Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd pomoże frankowiczom? Wicepremier zdradza szczegóły planu

Rząd pomoże frankowiczom? Wicepremier zdradza szczegóły planu

Wyświetlaj:
jaka / 46.204.136.* / 2015-01-28 14:14
Mam kredyt w PLN jak go brałam w 2008 roku to w każdym banku wciskamy mi w CHF. Wiem jak potrafili namawiać bankowcy w 3 bankach na CHF! Dlatego współczuję tym ludziom i uważam że nasz Rząd z nich zakpil dziś po raz drugi. Pierwszy raz gdy pozwolił na udzielanie kredytów w CHF a dziś proponując taka pomoc. Śmieszne im trzeba pomóc nie z pieniędzy obywateli ale bankowych złodzieji wstyd panie Piechociński wstyd
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lolek706 / 83.25.189.* / 2015-01-28 14:14
o czym on bredzi ? jaka to jest pomoc? znowu jakies kosmetyczne majstrowanie zeby nie obrazic bankierow. Ludzie nadal beda tkwic w oszukanczym bagnie. Juz teraz widac w polskich sklepach kto nakrecal popyt - ludzie nie zrezygnowali z zakupow. Za chwile padnie handel, za nimi resztka produkcji. Zostana same banki, komornicy i zaklady pogrzebowe.
katarzyna110 / 194.154.205.* / 2015-01-28 14:13
Propozycja z KNF przewalutowania z dnia umowy i zwrot korzyści z okresu od zawarcia umowy do dnia rozwiązania - to była uczciwa propozycja! Frankowicze nie zarobią a banki nie zarobią aż tyle!Dlaczego Rząd jej nie wprowadzi? Bo banki się nie obłowią! To skandal. Jak zadać premierowi pytanie dlaczego nie zastosowano propozycji KNF?
Franciszkanin / 188.94.67.* / 2015-01-28 14:12
To co zaproponował to jakieś jaja. A co z wypowiedzią prof Modzelewskiego że banki nakłaniały ludzi do spekulacji na franku co według prawa bankowego jest niedopuszczalne przy udzielaniu kredytów hipotecznych? Co z propozycja szefa KNF -u o zamnianie kredytów na PLN y po kursie wzięcia kredytu i naliczenie różnicy złotówkowej. jęzeli rzad nic nie zrobi banki nas oleją.
eeska / 78.11.55.* / 2015-01-28 14:12
Znowu jad się leje strumieniem, a nie szkoda Wam zdrowia. Słuzba zdrowia licha moze nie pomóc.
Jak się dobrze poczyta to frankowicze nie chcą pomocy od państwa tylko realnych spłat po przeliczeni z wyrównaniem do kredytów w PLN.
ewa261 / 212.180.214.* / 2015-01-28 14:12
a co dla kredytobiorców w złotówkach ?
kytdhxc / 149.156.48.* / 2015-01-28 14:19
to samo do dla frankowiczów i tak samo jak z górnikami pozoranctwo i markowanie rząd nie zrobił nic
marior / 2015-01-28 14:11
DO WSZYSTKICH PRZECIWNIKÓW POMOCY FRANKOWICZOM!!!
PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO PROTESTÓW!!!

