Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd pomoże frankowiczom? Wicepremier zdradza szczegóły planu

Rząd pomoże frankowiczom? Wicepremier zdradza szczegóły planu

Wyświetlaj:
Trutututu / 31.1.136.* / 2015-01-28 15:33
taaaa... pani w banku, w którym mam kredyt uśmiechnęła się ironicznie na pytanie o wprowadzenie ujemnego LIBOR-u. "A lokaty też mają mieć ujemne oprocentowanie?" spytała. Prezes BOŚ nie wydał żadnego rozporządzenia, aby wprowadzić nawet kosmetyczne zmiany! Bicie piany w mass mediach, a dla mnie wszystko po staremu. Płać ciało jak żeś chciało!
Brygida Jarosz / 62.148.76.* / 2015-01-28 15:33
Jestem zdania że za wadliwy produkt jakim jest kredyt hipoteczny w CHF powinny odpowiadać banki i ponosić konsekwencje rażących zwyżek kursowych.
Ten produkt można nazwać raczej formą inwestycyjną banków, bowiem po ośmiu latach spłaty w moim przypadku po średnio 3 tys zł miesięcznie mam do spłaty 2-krotnie większą kwotę.
Tak więc słuszne są propozycje przyjęcia maksymalnej podwyżki kursu franka do 20 procent wartości z dnia wypłaty kredytu.
Sprawiedliwym rozwiązaniem jest także przewalutowanie kredytu na PLN po kursie z dnia uruchomienia kredytu.
ms1968 / 78.8.179.* / 2015-01-28 15:49
Ja również uważam, że winę za taki wadliwy kredyt ponoszą banki a nie kredytobiorca. Należałoby więc przewalutować kredyt po kursie z dnia uruchomienia kredytu !!!
Annia 630 / 89.71.10.* / 2015-01-28 15:32
Z tym wykształceniem u pana to chyba nie najlepiej. wziąłem kredyt we frankach na kilka mieszkań z zarobiłem po 50 % na kazdym . jakies 1000000 zł.
tak niech się pan nie wypowiada na temat o którym nie ma pojęcia!
Luc007 / 83.13.2.* / 2015-01-28 15:31
To teraz my ulżymy PO i PSL, żeby im władza nie ciążyła za bardzo
aksios / 77.252.115.* / 2015-01-28 15:31
Lepiej być Węgrem lub Chorwatem, tam się dba o obywateli a nie o interesy bankowców.
Zolotek / 31.61.136.* / 2015-01-28 15:26
Myślałem ,że ten Piechociński jest mądrzejszy?Komu on chce pomóc najpewniej bankom.
Opowiada takie same dyrdymały jak ta wiceprezesowa z PiSu ,żeby przewalutować na 14 stycznia.2015 r.
Oni w ogóle nie rozumieją istoty problemu.
Problem polega na tym,że kredyty te udzielane były w złotówkach ,a nie w walucie .Jak słusznie ujął to prof.Modzelewski są to umowy spekulacyjne wysokiego ryzyka.Pomyślcie tylko jak wziąłem złotówki np 200 tys to teraz razem z tym co spłaciłem mam odadć 400 tys.Prawo polskie zna kredyt w złotych lub w walucie i w takiej trzeba go spłacić w jakiej się wzięło kredyt.Tu się zgadza bo dostałem franki to odpowiadam za nie.Jaki ja mam wpływ na to ,że bank ma niby franki a przeważnie ich nie ma i nie miał a sprzedawał i kupował tylko na papierze.Zarobił na tej fikcyjnej manipulacji na starcie jakieś 10-20 procent