Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd pomoże frankowiczom? Wicepremier zdradza szczegóły planu

Rząd pomoże frankowiczom? Wicepremier zdradza szczegóły planu

Wyświetlaj:
chf / 195.117.255.* / 2015-01-28 13:32
"ograniczyć ryzyko kursowe kredytobiorców zadłużonych we franku szwajcarskim do 15 proc. w skali roku i 40 proc. w okresie następujących po sobie lat" - czy mam rozumieć że podstawą wyliczenia jest moment zaciągnięcia kredytu? - jeśli tak to jest to jakaś propozycja
grzecholot / 89.25.148.* / 2015-01-28 13:32
Zarabiasz w złotych - kredyt złotówkowy, zarabiasz we frankach - weź we frankach . Czy rząd będzie pomagać innym kredytobiorcom gdy nagle stracą płynność..? Nie.
Mi proponowali kredyt we frankach i euro -zadałem im pytanie w banku czy moje dochody są w tych walutach..? Oni ze nie - wiec w w jakiej mam wykazane dochody -oni w złotówkach - wiec poproszę w złotówkach, ale będzie mieć pan większą ratę - oki - ale spokojny sen gdy rynek walutowy się załamie - tak odpowiedziałem. I jak widzę , miałem kilka lat temu przeczucie- ale jakoś nie myślałem aby pikietować.Frankowicze swoje zarobili , teraz jest zrównanie do kredytów w złotych, proszę pamiętać stara maksymę z branży usługowej; "raz zysk, raz w pysk". amen.
burżuj / 94.78.187.* / 2015-01-28 13:37
przestańcie pisać takie głupoty. kto zarobił? próbowałeś wziąć kredyt hipoteczny w 2008 roku? chyba nie bo byś wiedział jak było. wciskali tylko franki. na złotówki nawet jak kogoś było stać to zawsze bank wymyślał inne powody, aby dać franki. poza tym tysiące "ekspertów" wciskało, że tylko franki i nic więcej. ja nie zapłaciłem ani jednej mniejszej raty bo frank od razu poszedł do góry i nigdy nie zbliżył się do kwoty, którą miałem przy podpisywaniu umowy. i teraz się uważasz za specjalistę co niby wie czym jest ryzyko walutowe? to dlaczego nie kupowałeś franków w 2008 roku jak takiś cwaniak c****?
kioto2 / 2015-01-28 13:32
Za "pomoc" podziękujemy przy okazji najbliższych wyborów.
kochający bliźnich / 31.178.151.* / 2015-01-28 13:32
Bardzo dobrze. Noclegownie czekają. Żal tylko dzieci, które mają bezmózgowych rodziców, co im się wydawało jacy to są sprytni, że we frankach wzięli, a frajerzy w złotówkach. Pogonić to towarzystwo. 3 mln bezdomnych więcej, to żaden problem.
GOSC667 / 83.25.249.* / 2015-01-28 13:48
DEBIL I JESZCZE RAZ DEBIL!!! NIE ODZYWAJCIE SIĘ DEBILE JAK NIE ZNACIE TEMATU!!!
bajbusek / 194.242.62.* / 2015-01-28 13:32
tu macie link:

http://www.pkobp.pl/waluty/#spreads

Spread na dzisiaj 5,6% .... nie 1% zakłamani OSZUŚCI !!

jak to się ma do 1% po 27 ? PKO BP ... co za rzetelna inaczej instytucja ...
/// / 37.128.19.* / 2015-01-28 13:32
tych co sie zarżneli w Providecie tez proponuje ratowac...
ola blabla / 83.12.91.* / 2015-01-28 13:42
bank ma rekomendacje od Państwa. provident chyba raczej nie... panstwo wiedziało, co banki szykują.
rerere / 91.208.150.* / 2015-01-28 13:31
miszmasz / 95.41.161.* / 2015-01-28 12:58 + - 17usuń
Podatnik nie powinien zapłacić ani grosza za wyciagnięcie z opresji pół miliona polskich rodzin schwytanych w pułapkę.. Powinny zapłacić za to banki!mam wrażenie, ze cała ta kampania pod tytułem "podatnik nie powinien płacić za frankowiczow" ma na celu nie tyle ochronę pieniędzy podatnika, co ochronę pieniędzy banków i odsuniecie ich z linji strzału. W całej tej historii banków jakby w ogole nie było. Wygląda to na próbę skłócenia tzw. frankowiczów z resztą społeczeństwa.Cała ta sytuacja nie ma NIC wspólnego ani z wolnym rynkiem, ani z odpowiedzialnością, ani ze swoboda umów.

