzy "przedsiębiorcy" obniżyliby na maksa płacę np do 800 albo 600 złotych tłumacząc się że taka jest realna wycena pracy oraz że jest kryzys, bezrobocie. Na obniżce płac skorzystają wyłącznie właściciele, którzy obniżą sobie koszty działalności a tym samym poprawią sobie zyski własne. A czy te zyski przeznaczą na rozwój przedsiębiorstwa to sprawa dyskusyjna. Przedsiębiorcy zawsze będą utyskiwać. Te drobne ustawowe podwyżki które te osoby otrzymują nie zrujnują od razu firmy. Bo te podwyżki nawet nie rekompensują stałych podwyżek za energię, gazu, paliwa. Na pewno ci ludzie nie są bogatsi a właściciele biedniejsi.
Niezaintersowany / 71.67.108.* / 2010-10-07 03:25
Nawet w USA jest placa minimalna, by chronic ludzi.
RD / 83.31.132.* / 2010-10-06 10:06
Płaca minimalna stabilizuje popyt społeczny "od dołu", więc stabilizuje koninkturę i w tendencji i tak zmienia sie w zsyki przedsiębiorców , zwłaszcza tych , ktorzy robią LEPSZE produkty na które będzie kierował sie popyt w miare wzrostu dochodó zodnie z prawem Engla.
Podniesienie płacy minimalnej rodzi ze strony pracodawców popyt na LEPIEJ przygotowanych do pracy, a więc lepiej tez wykształconych , a więc sprzyja pozytywnym zachowaniom po stronie pracobiorców odnośnie ich kwalifikacji. Wyższa płaca zatem podnosi popyt pracodawców na kapital ludzki kosztem rezygnacji z mięsa ludzkiego", a po stronie pracobiorców do oferowania na rynku kapitału w nich ucieleśnionego (swoich umiejętności i wiedzy) a nie swojego mięsa ludzkiego. Takie działanie mechanizmu rynkowego, jest sprawdzone "na świecie" , choć zdolność do takiego postrzegania mechanizmu rynkowego leży często poza zdolnością widzenia techników bez wyobraźni ekonomicznej", lansowanych zazwyczaj błędnie jako"ekonomiści" w naszych mediach.
szakee / 83.20.255.* / 2010-10-06 10:30
Pojechałeś ostro ze swoją teorią! Mam tylko pytanie czy prowadzisz przedsiębiorstwo?
Jeżeli twoja teoria jest prawdziwa to dlaczego w krajach zachodniej Europy jest takie duże bezrobocie?
jasu / 83.15.169.* / 2010-10-06 12:33

Pojechałeś ostro ze swoją teorią! Mam tylko pytanie czy prowadzisz przedsiębiorstwo?
Jeżeli twoja teoria jest prawdziwa to dlaczego w krajach zachodniej Europy jest takie duże
bezrobocie?

Wysokie bezrobocie nie jest spowodowane płacą minimalną. Przyczyny są złożone i zależą jednocześnie od wielu czynników. Zniesienie płacy minimalnej w warunkach polskich oznaczałoby totalną wolno amerykańkę. U nas i tak zawsze dokopuję się tym słabym bo mają słabszą moc obronną (czytaj brak lobby) . Zniesienie minimalnej w znaczący sposób nie usprawni gospodarki wręcz przeciwnie będzie jeszcze większa brutalizacja stosunków na linii pracodawca - pracownik. Oczywiście dotyczy tych firm, które idą po totalnie bandzie i za nic mają ludzi, którzy na ich rzecz wykonują pracę.
lobo09 / 83.17.66.* / 2010-10-06 09:08
Problem z płacą minimalną jest raczej taki że psuje rynek. Pracodawcy mogą powiedzieć że płacą tyle ile ustalił rząd a w normalnych warunkach musieliby płacić normalną płacę rynkową która tak naprawdę w większości przypadków byłaby większa niż minimalna.
k aczordonald / 109.153.254.* / 2010-10-06 09:08
Dobrze szkodzi, ale przeciez w bogatych krajach EU gdzie zyje sie nieporownywalnie lepiej placa minimalna tez istnieje.Jak to jest ze tam nie szkodzi ?