kredytu czyli jeżeli ktoś wziął 100 tys.to bank mu doliczył ,że ma do spłacenia 110 tys. złotych .Księgowo przeliczał ,że ma już u mnie 110 tys.złotych tyle ,że we frankach.Oczywiście kurs ustalał w/g Tabeli banku czyli jak chciał i kiedy chciał.Zaznaczam nie widziałem na oczy jednego nawet franka i to jest zapisane w umowie ,że dostałem 100 złotych denomonowanych do CHF czyli franka.Bank podejrzewam,że też nie miał franków bo od czego są umowy z własną centralą ,że pożyczają im franki na okres krótkoterminowy np 3 lata.Inna metoda to zakup franków na 1 dzień lub na godzinę.Tak jak napisałem powyżej prawo polskie nie przewiduje zawarcia umowy na kredyt indeksowany tzn w jakiej walucie dostałeś w takiej masz spłacić.Owszem mogą rosnąć odsetki i te rosły .Teraz krzyczą ,że frankowicze mieli dobrze bo mieli małe odsetki a ci złotówkowi maja gorzej i jeszcze za frankowiczów mają płacić.A przecież nawet człowiek po średnim kursie wie ,że od 100 zł odsetki będą niższe niż od 200 zł co się rozumie samo prze się.Tak więc jak banki podwyższały swoje aktywa dwukrotnie to dwukrotnie rosły odsetki.Czyli jeżeli wziąłem 100 tys a bank zapisał po zmianie kursu franka ,że należy mu się już od tych 150 tys to od tych 150 tys liczył odsetki,które wynosiły np.14 %. Więc jakie mniejsze odsetki.To co jest to w porządku? Piechociński i ta z PiS chcą ugotować frankowiczów i innych ktorzy mają kredyt indeksowany do woaluty obcej - a dobrze zrobić bankom .To tak jak by złodzieja prosić aby choć trochę oddał a resztę to mu jeszcze się wynagrodzi z kasy frankowiczów. bo przecież tych pieniędzy na papierze już nie maja przekazały ich żydowskim bankierom jako czysty zysk, a powinni mieć franki zdeponowane u siebie jako zabezpieczenie kredytu ale skad mają mieć jak nie mieli tylko im na papierze wzrosło.Teraz wrzask podnoszą ,że to strata banków i napuszczają różnych ekspertów typu Kuczyński ,Zuber i inne cwaniaczki które sa na garnuszku banków.Jaka strata?Drugie dno to tzw bankowy tytuł egzekucyjny ,które to tytuły są reliktem epoki Stalina ale do dziś obowiązują w Polsce.Wymyślono to kiedy banki były Państwowe i obowiązuje do teraz kiedy banki są w rękach różnej maści oszustów tzw banksterów.Mają doskonały instrument ,kiedy spłacający te raty zalega nawet z jedną ratą wystawiają taki tytuł ale już na kwotę przekraczającą udzielony kredyti wykazują,że mają kredytu już 300 tys ,które zrobiło się ze 100 tys nie licząc tych co spłacone powołując się przy tym na księgi bankowe.W sądach klauzule wykonalności nadają albo referendarze albo młodzi sędziowie ,ktorzy nie znają Prawa bankowego bo i po co.Nie żadają od banku żadnych dokumentów ślepo ufając ,że jak bank wystawił to jest na bank pewne.Po co żądać od banku dokumentów ale