Banki nie działają na wolnym rynku, sa instytucjami koncesjonowanymi przez Panstwo i w tym sensie sa instytucjami zaufania publicznego. Obywatel polski ma prawo przypuszczać, ze Rzeczpospolita nie wydała koncesji złodziejowi i oszustowi i ten kto taka koncesja sie posługuje zasluguje pewien kredyt zaufania.

Trudno tu mowić o jakimkolwiek wolnym rynku - jak słusznie zauważył Mariusz Pawlak, główny ekonomista ZPP: czy jeżeli lekarz przepisze pacjentowi receptę na śmiertelny lek, to tez bedziemy mowić o wolnym rynku, swobodzie umów i odpowiedzialności pacjenta za własne czyny? Pacjent umarł, ale sam sobie jest winien, bo nie studiował medycyny?Banki zorgańizowaly masowa akcje naciągania Polaków na ryzykowne kredyty i teraz próbują to tuszować. Oto okazuje sie, ze nagle w bankach zniknęły wewnętrzne regulaminy kredytowe i sprzedażowe z okresu bomu frankowego! Nie ma! Wiem, ze "zaginęły" w 3 bankach, a podejrzewam, ze w pozostałych także.

Jest jednak jeszcze lepszy kwiatek - i tak jest na pewno w dwóch bankach, co jest juz regularnym oszustwem. Banki nie dość, że wpłacały środki z kredytu w złotówkach to rownież wszystkie spłaty także księgowały w złotówkach! Ani nie kupowały, ani nie sprzedawały zadnych franków, tylko na koniec roku dopisywały sobie zyski od spreadów, wahań kursu itp. Jak banki zapisywały w bilansach te kredyty? We frankach czy w złotówkach? Większość zapewne w złotówkach, świadczy o tym choćby odmowa przyjmowania spłat rat we frankach, do czego udało sie zmusić banki dopiero ustawa. A jeśli w złotówkach, na co wiele wskazuje, to raczej prokurator, bo sprzedawały swapy, a nie kredyty. A to jest nielegalne.Banki w Polsce uzyskały niespotykane przywileje na czele z kuriozalnym Bankowym Tytułem Egzekucyjnym i prawem jednostronnego zmieniania umów.Za CHF powinny zapłacić banki. Przewalutowanie kredytów CHF po kursie z dnia wypłaty środków - to dla banków roczny ZYSK sektora (około 40 miliardów złotych). Oznacza to wyłącznie zmiejszenie i tak pokaźnych zysków sektora bankowego. Dla 270 tysiecy rodzin, czyli 600-700 tysiecy Polaków (tyle podobno ma być zagrożonych) bankructwo, strata mieszkania i długi często do końca życia! Bo banki w Polsce maja jeszcze inny przywilej - na podstawie własnych regulacji typu odsetki od odsetek, po odebraniu domu, mogą dalej domagać sie od swojej ofiary pieniędzy! W przypadku CHF bedzie to bardzo łatwe - obecna wartość nieruchomosci jest znacznie mniejsza niz dług wobec banku. Zeby było jasne - w większości krajów po odebraniu nieruchomosci przez bank, ustawowo bank nie moze domagać sie juz od kredytobiorcy niczego. Ale nie u nas.
oszukany kredytobiorca / 46.204.155.* / 2015-01-28 14:00
Dokładnie !!! A do tego informowanie o ryzyku kursowym, czy ktoś nam mówił, że kurs franka zależeć będzie od kryzysu w Grecji, spadku wartości rubla, niskiej ceny ropy, czy zwykłych spekulacji walutowych?! Po wypowiedzi ministra frank już zdrożał i niby nas przed czymś takim ostrzegano ?!