Ceny artykulow sa identyczne jak w tych krajach zamoznych, a placa minimalna 4-krotnie nizsza.
Pracujac w pelnym wymiarze godzin otrzymujemy jalmuzne w postaci placy minimalnej.

Przeciez latwo tez policzyc ze to nie podniesienie najnizszego wynagrodzenia, a wyrownanie placy do inflacji.Realnie zadnego wzrostu najnizszego wynagrodzenia przeciez nie bylo.
To ze duza czesc pracujacych otzrymuje 200 EUR za miesiac pracy to naprawde bieda i margines spoleczny jezeli chodzi o jakosc zycia.I czy mozna komus takiemu jeszcze zalowac ze podniesiono mu pensje o wartosc obiadu dla 2 osob w podrzednej knajpie.
gordek / 94.75.121.* / 2010-10-06 09:06
Bez płacy minimalnej pracodawcy wykorzystywali by pracownika w ten sposób że na umowie byłoby 200 PLN/msc reszta pensji na czarno w łapę. Składki oczywiście płacone od 200PLN.
Sam to przerabiałem w kilku firmach na umowie zawsze dają minimalną aby sobie koszty zmniejszyć. Dzięki temu że jakaś minimalna płaca jest to jakieś składki są płacone - dzięki temu chociaż obecni emeryci mają jeszcze za co jeść bo nie liczyłbym aby przyszli mieli jeszcze ten luksus :(
daniel2010 / 87.206.7.* / 2010-10-06 09:17
Jeżeli zgodzisz się na prace za 200pln to jest to Twój wybór a nie wykorzystywanie przez pracownika. Jeżeli w Niemczech, bądź Anglii godzimy sie na 1000 funtów, lub 1000EUR to jest to wykorzystywanie przez pracodawcę? Powinni zakazać :) heheh. Niestety nie jesteśmy tą unią. Emeryci już odkładali na swoje emerytury. Ja na swoja nie chcę w ZUSie więc nie chcę płacić składek. Jeżeli tego nie rozumiesz to najpierw poczytaj. Składki odprowadzamy na swoja emeryturę!!! Pierwsi ZUSowcy wg Ciebie na kogo odkładali?
czlowiek2010 / 94.75.121.* / 2010-10-06 21:09
sa miejsca,gdzie nie ma pracy i kazda propozycja jest przyjmowana.po prostu nia ma wyboru.przeczytaaj i przemysl to dokladnie.lubelskie,podkarpaackie itp.
majkellos / 198.28.92.* / 2010-10-06 09:28
jasne, twój wybór - tak się tylko łatwo mówi. Nie masz nic do powiedzenia, oferty pracodawców dziś nie sypią sie już drzwiami i oknami. Takie gadanie to babci s.anie.
szakee / 83.20.255.* / 2010-10-06 10:31
To wymyśl działalność bądź przedsiębiorczy! Zaryzykuj
asdasd / 91.216.51.* / 2010-10-06 10:54
Jak każdy będzie przesiebiorcom to kto bedzie pracował u tych przesiębiorców???
zbyszek52 / 188.33.63.* / 2010-10-06 14:14
Każdy nie będzie przedsiębiorcą. Bo to nie takie proste.
konserwa1 / 158.75.30.* / 2010-10-06 12:06
Brawo mądra konstatacja. Ciekaw jestem kto będzie kupował towary wyprodukowane czy tylko przedsiębiorcy??? Płaca minimalna pozwala, żeby interes się kręcił, bo najlepiej zarabia się kiedy można coś sprzedać hurtowo a to zapewnia bogate społeczeństwo, które ma za co kupować towary i usługi. Wiele krajów leżałoby na łopatkach gdyby nie popyt konsumpcyjny.