tragaedia ludzi już tych sędziów nie obchodzi.Wysyłają do komornika i ten egzekwuje z nieruchomości. Nieruchomość staniała bo często ludzie brali 100 procet.Do tego dochodzą do tego odsetki karne banku teraz 12 procent. koszty tzw oszacowania,koszty komornika 15 procent i robi się z tego dodatkowa kwota około 50 procent wyżej.Banksterzy zacierają rączki bo przeliczyli po dwa złote teraz mają po 3,50 czy cztery mieszkanko lub domek komornik sprzeda swoje weżmie ,a Sądy mają w d.. sprawdzanie czy faktycznie taki dług istnieje choć mają taki obowiązek aby żądać dokumentów tym bardziej ,że zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego nie są to już dokumenty a dokumenty prywatne banku.Pyta ktoś co to ma za znaczenie?Ma takiue znaczenie ,że przy dokumencie to ja mam udowodnić ,że bank kłamie,a przy prywatnym jest odwrotnie to bankster ma udowodnić,że pozyczył mi 300 tys. a nie 100 tys.Nieruchomości stanioiały ale taki Piechociński mimo ,ze podobno dr Ekonomi nic nie kapuje nie mówiąc już o tej drugiej wiecznie skrzywionej i bolesnej minie z PiSu.Może jednak rozumieją i chcą dobrze zrobić bankierom?W kazdym razie wiedzcie o tym ,że oni działają na waszą szkodę.Nie godzić sie na żadne przewalutowania.Dostałeś kredyt w złotówkach masz go spłacić w złotówkach ,a nie frankach.Jak banki chcą przewalutować to niech tam sobie znowu przewalutuja czy jak im tam wygodnie ,bo kasa musi im się zgadza
Tomasz Jarosz / 62.148.76.* / 2015-01-28 15:59
Zgadzam się- wierutne spekulacje banków
bez żadnego nadzoru . To nie są kredyty tylko inwestycje banków..
Jakie możliwości mają kredytobiorcy CHF aby
sprawiedliwości stało się zadość.....
tj. spłacić z odsetkami kredyt otrzymany w PLN. Absurdem nie do przyjęcia jest .iż po 8 latach regularnej spłaty - kredyt ich jest 2 krotnie wyższy Mam wrażenie że debatujący w sprawie pomocy tzw frankowiczom nie chcą pojąć tej prostej arytmetyki że banki nie ponosząc żadych konsekwencji spekulują tworząc bardzo intratne dla siebie produkty inwestycyjne nazywając je kredytami hipotecznymi..... masakra
Minka 189 / 83.31.61.* / 2015-01-28 15:40
cwaniaczek frankowiczek! znałeś warunki jak brałeś, wtedy było dobrze bo niska rata?
rozumiem że Ty nie z tych co chca przewalutowania z dnia wzięcia kredytu i dopłacenia tyle jakby wziąc kredyt w pln. TY nie chcesz dopłacać co? To byłaby dla ciebie krzywda co?
ALe cwaniak, nigdy tak nie będzie jak TY chcesz! Ludzie wyszliby na ulice!
sisley / 213.77.28.* / 2015-01-28 15:38
Bank pożyczył franki i je spłaca złotówkami po bieżącym kursie
sisley / 213.77.28.* / 2015-01-28 15:26
Pan Piechociński niczego, nikomu [ czyt.obywatele] nigdy nie załatwił i nie załatwi. A jak coś powiedział to powiedział. Dalej głosujcie na Pana Piechocińskiego i PO.