Chętnie wzielibyśmy kredyt w złotówkach, a nie w walucie, gdyby banki nie wyliczały braku zdolności w złotówkach, a przy kredytach walutowych nagle wykazywały zdolność na kilkaset tysięcy.

Po co nam wakacje kredytowe, chcemy spłacać kredyty a nie ponosić dodatkowe koszty ,, wakacji".

Ci, którzy brali kredyty żeby zarobić na nieruchomościach to niewielka grupa.

Większość to ciężko pracujący ludzie, którzy mogli płacić te same pieniądze za wynajem mieszkania, albo wreszcie mieć swoje cztery kąty.

Dzisiejsze propozycje rządu to żenada !!!

Zbierzmy się wreszcie, niech najlepsze kancelarie w Polsce wywalczą dla nas w sądzie uczciwe warunki spłat kredytów!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
anty-bankster / 213.73.13.* / 2015-01-28 13:31
Rozliczymy was przy urnach wyborczych.
Tylko PiS może pomóc, bo nie siedzi w kieszeni banków.
Księgowy 123455 / 89.76.148.* / 2015-01-28 13:53
Taaak, bo PIS siedzi w kieszeni SKOKów, które upadają jeden po drugim i za których długi płaci Bankowy Fundusz Gwarancyjny, na który składają się wszystkie banki i ich klienci, czyli my. A więc PIS siedzi w naszej kieszeni...
16216 / 217.67.222.* / 2015-01-28 13:31
to nawet nie jest kiełbasa wyborcza tylko jakiś pasztet
sadfads / 31.1.57.* / 2015-01-28 13:31
Domagamy się respektowania zapisów umów i wyliczania %=LIbor + marża. Jesli kredyt jest na ujemnym oprocentowaniu to nam się należy dopłata. Bank tak jak kredytobiorca ponosi ryzyko stóp procentowych. Żądamy równych zasad gry!
mama 2 dzieci / 95.41.97.* / 2015-01-28 13:31
A MOŻE NA WAKACJE WYJEDZIE CAŁY RZĄD
Ktoś206 / 145.237.2.* / 2015-01-28 13:31
Jaja jak berety!!! Mi rząd nie chce pomóc w spłacie złotówkowego kredytu.A jaka pomoc dla spłacających kredyty w złotówkach lub euro?? Może chociaż jedną ratę by rząd im zapłacił
16216 / 217.67.222.* / 2015-01-28 13:34
a co nie płaci niektórym "złotówkowiczom" przez 8 lat ??
matii201 / 185.24.196.* / 2015-01-28 13:31
To jest kpina sami chcieli to mają niech by nie kombinowali a teraz niech płacą jaka pomoc mi też niech pomogą w spłacaniu. Najpierw się na tym dorabiali a teraz strasznie płaczą że nie mają z czego spłacać
t3456 / 62.140.132.* / 2015-01-28 13:30
Dobrze ze sie wyprowadzilem z Polski bo obluda w zadzie nie zna granic jak sie oplacalo we franku to do ktedytow w zlotowkach nie doplacali Zlodzieje kradna podatki polakow.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mariusz600 / 2.26.83.* / 2015-01-28 13:30
Nie trzeba bylo brac kredytu we frankach polaczki, teraz splacac to co sie podpisalo
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Franciszka / 195.47.203.* / 2015-01-28 13:46
Ani myślę - oszczędności odpowiednio wcześniej przetransferuję, ogłosze upadłość konsumencką, oddam klucze do mieszkania (a co - niech sobie znajomy komornika za 100 tys. wylicytuje), a sama z rodziną wyjadę do jakiegoś normalnego kraju w którym będę pracować i płacić podatki.
Po co POlsce młodzi, wykształceni, płacący podatki - no po co?!?

Najnowsze wpisy