Forum Forum emerytalneInne

Rząd przyjął projekt reformy emerytalnej

Rząd przyjął projekt reformy emerytalnej

Money.pl / 2012-04-20 15:52
Komentarze do wiadomości: Rząd przyjął projekt reformy emerytalnej.
Wyświetlaj:
udzik / 62.141.243.* / 2012-04-22 19:50
obyś jak najszybciej padł o okazji urodzin ryży malarzu kominów w Gdańsku. Lud nie musi już bać się rządu , rząd musi zacząć się bać ludu
mwis / 2012-04-22 16:07
Więc nadal mamy szarych obywateli którzy na emeryturze mają to co sobie wypracowali przez całe życie (a zwłaszcza gdy byli na bezrobociu) oraz klasę/kastę uprzywilejowaną która może wybrać sobie 10 tłustych lat z gwarantowaną wysolością emerytury (o której zwykły obywatel może tylko śnić) a o bezrobociu to tylko słyszeli. Jeśli system emerytalny ma być powszechny, to równy dla wszystkich !!!
teed / 82.160.11.* / 2012-04-21 19:30
A politycy dalej będą mogli uzyskać uprawnienia emerytalne po 8 latach, czyli 2 kadencjach w sejmie? Jak to premier zapomniał o tym super przywileju?
(@) / 89.79.218.* / 2012-04-21 06:55
Kończ waść, wstydu oszczędź............
Oburzony / 84.10.1.* / 2012-04-20 23:22
Każdy wie, że policjant (poprzednio Milicjant)dostawał- i nadal tak jest w Policji- wysokie podwyżki, nawet w ostatnim dniu służby, aby od tego wyliczano jego wcześniejsza emeryturę mundurową. Emeryturę i tak niczym mądrym nie usprawiedliwioną, wcześniejszą emeryturę, już po 15 latach "służby", dawniej wiernej PZPR. Do tej "służby" chyba też wliczano
młokosowi zawodówkę, np. budowlaną (gdzie obżerał się darmowymi posiłkami, chodził w darmowych ciuchach i kilka razy w miesiącu naprawdę trochę fizycznie udawał pracę (praktyka w zawodzie), potem służba wojskowa w LWP, albo w ORMO) i po 10 lat prawdziwej "służby", np. w orkiestrze wojskowej, albo w siłach ZOMO, albo za kierownica służbowego samochodu wożącego podpitego oficera MO na polowania, albo w patrolach, często po bramach, w zaułkach, albo nawet za biurkiem - taki mięśniak szedł na wcześniejszą emeryturę. Obecnie jeździ na taxi, albo udaje ochroniarza, pobierając coraz wyższą emeryturkę mundurową po waloryzacji.
Zniesmaczony / 95.50.17.* / 2012-04-21 21:13
Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że im zazdrościsz, trzeba było iść tą samą ścieżką, kto Ci bronił.

Ponadto chyba sam nie wiesz o czym piszesz. Po pierwsze to po 15 latach dostaje się tylko 42% emerytury, po drugie emerytura wyliczana jest z podstawy wynagrodzenia i nic do tego nie mają premie. Po trzecie w mundurowce nie ma premii tylko nagrody i to uznaniowe, wiec trzeba sobą coś prezentować (no czasem wystarczy nie podpaść), ale to i tak nie zmienia tego że nie mają one wpływu na emeryturę. Tobie chyba chodziło o to że czasem jak ktoś ma możliwości to dostaje awans na rok przed emeryturą, by odjeść na nią z wyższej grupy. To potwierdzam, ale takie przypadki dotyczą jednak tylko tych którzy na to zasłużą, bo żaden szef nie awansuje ofiary tylko po to by się z nim męczyć jeszcze rok.
Ja zostałem mundurowym już po przemianach, i świadomie wybierałem zawód. Mam za sobą 19 lat służby (razem ze szkołą, ale oficerską-wyższą) inie wydaje mi się żeby budowlanka się liczyła, bo z tego co wiem to wliczane są lata w mundurze. Inne możliwości mogą podnieść świadczenie dokładając lat, ale minimum (czyli 15) musi być w mundurze.
Jak narazie nie wybieram się na emeryturę, mam kredyty do spłacania i raczej z 50% emerytury to bym nie wydolił.
A same wcześniejsze emerytury są jak najbardziej słuszne, bo jak cywila zwolnią z zakładu pracy to znajdzie inny zakład, lub otworzy firmę.
A jak mnie, żołnierza zwolni MON to gdzie mam znaleźć pracę, może w Bundeswerze, albo jako najemnik ta którejś z wojenek, czy tego byśmy chcieli. Pomyślcie gdzie trafiła duża grupa milicjantów czy funkcjonariuszy WSI, co nie przeszli pozytywnie weryfikacji a nie dostali emerytur. Jak nie znalazł szybko innego zajęcia, to światek przestępczy wchłonął co zostało, tego chcemy ?
zuuza / 78.131.129.* / 2012-04-23 12:30
Jak to przeczytałam twierdzę,że naprawdę w głowach się poprzewracało mundurowym. Jak cię zwolnią ze służby to możesz iść do pracy jako stróż, ochroniarz, kasjer na kasie w supermarkecie, kierowca autobusu, magazynier itd. itd. Czy naprawdę te mundury wam wyprały mózgi???
stary wiarus / 62.141.243.* / 2012-04-22 19:55
masz rację tępak w cywilu tego nie pojmie
tańczący-z_fundami / 195.149.64.* / 2012-04-23 11:23
Dlatego trzeba mu wbić to pałą do głowy prawda ? Ostatnie 300 zł podwyżki w mundurówce spowoduje że będziecie to chętniej robić ? Kiedyś naród sie obudzi i nie chciałbym byc wtedy w waszej skórze... ale gałęzi do wieszania u nas dostatek.
polski patriota / 194.63.135.* / 2012-04-20 22:09
Polską rządzi ( jeszcze na razie ) koalicja POPSuLi .
Jednak nastapią zmiany , bo :
"Najbliższe wybory wygrają patrioci polscy , następne zresztą też" .
polski patriota / 194.63.135.* / 2012-04-20 21:58
Mam nadzieję , że pan Donald juz niebawem przejdzie na emeryturę ... , żeby nie POpsuł Polski doszczętnie .
klapeczki w kropeczki / 99.254.52.* / 2012-04-20 21:31
........ cukier, makaron, ..
JanuszPOlikot / 2012-04-20 21:48 / Tysiącznik na forum
Łysy gargamel zaPOwiadał na forum UE słynny tekst o wojnie... POtem taki pan MOsz z TOK FM opowiada że to Macierewicz.....Liczy widocznie że ma do czynienia z idiotami . Nieprawdaż panie Tadku?....Ogólnie "dobrze POinformowana" stacja można się POśmiać.....
Opatów / 178.180.171.* / 2012-04-20 21:15
Odnosząc się do "tezy o rozdzieleniu wizyt" w Katyniu, Tusk powiedział: Prezydent Kaczyński nie przewidywał, nie miałem żadnego takiego sygnału, ani takiej informacji, że zamierza wspólnie ze mną lub z rządem obchodzić rocznicę katyńską. Jeśli zatem pozwolić sobie na tezę, której ja nie podzielam, że doszło do rozdzielenia wizyt to precyzyjnie nazwałbym tak. Po ustaleniu, że jest wizyta premiera polskiego rządu na zaproszenie premiera rosyjskiego rządu, by wspólnie uczcić ofiary katyńskie, pojawił się także konkretny projekt drugiej wizyty.
JanuszPOlikot / 2012-04-20 22:01 / Tysiącznik na forum
Premier Donald Tusk powiedział, że projekt wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w 2010 r. pojawił się już po ustaleniu spotkania premierów Polski i Rosji w tym miejscu. .....