Opluwa się PiS nie pamiętając iż obniżyli podatek PIT, składkę zdrowotną oraz znieśli podatek od spadków i darowizn a zadłużenie kraju zmniejszyli do poziomu 440 MLD PLN.

Głosuje się na PO i PiS bo potrafią obiecywać [czytaj: kłamać]

Co robił MF i KNF gdy w 2008 roku 170 tyś. kredytów frankowych zostało udzielonych- nie prowadzili prognoz kursów walutowych???
Wandek / 212.160.172.* / 2015-01-28 15:35
tak jest.Polacy przejrzyjcie na oczy.
kolator / 159.205.148.* / 2015-01-28 15:26
Szanowni frankowicze.
Prowadzę firmę handlową i pewnego razu padłem ofiarą oszustwa. Straciłem ponad 10 000 zł. Sprawą zajęła się prokuratura, a ja musiałem i tat zapłacić od tej utraconej kwoty podatek VAT oraz podatek dochodowy. Więc dlaczego jeszcze z moich podatków mam pomagać obcym ludziom, często mocno wykształconym i świadomym ryzyka w biznesie? Bo kredyt inwestycyjny to nic innego jak biznes. Gdy był korzystny i koszty ponoszone relatywnie niskie jakoś milczeliście i szydziliście często z tych, którzy inwestowali w złotówkach. A teraz lament , bo nam się należy. A z jakiej racji? - pytam.
Zadłużona na zawsze / 46.229.149.* / 2015-01-29 22:50
Ale gdyby udało się oszusta ukarać i odzyskać skradzione pieniądze to by Pan nie miał nic przeciwko temu prawda?
No i z bankami kantującymi na franku jest tak samo oszukali nie wypłacali franków, nie zrobili wielu innych rzeczy zostali przyłapani, niech oddadzą
aleks105 / 178.42.87.* / 2015-01-28 15:48
Nie ty masz pomagać frankowiczom ze swoich pieniędzy, bo nie o to chodzi i nikt tego od Ciebie nie wymaga. Chodzi o pomoc państwa w wynegocjowaniu od banków łagodniejszych zasad traktowania biorców kredytów "frankowych", bo produkt ten (kredyt frankowy) okazał się być produktem spekulatywnym a wiele działań banków w tej sprawie nosi znamiona złej woli i działań o charakterze lichwy, co jest zabronione prawem.
Problemem nie jest większa lub mniejsza wysokość raty miesięcznej kredytu we frankach, chociaż wokół tego własnie wątka koncentruje się dyskusja. Największy skandal polega na podwyższaniu kwoty kredytu wraz ze wzrostem kursu franka - wziąłeś przykładowo 250 tys zł we franku czyli 100 tys CHF na chwile brania kredytu. Spłacałeś kredyt przykładowo 8 lat, a Twoja kwota zadłużenia nie zmalała, lecz wzrosła do 450 - 500 tys zł wskutek wzrostu kursu franka. Tak Twoje zobowiązanie wylicza bank i działanie to nosi znamiona lichwy. Definicją kredytu jest to, by klient uiścił pożyczoną kwotę plus odsetki. Żądanie wypłacenia kwoty dwukrotnie wyższej od pożyczonej plus odsetki od tej podwyższonej kwoty to już nie jest kredyt, tylko coś zupełnie innego... I ciągnąc dalej przykład - przestajesz płącić rosnące raty kredytu bo Cię nie stać i bank zabiera Ci dom, na który wziąłeś 250 tys pożyczki plus każde dopłacić kolejne 250 tys - to kolejny skandal i przekręt banków.
wandek / 212.160.172.* / 2015-01-28 15:39
to jest kpinai upodlenie a nie pomoc
ktostamx / 199.67.203.* / 2015-01-28 15:20
Piechociński, jak i reszta społeczeństwa dobrze wie, że pomoc tym ludziom się nie należy. Mydlą oczy bo boją się stracić elektorat 600.000 nierozumnych. Jeśli ktoś nie wie co to jest ryzyko kursowe, to nie bierze kredytu w walucie. Jeśli ktoś wie co to, to nie płacze że kurs się zmienił. Jak zainwestowałem na giełdzie w spółkę, której akcje spadły i straciłem pieniądze to ktoś mi oddawał??? Czy wy ludzie jesteście normalni? A jak mieliście ratę o 40% niższą niż Ci co brali kredyt w PLN, to oddawaliście im różnicę w racie???? Wtedy było fajnie się ponabijać z "naiwniaków" co brali w PLN???????
mrrr / 89.79.108.* / 2015-01-28 23:42
Kolejny opłacany komentator!

Jakoś trudno mi uwierzyć w obsesyjną zawiść przeciętnego Kowalskiego, na skutek kompleksów spowodowanych przez kpiny otoczenia z powodu kredytu w PLN.
Jak kogoś nie stać było na kredyt w PLN, to go nie brał, albo wziął we Frankach...

Czy są to rozgrywki między spekulantami, czy chodzi o normalnych obywateli?
Maciek966 / 83.30.147.* / 2015-01-28 15:31
Przestańmy też pomagać powodzianom (wiedzieli gdzie stawiają dom), dotować górnictwo (zawsze można zmienić zawód), pomagać wielodzietnym (trzeba wiedzieć ile dzieci można utrzymać). Dalej można jeszcze wiele wymieniać. Ogólnie przestańmy pomagać wszystkim, w końcu każdy odpowiada za swoje czyny , tylko po co wtedy jest instytucja państwa. Naiwni są "Złotówkowicze" którym wmówiono i uwierzyli, że dopłacą do "Frankowiczów". Do nich nikt nie dopłaci tylko instytucje finansowe zmniejszą ponadnormatywne zyski. Przecież to banki, a nie obywatele ustalają kursy.
ktostamx / 199.67.203.* / 2015-01-28 15:51
Nie napisałem, że pomoc jest od "złotówkowiczów". A że pomoc państwa pochodzi od nas wszystkich to inna sprawa. Nawet jeśli, pomoc będzie polegała na tym co napisałeś, to przełoży się to na ceny innych produktów w bankach i dotknie wszystkich klientów, ale ja nie o tym....Ntomiast nie rozumiem dlaczego, państwo ma pomagać ludziom, którzy świadomie podpisali umowy i powinni liczyć się ze zmianą kursu. Dlaczego mi do kredytu w PLN nikt nie dopłaci, bo np mam gorszą pracę niż miałem w momencie brania kredytu? Co to za wybieranie grup społecznych którym się pomaga i wg jakiego klucza są wybierane? Kto wyjdzie pod sejm ten otrzymuje pomoc, tak to działa?
guru122 / 77.253.232.* / 2015-01-28 15:19
Niech już te wybory są bo tego steku populizmu, rozdawnictwa publicznego grosza i "pomocy" kolejnym roszczeniowym grupom społecznym, czyt. kupowania sobie głosów za nie swoje pieniądze już wytrzymać nie mogę.
irma150 / 46.175.237.* / 2015-01-28 15:54
taka pomoc ,że nikt nie wie o co chodzi. Zagmatwać i nic nie pomóc. Czy o to chodzi???
osadak / 77.100.196.* / 2015-01-28 15:19
AKCJA PLAC Z OPOZNIENIEM RATY!
niech wiedza ze mamy dosc! ze nie dajemy rady! cze oczekujemy powaznych rozwiazan! przewalutowanie na ludzkich warunkach! tylko przewalutowanie po rozsadnym kursie! zadne libory spreedy i inne glupoty!
WG BIK jest 953 tys frankowcow! z rodzinami 3 mln! nie damy sie upodlic!!,, ludzie placcie choc na poczatku z OPOZNIENIEM RATY.. ,, niech da im do mysli ze zawsze mozemy oglosic UPADLOSC KONSUMENCKA. i po 3 latach zaczat od nowa.. PRZESLIJ DALEJ TA WIADOMOSC I DOLACZ DO AKCJI!!
mark116 / 83.22.234.* / 2015-01-28 15:18
Tak szczerze mówiąc ten cały problem z frankiem to dla mnie kpina.O ile chcemy pomagać to wszystkim a nie tylko jednej grupie - i to za ich błędne decyzje.
Ja też mam kredyt hipoteczny / w zł/ i co kogo obchodzi czy płacę ratę czy nie . Jka nie zapłcę to stracfę dom - i tyle .Ja też chcę darmochę .
A każda pomoc uderzy pośrednio niezainteresowanych.Dlaczego ja mam płacić za czyjeś problemy - od tego są fundacje .
mrrr / 89.79.108.* / 2015-01-29 00:01
Radzę przewalutować na Franki po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu (bank na pewno chętnie się zgodzi - bez dopłaty)i spłacać razem z frankowiczami.

Wtedy można czekać na upragnioną pomoc ze strony państwa :) Powodzenia!
AS52 / 83.22.49.* / 2015-01-29 00:00
Jeżeli uważasz, że płacisz odsetki i ratę od Twojego kredytu pomnożonego razy 2, to oczywiście dołącz się do protestujących przeciw bankom. Tyle, że nam nie o darmochę chodzi, więc może to dla Ciebie za mało........
dar5412 / 78.88.230.* / 2015-01-28 15:17
Na Chorwacji można było podjąć decyzję ekspresowo, a w Polsce PO-PSL oczywiście w kieszeni bankowców i WIELKA KONFERENCJA z propozycjami...

Najnowsze wpisy