A jeszcze jedna myśl "nie ma dobrego pracownika z niewolnika", dopóki nie będzie rynku pracy i dopóki nie będzie ceniło się pracowników emigracja nie wróci, powiem więcej ludzie będą uciekać za granicę.
ajjjj / 192.138.116.* / 2010-10-06 08:26
a nie liberałowie. Prowadzą kraj do ruiny
misio12345 / 87.207.136.* / 2010-10-06 08:19
Pracownik powinien być za darmo Wikt i opierunek powinna mu zapewnić rodzina, np dziadkowie na emeryturze. Ci bez rodziny mogą żebrać albo kraść.
Pete777 / 79.190.117.* / 2010-10-06 07:43
A ci "oświeceni" jakoś nie protestują jak prezesi banków zarabiają po kilkaset tysięcy złotych miesięcznie... i to niby jest ekonomiczne i gospodarcze!?!?!? A to, że wypłaca im się półroczne odprawy i zakazy konkurencji co obciąża spółki kwotami idącymi w miliony, bez żadnej wartości przez nich dla Spółki wytworzonej, to jest niby zgodne z zasadami racjonalnej gospodarki!? Już nie powiem że takie głosy są po prostu podłe, bo to jest PODŁOŚĆ W NAJGORSZYM WYDANIU, żałować drugiemu człowiekowi 800 złotych miesięcznie samemu inkasując po kilkaset tysięcy!!!!!
szakee / 83.20.255.* / 2010-10-06 08:27
To żadna podłość! To właściciel decyduje ile płaci! Osobiście uważam, że nie powinno być właściciela państwowego tylko prywatny i to on decyduje komu, co i ile. Wtedy na rynku jest konkurencja i sami przedsiębiorcy wiedzą, że najlepsi ludzie to największy kapitał ich firmy.
Żałowanie komuś 800 zł? Jeśli tak to daj ze swojego 800 zł i zobaczysz ile możesz dać i jak długo! Często ludzie wykonują czynności, które niewiele wnoszą, więc w tym momencie dopłacasz. Oczywiście jakiś okres można dopłacać, ale jak Ci firma zacznie tracić płynność to raczej tego nie będziesz robił.
To jest złożony temat i najlepiej opowiadać farmazony takie jak związki zawodowe. W ogóle ja proponuje panu Śniadkowi i jemu podobnym założyć firmę. Jestem ciekaw jak długo by jeszcze opowiadali te swoje bajeczki!
Floyd / 2010-10-06 15:20 / Tysiącznik na forum
Myślę, że nawet ci najgłupsi rozumieją wolny rynek i nie słyszałem aby ktoś protestował bo nie stać go na mercedesa. Są jednak jeszcze instynkty które zmuszają do zaspakajania podstawowych potrzeb jakie są niezbędne do przeżycia. Załóżmy teretycznie, że mamy klęskę nieurodzaju i cena bochenka chleba skacze do 1000zł zgodnie z prawami wolnego rynku.
Plótł byś też ludziom o wolnym rynku zajadając się smakołykami na które załóżmy Ciebie było by stać?
Obawiam się że byś nie zdąrzył bo Ciebie by zjedli ci naprawdę głodni i to są też prawa, nazwijmy to przyrody.
Przez ten przykład chciałem tylko powiedzieć, że są też granice po przekroczeniu których burzy się lad społeczny, a wszelkie teoretyzowanie traci sens i w interesie wszystkich, także Pana jest aby te granice nie były przekroczone.
Na szczęście wydaje mi się, że do przekroczenia tych granic dużo nam brakuje i bardzo dobrze.
wolny człowiek / 83.27.34.* / 2010-10-06 09:25
Chłopie, jaka konkurencja? Konkurencja to jest na wolnym rynku, którego już nie ma. Dopłaty, dotacje, ulgi podatkowe itp zrujnowały wolny rynek i dały pole do popisu rzeszy urzędasów decydujących komu je przyznać. I jakie szerokie pole dla uzasadnienia istnienia PANA URZĘDNIKA, on PAN i WŁADCA decyduje (za odpowiednią gratyfikację) komu ulga się należy, a komu nie.
szakee / 83.20.255.* / 2010-10-06 10:25
Oczywiście, że masz rację i się zgadzam z tym, że wolnego rynku nie ma. Mi chodzi o zasady, że m.in płaca minimalna jest tym regulatorem i tylko tyle.
K9 / 91.209.152.* / 2010-10-06 09:15
Kolego, jeżeli cokolwiek wiesz o zarządzaniu firmą to chyba nie zawiele. Ja u siebie nie zatrudniam dodatkowej osoby za płacę minimalną tylko po to, żeby np. wykorzystywać ją w 40% do pracy dorywczej i tak mało potrzebnej, typu Janek wyjdz przed biuro i pozamiataj niedopałki bo ktoś nabudził a potem...możesz iść na kawę. Bzdury opowiadasz szakee. W takich sytuacjach szybciej dociążysz takim okazjonalnym zadaniem już zatrudniowych pracowników, a w najlepszej sytuacji dasz im dodatek za nadgodzinę (od płacy minimalnej będzie to około 25PLN) i Ci pracownik raz na dwa dni posprzata. Zajmie mu to 30minut a zarobi na porządny obiad. Opłaca się i mi i jemu, ale na pewno nie czyłbym się w przymusie zatrudniać kolejną osobę. Ehh, polscy pseudo przedsiębiorcy...
panktacy i bonifacy kkk / 145.237.98.* / 2010-10-06 07:30
Rząd niech sobuie zlikwiduje płace, a ludziom pracy trzeba podnuieśc place mimalne do 3560 zł miesięcznieniw !!!!!
SumieniePiSokomuchów / 204.86.209.* / 2010-10-06 07:15
Kazać komukolwiek płacić za towar jakim jest praca jakąkolwiek ustaloną cenę jest chorą decyzją. I zamiast nagradzać najlepszych a zmniejszać pensję najgorszym musi się płacić tyle samo wszystkim - chore do potęgi.
dwdd3 / 80.55.158.* / 2010-10-06 08:27
W europie nie ma pis i komuchow a placa minimalna jest.Nie stac cie na pracownika pracuj sam!!!!!!!!!!!!!Wlasnie ze wzgledu na takich ludzi jak tY ,powinna byc placa minimalna ,nie wszyscy sa uczciwi.Nawet w skrajnie liberalnej gospodarce swiata jaka sa USA jest placa minimalna.Dosc zlodziejstwa, juz dzis bogaci sa zwolnieni z najwiekszgo podatku ZUS-u.Oni korzystaja z pomocy socjalnej,ulgi na dzieci ci z minimalna nie maja, z czego odliczyc kwoty wolnej.Szkoda nawet pisac nawet ostatnia obnizka podatkow biedota dostala w dupe bogaci obnizyli se o
10%!!!!Pokaz kraj gdzie kasjerka placi racem 60% podatku a milioner tylko dochodowy 19%.Zusu-powyzej 100 tys sie nie placi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SumieniePiSokomuchów / 184.72.14.* / 2010-10-06 07:14
Kazać komukolwiek płacić za towar jakim jest praca jakąkolwiek ustaloną cenę jest chorą decyzją. I zamiast nagradzać najlepszych a zmniejszać pensję najgorszym musi się płacić tyle samo wszystkim - chore do potęgi.
PO / 91.209.152.* / 2010-10-06 09:19
Tak długo jak będziesz pojmował ludzi (ich pracę) jako towar, to ciężko Ci będzie rozwinąć swój biznes poza horyzont twoich klapek myślowych.

Najnowsze wpisy