1) FRANKOWICZE CHCĄ UNIEWAŻNIENIA W UMOWACH KLAUZUL NIEDOZWOLONYCH PRAWEM POLSKIM

2) rząd chce wziąć na siebie/podatników koszty banków które z chciwości stosowały niedozwolone umowy
fghjkl / 84.10.74.* / 2015-01-28 14:18
Kiedyś krzyczeliście,że banki nie chca udzielać kredytów w walutach, ze to złodzieje bo wciskają drogie kredyty w pln, które będą tylko drożeć.Też chcieliście protestować.Generalnie dla Was wszyscy to kłamcy i złodzieje, wyzyskiwacze itp itd. Mam kredyt w pLn, płacę dosyć wysokie raty,żyję przez to skromnie, nie stać mnie nawet na wakacje,ale jestem świadoma mojej podjetej decyzji,do żadnych protestów nie będę się przyłączać, bo w życiu trzeba być odpowiedzialnym a nie cwaniakować.
jas2345 / 94.254.193.* / 2015-01-28 14:11
hehe ....no to rząd przybił ostatni gwóźdź do swojej jesiennej trumny .....wszystkie "ustępstwa" banków wynikają z postanowień sądów ...co ludziom z uśrednienia spreadu ....jak sobie już sami mogą kupić franka po jeszcze mniejszym spreadzie ...a juz dawno sąd orzekł ze banki nie mogą stosować własnych kursów.....libor minusowy ....heh a co za łaska skoro ludzie mają taki zapis w umowach .....masakra ....rząd nie zrobił nic .....!!!!!!!!!!!!!
Złotowy / 79.190.151.* / 2015-01-28 14:11
Gdy ja nie miałem co do gara włożyć, bo miałem hipoteczny kredyt złotówkowy, który drożał w oczach, to rząd miał mnie w doopie, a frankowicze śmiali się jaki ze mnie doopa, bo nie mam kredytu we frankach. Musiałem posprzedawać połowę i tak mojego lichego majątku tylko po to by opłacić wysokie złotówkowe raty. A rząd nadal miał mnie w doopie (i innych podobnych złotówkowych kredytowiczów) i jakoś nie myślał o pomocy. Jakim więc teraz prawem rząd chce pomagać frankowiczom? A jeśli już, to dlaczego tylko im? Też chętnie skorzystałbym z wakacji kredytowych, bo lichwiarski kredyt złotówkowy (w jednym z szanowanych polskich banków) posiadam nadal. Jeśli ma być pomoc, to dla wszystkich.
sla / 195.90.103.* / 2015-01-28 14:24
Jesteś tanim cwaniaczkiem złotówkowym. Napisz ile miesięcznie zgarniasz z Rodziny na Swoim. Jak cię nie stać, to trzeba było nie brać.
Max325 / 91.208.93.* / 2015-01-28 14:23
Gdy brałeś kredyt w PLN, znałeś wysokość raty i wiedziałeś na co się mierzysz. Twoja rata i wysokość zadłużenia tylko i wyłącznie spadała przez lata spłaty, bo taka jest podstawowa cecha kredytu.
A rata kredytów w CHF wyłącznie rośnie przez te lata, tak samo jak wartość długu. Widzisz różnicę?
Frankowicz biorąc kredyt "godził" się na ratę 1000 zł, a teraz spłaca 1700 zł. Widzisz różnicę?
A wysokość rat nie rośnie, bo chciał zaoszczędzić. Rośnie, bo globalnie działające banki zrobiły olbrzymi przekręt na wybranej walucie, czyli w CHF. Przekręt na skalę całej Europy, w wielu krajach.
Zbiły wartość franka ile się dało, przeprowadziły zmasowaną akcję kredytową, po czym wywindowały wartość CHF w kosmos.
Teraz już coś zacząłeś rozumieć?
oscarah / 77.100.196.* / 2015-01-28 14:11
niech wiedza ze mamy dosc! ze nie dajemy rady! cze oczekujemy powaznych rozwiazan! przewalutowanie na ludzkich warunkach! tylko przewalutowanie po rozsadnym kursie! zadne libory spreedy i inne glupoty!...
WG BIK jest 953 tys frankowcow! z rodzinami 3 mln! nie damy sie upodlic!! ludzie placcie choc na poczatku z OPOZNIENIEM RATY ,, niech da im do mysli ze zawsze mozemy oglosic UPADLOSC KONSUMENCKA. i po 3 latach zaczat od nowa..j PRZESLIJ DALEJ TA WIADOMOSC I DOLACZ DO AKcCJI!
olkaaa / 37.248.254.* / 2015-01-28 14:37
Nic nie zaczniesz, "upaść" nie tak łatwo, trochę to kosztuje a poza tym z taką historią kredytową nikt ci drugi raz kredytu nie da. Ale widzę postawa typowego-frankowego cwaniaczka, dalej kombinuje a potem płacz i prośby o pomoc.
Bim Bom / 89.78.156.* / 2015-01-28 14:10
A na giełdzie po wypowiedzi pana Piechocińskiego banki rosną aż miło. PKO BP 5% do góry.
bogini izis / 194.187.75.* / 2015-01-28 14:10
Nie kumam jaki plan? kurde, my frankowicze nie chcemy pomocy od rządu, państwa i obywateli! Niech tylko zmuszą banki żeby w końcu obniżyły oprocentowanie, bo skoro moje ryzyko to kurs (wyższy to płacę po wyższym) to ryzykiem banku był! jest! i będzie! LIBOR, WIBOR itp itd To skoro LIBOR spada to % kredytu powinien spadać, a zmian i aneksów jakoś nie widać od banków. Złodzieje! A rząd im w tym pomaga! Pan Minister mówi że bank powinien obniżać... bo LIBOR .. Powinien?!? Zmuście banki! bo jak powinni tzn. że nie muszą! Takie to proste a takie to trudne :-) wrrrrrrrrrrrrrrr
zybek / 89.229.150.* / 2015-01-28 14:10
To się nazywa lawirowanie. Nie widzę tu słowa o pomocy.
Umbaumba / 83.15.43.* / 2015-01-28 14:10
Sorry, ale takie są zasady! Każdy płaci SWOJE długi !

Najnowsze wpisy