Dziwne panie PInokio....bo....

27 stycznia 2010 r. przez Mariusza Handzlika podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta z
informacją, że w kwietniu Lech Kaczyński planuje w Katyniu oddanie hołdu pomordowanym polskim
oficerom.........

3 lutego 2010 r. – rosyjska agencja Interfax podaje, że: „premier Federacji Rosyjskiej
Władimir Putin zaprosił prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska do wspólnego uczczenia pamięci ofiar
Katynia”. Kancelaria premiera Tuska poinformowała, że zaproszenie zostało przekazane w czasie
rozmowy telefonicznej......
JanuszPOlikot / 2012-04-20 20:38 / Tysiącznik na forum
Dyzma z "prezydentem"......21 kwietnia zobaczycie w Warszawie
pierwsze POważne ostrzeżenie dla
POlitykierów....Lekko będzie ponad 100 tys ludzi....Pierwsza
poważna manifestacja od ponad 20 lat.......Zapraszam młodych
którzy nigdy nie mieli okazji zobaczyć ludzi upominających się o
swoją podmiotowość.... .Warto tam być...!!!!!!!!.....21 kwietnia Warszawa godz 12.00 plac Trzech Krzyży
Oczywiście dobrze POinformowane media" nie POwiedzą wam o tym....Tylko powiedzą "Jak lądują debeściaki"....:)
Szechter szykuj gwizdki jako dodatek do swojej "gazetki" bo nakład spada i coraz mniej ludzi słucha TOK FM...Ludzie się na was POznali...:):):)
ebork / 2012-04-20 20:34 / Bywalec forum
Rząd przyjął - jaki rząd, bo na pewno nie Polaków, jak oni znikną to i ta ustawa pójdzie zza nimi...
obciachalski / 79.163.20.* / 2012-04-20 20:23
tusk, do tej pory głupia polska hołota, lizała tobie ryżą d.pę!! czyżbyś teraz ty miał zamiar lizać d.pę tej beznadziejnie głupiej hołocie???
NIC I NIKT / 91.222.116.* / 2012-04-20 20:03
Rząd powinien stworzyć osobno system emerytalny dla Policji, wojska i prokuratorów (niech sami sobie zbieraja na emerytury). Nie płacą podatków a więc mają z czego tworzyć system emerytalny !
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina / 92.55.248.* / 2012-04-20 20:03
...a co z emeryturami prokuratorów,sędziów, górników, kolejarzy ???? oni znowu są nietykalni to złodziejstwo, kłamstwo i draństwo ze strony Pana Panie Premierze... Jak wszyscy to wszyscy, gdzie ta solidarność za losy Polski???
Oburzony / 84.10.1.* / 2012-04-20 23:30
To będzie po Euro, wtedy plan Rostowskiego wejdzie w życie, mundurowi do 60-ki i po 30 lat służby! Do Euro nie chce drażnić mięśniaków w mundurach,, a i po to też, aby jeszcze ich namówić, przed Euro 2012, do zastraszenia i pobicia ludzi z PiS. Po Euro - Tusk z Komorowskim, pokażą swoje prawdziwe, drugie oblicze, jeszcze gorsze od obecnego.
55+ / 83.25.184.* / 2012-04-20 19:51
chlopie!a ty zrozum nas ze nikt nioe lubi byc robiony w bambuko-odkad pamietam byla gadka:musimy zacisnac pasa aby nasze dzieci mialy lepiej-zostalo kilka lat do emerytury i dalej to slysze-walcie sie sami
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy